Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

olympia
10. mar 2010

Mirindik, gratulujem k slecne s krasnymi mierami! Vela radosti z babatka a vela mliecka zelam! 😵

Bobjan, krasne su take spravy o tom, ze zazraky sa deju, blahozelam ti, aj ked sa nepozname, a samozrejme drzim palce, nech je vsetko ok. ;)

Ninockasvk, ake vysledky ocakavas? Mne nijake vysetrenia pred IVF nerobili uz.

Zuzlik, iste sa tesis na poradnu, podaj potom hlasenie. 😀

Vsetky pozdravujem! 🙂

tanitta
10. mar 2010

jej Bobjan... 😀 tichucko gratulujem ale snad bude ok 😉 .. ked uz sa stalo tak uz to bude stat zato 😵 budes mojim prikladom ok?.. skoro rovnaka dg 😵 ze to ide 😎 ... supeeeeeeeeeeeeer drzte sa...🙂

floskula
10. mar 2010

aj ja zelam mirinde a malinkej vsetko naj.

ale teraz ma prevalcovala BOBJAN! 🙂 velmi, ozaj velmi velmi drzim palce, verim, ze ked to tak dlho trvalo, ze to musi dopadnut dobre. bobjan, velmi si to zasluzis, vsak si tolko bojovala v centre, ze ine ako takyto zazrak sa ani nemohlo stat. velmi sa tesim a fakt verim, ze vsetko dopadne tak ako ma. 😵

lahhel
autor
10. mar 2010

Ahojky..

Bobjan, zlatko, straaasne moc blohozelam, samozrejme potichucky, aby som nezakrikla...ale ako avuska povedala, co sa tu povie to plati...takze teraz to bude s uspesnym koncom, verim tomu a moc moc drzim palceky..Ani nevies, aku si mi dodala chut bojovat dalej....endosku mam aj ja, protilatky tiez....takze vidim, ze zazraky sa deju 🙂

Mirindik, blahozelam k malej princeznicke Emke, nech ste zdravucki a stastnucki a vela vela mliecka 🙂

Julietka,tak snad tento rok bude pre nas snazilky plodny, budeme si silno drzat vsetky palce 😉

Zuzlik, veru veru, tak ten kočík je fakt perfektny, uz som aj ja tak zo zvedavosti pozerala kociky, ale ten tvoj som veru nevidela, ale je fakt super 😵

Minockaskv, dakujem..uz som sa aj ja rozhodla, vdaka vam kočky, ze liecba pol rocna nebude...
dnes som bola akurat u dokiho, a povedala som mu, ze nechcem liecbu, tak povedal ok a v aprili idem na laparku, potom skusime na dovce a ked nic v juli sa ide na softik..tesim tesim 🙂

Vsetky vas pozdravujem..tehulky drzkajte sa...

rebeka33
10. mar 2010

Ahojte,
Mirinda gratulujem čerstvej mamičke k krásnemu bábetku. Veľa zdravíčka a radosti zo spoločných dní. 😵
Bobjan dlho som ťa sledovala, tvoj boj a toto ti musí výjsť , držím palčeky, ale nechcem to zakríknuť. Daj vedieť novinky, srdiečko bude budúci týždeň.
Ešte raz veľké gratulácie obom, aspoň sa mi chce veriť,že raz sa to splní aj nám.
pekný večer. 😀

babulka123
10. mar 2010

zuzka .. krasne meno ste vybrali.. hehehe

avaka
10. mar 2010

Bobjaaaaaaaaaaaannnn!!!!!!!!!!!!! 😀 😵 😵 😵 😵 😵 Gratulujem,asi fakt treba verit na zazraky...Ved ked niekto s takymi diagnozami absolvuje IVF ka ,laparky a kadejake vysetrenia a nakoniec toto 🙂 Velmi sa tesim a nech cele tehu prebieha hladko,nech si to uzijes 😉

Lahhel,dobre si to vymyslela,naco polrocne liecby,dufam,ze zaberie Kreta a ak by nie, tak softik to isti 😉

Tani,aspon jedna dobra sprava,ze to prejde.. 😅 ale kedy? Vraj by malo v troch mesiacoch
Juli,mam Infacol,ale nepomaha,snad mi predpise dr.nieco ine...Vcerajsia noc bola hroza a dnesne poobedie a vecer tiez 😢 Pred hodinou sa mi podarilo malu uspat a dovarit obed 😒,kedze som sama doma..
Juli,Tanittka Ti dobre radi,skus tu laktacnu,alebo priamo Annag,viem,ze velmi vela babam pomohla,co som citala v inych temach 🙂

awe
10. mar 2010

kocky, prepacte, ze som sem vpadla, ale chcem veeeeeeeeeelmi poblahozelat Bobjan!!! to je super, zazraky sa deju, Bobjan, drzkam palce, nech ti to vyjde 😵 mozno si na mna spominas - davno, davno z temy Ferticent 🙂 gratulujem 😵

gabika24
10. mar 2010

miri, z celého srdiečka gratulujem 😵
bobjan aj tebe - opatrnučko, ale verím, že to bude ok...
leni, poteš nás aj ty takýmto zázrakom 😉
takynečka, domka je super, vydržíte 😵 😵 😵
všetky zdravím

ninockaskv
11. mar 2010

oly, robila mi stery.. kultivacie na mykozy a podobne, zatial mam len vysledky, ze mykoza ok, negativne.. cakam na ureaplazmy, chlamydie a tak... uz to malo byt, ale nie je.. 😠

ked toto bude ok, mozem s najblizsou mrchou zacat tlacit pilulky 😀

bobjan
11. mar 2010

Ahojte,

dievčatá všetkým vám moooc pekne ďakujem. Na všetky čo ste tu "vpadli" si spomínam, to je jasné. A že za tie roky čo tu "smrdím" sa vás už nazbieralo.

Tanička, no bola som na jeseň u tej pani vo Vrbovom, tá to má na zásluhe 😵

Rebeka, srdiečko bolo na MDŽ 🙂

shandy
11. mar 2010

ahojte babulky 🙂 ,
fiiha tu sa toho udialo pocas mojej nepritomnosti 😀 😀
pozeram, ze same pozitiva a socialne istoty 🙂
v prvom rade teda gratulujem mirindikovi k emmuske, nech su obe zdrave 😵 😵
bobjaan aj tebe gratulujem o to viac, co vsetko mas za sebou a drzim palce, nech je vsetko ok.
zuzlik peknucky kocik si vybrala, tak ako si aj pisala, pockame si este aj na referencie z praxe 🙂 a este krajsie meno pre malicku ste vybrali. to som mala kedysi aj ja vybrate ale mojmu drahemu sa nepaci 😒 🙂
leni ty uz si po hysterke, co? tak dufam, ze uz ani tebe nebude stat nic v ceste za zazrakom 🙂
babulky mircalla a zuzlik, tak som nakoniec bola na tej hematologii. urobila mi aj trombofilne mutacie pre istotu, vysledky by mali byt tak o mesiac. Mircalla diky za tip na hematologicku, teta Drakulova je uplne super a uplne zlata. a leni nechala som si urobit aj ten HP na 3.DC, tak dufam, ze to bude ok...
ozik baby este taka otazocka 😀 , ked pojdeme do Repraku na vstupnu konzultaciu, tak budem 11.DC, takze asi mi budu robit uzv, robia ho cez brucho ci vaginalne? a myslite, ze urobia drahemu aj SPG? ze ci mame tie cca 4 dni pred abstinovat 🙂 , dakujem
ninocka a kedy cakas mrchu? drzim palce, nech su vsetky vysledky ok a mozes pilulkovat 🙂
juli a tvoje deticky su uplne krasne, tie ich ustocka 😵 😵
avaka dufam, ze elusku to prejde cim skor. je to blbe, ked to vidis a nevies tomu pomoct...

rebeka33
11. mar 2010

Ahojte dievčatá,
Bobjan to je super, keď je srdiečko už je to veľmi nádejné. 😵 Keď sa môžem opýtať, aká pani vo Vrbovom ? O čo išlo, poraď .Díky.
Všetkým prajem pekný deň pálim pracovať.

lenka20
11. mar 2010

caute babulky, ja len taka rychlovka..
bobjan - supeeeeer 😵 😵 😵 tak predsa sa tie zazraky deju 😉 gratulujem celkom nahlas, myslim, ze ked to tvoje embrijko v brusku prekonalo vsetky tie prekazky k otehulkovaniu tak musi byt extra silne, urcite bude vsetko ok a mozes sa celkom otvorene tesit 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
takynka vitaj doma - to je prekvapko pre manzela, ze aj baba vie silno kopnut 😉 som rada, ze ste domka, ze ti je uz lepsie, dufam, ze aj stresy uz opadli, ze uz sa len tesis na malu bibulku 😵 😵 😵 😵
julietka - s tym mlieckom - ak ta to tak velmi trapi ze tvoji drobci nemaju materske, tak im mozes kupit na kramaroch v mliecnej banke a aspon 1 davku/den im dat materske.. sice je dost drahe, ale staci do 3 mesiacov, aby ziskali tie protilatky ktore najviac potrebuju, potom uz mozte vystacit s UM a pripadne tvojou troskou.. da sa aj takto...
shandy - sono ti budu robit vaginalne a myslim, ze manzelov SPG nebudu robit, staci ak budete mat so sebou nejake vysledky predchadzajuce alebo im poviete, ze aky mal predtym.. ale ak ho mal robeny velmi davno, pripadne je velmi zly, tak mozno mu spravia aj tam, takze kludne abstinujte tie 3 dni, to sa da vydrzat 😉
pozdravujem vsetky 😵 😵 😵

bobjan
11. mar 2010

Lenka, mooooc Ďakujem. Mal sme ísť do toho spolu a nakoniec vidíš ako to dopadlo... 😎 Ty si ako na tom?

Rebeka, kuk:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

od utorka do štvrtku môžeš k nej zájsť po 17.00. 😉

lenka20
11. mar 2010

bobi - som stastna za teba, ze si na mna nepockala 😉 😀 😵
ja som cakatelka na MS, po tej hysterke este stale nedorazila, tak cakam.. a cakam aj na vysledky histologie, tie by mali byt v utorok, a podla toho potom dohodneme co dalej, ak budu ok tak na maj si dohodnem ivf, ak nie, tak netusim co potom.. uvidime 😉

shandy
11. mar 2010

leni dakujem za info 🙂
no mal dost zly ten spg, asi tak, ze 91% morfologicky vadnych, pohyblivost tiez bieda...myslim, ze mu budu chciet urobit este jeden. lebo pri tom prvom (pol roka od posledneho) mal morfologiu v poriadku, takze si budu chciet overit, ako to je teraz...
leni a ty si tu tetu bylinkarku neskusala?

emka1
11. mar 2010

caute kocky, prepacte ze sa vam sem montujem 🙂
ale chcela som pozdravit bobjan 😵 😵
my sme spolu vykecavali asi pred rokom v temicke FC, a ta jej dnesna uuuzasna zvest ma nesmierne potesila 😵 😵
ja mam za sebou jedno neuspesne IVF v 4/2009 a toto babatko co nosim brusku sa nam uuuuplnym zazrakom podarilo doma "pod perinou" tesne pred planovanym 2.IVF.
Bobjan - po tych nekonecnych rokoch cakania si to konecne zasluzis, ja viem aky je to uuzasny pocit najst na teste 2 palicky, mas pred sebou este dlhu cestu, ale pevne verim, ze sa dostanes tam kde som teraz ja ... ked pocitam zaverecne dni do finale 😵
Silno drzim palceky a o 8 mesiacov nech kocikujes 😉

bobjan
11. mar 2010

Ďakujem 😵

ninockaskv
11. mar 2010

bobjan, tak to je dobra sprava, aj ja som bola na jesen u bylinkarky... sme sa mohli aj minut 😀 ja tiez poctivo tlacim vitamin, pijem caj a robim zabaly (teraz som mala pauzu asi mesaic, davala som si vybrat znamienko v oblasti brucha,a le vcera som zase zacala) to by bolo uzasne, keby nam sa tiez zadarilo, ked uz si tu mast placam na brucho... blahozelam k srdiecku... teraz len pozitivne mysliet, vsetko ostatne sa spravi

leni, klud.. mrcha pride, ked ju budes najemenej cakat, toto su nevysvetlitelne veci.. ja som napriklad brala pol roka hormony,ktore mali zastavit mrchu a mali nieco poriesit s endometriozou a hadaj co? celych 6 mesiacov som mala mrchu presnu ako hodinky, take nechapem!!! 😠 😠

ta mliecna banka, to je skvely napad... 😉

lenka20
11. mar 2010

shandy - ja som poskusala kvapiek, byliniek, vitaminov, cajov, zabalov... u mna skratka nezabrali, ja som uz docista medicinsky zalozena snazilka.. ale u inej to moze zabrat velmi dobre.. tak zrejme budu chciet spravit ten SPG... pre istotu... a mozno sa uz zlepsil, co ty vies, pol roka je dlhy cas, mojmu za zlepsil z katastrofalneho na velmi dobry v kratkom case bez akychkolvek zasahov alebo liecby..
ninocka - tak to je teda gol, ze popri ,, menopauze ,, si mrskovala.. to clovek potom ani nema ziadne vyhody z tych hormonov 😠 ja si tento bezmrchovy stav celkom uzivam... moze kludne meskat este dlho, staci ked nabehne v aprili, aby som na maj bola ok 😉

shandy
11. mar 2010

hmm no jo leni, clovek skusa, co sa da 🙂
tak ja som sa napr. teraz dala na akupunkturu a homeopatiu 😀
je to mozne ze sa aj zlepsil, ale ta pohyblivost asi nie, ked su na spermiach naviazane tie protilatky a podla toho co mi povedal mudr z prahy, tak perspektiva ani nie je, ze by sa ten spg natolko zlepsil, ze by sa zmenila prognoza IVF - ICSI...
ninocka aj v inej temicke sme mali kocku, ktora rovnako prechadzala takou polrocnou liecbou endometriozy, tiez ju uviedli do menopauzy, ale ona tiez normalne mrchovala, len neovulovala, ak si dobre pamatam, oni asi nevedia uplne stopnut, aby ti ta sliznica nerastla...
leni uzi si to bez nej, potom sa potesis ked pride no a potom coskoro dalsich 9 mesiacov bez mrchy 🙂
to je super, ze je srdiecko, tak prvy milnik mate za sebou 🙂

ninockaskv
11. mar 2010

shandy, tak okolo 26.3 nepamatam sa celkom.. 😉

leni nie na kazdeho zabera vsetko.. na niekoho nemusi alternativna medicina bylinky a tak zabrat.. alebo to moze trvat dlhsie, pri alternative sa vravi, ze minimalne pol roka, kym sa zacnu ake take vysledky prejavovat 😖 ja to vsetko nacvicujem, aspon mam pocit, ze nieco robim.. ☹

a to ma ani nestraste, ze takto vie spg skakat.. moj chlap mal vynikajuci, tak som sa tesila, ze aspon on je ok... este ked by sme toto mali riesit. tak ma klepne pepka..

idem ja kuknut fotecky, ci mate nove... 😉

lenka20
11. mar 2010

ninocka neboj, to sa len zlepsuje, nezhorsuje 😉 😀

shandy
11. mar 2010

ninocka, tak to je mrcha tot za rohom 🙂 , uz mozes skrtat dniky 😉
aale to sa neboj, ze sa vam musi zhorsit. to len u nas bol podla mna viac menej rovnaky, len kazdy CAR pouziva inu metodu, tak preto sa tak lisia, ale prave preto sa skor spoliehaju na vlastny spg, teda ako ze si ho urobia oni 😀 😀 , no tak tato posledna veta vyznieva vselijako 😀 😀
ja som si tie ucinky vsimla na kolegyni, ze vyzerala nejako lepsie, sviezejsie, oddychnutejsie. len som este nevedela cim to je. najprv som si myslela, ze ma noveho frajera, ale potom jej to nedalo, ked som do nej stale vrtala a povedala mi, ze chodi na akupunkturu. a to ona je dost skeptik, co sa tohoto tyka. a napriek tomu jej to pomaha 🙂
a vraj na zlepsenie spg je akupunktura super 🙂

ninockaskv
11. mar 2010

shandy, ja som tiez za akupunkturu a homeopatiu, mam to vsetko za sebou, priebezne,ked mi nieco je, tak bezim k homeopatke.. aj teraz, stale mam este nejake problemy po porode, tak som sa objednala.. ze nech poriesi..

cize keby nieco, tak aku na spg? no aspon ze tak 😀

no a vysledky su dobre, takze mozem s najblizsou mrchou zacat 😅 hadam to psychicky rozdycham..

pekny vecer vsetkym 😉

zuzla80
11. mar 2010

Ahojte baby 🙂
My sme dnes po poradni, všetko v poriadku, krčok drží - cervikalné skóre sa nezmenilo, maličká sa má k svetu, a keďže ma minule dosť trápilo, že som na morfologickom utz nedostala fotku, tak som poprosila moju dokinu a tá bez otáľania urobila utz aj s fotečkou (o chvíľku pridám). Dnes sa maličká dosť hemžila, a furt s tými ručičkami šermovala, každý záber čo máme, tak len s ručičkami pred tváričkou - beťárka jedna. Poviem vám, že sa na tú fotku neviem vynadívať - už mi mužík vravel, že nech ju toľko neobkukávam, lebo že malej spadne z očí 😀 No a k dnešnému dňu vážime 744g - pomaly sa blížime ku kilečku 😉

Babulka veru že pekné meno sme vybrali hehehe 😀 😀 😅 Ako sa vám darí, pozerám, že už ťaháte na 8mi mesiac.

Lenik neuveríš, ale dnes si mi chodila po rozume a tak som rozmýšľala, že kedy budeš mať výsledky, že to už v utorok budú 2týž od hysterky. Pevne verím, že budú v poriadku 😉

Shandy no vitaj z dovolenky, ako bolo, ste si polyžovali? Dobre si urobila s tou hemato, predsa istota je istota. A s utz a spg ti už povedala Lenka. U nás spg nerobili... Myslím, že oni sa riadia skôr spg, ktorý je v deň odberu a vtedy navrhnú buď ICSI alebo klasickú metódu, i keď pri softoch využívajú skôr ICSI kvôli malému počtu vajok 😉

Avuška zase vás trápilo bruško 😒

Lahelik ono s tým kočiarom je to tak, že kočiariky roku 2009 (aspoň u Neonato) sa už nevyrábajú, len sa dopredávajú zásoby, preto ho bol aj problém zohnať - v podstate sme mali dosť veľké šťastie, že sa nám ho podarilo kúpiť.

Ninocka super, že výsledky sú v poriadku a neboj rozdýchaš to, uvidíš 😉

Idem pridať fotku...

tanitta
11. mar 2010

jej zuzla.. jak si ninka kraasne hovie 😵 ....zlate spiace kraaasne dievcatko 🙂 ... ja chcem spiaceho chalana 😀 .... baby letim dole hubou...ale mozno zato budeme mat skoro kompletny chrup 😅 ...

tanitta
11. mar 2010

bobja.. ja nie som moc na alternativne mediciny.. ale normale som zauvazovala 😎 ist k tej tetuske...
leni pojdeme spolu?....... 😉

vierka
12. mar 2010

caute baby, prepacte ze vam sem leziem, ale vsimla som si tu jednu poztivnu spravu a neda sa mi nezareagovat 😀

Bobjan - zlatinkoooooooooo, normalne sa mi chply jezia... vies aka som stastnaaaaa 😀 moc, moc, moc, gratulujem mojenka a drzim palce a verim ze to nezakrikneme a ze bude vsetko v najlepsom poriadku... 😉
a vitaj medzi zazrakmi - ten moj uz mrnci, tak sa mu idem na chvilu povenovat 😀
drzkaj sa a tesim sa s tebou a davaj na vas pozor... budem ta potajme smirovat 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre