Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
1. apr 2014

@nelly3 to ti verím vybavovačiek na hovado a potom že NIE ja by som ich tam "do...la" ako sýkorky síce by to nepomohlo, ale tá úľava na duši by stála za to 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vrabcek24
1. apr 2014

@ria191 no je aj dosť úspešných aspoň z môjho pohľadu 😝
ja som si to skvelo naplánovala, najprv IVF potom kompletná prerábka elektriny na dome, takže nebudem sa toľko pozorovať a možno to vyjde. 😀

mimika1973
1. apr 2014

@tinka9075 aki sme uz veliki, nadherni su obaja, fakt sa oplatilo cakat a bojovat! 😵 😵

melisska
1. apr 2014

@ria191 ahoj moja 🙂 mame sa vyborne 🙂 je to zlatusik milucky, jemnucky, dobrucky 🙂 rusa pochval moja 🙂

haimi
1. apr 2014

@nelly3 no super. Som si myslela, ze to takto pre nas dopadne 😠 su to svine, osetrili si to s ficom v zakone, ze mozu ziadost zamietnut pokial si vies v normalnom case vyriesit problem na slovensku. Ja mam ziadost s kratkym protokolom v dovere 2 tyzdne, ale ocakavam to iste, ako sa stalo u teba. Ty sa aspon mozes odvolat argumentami, ktore ste uz pisali, ze je to tvoj posledny hradeny pokus a vsetky doteraz ti preplatili a nechces menit lekara, nakolko ta uz pozna. Ja idem len do prveho pokusu, takze nemam sa cim ohanat ☹ Keby som vedela, prestupila by som do vseobecnej. Ked do toho odvolania pojdes, drzim palce 🙂

haimi
1. apr 2014

Kocky, mam na Vas skusene podla mna zakladnu otazku. Kde je hranica medzi kratkym protokolom za 26tis. a softom za 15tis ? Na stranke pisu, ze pri softe sa stimuluje clostilom, alebo malymi davkami injekcii, predpokladam ze merionalom. Co je to mala davka ? 150j/den ? 75j/den ? Niektore kocky pisali, ze kombinovali clostil a merional. Dakujem 🙂

kama2
1. apr 2014

@haimi ahoj, ja som mala pri softe clostyl (napr.1-1-1) a k tomu od 2 dna aj injekcie merionalu (raz 150 j a raz 75j)

haimi
1. apr 2014

@kama2 dakujem 🙂 ja mam kratky za 26 s 225j merionalu a ked tu tak pises tak clostil + 150j merionalu a usetrenych 400eur je celkom dobre riesenie 😉 myslis, ze pri tychto 2 moznostiach je taky rozdiel v pocte vajicok?

kama2
1. apr 2014

@haimi rozdiel asi ako u koho, ja som pri konskych davkach na sk mala max 3 vajka, pri softe iba s clostylom az 5 🙂 nie som lekar,ale ak si na ivf este nebola, urcite by som na tvojom mieste isla iba do softu,aby si otestovala telo 🙂

pgaba
1. apr 2014

@sizo ahoj citala som ze si bola na konzultacii v Brne u Dr. Kozumplika. Ak sa smiem spytat aky je? Kvoli tomu sa pytam lebo mi ideme 14.4.na konzultaciu k nemu.Dik

haimi
1. apr 2014

@kama2 dakujem 🙂 ked mi poistovna neschvali ziadost tak sme sa uz predbezne bavili o softe. Vyskusam a uvidim

melisska
2. apr 2014

@ria191 ty sa pochval moja 🙂))) myslím na Vas stále 🤐 😵 😉 🙂

melisska
2. apr 2014

@mimika1973 ako moja ? 😵

ria191
2. apr 2014

@haimi vieš kedysi to bolo v RF tak, že nám počítali soft oficiálne skoro každej, ale v podstate sme niektoré mali krátky protokol pretože sme pichali vysoké dávky stimulačného hormónu. Ja osobne clostil + 225 jednotiek menopuru a platila som ako za soft, lebo sme sa tak dohodli na konzultácií. No ja pevne dúfam, že aj toto sa nezmenilo, lebo by to bol už totálny vrchol tohoto všetkého aj zvyšovania cien aj "pri....mi" poisťovňami

ria191
2. apr 2014

@melisska ahoj melisska 😀 😀 😀 je super, že Janíčko je taký dobručký aspoň si to môžete naplno vychutnať 😀 😀 😀 . Ja opäť prešľapujem na mieste ☹ ☹ ☹ ja som snáď večná čakateľka 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 . Po laparke aj hysterke mi kámoš (myóm) zostal tak neviem čo včul 😀 😀 😀. Možno pôjdem pootravovať Bielča do B.B. a podľa jeho vyjadrenia sa rozhodnem čo a ako ďalej 😝 😝 😝. Každopádne aj tak musím pol roka mať pauzu a potom smer Brno 😀 😀 😀

lienka_1
2. apr 2014

@ria191 Nie ona, ze Ty si sa donho a ze by bola skoda zrusit takuto plodnu debatu na temu fesi 😀 😀 😀 😀

melisska
2. apr 2014

@ria191 no moja, neprešlapuješ, ale podla toho co si mi napisala napreduješ 😉 😉 😉 drzim epalceky,vyjde to , uvidiš 😵

diska
2. apr 2014

@haimi ahoj,u mna to bolo tak podobne ako hovori @ria191
piachala som 275j gonalu a bolo z toho 11oocyt. a mala som to uctovane ako soft
treba sa pytat lekara co a ako a mozno pri tej otazke sa da aj dohodnut 😉

nelly3
2. apr 2014

@ria191
cakam na IP 😉

mimika1973
2. apr 2014

@melisska ahojky, zatial sa drzime, na buduci tyzden mame kontrolne sono, tak uvidime ako malicky narastol zas 😵 Dufam, ze vsetko bude OK! 😉
Len ten moj nocny spanok je o nicom, prebudzam sa stale, a potom som unavena cez den 😒
À le vydrzim uz dako, hlavne je babenko predsa 🙂
Pusinky Janikovi, je na spapanie a pekne Vam rastie zlaticko male 😵

sizo
2. apr 2014

@pgaba Ahoj, no on je taky mlady, ale ja som bola spokojna🙂)))))Vela veci mi povedal, co ako robia v Brne-na vela veci krutil hlavou ako a co robili v Gf!!!!!!!!!!
Iny pristup ako v GF,boli sme na konzultacii vyse hodinu🙂)))

ria191
2. apr 2014

@nelly3 nóóó kopla by som sa do rici no čo ti poviem 😕 😕 😕 hlava deravá tak zajtra 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ria191
2. apr 2014

@lienka_1 jááááj myslíš, že keby napísala dôvod, že riuša je do neho paff tak jej to určo preplatia ???😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😕 😕 😕 😕 😕 😕 a inak veru je to neskutočný fešák ty kokso ja vám tak závidím, že máte zrovna jeho, ale mňa by veru neposunul ďalej takže u mňa jediná možnosť Marcel aj keď do rici ja tuším každého dovediem k zúfalstvu 😕 😕 😕 ☹ ☹ ☹ ☹

lienka_1
2. apr 2014

@ria191 A ja vdaka tejto konverzacii pri kazdom stretnutnuti dumam na to, ze ako je Ria do fesiho 😀 😀 😀 😀 😀 A potom si doma bucham hlavu do steny, ze som sa zabudla opytat dolezite veci a myslela na koniny 😀 😀 😀

ria191
2. apr 2014

@lienka_1 dúfam, že pri tom dumaní si aspoň "pusinku" zavrieš alebo žeby nie??? tak potom sa nečuduj 😝 😝 😝 😕 😕 😕

tinka9075
2. apr 2014

@mimika1973 veru oplatilo sa čakať už sú to dvaja malý špekulanti a keď sa začnú rozprávať s tou svojou rečou no smejeme sa z mužom na nich 🙂 🙂

melisska
2. apr 2014

@mimika1973 dakujeme odovzdame 🙂)) ten spanok pamatam, ale stoji to zato moja, drzkajte sa 😵

jahoda333
2. apr 2014

@melisska Aky je krasny jeej a tu supravu modru mame aj my
🙂

amstelko
2. apr 2014

Mala ste niektorá stimuláciu v kombinácii:6dní-NORETHISTERON,potom 6 dní-ESTRIMAX a potom 6 dní clostil? Napíšte IP,ďakujem.

dudney
2. apr 2014

Dievčatá, prosím Vás ktorého lekára/lekárov by ste v Reprofite odporúčali?
Tiež by ma zaujímalo či ste sa stretli s lekárom, ktorý je ochotný robiť aj natív alebo soft s malým množstvom vajíčok bez narkózy? Ďakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre