Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1108
21. apr 2014

Ahojte baby 🙂 . Pripájam sa aj ja k vam reprofitackam 🙂. Po dvoch MA v Heliose chceme skúsiť šťastie v Repro fite. Zajtra mame konzultáciu s dr.Otevrelom. Uz sa tesiim 🙂 .

bergalm
21. apr 2014

@dafy Gratulujem

ludinka
22. apr 2014

@bergalm @denulkl baby ja idem do lucok za 6 dni 🙂
ak mate nejake otazky ohladom vybavovania tak sa kludne pytajte, ja tam idem ako pooperacny stav po mmt na 3 tyzdne v A skupine teda vsetko mi hradi poistovna a vybavila som to vsetko za 2 tyzdne 😉

denulkl
22. apr 2014

@ludinka ahoj, takze uz mas termin, super a to ti poistovna tak rychlo schvalila?a kolko budes doplacat.v.sk A je to smiesna suma? A ides na tri tyzdne?

ludinka
22. apr 2014

@denulkl ano ja mam vseobecnu poistovnu a schvalili mi to dvoch tyzdnov, ale zalezi aj od okresu z ktoreho si...obvodny gynekolog mi vypisal ziadost, tu som zaniesla osobne do poistovne a do dvoch tyzdnov mi prisli papiere ze mi to schvalili (ja som este k tej ziadosti od doktora dopisala ziadost, ze si zelam ist do lucok, lebo oni ti mozu dat aj ine kupele kde liecia zenske choroby napr. barejov, nimnicu atd. )
hned ked mi prisli papiere z poistovne som potom pisala mail do lucok a priamo s nimi som si dohodla termin kedy chcem ist a aj to ubytovanie
takze ak chcete ist napr. na jesen tak doporucujem si to vybavit cim skor lebo si budes moct zajednat lepsiu izbu ked budes chciet 😉 ved ked sa vratim tak vam potom napisem poznatky 😉
idem ne tri tyzdne a doplacat by som mala len 1,66 na den, ale ja chcem jednotku izbu, takze este budem doplacat nieco ktomu a na 10 dni pride za mnou aj moj manzel takze som chcela byt s nim na izbe potom

denulkl
22. apr 2014

@ludinka dakujem za odpoved..skoda ze nejdem s tebou naraz..ale sak snad tam budu baby s podobnym osudom.aj ja to mam tak naplanovane ze manzel.si spravi vylet za mnou..tak ti zelam nech si tam dobre oddychnes a nech dojdes ako znovuzrodena 😉 ja by som chcela ist co najskor dokial som PN.

ikuska
22. apr 2014

@dafy gratulujem z celeho srdiecka 🙂 malicky je nadherny a prosim ta tu deku si mala z domu ? Je krasna 🙂

ludinka
22. apr 2014

@denulkl no ved aj som chcela ist cim skor lebo potom chcem ist hned na posledny ket dufam ze mi to dopomoze k dobremu koncu 🙂

denulkl
22. apr 2014

No ja som na tom tak isto posledny ket.to si mala mimomat.po ET?nechapem ako sa to moze stat po umelom.

menopur60
22. apr 2014

@ada274 Chcem sa spytat, ci si v RF absolvovala kompetne vysetrenie, hormonalne hladiny, genetika, hematologia... alebo si mam vypytat z centra do ktoreho som chodila doteraz svoju zdravotnu kartu. Vdaka.

ludinka
22. apr 2014

@denulkl ano mala som mmt po ket....aj ja som bola nemilo prekvapena ☹ potom som sa dozvedela od stelcla ze pri umelom je 3 nasobne vacsia sanca na mmt ako pri normalnom otehu, v reprofite im to vychadza az 5 percent tehotenstiev, ale to bude urcite aj v inych centrach takato statistika len sa tym nikto nechvali☹ primar v nemocke mi to vysvetli tak, ze ked sa zavadza to embrio tak sa dava spolu s nejakou tekutinou a v nej to embrio plava a tak sa moze dostat do vajcovodu a odtial sa mu uz neda ist naspat 😒

ludinka
22. apr 2014

@menopur60 najlepsie bude ked si zoberies so sebou svoju kartu a v rf ti ked tak len doplnia dalsie vysetrenia, mas zbytocne robit vsetko odznova a platit za to

jahoda333
22. apr 2014

Dafy tak maly je uplne ze nadherny chlapcek este raz gratulujem a hlavne vela zdravicka a nech vam robi len radost 🙂 😉

jahoda333
22. apr 2014
menopur60
22. apr 2014

@ludinka Nemala si problem s vydanim svojej karty? Ja som chodila najprv do Gyn-fiv Ba a tam som im musela zaplatit 20€ za to, ze mi vydali moju kartu. Teraz som v Iscare tak som zvedava ako sa zachovaju tam.

ludinka
22. apr 2014

@menopur60 ano robia stym problem ja som chodila do is caru v mt a povedala som ze menim obvodneho gynekologa, tak ze nech mi to prefotia aby si to mohol pozriet o zmene centra som nespominala nic...a viac som tam neprisla...kazdopadne mas narok ne svoju dokumentaciu

sarasota
22. apr 2014

@jahoda333 Filipko je krasny chlapcek a torticka je super 🙂

sarasota
22. apr 2014

Matejko posiela jednu bruskatu 😀

menopur60
22. apr 2014

@ludinka Tak to mi nenapadlo vyhovorit sa na mojho gynekologa. Je pravda, ze aj toho chcem zmenit, takze ani klamat nebudem musiet. Dakujem za super radu.

ludinka
22. apr 2014

@menopur60 nemas za co 🙂

lienka_1
22. apr 2014

@dafy Bobacik, aky krasny! 🙂 🙂

menopur60
22. apr 2014

@ada274 Dakujem. A odkedy ku nemu chodis?

argenti
22. apr 2014

@dafy Dodatocne sa pripajam ku gratulacii a prajem hlavně vela zdravia, lebo viem že stastie a lásku uz má vedmmá uzasnych milujucich rodicov a sestricku. Ach krásný je, aj Ti v dobrom zavidim. Aj ja by som taketo babatko chcela. Tak snad tento rok nám to vyjde.

lusipe
22. apr 2014

@sarasota aka krasna maminka si🙂

sarasota
22. apr 2014

@lusipe dakujem 🙂

ada274
22. apr 2014

@menopur60 vsetky spominane vysetrenia som si nechala robit v bratislave. S dokumentaciou problem nemam pretoze si zo zasady vzdy vypytam kopiu vysledkov. Aj keby nemali v umysle mi vysledky dat, bez kopie proste neodidem, takze mam vsetko. Nikdy som sa nebala pytat si to na co mam narok. Platit za vydanie karty je nezmysel, skusil by mi to niekto navrhnut, tak sa tak nastvem, ze by si to tam nedali za klobuk.

Dievcata vhupla som do diskusie, dufam, ze je to ok. Rada sa podelim so svojimi skusenostami, cerstvym maminam a cakatelkam gratulujem!

ada274
22. apr 2014

@menopur60 od r. 2010. Bola som sa s nim poradit pred dalsim ket, ked som nevedela otehotniet v heliose napriek velmi kvalitnym blastocystam. Vyslo to mam dcerku, no a teraz ked chceme surodenca tak je lekar jasny. Absolvovala som unho ivf, zatial bez uspechu, v lete chcem ist na ket.

bergalm
22. apr 2014

@ludinka dakujem moc za info a pekne sa tam daj do poriadku,aby si odtial prisla ako znovuzrodena 🙂

ria191
22. apr 2014

@dafy wow tá podoba celý Marcel 😀 😀 😀 . Ale niééééééééé krásny je po mamičke. Bože vždy som chcela vlasaté a v RF tuším robia iba také s parochňami 😀 😀 😀 hneď dokonalé 😀 😀 😀 . To som veľmi rada, že ti odtrnulo a už je to ako tak v pohode. Hlavne aby ste boli zdravučkí . Dúfam, že sem občas nakukneš inak si ma nepraj ☹ ☹ ☹ ☹ 😀 😀 😀 😀 😀 😕 😕 😕 😕

ria191
22. apr 2014

@jahoda333 toho bociana prosím nespapať a poposielať ďalej 😀 😀 😀 . Bobátko malinký ani ho nie je vidno cez tú veľkú fľaštičku 😀 😀 😀 . Veľa zdravíčka prajem obom 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre