Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
25. apr 2014

@haimi to je ze demokracia na slovensku. Fakt muz povedal ze mam ist do vszp asi aj pojdem dementi fakt. pente sa mali gaga83 prestupila iscaru ba do brna a hned otehotnela tak ocom to je. Keby im niekto zavaril 😀 spravit dobry rozruch ale ako.

haimi
25. apr 2014

@skaredekacatko zmenit poistovnu mozeme az k 1.1.2015 :(

skaredekacatko
25. apr 2014

@haimi no to ja viem ze musim cakat aj ty zmenis?

haimi
25. apr 2014

@skaredekacatko z principu asi hej. Aj ked neviem, ci mi do konca roka zostane nejaky pokus v zalohe. Ake by sa mali nechat prestavky medzi jednotlivymi ivf ?

skaredekacatko
25. apr 2014

@haimi to ti neviem niekde radia hned ja som mala odstup a to preto ze prvy bol onicom a potom som mala problemi pred laparkou som sa nevedela toho zbavit tak aj laparku som presuvala a po nej hned do brna. A to bolo v juli v septembri ket a teraz znova

skaredekacatko
25. apr 2014

@haimi a ty by si znova skusila tu na slovensku?

haimi
25. apr 2014

@skaredekacatko praveze ja som na svk bola vo ferti na konzultacii a to bolo vsetko. Na zaklade toho, co som precitala tu na mk som chcela vyskusat rf. Tak sme sa dohodli ze vyskusame 1-2 podla ceny a budem sa musiet vratit na svk a vyuzijem tie 3 pokusy. Preto som sa pytala na ferti, lebo som zvazovala ich. Maju nadstandard v cene bez priplatku (icsi, predlzenu kultivaciu) a je to tam take male a utulne. Mne nevadi, ze tam je jeden lekar, aspon mam istotu, ze budem vsetko riesit s nim. V rf mi trochu vadi, ze na opu, sono.. sa nemusis dostat k tomu svojmu lekarovi. Ja som mala doteraz stastie a vzdy to tak vyslo, ze som bola u svojho. Lekarov moc nemusim, ked ich nevidim, tak je to najlepsie. Vyhladavam ich len ked je to uz fakt vazne. Pre mna je vztah a dovera dost dolezita. Verim, ze su vsetci odbornici, ale predsa je kazdy jeden iny typ, takze sa clovek musi stale preklapat podla aktualnej situacie ☹

skaredekacatko
25. apr 2014

@haimi ani neuvazuj o vrateni v brne su super a zatial co poznam kazda otehotnela.

haimi
25. apr 2014

@skaredekacatko mozno sa nezadari a budem musiet kvoli peniazom ☹ kokos, ked uz platim poistovni nemale prachy tak si to aspon necham zaplatit 😠 cakat kym zase nasetrime a natahovat to cele uz nemam energiu po 3 neuspesnych rokoch. A tiez uz nie som najmladsia 😉

skaredekacatko
25. apr 2014

@haimi no uvidis rok ubehne rychlo a mozes vo vszp ziadat.

rebeka33
25. apr 2014

@haimi mne neuviedli a ja som dost pouzila to kamaratkine odvolanie a poslala som to len vcera. Malo to asi jeden a pol strany. Hlavne som argumentovala ,ze take ako rf na sk nie je. Ich vysledky su nad eu priemer a skusenosti s soft maju naj a ja uz nemam vek na pokusy ...atd ak chcete poslem vam maila cez ip.

haimi
25. apr 2014

@rebeka33 ked budes taka zlata a zdielna, budem len rada 🙂 som skor analytik, ako hovorim babam v robote ked musime chystat komunikacie na klienta: na pekne slova moc nie som 🙂

haimi
25. apr 2014

@nelly3 nakoniec si to odvolanie neposlala? Uz ti asi usla ta lehota 20dni ☹

donatela
25. apr 2014

@pgaba
Ahoj, neviem, ci ti kocky medzitym uz odpovedali...
Do vszp posielas 4 formulare. 1) ziadost o udelenie suhlasu s uhradou nakladou v zahranici, ten potvrdzuje tvoj gynekolog ako lekar, ktory ivf odporuca, plus ty podpises to informovane vyhlasenie. Potom su dalsie casti uz urcene pre poistovnu. 2) ziadost o ivf - potvrdzuje car v zahranici, 3) kalkulaciu nakladov - tiez rf, 4) cestne prehlasenie - vyplnas a podpisujes ty sama. Ked to budes mat, nabalis k tom vsetku tvoju zdravotnu dokumentaciu, ktoru mas a sup do poistovne.
Ja som si vsetky formulare vyplnala sama, iba par poli som oznacila farebnymi lepkami a tie doplnali dr... V rf som si to dala doplnit po konzultacii a pockala som na to. Cena cca 2000eur. Ivf+et+icsi+pk+lieky. Vsade na formularoch mam, ze ide o soft... Odniesla som to do poistovne dnes, tak uvidime... Drz palce🙂

nelly3
26. apr 2014

@haimi
neodvolala.

mimika1973
26. apr 2014

@dafy jeeej, zlatusik maly krasny, ako pekne kuka 😵
Modre gatule mas aku velkost? 1m ci 3m?

buba08
26. apr 2014

@rebeka33 prosim ta mohla by si aj mne do IP poslat to odvolanie? Dakujem.

buba08
26. apr 2014

@donatela ja ked vidim co vsetko treba poslat poistovni ani sa mi do toho nechce, do kelu kym prefotim vsetky moje vysetrenia, tak mi to bude trvat a nakoniec nebudem posielat do poistivne list, ale balik, take hrube to bude 😀

donatela
26. apr 2014

@buba08 veď aj ja som tam niesla takú hrubú veľkú obálku🙂🙂 ešte som ku tomu napísala sprievodný list, do ktorého som vymenovala všetky prílohy a jedno vyhotovenie sprievodného listu som si dala potvrdiť... @pgaba

haimi
26. apr 2014

Caute kocky, mam na vas taku zaciatocnicku otazku. Mam si pichat merional, ale kde viem k tomu dostat injekcnu striekacku a ihly ? Predpokladam, ze je jedna v baleni, ale min tie ihly treba menit, ci ? Dik

skaredekacatko
26. apr 2014

@haimi ihli v lekarni ti daju take tenulinke ja si uz nepamatam mne kamoska pichala tak ona mi vravela ake.

haimi
26. apr 2014

@skaredekacatko dakujem 🙂 opytam sa v lekarni

skaredekacatko
26. apr 2014

@haimi mne kamoska vravela ze tie najtensie mam pytat oni si obalom farebnym odlisene len tu farbu si nepamatam

haimi
26. apr 2014

@skaredekacatko pokukala som na nete a mohla by to byt oranzova, alebo siva ihla. Tie su najtensie 🙂 pokial ale viete niektora na 100%, tak by som vam bola vdacna 🙂

bergalm
26. apr 2014

@haimi oranzove myslim

skaredekacatko
26. apr 2014

@bergalm aj mne sa mari ze orangove

donatela
27. apr 2014

@haimi v krabicke s merionalom nie je ihla, ani injekcia. Je tam voda a prasok, ktore budes miesat. Mne v rf rovno nabalili merional spolu s injekciami, aj ihlami. Injekcie 2ml a ihly, na miesanie voda + prasok ruzove ihly a potom vmenis na vpichnutie za tenku ihlu. V rf mi ako tenku nabalili hnedu. Z 1.ivf tu na Sk mi ostali ako tenke ihly zlte a este som pouzivala striekacky pre diabetikov. Tie maju take tencke ihlicky uz nasadene ako byvaju na pere gonal (ak poznas)... Len je trosku tazsie do tej diabetickej hly natiahnut uz zmiesany roztok. Ide to dost pomaly. A ta diabeticka striekacka ma len 1ml. Ale zasa nerobila temer ziadne modriny. Ale predali mi ich iba v lekarni pod car, alebo s receptom na lieky, lebo vraj to pouzivaju narkomani...🙂

donatela
27. apr 2014

@haimi a kolko merionalu mas pichat a ako dlho?

lienkalienocka
27. apr 2014

@haimi moja gyn mi hovorila, ze ak mame problem so spg, ze mame ist do brna, ze tam ho robia podrobnejsie a lepsie. cize moze byt, ze sa nemusel ani zhorsit, ale tam to lepsie vysetrili alebo co. a spg sa meni aj podla toho, ci nebol muz chory ci v strese. my mame uz aj genetiku, ja hemato a imuno som si bola robit v KE. no ci to boli objektivne vysledky neviem. krv mi tam stala mesiace kym sa zacal robit rozbor...
keby som si mala vybrat car na svk tak si asi nevyberiem. na ferti ani nenadavam ani ho nevychvalujem. tym, co sa podarilo, by ho vychvalovali. to je jasne. mne sa nepodarilo a dalsi postup co mi navrhli, bol dalsie ivf. cize gyn fiv urcite nie. car na antolskej je vraj dost dobre, ale aj najdrahsie. asi teda iscar 🙂 do mt sa mi nechce dochadzat. mozno budem ale nutena. vobec neviem 🙂 ale spolieham sa na brno, ze tam mi pomozu. zajtra nas idem objednat....

haimi
27. apr 2014

@donatela docitala som sa, ze ihly a striekacky by mali dat v car, len uz sa tam nedostanem. Mam 150j od zaciatku + clostil. Clostil tiez nemam, ale to ukecam aj gynekologa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre