Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gaga83
3. máj 2014

@izzie27
@tancik gratulujem vam baby, tesim sa ze sa to zacina zas zbierat do tehu vlaciku 😀 😀 😀

tinkatinulka
3. máj 2014

@tancik gratulujem kolky pokus to bol?

janikajanka
3. máj 2014

Ahojte baby,

prosím vás viete mi niektorá poradiť? zajtra mám ísť na vklad do Brna, odber som mala veľmi skoro, na 6. deň cyklu, len 4 dni som stimulovala (clostilbegyt 1-1-1, merional 2x75 mg), vajíčka boli dve ale nezrelé, jedno dali oplodniť, aj sa oplodnilo, dnes som volala do reprofitu a že vajíčko sa pekne vyvíja, je 4 bunkové. Zajtra mám ísť na vklad.

trošku sa bojím, či mi nemali dať predĺženú kultiváciu. v novembri som mala peknú blastocystu pri predĺženej kultivácii, ale dopadlo to negatívne.

je to moje 3 IVF.
Budem vďačná za akúkoľvek radu.

ludinka
3. máj 2014

@vlasatica ahoj, neviem ci uz ti baby odpovedali ale ja som bola na imuno v prahe podoli, stalo to cca 7000 ceskych korun a dali sme to potom refundovat, mam vseobecnu poistovnu, vratili nam asi 1/3 z ceny
na svk vraj komplet robia aj v nitre ale tiez sa tam plati minimalne 50 eur co som pocula......a neviem jedna kocka pisala ze tam nema dobru skusenost-ale uz si nepametam presne co sa jej ta,m nepacilo...

ludinka
3. máj 2014

@izzie27
@tancik gratulujem vam baby 🙂

ivec16
3. máj 2014

@janikajanka ak je emryjko dobre urcite sa uchyti aj 4 bunkove, u teba mu bude lepsie ;)... Ja sice nechodim do brna ale tiez som mala vkladane 4 bunkove a 5 bunkove, uchytilo sa jedno, som v 11 tt a zajtra bude mat tvoje embryjko uz 6 buniek, drzim palce

kikappp
3. máj 2014

ahojte,potrebujem radu,akou ihlou ste si pichali pregnyl do brucha?

vlasatica
3. máj 2014

@ludinka uz som sa objednala do tej Nitri.ano 50 e je konzultacia. povodne som chcela ist do Prahy.ale jedna kocka tam teraz v nitre bola a bola spokojna.

nelly3
3. máj 2014

@kikappp
ako aj ostatne injekcie, hrubou namiesas a tenkou pichas 😉

nelly3
3. máj 2014

@janikajanka
pri jednom nedavaju PK. takze preto, ked ich je viacej, davaju PK 😉

kikappp
3. máj 2014

@nelly3 dakujem,mala som gonal 😀 tam su ihlicky k tomu,tak mam kupit neaku kratku tenku a celu vrazit kolmo do brucha?

nelly3
3. máj 2014

@kikappp
najtensia na sk je oranzova ihla, tu si kup na pichanie, a jednu hrubu na miesanie. myslim, ze ano, mne to manzelik pichal, ja sa nekukam 😵

kikappp
3. máj 2014

@nelly3 😀 ja sa kukam lebo musim kontrolovat ,tak popozeram ci nemam nieco doma ,doteraz mi vzdy pichali do zadku a teraz ,ze mam do brucha,tak uvidime co to bude. 🙂

nelly3
3. máj 2014

@kikappp
ano na sk som aj ja pichala pregnyl do zadku, v RF do brucha ako ostatne injekcie.

jahoda333
3. máj 2014

@janikajanka mne vkladali 4dnove a mam krasneho 6ttt synceka ked je jedno davaju 4bunkove pretoze tam nieje co riesit bud sa ujme alebo nie ale vidis zazraky sa deju 😉

janikajanka
3. máj 2014

Ďakujem vám baby, tak budem veriť že to dobre dopadne....

amonda
3. máj 2014

@janikajanka mne sa blastocity neujali ale ijalo sa mi 3-dnove embryjko...vsetko bude ako ma byt

tancik
4. máj 2014

@tinkatinulka 3 x som mala ET a teraz prvy krat KET a vyslo to

smoulinka13
4. máj 2014

ahoj kocky, ake su vase skusenosti s Reprofit? hladam ine car a rozmyslam nad Reprofitom 🙂 akakolvek skusenost dobra ci zla mi pomoze sa rozhodnut, dakujem. Preplaca toto car IVF aj slovenkam? dakujem

gagik
4. máj 2014

Baby, co mate endometriozu aj vam radili v Brne odstranit oba vajcovody?a pomohlo vam to pri uspechu IVF?

ivec16
4. máj 2014

@gagik uff tak ja by som s tym nesuhlasila, tiez mam endometriozu, ale nenechala by som si takymto zakrokom zmarit moznost (mozno nadej) ze dalsie dieta sa snad podari prirodzene... (Nechodim do brna, ale o takomto niecom nepadla ani zmienka)

gagik
4. máj 2014

@ivec16 v akom stadiu mas endometriozu?do akeho centra chodis?

ivec16
4. máj 2014

@gagik chodim vo francuzsku, stadium neviem, endometricke cysty, vajecniky zrastene dokopy a stiahnute pod maternicou... Heden vajecnik zdeformovany cystickymi zmenami. O odstraneni vajecnikov by som mozno uvazovala ak by som vedela ze su na 100% nepriechodne a ze sa tento stav neda zvratit, inak nie...

nelly3
4. máj 2014

@gagik
no ja chodim do RF a nikto mi nic takeho nenavrhol a mam endometriozu IV.stupen tu najhorsiu 😠

jsarah
4. máj 2014

ahojte nezvyknem prispievať na žiadne fóra ale mám vám asi čo k tomuto povedať. mám za sebou už 14 Ivf, z druhého jedno dieťa a potom 10 rokov čakania na druhé. manžel asthenoteratozoospermia ja endometrioza 3 stupna .. presli sme Iscare Ba, Iscare Praha, Helios Brno a Reprofit... prežila veľa smutných chvíľ, po každom tahodenom teste bola úplná beznádej ale nevzdala som sa .... takže hlavu hore, držím palce každej!!!sara

cookienka
4. máj 2014

Baby 10. deň po ET som začala mať hnedý výtok, nič silné ale trvá. písala som aj do RF, dr. ma ukludnil, že to nemusí nič znamenať, pridal utrogestan. máte niektorá takúto skúsenosť? dakujem

inna74
4. máj 2014

@tancik gratulujem a prajem všetko dobré.Som 3 dni po KET,tak čakám.Ako si sa cítila?

inna74
4. máj 2014

@jsarah Ahoj v RF si na správnom mieste,prajem ti veľa šťastia.

janikajanka
4. máj 2014

Ahojte baby, tak dnes som mala vklad, vsetko ok, az na to ze ma zacalo boliet hrdlo a mam trosku zvysenu teplotu 37,3. Mate niektora takuto skusenost? Uzivali ste aj nejake lieky?

Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre