Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bergalm
11. máj 2014

@sally2401 ja sa mam celkom fajn,su chvile ked je dobre a su ked je horsie ,ale aspon vieme ,co sa stalo i ked moc nam neodlahlo,ale nic sa neda robit 😔 Pomaly sa chystam do Nemecka pracovne a snad na jesen skusime KET uvidime ci budem zdravotne o.k.a snad aj v hlave to bude ako tak usporiadane.No dnesok bol jeden z tych smutnejsich dni,kedze je sviatok matiek a ja som matka bez dietatka....Ale verim,ze kazdej z nas podari sa nou stat so stastnym koncom 🙂

lusipe
11. máj 2014

@bergalm jaj moja zlata..vzdy na teba myslim...je mi to strasne luto...ale verim,ze coskoro budes maminka 😉 ...neprestavaj tomu verit...a mozno to pride same...a co sa teda vlastne stalo?:(

bergalm
11. máj 2014

@lusipe no zaver je ,ze v placente bol zapal,ktory sposobil infekciu nasledkom ktoreho dieta zomrelo v maternici az sa mi lesknu slzy v ociach nasa princezna bola zdrava ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ moc tomu neverim mam pocit,ze sa zo mna stava negativista

lusipe
12. máj 2014

@bergalm moja zlata...posielam strasne silne objatie....je to strasne, ze tolko bojujeme a ked je konecne uz ako tak vyhrate, tak vzdy nieco pride.... 😒

rebeka33
12. máj 2014

@haimi ako dopadla folikulometria. Mna to caka v stredu ,ale uz som nervozna. A tak zvedava.:-P

skaredekacatko
12. máj 2014

@haimi aj js zvedava. Tak dnes som.volala kvoli spatnemu objednaniu bo ma objednali az na 12 den tak jej to vysvetlujem a ona ze furt ze podla toho ako som sa s dokim a ja ze to som.mala na tom plane ze 10 a to je sobota a ona tal ked ste sa z dokim dohodlli tak dame sobotu a ja ej nato ze to nebolo z dokim ale z tou ich koordinatorkou a ze ked to vijde na sobotu tak ma daju na piatok az som jej musela jasne povedat ze dame piatok no hruza nerada taketo veci riesim 😝

tancik
12. máj 2014

@mimika1973 hoj moja prvy krat KET ...bola som na gynde v piatok idem na srdiecko drzkajte palce...a vy akoooo?

falin
12. máj 2014

caute kocenky
Zostal mi merional 75jedn, 3ks, s expiraciou 10/2013. Darujem. Piste IP, kto má záujem

sarasota
12. máj 2014

@bergalm posielam pohladenie po dusi.Nevzdavaj sa viem ako to velmi boli ale tuzba po dietatku je silnejsia.Budem drzat palceky nech sa Ketko na jesen podari a ono sa urcite podari 😉

jomini
12. máj 2014

@bimba8 prosim, co je ism?

haimi
12. máj 2014

@skaredekacatko @rebeka33 ahojte baby, no co vam poviem, uz som si poplakala. Na sono ma zobral mudr. Otevrel. Bola som tam 5min s obliekanim a vyzliekanim. Spravil mi turbo rychlo sono, na 8dc som mala 2 folikuly a mali uz 22mm. Suchopadne skonstatoval, ze ked su tak skoro velke folikuly, tak ma skusenost, ze budu prazdne a mozno su to cysty. Mam prist na opu uz v stredu a uvidime. Bola som strasne sklamana. Ani nie z vysledku, ale pristupu. Ani sliznicu mi neodmeral, mam drobne folikuly, ani tie nemeral, cize neviem, ci je nejaka sanca, ze este dorastu. Mala som z neho pocit, ze mu nemam davat ani ziadne otazky a skor ho otravujem. Kokos, keby mi aspon povedal vlastny nazor, ci to ma zmysel, alebo to nechat tak a ist do stimulacie s inymi liekmi. Ved aj toto nieco stoji a ked to nema zmysel, tak na co ist do opu ☹ hned ako som prisla, tak som napisala Marcelovi mail, tak som zvedava co mi napise.. ale nechcem vam brat iluzie, mozno narazite na niekoho ineho a bude to super. Asi som si na zaklade tychto diskusii postavila vysoko latku. Keby som sa mala na zaklade tejto skusenosti rozhodovat, ci este ist do rf, tak by som tam uz asi nesla. Doteraz som narazila iba na Marcela a to bolo o niecom inom. Je priamy, povie pravdu do oci, ale velmi zlaty a vsetko vysvetli a povie svoj nazor. Ja som dost racionalna a zvladnem aj na prvykrat neuspech, ked sa to normalne poda. Drzim vam palce, nech vam to dopadne super

skaredekacatko
12. máj 2014

@haimi si ma riadne prekvapila otevrela som takeho este nezazila a ja idem na 9 dc na sono brucho mam nafuktnute tak dufat ze nieco bude a ze otevrel budr oka ja chodim len k nemu a muzovi sa pozdaval. Ale ja verim ze to tam budes mat. A podari sa to .ty si mala aku davku 75 ci 150? Ja som dnes na obed sozobrala medrol namiesto clostilu az podla chuti som zistila ze to medrol tak som rychlo supla clostil ale to preto bo som zabudla na to a brala neskor fakt ja blb.

janikajanka
12. máj 2014

@haimi aj ja som bola na. Odbere na 9 den cyklu, boli dva folikuly, vajicka nezrele ale jedno dozrelo a oplonilo sa. Drzim palce

annavi
12. máj 2014

baby aj ja vam nieco napísem. isto uz viete(písala som to u uz tu), stimulovala som clostilom 3x1 tbl od 3-7 DC..na 7 DC folikuly male 8 mm, dopichavala som merional na 9 DC sliznica krasna folikuly len 10 mm, na UTZ idem v stredu. tel som s koudym a ten mi povedal ze stopneme stimulku ze mi clostil proste nesadol a o tri tyzdne mam dojst do CAR. vcera som mu pisala ze v prípade ak dorastu folikuly a v stredu budu cca 19-21 mm tak ci si mam dat pichnut pregnyl aby mi popraskali, pretoze sa obavam ze sa mi spravia cysty.Stalo sa mi to uz vminulosti ked sme stimulovali 3xIUI a z clostilu sa mi spravili cysty...
Koudy je prec do 19.5.2014 tak mal mail na otevrela..tak som mu to preposlala a ten mi napisal ze preco by som mala pichnut pregnyl ak by boli folikuly pekne tak by sa robil aj odber.ze mu mam napisat v stredu..
lenze koudy mi stimulku stopol. a odpisal mi z i-phonu ze co sa tyka pregnylu mozem pichnut ale nieje nutne..viac nic..
tak som z toho dost mimo..lebo jeden tvrdi jedno a druhy druhe...no kazdopadne uvidime ako to dopadne v stredu...
koudy aj vedel ze uzivam teraz ATB pretoze som mala zapal stredn. ucha...co vy na to? je to normalne ze jeden pise jedno a druhy druhe?

haimi
12. máj 2014

@skaredekacatko si proste s tymi liekmi sikovna 😉 ja som mala 150j, presne tu istu stimulku ako ty, teda co si pamatam. Urcite to dobre dopadne, neboj. Daj vediet ako si v piatok dopadla. Ozaj a hormonalny profil a amh mas ok? Ci aky mate problem? Ja idem v stredu na ten akoze odber. Aj to bude nejaka informacia. Nasla som v cenniku, ze soft bez transferu 3000kc. Tak aspon, ze to nie je likvidacne, lebo 1000eur by som za tento pravdepodobny neuspech nedala. Tajne som dufala aspon v 3-4 vajka ☹ fakt by ma zaujimalo preco mi nedozrievaju subezne viacere aj ked pomalsie, ale jeden dva turborychlo. To podla mna nemaju sancu ani dozriet.

haimi
12. máj 2014

@janikajanka dakujem. Velke nadeje do toho nevkladam. Asi to bude na psychiku zaberak, ked po prvom odbere nebude ani jedno vajko, ale snad mi vymyslia nejaku inu stimulku. Aj tebe drzim palce, nech to dopadne uspesne 🙂

skaredekacatko
12. máj 2014

@haimi vraj hej ahm je dobre v martine som mala pri dlhom 12 vajec sice len 4 sa oplodnili super. A tu som mala dve vajcia aj doki sa dividil ze len dve ale to bolo 75 tak som zvedava co bude muz neni z tolkych liekov nadseny co beriem ze to nic dobre pre moj organizmus.

haimi
12. máj 2014

@annavi skor by som dala na tvojho lekara. Snad ta lepsie pozna. Kiez by aj ku mne bol dnes mudr. Otevrel tak otvoreny a neposielal ma zbytocne na odber, ako teba koudak 🙂

haimi
12. máj 2014

@skaredekacatko to urcite nie je 😉 a v brne z tych 2 vajok bolo co. Davala si si vkladat dve?

skaredekacatko
12. máj 2014

@haimi ja mozem len jedno mam nepriechodnu jednorohumaternicu malo miesta pre dvoch drobcov. Ani jedno sa neujalo ale nebrala som.medrol a ani som fraxik nepichala. A unas aj muz ma problemi Asi si to uz tu pisala ale aky mas ty problem?

haimi
12. máj 2014

A kedze ste tu vsetky uz take skusene (narozdiel odomna) , naozaj nevie lekar na sone rozoznat, ci je to folikul, alebo cysta ? Mesiac dozadu som nic nemala, tak su asi z clostilu.

haimi
12. máj 2014

@skaredekacatko znizene amh, endometrioza a naposledy mal manzel dost zly spermiogram. Bola som na hysteroskopii, cize dost dlho bez sexu, takze dufam, ze to bolo tym, lebo rok dozadu mal spermiogram na jednicku

skaredekacatko
12. máj 2014

@haimi to je tiez dost nafigu. Ja uz relaxujem od piatku iba varim utieram podlahy a zeriem tabletky. 😀

nelly3
12. máj 2014

@haimi
podla mna nevie, ja som na jesen mala take dve po sebe stimulacie, ze jedno vajicko, ktore sa ani neoplodnilo, potom o dva mesiace som isla opat na soft a na utz krasne 5 folikulov a pri odbere, ze to boli cysty, velmi som bola sklamana, ziadne vajicko, takze potom som ani fakturu neplatila nakolko nebolo ziadne vajicko 😕

bergalm
12. máj 2014

@haimi nic si z toho nerob ja ked som bola na sono tiez som narazila na neho povedal,ze 5 folikov a tiez ani slovo o vyske sliznice a nakoniec po OPU,ktore mi robila Pospisilova,ze 12 vajicok som bola v soku ,co to tam nevidel???po sone som bola sklamana z neho a vidis nakoniec to dopadlo uplne inak 😉

haimi
12. máj 2014

@bergalm aspon som rada, ze nemam len ja sama z neho take zmiesane pocity. 😉 v stredu uvidim, co z toho padne

haimi
12. máj 2014

@skaredekacatko ja teda moc nerelaxujem 🙂 po vklade, pokial by nejaky bol som chcela dovolenku, cize dovtedy = do piatka, musim v robote toho stihnut maxi brutal vela. Prave som vypla moj pracovny notebook. Proste klud a parada 😉 ani sa necudujem, ze moje telo pri tom strese takto strajkuje 🙂

haimi
12. máj 2014

@nelly3 ale na stranke maju 3000kc. Mas tam uz kontakty 😉 a stimulujes stale clostilom? Lebo z neho sa prave robia cysty. Alebo aj z inych liekov?

bimba8
12. máj 2014

@jomini Úspěšnost lze zvýšit, jestliže se před embryotransferem přípraví endometrium na přijetí blastocyst pomocí média podporujícího implantaci – Implantation Support Medium.

Fyziologická podstata

V průběhu přirozeně vznikajícího těhotenství cestuje vzniklé oplozené vajíčko – embryo vejcovodem do dělohy, kde se pátý den po ovulaci uhnízďuje. Průběžně cestou „komunikuje“ se svým okolím pomocí specifických látek – mediátorů, které s předstihem připravují endometrium na přijetí embrya.

Provedení

Druhý nebo třetí den po punkci vaječníků se tenkým katétrem bezbolestně do dělohy vpraví kapka speciálního média. V médiu jsou obsaženy mediátory, které, napodobujíce přirozený proces, přizpůsobují endometrium k nidaci.
Pátý den po punkci následuje transfer pětidenního embrya do dělohy.

Současné vědecké publikace uvádí, že ve vybraných případech lze docílit zvýšení úspěšnosti otěhotnění až o 20 %.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre