Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
21. máj 2014

@speranza1
ahoj, aj si sa dohodla s dr. aku cenu ti da za KET? dufam, ze staru, ked sme tam uz tak dlho, ako stare pacientky no nie 🙂 nech mame nejaku tu vyhodu.

speranza1
21. máj 2014

@nelly3 nie... o peniazoch som sa s nim este nebavila... ani neviem ako by sme mu to navrhli, ze za staru cenu... to bude musiet moj muz vybavit..lebo on je odvaznejsi v týchto veciach ako ja.... 😉 🙂 .... dufam, ze na KET pôjdeme spolu 😉 ty a ja 😉

argenti
21. máj 2014

@rebeka33 Ahoj mi sme boli v RF v nedelu a ta lekarna dolu bola zatvorena a inde v Brne sme Crinone gel nedostali. Viem že na SK stojí 44EUR 1 balenie(15ks). Nevies kolko stojí v lekarni pod RF? Ja som u nás v lekarni zohnala ešte aj Utrogestan, ale bez receptu mi ho nechceli predat, tak mi majú z RF poslat recept.

nelly3
21. máj 2014

@speranza1
no vsetk je to o peniazoch a 7000 czk nie je malo hmm, okrem vsetkeho iného atd.

lusipe
21. máj 2014

@speranza1 a ten je aj dobry cenovo a vraj prirodny 🙂....budem moooc drzat palceky aby KET vysiela 😉 tak ja stale v praci zarezavam, ale uz len 5 tyzdnov 🙂...malinka zatial krasne rastie a pevne verim, ze vydrzi dokonca a potom odovzdam stafetu vam dievcata 😉

zoji79
21. máj 2014

@nelly3 Tiz som uz vytrpela to svoje, a ked treba tak aj dalej budem znasat vsetko mozne...len dufam doki vie co robi. Lebo som mu povedala, ako nahle viac som na nohach, tak spinim....Odpoved...v prvom trimestri je to normalne 😅

tinkatinulka
21. máj 2014

@speranza1 D3-alebo aj vigantol..kvapky

bimba8
21. máj 2014

Kocky co si myslite o picsi?myslite ze to ma význam ked mame morfo 2% ale DNA ok?

skaredekacatko
21. máj 2014

@haimi nic sa nekonalo folikuly praskly tak cakam na dokiho a ideme domov.

bimba8
21. máj 2014

@skaredekacatko to je mi ľúto,povedali ti ako je to možné?

falin
21. máj 2014

@speranza1 - dikes za objasnenie, zas som o cosi mudrejsia. Ale velke srdce ani mne neprislo , nejako im to blbne 😖 . Ale super ze prislo tebe, ty ho budes potrebovat a ja ti posielam jedno mini srdenko pre stastie 😉 . Jun je tvoj, zlatko a v juli uz budes tehulka takze ivf nebude treba. Zazraky sa deju, neboj. Velmi, velmi ti to prajem a hlavne ver zmrzlinke 😉
Liekmi si riadne vyzbrojena. Medrol je namiesto prednisonu? prednison uz nedavaju, csade citam len medrol
My neriesime nic, asi zostaneme pri jednom 😔

@rebeka33 - ta liekova politika je des 😠 😠 😠 .

@zoji79 - dufam ze tu pN v pondelok dr. prehodnoti. Ved ked sa necitis dobre, mal by ti dat pn-ku 😠

zoji79
21. máj 2014

@falin Uvidime co povie buduci tyzden doki, dnes ma boli extra brusko......mam strach ☹ Dokimu nestacilo asi par krat potrat a IVF na 5. x 😒 Sedim v praci ako puk a cakam na padla 😔
A co to ze neriesite druhe? Dufam je to len pauza 😕 A neskor to prehodnotite a pojdete pekne na Ivf 😵

speranza1
21. máj 2014

@falin ano ten medrol je ako prednison.... a uvidíme ako dopadneme... velmi to nehcem riesit a lipnut na vysledku..radsej to chcem zobrat sportovo🙂
a ja verim, ze tak ako aj my, aj vy sa raz rozhodnete skusit to este raz..len musi na to prist vhodny cas a chut... inak je zbytocne nieco nasilu riesit.... poznam to...cmuk

kikappp
21. máj 2014

Ahojte dievcata,som 10 den po ET a test zas bez ciarky uz sa to asi nezmeni ☹

rebeka33
21. máj 2014

@argenti ja som sa tam nepitala,ale vecsina liekov je tam drahsia. Tak skusim pozhanat este utros tu. Ked si bola v nedelu kedy ta brali na vklad. Ja by som potrebovala hned ranona.8 lebo bus mi ide o 9.45. od ktorejtam robia v nedelu.

rebeka33
21. máj 2014

@kikappp to mi je luto. Mrazaky nie su , kety maju uspesnejsie. Tak snad. ☹

kikappp
21. máj 2014

@rebeka33 mame jedneho ,uz mame zasebou tolko neuspechov aj ET aj KET,uz neviem co spravit aby sa to podarilo.

zoji79
21. máj 2014

@kikappp je mu to luto ☹ Stimulky mavas rovnake? A nejake bobule alebo injekcie na podporu nedostavas?

kikappp
21. máj 2014

@zoji79 prednison a fraxiparin ,neviem co by mi mohli este dat. 😕

argenti
21. máj 2014

@rebeka33 Neviem od kolkej robia. Ked Ta budu objednávat tak im to povedz, že ci by sa nedalo na 8:00.

zoji79
21. máj 2014

@kikappp no mne prednison podla imuno testov nestacilo, preto mi dali silnejsie steroidne prednizony s kortikoidmi. A chvala bohu na fraxik som dostala aj alergiu, inak by som to nebola ja 😠 , tak teraz sa pozorujem ci to nebude horsie 😖
Ale raz sa ti to musi chytit, len viem si predstavit, ze po tolkych ivf ta to stve a na psychiku je to velmi tazke ☹ ☹ ☹

mimika1973
21. máj 2014

@speranza1 to nemusi este nic znamenat, ze 2! 😉 Po odmrazeni sa to moze zmenit na 1, a moze byt z toho kludne babenko, tak ziadne pesimisticke myslenie mojka!!! 🙂
Tfuj tfuj na KETik!!! 😵

speranza1
21. máj 2014

@mimika1973 dakujeeeeeeeeem.... 😀 😀 😀 vies, ze ani sa nezamyslam ci je v dobrej kvalite, alebo nie..ja som len konstatovala, ze nase embryjka maju tendenciu nepokracovat vo vyvoji a degeneruju...ale ci tento bojovnik zabojuje, alebo nie..nad tym sa nezamyslam..idem len na akysi "vyletik do Brna" 😀 😀 😀

ludinka
21. máj 2014

@speranza1 take iste XB/2 mame aj my a tiez idem dalsi mesiac na vklad, ale ja verim ze je to nase vytuzene babo, ziaden jednodnovy vylet!! musime verit 😎

inak kocky uz som sa vratila z lucok bolo supeeer 😉

falin
21. máj 2014

@zoji79 - ten pristup tvojho dr. sa mi nepaci. Normalne by som hladala ineho, aj ked viem ze je to v tt problematicke 😖 . Zatial to nie je definitivne, len dlhsia pauza, bolo toho vela. Uvidime ako dalej, nechcem zatial hovorit ze definitivny koniec

@speranza1 - spravny pristup 😉
A presne si to vystihla tu situaciu. Takze ak bude spravny cas a chut, tak pojdeme dalej 😉

ludinka
21. máj 2014

@zoji79 byt tebou tak idem za obvodnou lekarkou a dam sa vypisat na PN jej ked mas takehoto gyndosa 😠

skaredekacatko
21. máj 2014

@bimba8 dokimu sa to nezdalo moc bo b pondelok boli velmi velke ze este to pod ultrazvukom kukneme preistotu a veru uz tam nic nebolo

ina7
21. máj 2014

Dievcata, co ste mi vsetky radili ohladom cien liekov dakujem. (neviem vas viac naraz oznacit v prispevku).
Nakoniec som dostala recept.na clostil a nafasovala tasku merionalu. To som necakala ze rovno dostanem lieky. Myslela som ze to v tej lekarni si budem kupovat ako som bola zvyknuta z ferti. Ale teda cena merionalu je zhruba asi ako na Sk.

bimba8
21. máj 2014

@skaredekacatko aha 😒 ale aspon,ze to skontroloval a nepostúpila si zbytočne narkozu. Povedali ti co ďalej?

rebeka33
21. máj 2014

@skaredekacatko to mi je luto . 😖 dufam,ze to coskoro rozchodis.
Mne sa zatial 3 oplodnili no to este nc neznamena. Inac iediny spoj mam tak ze o4 rano som v Brne. Co tam budem ja robit. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre