Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

janedoe
22. máj 2014

Baby, boli ste tu niektora v Reprofite i na IUI? Ak hej, tak brali Vam pred IUI aj krv? Co som chodila do byvaleho centra, tak mi vzali krv, isla som na sono a potom som si volala kedy mame dojst na IUI. V Brne mi povedali, ze mam ist na 10 den na sono ku svojej gynekologicke na SVK a poslat vysledky. Ako ste to mali vy?

zoji79
22. máj 2014

@ria191 to si zabila 😀 😀 😀 Ale podla mne by ti stacilo aj prechadzka na Coburkovej potom 😀 😀 😀

tinka9075
22. máj 2014

@janedoe ahoj ja som bola na iui v Reprofite na 10dc som bola na sone ale v Brne na 12dc mi robil iui a výsledok už 10 mesiacov sa teším z dvojičiek 🙂 🙂

haimi
22. máj 2014

@janedoe aj ja som bola na iui, predpisal mi mesiac pred tym clostil, na 10dc sono, 11dc iui. Utrogestan som nemala, menstruaciu som dostala 2 dni pred terminom, takze som to uzavrela ako neuspech. Mne doktor povedal, ze netreba chodit na krv, bud menstruaciu dostanem, alebo nie.

skaredekacatko
22. máj 2014

@haimi pisala som do luciek som.zvedava co odpisu a ci dovera to schvali.

haimi
22. máj 2014

@skaredekacatko a aku musim mat diagnozu, aby mi to poistovna schvalila?

skaredekacatko
22. máj 2014

@haimi to praveze neviem cakam co lucky napisu a podla toho zajdem za mojou. Co pridala by si sa ku mne. 😀 . Moja segra ma tlacila nech idem z muzom a ja som ticho sedela a myslela si ze vsak si idem oddychnut tam 😝 naco chlap.

haimi
22. máj 2014

@rebeka33 ozaj, ako si dopadla s tym odvolanim v dovere ?

haimi
22. máj 2014

@skaredekacatko asi nie, na jul som si vybavila, ze budem 2 tyzdne robit z domu a 2 tyzdne dovolenka. Dalsie volno uz nechcem provokovat, aby mi neprestala fungovat dochadzkova karticka 😀 co by som tam robila sama, by mi tam bolo smutno 😉 ale ked zistis, aku musime mat chorobu tak napis

tancik
22. máj 2014

@sarasota moja veľká gratulka držte sa buďte zdravy

skaredekacatko
22. máj 2014

@haimi da sa robit aj tam raz zacas s laptopom. Ale oka napisem ti ba stranke maju ze primárna, sekundárna sterilita a infertilita poruchy ovariálnej funkcieporuchy vývoja maternicechronické zápaly vnútorných rodidielstavy po gynekologických operáciáchstavy po brušných operáciách vo vzťahu ku malej panvestavy po appendektómiách do 21 r. veku životakomplikácie po interrupciiklimakterický syndróm

rebeka33
22. máj 2014

@haimi zatial sa neozvali 😉 ,prave riesim coo 4 rano v brne. No vecsina hotelov ma okaslala.

cora41
22. máj 2014

@sarasota pane boze, slzy mi vyhrkli 😎 tak si to dala moja, mas moj obdiv v tvoju vieru, vytrvalost a lasku, si neskutocna mama a Matejko je nebickovy. Nadherny chlapcek a bracek 🙂 drzte sa obaja a strasne vas s Elinkom objimame. Az mam hrcu v krku od radosti 🙂

janedoe
22. máj 2014

@haimi dakujem za odpoved. A ako pozeram blbo som zadala otazku :D ... myslela som ze ci ti ten 10 DC brali aj krv tusim kvoli hladine hornonov.

haimi
22. máj 2014

@janedoe nie, uz to ani nemalo zmysel, lebo som mala na 10dc 20mm folikul, cize dalsi den bolo iui 🙂

haimi
22. máj 2014

@rebeka33 fasa, ale maju to tam uz mesiac, co si pamatam, ze? Zajtra ides na vklad? Kolko vajok nakoniec mas vhodnych na vklad? Drzim palce nech to dobre dopadne a mozes pitom okaslat celu doveru 😉

haimi
22. máj 2014
ludinka
23. máj 2014

@haimi staci mat diagnozu sterilita, popripade tam este moze lekar uviest ze si male neuspesne ivf-boli tam take kocky, ta liecba trva 4 tyzdne a je to skupina B-to znamena ze procedury mas preplatene ale sama si hradis ubytovanie a stravu, podmienka na schvalenie je vek do 38 rokov
ja som tam bola na zaklade toho ze som mala operaciu po MMT a mala som skupinu A to znamena ze vsetko som mala zadarmo a bola som tam 3 tyzdne
inak obvodny lekari akoby o tom ani nevedeli ze je takato moznost vsetky baby tam nato nadavali ze keby to vedeli tak uz by tam sli davno predtym-vacsina sa to tiez dozvedela az ked sa priamo informovali v luckach

zoji79
23. máj 2014

Na koni dnes skapal pes 😀 😀 😀 Viem si predstavit, vsetci makate o 106 v takomto krasnom pocasi 😀 😀 😀

kako23
23. máj 2014

Baby, ktorým schválila Všeobecná poisťovňa preplatenie IVF po novom v Brne, prosím Vás o dve info, v "Žiadosti o udelenie súhlasu na úhradu nákladov plánovanej zdravotnej starostlivosti v cudzine" sa podpísal Reprofit a obvodný gynekológ, alebo?
A druhá otázka dávali ste tam soft IVF a zdôvodnenie, že sa to nerobí na SR prípadne lekárovi na SR nemajú zatiaľ dostatok skúseností so soft IVF?
Ďakujem veľmi pekne za info a pomoc 🙂

skaredekacatko
23. máj 2014

@ludinka a ktory doky to vybavuje obvodak ci gyndos? A kolko trva schvalenie? Ja to chcem v pondelok vybavit u mojej

ludinka
23. máj 2014

@skaredekacatko mne ziadost vypisal gyndos, schvalili to naozaj velmi rychlo do 2 tyzdnov a hned sa mi potom aj ozvali z lucok, termin si potom mozes posunut ako sa ti bude hodit 😉

ludinka
23. máj 2014

@kako23 ahoj kako aj ja to idem teraz vybavovat a asi je to tak ako pises aspon co tu tak citam 🙂
a vies ze vseobecna nechce ani to klinicke pracovisko? -to je super

speranza1
23. máj 2014

@zoji79 😀 😀 😀 😀 mas pravdu..dnes nestiham ani ist na wc....a poviem ti ze v kancli mam 200 stupnov....fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj

zoji79
23. máj 2014

@speranza1 pod ku nam 🙂 . U nas je zima. Ke uvidis Yettiho, laebo naoblekaneho, tak vysiel z nasej budovy 😀 😀 😀.

kako23
23. máj 2014

@ludinka včera som bola v RF, takže si to idem vybavovať, lebo mi chcú dať injekcie v dosť vysokej dávke, tak preto. A Clostil mi už dať nemôžu, lebo po ňom bojujem s cystami... ☹ aj včera mi v RF Macháč odsával dve.
O dva týždne idem k nemu ešte na kontrolu či sa nevrátili a potom ak sa mi to podarí vybaviť tak v buď júl alebo august to istí..ešte uvidím ako bude Macháč dovolenkovať, lebo chcem pri ňom všetko absolvovať.
A ty máš ešte mrazáčika, že? Veď počkaj, nebudeš musieť nič riešiť s poisťovňou... 🙂

zabka1124
23. máj 2014

Baby mna asi porazi s mojej MS:(!!!Kua, sorry za vyraz!!Mala prist az 29.5 a aj to som dufala, ze mohla by sa oneskorit a isli by sme na IVF, ale ako na potvoru ma zacina bolet brucho(od vcera),mm povedal ze som uz pomaly neznesitena 😠 ako vzdy pred MS!!Takze uvidime kedy sa jej uraci prist a ak prid eteraz, tak IVF odkladame na jul!!!!!Dufam, ze potom ma nebude natahovat, lebo neviem ako by som to vysvetlila v praci 😖 \!!!Cele je to nejako ZLEEE 😠 ☹ \\\\\\\\\\\\\\

speranza1
23. máj 2014

@zoji79 😀 😀 😀 mne tu za chrbtom prazi slnko ako dive...a v kancli mam ako v saune..keby sa troska dal urobit prievan...ale nic ani tuk....no nic to vydrzim😀

tucnacik
23. máj 2014

ahoj holky som tu nova a prave stimulujem a chodim do Pronatalu..totiz odisla som z iscaru v Prahe..musim vam povedat,ze mne hodne na to vse aby som to zvladla pomaha akumpuktura

speranza1
23. máj 2014

@zabka1124 neboj...mna boli brucho uz treti den a este nedosla milostiva....ale zase nooo.. ja sa neobavam, zeby nedosla 😀 😀 😀 😀 ... ta ma ma velmi rada...a urco pride 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre