Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
27. máj 2014

@ria191 noo pravdupovediac...tymto Ketom a ak by naaahodou, tak nasledujucim IVFkom koncime...takze je mi to uz aj jedno.... vsade sa z celého IVF stava jeden preveliky biznis, ktory tazi z naaaqsho "nestastia" nemoct pocat prirodzene deticky.... ☹

lienka_1
27. máj 2014

@ria191 Dnes uz iba horsie 😒

lienka_1
27. máj 2014

@speranza1 Kto vlastni Doveru? A ty nepustia ani cent navyse. Myslis, ze budu taky zhovievavi ako su k nam teraz nasi lekari?

speranza1
27. máj 2014

@lienka_1 ved vravim.... tazit budu z nas jak z dojnych krav... a zarabat na nas nemale peniaze.... a budu sa tesit, ze coraz viac parov nebude moct pocat prirodzene deti... ☹

ria191
27. máj 2014

@speranza1 no cecilko tak každý má toho plné zuby počítam, že každá korčula do pijavice 😠 😠 😠 . Tak ja tiež nebudem čakať do septembra neviem kde na to zoberiem ale tak dúfam 😀 😀 😀 . Určite je to o biznise. Najprv poisťovne, potom lieky (utrogestan) toto všetko nie je náhoda. Nech idú všetci do p..........eeee. Som veľmi preveľmi nahnevaná

ria191
27. máj 2014

@speranza1
@lienka_1 tak kočule korčule tá tisícka aj niečo sa naškriabať dala aj keď platy sú teraz na hovníčko 😠 😠 😠 noooo ale čo bude ďalej hmmmmm ???? to ani srnky netušia. Poštár to istí 😀 😀 😀 len moje svedomie to nedokáže 😎 😎 😎 našťastie 😀 😀 😀

tinkatinulka
27. máj 2014

@ria191 no citala som to už vcera a mala som husiu kožu vsade..ci to prinesie nieco klepsie nevieme..chce pobocku na SR ale doktori sa naklonovat nedaju, myslím..ako bolo by to super ak by ostali ceny primerane a aj kvalita na rovnakej urovni..ak dojde z drazovaniu tak co budeme brat pozicky na to aby sme mohli mat dieta..a spavat pod mostom asi.hnus aky je to biznis. 😠

speranza1
27. máj 2014

@ria191 riauska, ved aj my si ideme len "pozicat" peniaze na dalsie IVF... neskutocne peniaze sme im uz ponosili... ti, ktori maju deticky na prvy sup prirodzne, maju obrovske stastie.... a veeeeelmi vela penazi usetrenych... no my sme tolke stastie nemali....co uz...

ria191
27. máj 2014

@tinkatinulka už len to, že vždy to bude "iba" pobočka a kým to rozbehnú kto si to "odserie"??? A presne MUDr. sa naklonovať nedajú 😠 😠 😠 . Ja osobne neverím, že ceny zostanú také isté už len kvôli ostatným centrám 😠 😠 😠

ludinka
27. máj 2014

baby a kto povedal ze ked bude rf aj na svk, ze ta budeme musiet chodit? ved aj napr. helios je aj v martine a poznam baby co chodia do heliosu v brne....

mimika1973
27. máj 2014

Co to tu citam? zmeny dake? pffff....aj ked by nahodou, ze otvoria tu pobocku RF na SK, vsak to uz nebudeme moct chodit do Brna potom ci ako? Lebo ako pisete, lekari profici, sa naklonovat len tak lahko nedaju! :/
Ak chceme pokracovat ovsem s ceskym lekarom aj nadalej napriklad, tak to sa nebude dat uz ci ako to myslia? Ci mozme ale na nase financne naklady len? bez preplacania sk poistovni, ti co maju este na to narok akoze?
Si myslim, ze zahranicne pary aj nadalej budu chodit len do Ciech, a nie na SK!
Tento neskutocny bizniss na urok neplodnych parov, fakt kde to napreduje vsetko? ☹
Dufam len, ze tie ceny nepojdu nehorazne hore aspon u nich, lebo za to su aj konkurencni by som povedala oproti inym predrazenym centram!

ria191
27. máj 2014

@ludinka nikto našťastie len sa bojíme, že nás už nebudú brať cenovo ako slovenky keďže bude pobočka na SK a ak budú chcieť mať klientelu na SK tak ako to urobia??? jednoducho v Brne budeme platiť ako zahraničné páry a to je iná pálka ta ne??? ale to je len v rámci diskusie možno to nechajú po starom to by bolo super 😀 😀 😀

ludinka
27. máj 2014

@ria191 no dufajme ze kym sa to vsetko rozbehne na sk ze uz budeme vsetky v tejto teme tehotne ...
inak ja teraz vybavujem preplatenie cez poistovnu a uz mi v brne nedavaju v tej kalkulacii cenu ako za ivf min. ale ako normalne ivf, ak to nahodou nepreplatia tak ma potom asi svihne 😠

ved predtym ked sa to davalo refundovat po starom tak to slo ako soft, a teraz si v rf dali cenu aby maximalne vytiahli peniaze z poistovne.... 😔

ludinka
27. máj 2014

baby co to mate schvalene kolko vam dali kalkulaciu nakladov?? tiez 40 000 CZK + lieky?

ria191
27. máj 2014

@ludinka neboj sa schvália ti to 😀 😀 😀 všetkým dávali kalkuláciu ako normálne IVF ževraj z lojality voči češkám 😀 😀 😀 . Tak aj ja verím, že sa už budeme skoro všetky gúľať než sa to rozbehne lebo už ma tieto ich výtrty nebavia 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ stále v napätí čo všetko sa môže zmeniť a že buď v kľude smiešne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ludinka
27. máj 2014

@ria191 no dobre ak to aj schvalia len som zvedava ci to aj cele preplatia-aby to neskoncilo ze v konecnom dosledku ma to vide tiez 1000 eur a este aj miniem pokus 🙄

a neviem sa rozhodnut aku stimulku si mam dat, minule som mala len clostylbegyt 1-01 a mala som 5 vajicok, teraz ma nahovaraju na inekcie..........neviem ci mam suhlasit, poradte 😒

kikappp
27. máj 2014

ahojte,dievcata nechodite niektora k Dr.Vitoskovej? Ja mam dost velky problem s nou komunikovat,teda neodpoveda mi na emaily,a koli kazdej otazke cakat 2mesiace na konzultaciu a ist tam osobne je dost narocne,Neviete mi poradit ako to mam riesit? Dakujem.

haimi
27. máj 2014

@tinkatinulka hej, chcu pobocku na slovensku, ale ked tam daju slovenskych lekarov, tak to bude rovnaky humus ako tu.

speranza1
27. máj 2014

@kikappp ahoj.... a nemas ty nieco s mailom? lebo mne sa stalo, ze moje maily Dr. neboli dorucene..ale ja som nemala Dr. Vitouskovu.... a ked som si zmenila email, tak uz komunikacia fungovala lepsie....

speranza1
27. máj 2014

@zoji79.... milacik.... tak ako mojenko?????? Ako dopadol UTZ?

kikappp
27. máj 2014

@speranza1 ahoj,no nemyslim,ze je problem v mojom emaily,pouzivam ho dost intenzivne a nemam ziadne problemi,je to gmail 🙂 .Tento problem mam s Dr. pravidelne,bohuzial .

speranza1
27. máj 2014

@kikappp tak to je mi luto.....viem sa vzit do tvojej situacie.... mas pravdu gmail by fungovat mal....

kikappp
27. máj 2014

@speranza1 mala som si asi vybrat muza 😀 Asi k nej vela bab nechodi ,teda ak vobec neaka 😕
No a telepaticky ju neviem donutit nech si to precita a odpise 😝 .

rebeka33
27. máj 2014

@kikappp tak tam telefonuj. Ja som povedala aky mam problem a ona mi zavolalavnaspat a dohodla som sa s nou. A opytaj sa na mail. Stelc ma min. 2 a nie stale stiha odpovedat. Maju denne aj 50-100 mailov.

kikappp
27. máj 2014

@rebeka33 ahoj aj ty chodis k Vitoskovej? Mam zavolat na recepciu a povedat,ci si dr,moze precitat moj email? 😀 alelbo mam recepcnej opisovat moj problem? Asi som teraz za riadnu trubku ale fakt neviem co robit 😝

haimi
27. máj 2014

@rebeka33 mne moj gynekolog vedel urobit len TSH. FT4 nie. Vam niektorej gynekolog zobral krv na FT4 s tym, ze mu to aj laboratorium spracovalo ?

kikappp
27. máj 2014

@haimi ahoj ,mne to moja gynekolog.robi vzdy komplet ked mi robi HP a bez problemov aj niekolkokrat rocne,
TSH,fT4,fT3,preco by mu to nemali spracovat? 😕

ludinka
27. máj 2014

@haimi mne to tak isti robil gynekolg a nebol problem

lienka_1
27. máj 2014

@speranza1
@ria191 Mne ani tak nie je luto tych prachov. Cert ich ber! V sk. centre nas podojili, bez akehokolvek zaujmu, aby sa to podarilo. V Lodyne to sice bolo zadara, ale tam sme boli iba dalsie cislo, ktore potrebovali rychlo odskrtnut, aby prisli peniaze z poistovne. Iba v Brne mam pocit, ze sa nas doki snazi najst sposob ako zo mna vydolovat schopne vajko. No ked sa tato klinika dostane do ruk ludom, ktorym ide hlavne a iba o zisk, tak sa skor, ci neskor zmeni na neludsku masineriu a postupne klinika strati ten feeling co ma teraz. Este ze mi ostava tak pol roka a potom koncime.

speranza1
27. máj 2014

@lienka_1 ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 je to presne tak ako si napisala...a je to smutne..velmi smutne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre