Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kako23
2. jún 2014

Dievcata, po stimulke s clostilom bojujem s cystami uz pomaly treti mesiac a zatisl nepomohla ani punkcia. Viete mi prosim poradit nieco prirodne, aby som sa ich zbavila?

ludinka
2. jún 2014

ahojte kocky 🙂 dnes je den ako stvoreny na pracu 🙄 vsak?

@speranza1 kedy ides na sono? ja v stredu podvecer, ty chodis tiez k stelclovi?

speranza1
2. jún 2014

@ludinka servus draha..ja idem v stredu ale idem k Annovi....musim ist v jedenásty dc, pretoze potom ide lekar na konfereciu do Brna.... 😉
- beries nieco na sliznicu????
@kako23 a sedacie kupele z rebricka si neskusala?

kako23
2. jún 2014

@speranza1 a to pomaha aj na cysty, som myslela ze na myomy.
Skusim. Vdaka
@amonda toto som uz davnejsie skusala celkovo na plodnost.ale dakujem za pripomenutie. Mozno to skusim znovu.

ludinka
2. jún 2014

@speranza1 ja idem tiez k svojmu a on tiez vo stvrtok nemoze, tak som to dala na stredu...ale aj minule som bola na 11 den na sono a nevadilo to
len to som sa chcela opytat ze ked budes nahlasovat vysledok do brna, ci budes volat alebo len pisat mail?
mna stelcl zvrzal za maily, ze treba volat!

speranza1
2. jún 2014

@ludinka tak mu pre istotu zavolame a aj napiseme 😀 ... a ten 11sty den nevadi... to mi potvrdil aj lekar.... 🙂

zuzu1108
2. jún 2014

Baby nejdete niektora v stredu do RF? Ja idem na hysteroskopiu ze by sme sa tam stretli 🙂 .

argenti
2. jún 2014

Baby prosím Vas poraďte mi. Dnes som sa chcela objednat do RF po pozitivnom teste na UTZ o 14 dni. Sestricka mi povedala že musím mať potvrdene HCG aj z krvi a až potom sa mám objednať na UTZ. Volala som teda sestricke u mojho gyn. že by som si robila test je pozitivny a potřebujeme zistiť a overit tehotenstvo z krvi.
Vraj potřebuje na to nějaký papíře z RF, že aby im to preplatila poistovna co mi pride ako úplná kravina keďže som ich pacientka. Pomooooc !!!!!! Toto slovenské zdravotnictvo je mi z něho zle.

ludinka
2. jún 2014

@argenti spoj sa rovno s lekarom kasli na sestricku, ja som nikdy ziaden papier nemala a v pohode mi ten test urobili....prinajhorsom povedz ze si to zaplatis, myslim ze to stoji tak max 5 eur

argenti
2. jún 2014

@ludinka Človeka dokážu tak znechutit. Ako keby som od nich neviem co chcela.

kako23
2. jún 2014

@argenti ja keď som šla na kontrolný odber krvi na HCG, tak som sestričke aj lekárovi ukázala spravu z RF čo som dostala pri vklade. Môj gyndoš si to prefotil a dal mi sestričke odobrať krv úplne bez problémov. Tak možno aj Tebe stačiť ten papier im ukázať.

ludinka
2. jún 2014

@argenti kako ma pravdu ten papier mu musi stacit, aj ked teda moj gyndos nepotreboval nic 😕

ina7
2. jún 2014

@argenti Normalne by som prisla k doktorovi ze mam pozitivny test, ze chcem potvrdit ci som alebo nie som tehotna. Ved to vobec nezalezi na tom ci po umelom. Ak by nevedela ze si bola umelom tak by si mala podla nej co priniest? Potvrdenie od manzela? 😉 😀

ludinka
2. jún 2014

tu hodnotu hcg chcu vediet aby si tam nesla zbytocne ,ak uz je hcg nad 1000 tak by malo byt nieco vidno, ale v rf objednavaju az na srdiecko, tak sa mi zda 😉

argenti
2. jún 2014

@ina7 Ved presne tak, ked žena otehotnie prirodzene tak nepotrebuje nič a odomna chcú papier kde bude napisane že mi maju urobiť krvny test. Čisté psycho.

argenti
2. jún 2014

@kako23 A kolky den od ET si isla na krvny test?

kako23
2. jún 2014

@argenti šla som 14 deň po vklade bez akéhokoľvek predtým objednania, dala som papier čo som spomínala a to bolo celé. zobrali krv a o hodinu som šla priamo do labáku po výsledok.
ale aby majú pravdu, veď keď by si otehotnela prirodzene tak odkiaľ by chceli papier na odber hcg...je to ozaj psycho toto slovensko.... 😠

argenti
2. jún 2014

@kako23 Zajtra tam nabehnem a poviem im svoje ked im ani ten papier z RF nebude stačit. Zajtra som 16. den od ET.

jahoda333
2. jún 2014

🙂 nasa lasenka

lusipe
2. jún 2014

@argenti ja by som tam normalne isla a neriesila...ved je to jedno ci so po ET alebo nie...si si nasla pozitivny test, tak ti maju normalne urobit odbery...ved to je bezny postup...ved si poistena.... 😉

amonda
2. jún 2014

@argenti ale to nie je problem slovenskeho zdravotnictva, ale tvojho gynekologa....odomna nikdy nic taketo nechceli, proste mi vzali krv a bolo, sami sa mi ponukali...

donatela
2. jún 2014

Dievcata, prosim o pomoc...
Otazka c1) Tie, ktore ste pichali fraxik. Ako ho pichat? Asi to nerobim dobre, nechce mi ta ihla prejst cez kozu...:( musim hroozne tlacit... Stimulacne injekcie davam bez problemov (aj pri 1.ivf aj teraz) a fraxik mi robi problem. Akoby boli tie ihly tupe. Pod akym uhlom ste pichali? 45 stupnovy ako stimulacne injekcie, alebo 90 stupnovy uhol?
Otazka c2) davali ste si uz niektora potvrdzovat v RF priepustku - navsteva u lekara pre zamestnavatela? Nemaju s tym problem v RF?
Dakjem vopred za rady🙂

zoji79
2. jún 2014

Ahojte baby. Potrebovala by som radu ohladom utrosu, ze dokedy ste ho mali brat a ako ste ho vysadzali. Co vam povedali v RF. Dakujem.

rebeka33
2. jún 2014

@argenti ja mam super doki, ale na amb. Je len pond. A stredu. Tak ak porebujem idem rovno do labaku a stoji ma to 10eur a vysledok mam za hodinku. Len tam zavolam.tak mozno ak im bude sibat tak si to daj urobit rovno v labaku. Oni su radi za kes peniaze. 😉

rebeka33
2. jún 2014

@donatela fraxik ma tupu ihluv,aby sa minimalizovala moznost, ze si ho pichnes do cievy. Ta je elasticka a pri tupej ihle sa uhne. Vraj 😀 ja som si narobila aj tak spustu modrin. Doporucujem pouzit rychlost. Doslova si ju tam supni ako sipku do terca.

rebeka33
2. jún 2014

@zoji79 ja som vysadzala postupne do 12 teho tyzdna. A o jedno z dvojciat som prisla hned po vysadeni. Teraz kamoske dali v rf 10 Tyzden vyswdzovat a na 3 den zacala krvacat .tak potom brala az do 15Atyzdna a potom este utros. JA by som na to isla postupnne a nikam sa neponahlala.

rebeka33
2. jún 2014

Inac uz je zasa dostat utros,akurat uz je vyradeny z kategorizacie a tak si ho platime cely. Tolko k tomu nasmu super poistovnictvu v zdravotnictve. 😖

haimi
2. jún 2014

@donatela ja si davam potvrdzovat priepustku bezne, nemaju s tym problem. Ja som za to neplatila, tak mozno to davaju zadara bezne

argenti
2. jún 2014

@lusipe No ved to si myslim aj ja. Som zvedáva co mi povedia keď sa tam objavim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre