Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
3. jún 2014

@lienkalienocka nikdy ho odomna nechceli. Len tam vyplnis predoperacny protokol. Vyska ,vaha, alergie a podpiss ,ze ju podstupujes dobrovolne. 😉

lienkalienocka
3. jún 2014

@rebeka33 to fakt? sa bojim, ze sa nezobudim... dakujem 😉 aspon o jednu vybavovacku menej 🙂

haimi
3. jún 2014

@lienkalienocka neboj, je to uplne slaba narkoza na 15min a za hodku si ako rybycka 😀

lienkalienocka
3. jún 2014

@haimi raz som uz taku mala a bola som otapena dlho. nech uz mam po 🙂

zabka1124
3. jún 2014

@korenka17 ďakujeme, aj tebe prajem veeela krásnych vajicok, mozno sa tam uvidíme 😎

sarasota
3. jún 2014

@zabka1124 ahoj prosim ta maleho mi teraz prehnalo ma 2 tyzdne vcera sme menili mlieko francuzske za Nutrilon Ha odporucila to detska lebo sme obaja alergici teraz neviem ci mu mam dat este mliecko ked sa zobudi a uvidim ci ho este prezenie alebo mu ho uz nemam dat? nevies ako sa robi ryzovi odvar.Neviem ci mam ist na pohotovost ak ho bude este prehanat alebo mam pockat do rana a ist k detskej .

gagirl
3. jún 2014

@lienkalienocka ahoj..mi sme boli na tretiu objednany..boli sme u dr.Stelcla..Mala som z nich dobry dojem..sami mladi ludia co tam boli..Popytal sa nas co a ako..popisal nieco..a povedal nam dve moznosti..bud pojdeme cez poistovnu a to musime cakat teraz uz kym nam to schvalia na Sk..do novembra nebolo treba cakat(tak zasa mame smolu)..aj to budeme musiet cele uhradit a potom nam to spatne vratia..alebo pojdeme na minimalku na vlastne ..bez poistovne..mame sa rozhodnut..ale asi pojdeme cez poistoivnu..cakam ze mi poslu papiere oni a poslem ich do poistovne..A vy co riesite?odkedy k nim chodite?uz si tam nieco absolvovala?Asi zacinas stimulovat teraz..

zabka1124
3. jún 2014

@sarasota ahoj zlaticko.Juj neviem ti povedat ako sa robi ryzovy odvar.Podla mna, ked sa zobudi ,tak mu daj mliecko, babatko si musi zvyknut na ine mlieko, niekedy to trva aj par dni!!Skus mu dat len po malych davkach-60ml(2naberacky).Ak by ho ale zas bolelo brusko-zapcha, tak ti poradim , davaj redsie mlieko tzn: na 60ml vody len 1 naberacku mliecka.Ja som to tak robila!!!
A k tej Dr. Radsej jej zavolaj a opytaj sa,aby si zbytocne nebezala za nou(maly moze ochoriet)!!Drzkajte saaaa neboj sa, daj na svoje city a pocity🙂!!!!si uzasna maminkaaaaa🙂

falin
4. jún 2014

@lienkalienocka - ahoj, v RF ti predoperacne netreba, ta narkoza je velmi slabucka 😉

rebeka33
4. jún 2014

@gagirl ktoru poistovnu mas,lebo nie je to twke jednoduche s tym preplacanim. Budes musietvvyplnit formulare od poistovne,ktore ti musi podpisat vac dr. Dufam ,ze mas vseobecnu ta je v tomto naj.

gagirl
4. jún 2014

@rebeka33 ahoj..vseobecnu mam..myslis ze mi to vobec nemusia schvalit?mala som len jedno ivf na Sk ..neviem presne ako treba postupovat ..ale este momentalne cakam na papiere z poistovne..

rebeka33
4. jún 2014

@gagirl pozri zopar stran do zadu tak asi desat. Riesili to tu baby co vsetko k tomu treba. Ja mam blbu doveru tak mi nic nechcu preplacat.

falin
4. jún 2014

@gagirl - zo vseobecnej zvykli preplatit, dovera zatial ziadosti babam zamietla, ze sa to da vykonat aj na SK a nie je dovod ist do Ciech 😠 😖

zabka1124
4. jún 2014

Ahojte babenkyy🙂!!!!
Dnes som mala sono 8DC,na pravom strane super a lava strana malicka:((((!!!A este k tomu mi merala aj ENDO a je male:(!!!Ako to napravit??!Dr.som poslala mailom obrazky aj s popisom, tak uvidime co povie:(!!!
Bojiiiiiim!!!

rebeka33
4. jún 2014

@zabka1124 pozri ja sommala na pravo 1 velky a 2 male a to iste na lavo. Stelc tamb v tedy nebol a po telefonate s kurecovou sme sa dohodli,ze som pichala este 3 dni a opu mi robil stelc a bolo ich 7 a 4 boli zrele. Neboj oni dorastu aj tie mensie, teraz budu rast rychlo. 😉 a sliznica mi bohvie ako nedorastla napisali ,ze 8 ale ledva7 to bolo nakoniec doslo jedno 2 kove embryo no a zatial je ciarka na teste. No krv az v piatok.

rebeka33
4. jún 2014

@zabka1124 jaj a na sliznicu fakt zabera cervene vinko tak 2dcl vecer. Lepsie ako estrimax 😀

bubo780
4. jún 2014

@sarasota neviem, ci to este potrebujes, ale..
Rýžový odvar:
2.5 dkg rýže
500 ml vody vhodné pro kojence
Rýži rozvaříte doměkka a rozmixujete. Převařenou vodou doplníte do 500ml. Rýžový odvar můžete osladit 2 dkg Glukopuru (hroznového cukru). Rýžový odvar jde připravit také z instantní nemléčné rýžové kaše.

Mrkvový odvar:
1 středně velká karotka
500 ml vody vhodné pro kojence
Omytou, dobře očištěnou čerstvou karotku nastrouhejte najemno a rozvařte (asi 30 min). Rozmixujte a doplňte převařenou vodou do 500 ml. Ničím neochucujte.

mimika1973
4. jún 2014

@rebeka33 jeej, tak dobra spravicka? 🙂 lebo hovoris o dakej peknej ciarocke 😉
Mala si vlozene jedno 2.dnove embryjko z tvojho IVF, viac nezostalo ci ako?
Asi som daco prepasla... Kedy ides na krvicku?

lienkalienocka
4. jún 2014

@gagirl aku mas poistovnu? ja mam doveru a mne hned povedal, ze za vlastne, ze dovera nic nepreplaca. tiez sme boli u stelcla a uplne prvykrat ja som zatial spokojna. ja mam uz lieky a cca o 2 tt tyzdne zaciname. uz som dlho cakala. tiez mam minimalnu, ale cena je ze maxiii 😀 ale co uz 🙂 urobil mi len sono, spg sme mali z ke, s tym bol spokojny, tak ho ani neopakoval. zly jak fras a ja mam pco 🙂 co viac by sme este chceli 😉

lienkalienocka
4. jún 2014

@falin ahoj, nie ze im odtial uteciem :D

haimi
4. jún 2014

@rebeka33 co to citam zakamuflovane v texte. Mozem predbezne gratulovat 😀

haimi
4. jún 2014

@lienkalienocka ako mozes mat za minimalku maxi cenu?

lienkalienocka
4. jún 2014

@haimi 35000 je podla mna dost 😉 ja mam lieky a injekcie. ale je to stale minimalka 🙂

ivetahe
4. jún 2014

ahoj,som po prvom neuspesnom IVF v Martine Heliose,som z toho velmi sklamana,Na 9 den po embryotransfere som zacala spinit,dalsi den krvacat ako menzes,obrovska polest v podbrusku cely den a celu noc,ked mi zobrali krv povedali, ze niesom tehotna.mala som 1 embryo zmrazene nemam nic.Cakam na dalsie schvalenie poistovnou.

skaredekacatko
4. jún 2014

@rebeka33 gratulujem ti. Super pozitivna sprava same tehotne. Uz aby son sla na to.

rebeka33
4. jún 2014

@mimika1973
@haimi
@skaredekacatko dakujem baby,ale aj minule to bolo len biochemicke. Na krv idem v pondelok,no mozno nevidrzim a skocim do labaku uz v piatok. Aspon budem vediet porovnat ako to rastie. Dam vdiet 😉

skaredekacatko
4. jún 2014

@rebeka33 a co si vsetko brala? A do ip mozes tvoju diagnozu a ci si bola na imuno atd zistujem si aby som vedela ake su sance umna a co mam este preto urobit. Aj vitaminy beries?

haimi
4. jún 2014

@rebeka33 hlavne mysli pozitivne, ziadny stres a negativne myslienky 🙂 Dala si sa po vklade vypisat na pn, alebo chodis normalne do roboty?

gagirl
4. jún 2014

Ahojte kocky..tak v pondelok sme boli prvykrat v Rf U dr.Stelcla.moj dojem bol v pohode..ako som cakala,,?)same mlade sestricky na recepcii..aj doktor mlady..Sice mne narovinu naznacil moj vek ze uz nemame naco cakat..ale to viem aj ja..Tak nam dal na vyber bud ist cez poistovnu a stimulacia fostimonom..vyratal nam cca kolko by nas to vyslo..Alebo ako minimalku mimo poistovne c slostilom a merionalom (fostimonom)..Mame sa rozhodnut..Neviem aky je rozdiel v stimulacii?ktora by bola vhodnejsia..lepsia..ale asi pojdeme cez poistovnu..Cakam este kym nam dr.posle papiere z Rf pre centrum..pocula som ze teraz je okolo toho viac vybavovaciek tak dufam ze to budem vediet..Kolko asi trva kym to schvali poistovna?mam vseobecnu?..diki

gagirl
4. jún 2014

@falin ahoj..aha..tak som zvedava teda ako dopadneme..dakujem?)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre