Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
16. jún 2014

@donatela - neboj sa, presne ako speri pise 😉 Drzim palceky

falin
16. jún 2014

@speranza1 - verim, verim, verim .... 😵

lusipe
16. jún 2014

@donatela ahoj moja,ak ste mi to vraveli tak s tym budu ratat...nedaju vam dve...urcite len jedno 😉 drzkaj sa moja...vela stasticka... 😉

speranza1
16. jún 2014

@lusipe ty uz mas 32tt???????????? a to kedy ubehli????? neskutocne.... ved ty uz o chvilocku budes maminka 😵 😵 😵

tinkatinulka
16. jún 2014

@speranza1 ahoj mamina a ty sa ako citis? alebo to ani nevnimas?

lusipe
16. jún 2014

@speranza1 no radsej este nech nie som...vcera som mala bolesti tak sme isli na pohotovost..ale vsetko ok,som zatvorena,neotvaram sa ale malinka rastie a ja som dost utla tak tlaci dost...tak som tu na magneziovych infuziach...

speranza1
16. jún 2014

@lusipe takze si hospitalizovana???? 😖 ... no nic..nech len pomozu tie infuzie... posielam silne objatie a pusinku na brusko babatku 😵
@tinkatinulka no... ako sa citim??? prve dva dni ma bolelo brusko ako na menzes..... ale uz prestalo.... prsia mam od progesteronu naliate a bolia ma krize...ale takto som to mala presne uz 7x rovnako po vsetkych tych vkladoch... takze ani osmy vklad sa nicim nelisi 🤐

lusipe
16. jún 2014

@speranza1 si zlata...moooc dakujem 🙂 ja drzim tebe moooc palceky...a kasli na priznaky..tie hrozne klamu...urcite sa babusku bude pacit...mooc budem na teba mysliet 😉

speranza1
16. jún 2014

@lusipe no nemyslim, si zeby som mala nejake priznaky 😀 😀 😀 😀 😀 ..len som popisala ako sa citim.... 😀 😀 😀 😀 a dakujem, ze na mna budes mysliet..na buduci tyzden v pondelok uz budem vediet výsledok, takze Vam vsetkym ho oznamim 😉 🙂

tinkatinulka
16. jún 2014

@speranza1 takže pohoda..tak super žie ziadne bolesti a ine trampoty..len tak dalej a do tyzdna ocakavame dobru spravu 😝

speranza1
16. jún 2014

@tinkatinulka dakujem... a ty sa ako mas? uz je ti lepsie???

donatela
16. jún 2014

@lusipe
@falin
@speranza1 dakujem dievcata, uz som kludna🙂

donatela
16. jún 2014

Jeden kolega tu roznasa bacily v open space...! Doma ma dve male deti a tehotnu zenu, tak radsej prisiel do prace:(:( pri poslednom kete som ochorela a dopadlo to hrozne. Normalne som tak nas.....ta teraz na to! By som ho vystrelila teraz niekde!!!!

tinkatinulka
16. jún 2014

@speranza1 konecne hej vitila som sa ako male ugrckane deculo..ale nastastie u mna zvdy zabera lekar na telefone takže ani z domu som nevysla..a samozrejme domam mam zasoby pre skoro vsetky choroby..liekov

donatela
16. jún 2014

Vybehla som do lekarne, kupila som si rusky... Uz sedim s jednou na tvari. Kolega ma vraj asi anginu, nemoze prehltat. A sedi tu za PC:( Nezabili by ste ho?

gagirl
16. jún 2014

@donatela ahoj.mozem sa spytat..ty si mala ivf soft? a ked je soft co sa pri tom berie aka stimulka??

dalida
16. jún 2014

@donatela oh... to ma mrzi... Mam stastie, ze sa o kancel delim s kolegom, kt. je pol dna v terene... nastastie je zdravy...

dalida
16. jún 2014

@gagirl lekar urcuje stimulku vzdy individualne... berie sa od najjednoduchsich peroralnych lieciv (clostilbegyt) az po kombinaciu s injekcnymi preparatmi (od lacnejsich po drahsie)... vsetko zavisi od pacientky.. Tento cyklus som stimulovala puregonom cca 1400 j. pocas celej stimulacie, potom orgalutran, decapeptyl... ine kocky v konecnej faze pichaju pregnyl...

donatela
16. jún 2014

@gagirl mala som soft. Ved tak som ti to pisala aj v maile v tom navode... Vsade v papieroch som to tak mala a Stelcl povedal, ze to v tej zostave liekov moze ist ako soft a na tej kalkulacii tie lieky boli rozpisane a bol tam odhad nakladov (to jedno tlacivo...) a poistovna to schvalila. Ale samozrejme, ze Stelcl vravel, ze medicinsky soft a soft na poistovnu nie je celkom to iste, ze by sa o to dalo dlho polemizovat...
Ja som mala merional 2-11 dc + 3x orgalutran + pregnyl
Ty mas co?
Posielala si to postou na to generalne riaditelstvo, ci?

donatela
16. jún 2014

@gagirl
@dalida ja som mala pri mojich IUI pokusoch clostil a nerobil mi dobre. Neskutocne som sa z toho potila. Rano som bola vzdy mokra akoby som zo sprchy vysla, tak ja som Stelclovi hned vravela, ze clostil nechcem...

donatela
16. jún 2014

@dalida sa mas! Aj ja chcem zavretu kancelariu s 1-2 kolegami. Tieto super moderne budovy a open spacy su na h...o! Jeden kychne a uz sa to siri.... Nenavidim to! Uz som tu tolko krat takto ochorela:(:(

gagirl
16. jún 2014

@dalida ahoj..len tak na objasnenie..lebo doktor mi nieco spominal aj pisal na paiere o minimalke..clostilom plus nejake injekcie..a potom druha verzia len injekcie..tak som teraz nevedela ci o soft sa jedna len vtedy ked sa stimuluje clostilom...ja som radsej chcela najskor skusit ten soft..co najmenej hormonov..ale kedze ,mi dal myslim fostimon..orgalutran a pregnyl tak asi to soft nebude aj ked na papiroch do poistovne bolo pisane ze soft..

gagirl
16. jún 2014

@donatela ano..posielala som to v piatok do poistovne na generalne riaditelstvo..dnes zajtra by to vraj malo prist..ja blba som si ale neodfotila tie papiere co mi oni poslali tu klakulaciu liekov a to druhe tlacivo na ivf tak dufam ze to nevadi ze to ja nemam..myslim ked si dobre pamatam dal mi fostimon..orgalutran a pregnyl(puregon neviem presne)..LEn preto sa pytam na ten soft lebo aj ja som chcela skusit ten soft ale myslim ze toto soft uz asi nebude..Kolko dni si si pichala?11?

dalida
16. jún 2014

@gagirl ide o soft... ide o minimalne davky hormonov... 😉 Niekomu pri stumulke stacia cca 300j.... inej viacej... vsetko zavisi od toho, ako telo reaguje. 😉

gagirl
16. jún 2014

@donatela ja som tiez brala clostil pred iui..zo zaciatku asi den dva ma z neho bolel zaludok..dost silno..ale potom som si zvykla..

gagirl
16. jún 2014

@dalida aha..dakujem🙂ty sa chystas myslim na vklad uz?..

donatela
16. jún 2014

@gagirl pichala som stim.injekcie 10 dni. Fostimin by mal byt presne to iste co merional, len o 10czk na krabicku drahsi. Aspon tak mi to povedala sestricka v rf. Lebo ked som tam bola na kontrole, tak uz nemali merional, tak mi pichla 150j fostimonu a dve krabicky mi dala zo sebou. Teda ja som pichala 2.-6.dc merional, 7. a 8. dc fostimon a 9.-11.dc zasa merional🙂, orgalutran 9-11.dc., ten 11.dc pregnyl, 12.den pauza od vsetkeho a 13dc bolo OPU. Pocas celej stimulky, aj teraz picham este fraxik, ale to je mimo stimulky, to je na zrazanlivost.
Takze asi aj s fostimonom sa to rata za soft... Aspon tak mi to tvrdila sestricka, ze sa nemam obavat.
Drzim palce, nech ti to schvalia!!! Daj potom vediet.

dalida
16. jún 2014

@gagirl ano, uz mam aj termin... streda o 13.45 😉

rebeka33
16. jún 2014

Baby ,kt ste zdatne v pocitaci, nemohli by ste urobit tabulku. Pred rokmi pri simi sme mali snazilky, cakajuce na ...,tehulky. Lebo tedeja sa sem tam stracam kto, kedy kde.🙂😉 ja pisem len z tel. A som dost nesika

korenka17
16. jún 2014

@donatela jéééj,tak to je krásny výraz"luxusný" 😀 ...testovať idem 24.6. a ty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre