Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
24. jún 2014

@zibi sterilita v skupine B takze sa plati ubytovanie a strava cca 400-500 eur to vychadza na celych 28 dni

zibi
24. jún 2014

@ludinka no tak to radsej dam na ivf 😖 fakt nemame na rozhadzovanie 😢

skaredekacatko
24. jún 2014

@zibi hej stravu a ubytko ak to schvalia. Ja som.mala v brne hc blastocysty a teraz boli svinuse take velke ze praskly skor. Ja mam medrol preventivne a je to hnus. Ty ho preco nemozes?

nelly3
24. jún 2014

@ria191
ja chcem rodit v maji, nech potom pekne mozem kocikovat he-he. takze august to isti alebo september 😉 baby ved uz to musíme dat, ved akoze uz aj na nas musi sadnut stastie no nie 🙂

ludinka
24. jún 2014

@zibi ja ti to verim 😔 ........ale myslim ze by ti to pomohlo, a mala by si mesacnu dovolenku

zibi
24. jún 2014

@skaredekacatko ja kvoli problemom so srdcom ... celkovo mi uplne rozhadzal organizmus ... som mala busensie srdca z neho , vysoky tlak proste hruza..mne sa bije s liekmi co beriem tak preto .... preto na tie nk bunky nemozem brat prednison ani medrol tak som brala agapurin ale z neho mi zasa bolo zle od zaludka, a bolela ma hlava ...nie je to sranda ...vela lekarov neveri ez nk bunky sposobuju neuhniezdenie a nechcu sa zahravat s takymi vecami sa boja..je to vsekto v stadiu experimentovania
aj ten clanok co som dala... aj ine co som prestudovala vsetko treba opatrne....napr. aspirin by sa nemal prudko vysadazat lebo po nom vznikne v tele zapal a radsej mi odporucila hematologicka brat rovno fragmin ..na riedenie krvi
ono mozno ti preto praskli skor lebo medrol podporuje tvorbu a rast folikov presnejsie ucinna latka ktoru obsahuje .... on vseobecne nie je zly na otehotnenie, na plod v malej davke pomaha ale zdravym ludom bez srdocovych a inych tazkosti ...mne robili velmi zle 😖
cize nebudes nic platit v luckach ci stravu a ubytko budes? nejako mi nepali dnes 😀

zibi
24. jún 2014

@ludinka viem moja asi by mi to pomohlo ale mesaic je vela na mna to si an nemozem dovolit ist na mesaic prec z domu 😖

zibi
24. jún 2014

baby doplacate si neico po novom z toho dobrovolneho nemocenskeho? mne sa to teraz vidi strasne vela penazi nie?

a co sa tyka preplatenia? vybavuje a schvaluje sa to dopredu??? ci ako ?kolko vam maximalne preplatia? ja mam este jeden pokus nepreplateny...stale su este 3 pokusy?

ludinka
24. jún 2014

@zibi ak mas vseobecnu tak sa da vybavit to schvalenie, ale musis to podat dopredu, potom pockat kym schvalia a az potom stimulovat
stale su len 3 pokusy

tinkatinulka
24. jún 2014

@ria191 a kde ides na imuno? do BA alebo NR?

zibi
24. jún 2014

@ludinka a kolko preplatia nevies? preplatia ti to az spatne?

sasa1983
24. jún 2014

@zibi preplatia spätne...nie všetko, ale to ani tu nie

ludinka
24. jún 2014

@zibi ano najskor to treba zaplatit a az potom refundovat.........mne to naratali v brne na 2000 eur + lieky ale este som to nepodala do poistovne ....tak neviem ci by to isto schvalili.....ale ostatnym kockam to uz schvalili
dufam ze uz to nebudem potrebovat 😖

ria191
24. jún 2014

@zibi do Nitry na komplet nech už mám pokoj so všetkými vyšetreniami ale hodila si mi chrobáka do hlavy žeby som sa ešte objednala tu na tie NK bunky 😕 😕 😕 ?

zibi
24. jún 2014

@ludinka a ty si bola na klasickom ivf ci softe?ze asi 2000eur ?

zibi
24. jún 2014

@ria191 skus moja ..on moze spravit zakladne veci ako je ta celularna imunita
mne zobral aj antifosfolipidovu protilatku, ktora ochranuje embryjo, lebo som toto mala zvysene, aj anexin a protilatky ANA

ludinka
24. jún 2014

@zibi ja som bola na softe ako samoplatca ale to este minuly rok.....
teraz som chcela ak sa napodari KET ist cez poistovnu, no a v Brne mi vypisali tie papiere a predbezny rozpocet bol tolko.....ked sa ide cez poistovnu tak ti nedaju tu istu icenu ako ked si samoplaca aj ked je to soft....jednoducho chcu z poistovne vydupat vsetko co sa da, smola ze to treba najskor zaplatit z vlastneho vrecka 🙄

ria191
24. jún 2014

@nelly3 "kua" veď aj mňa to už totálne "serie" 😀 😀 😀 nie že by som túto tému nemala rada, ale už by sa patrilo strašiť aj v inej že? 😀 😀 😀. Ja chcem veľké pimpelo, potom vlasaté vrabčiatko-ka, už nechcem rozmýšľať kde a ako naškriabem € 😝 😝 😝 😕 😕 😕 .

zibi
24. jún 2014

@ludinka no tak 2000 eciek je strasne vela .. 😖 preto mi vyhovuje soft mne napr. radili soft ze v mojom pripade je lepsi a menej hormonov..
ale ti to vyslo tak sa tes 🙂 hadam sa uz obe niekde posunieme

ria191
24. jún 2014

@tinkatinulka do NR ale tinča keby si vedela ako stráááááááááááááááááááááášne sa mi nechce no čo už 😠 😠 😠

melisska
24. jún 2014

@ria191 budeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😉 😀

ludinka
24. jún 2014

@zibi ide o ten isty soft-tie iste hormony, len proste davaju inu cenu...v konecnom dosledku ta to vide menej ako ked to hradis sama , len musis proste mat tie peniaze-lebo kym ti ich poistovna vrati tak to trva niekolko mesiacov...

rada by som sa uz tesila ale po tom minulom mimomaternicovom som opatrna 😖

tinkatinulka
24. jún 2014

@ria191 aha tak tam maju riadny natresk lebo doteraz brali do 2t., no sralkala si na to tak to mas až takto..a Prahu si nechcela skusit radsej?

ria191
24. jún 2014

@tinkatinulka do Nitry sa mi nechce čo potom Praha ??? a budem rada ak vôbec naškriabem do septembra na IVF lebo my sme totálne švorc ale že totálne žijeme z ruky do huby čo už 😠 😠 😠 😠 😠 😠 . Aj do Lúčok by som išla hneď ale nepustia ma z roboty na taký dlhý čas. Ale aj tak mám úsmev na 😀 😀 😀.

tinkatinulka
24. jún 2014

@ria191 no ale Praha je aj zazitok Nitra nic moc v porovnani..

dalida
24. jún 2014

@ria191 my sme na tom financne rovnako... aktualne nas kompletne s cestou, liekmi a mrazenim vysiel soft na cca 1900 eciek a to som lieky zohnala tu na MK. 😒

ria191
24. jún 2014

@tinkatinulka mi hovor som si ju užila 😀 😀 😀 ale veď ja sa tam ešte vrátim a s pimpelom 😀 😀 😀

tancik
24. jún 2014

@zibi i u nas ma problem mm a nam to preplatili...a mali sme hysteroskopiu a potom ket a zatial sme v 13. tyzdni....beriem medrol , ultros a fraxik ...navrhol mi to tiez otevrel....drzim palce jasne ze to vyjde

ria191
24. jún 2014

@dalida našťastie lieky mám dúfam, že sa zmestiím max do 1500 € lebo viacej nenaškriabem ani keby že sa pototo 😝 😝 😝 😕 😕 😕 . Napíšem Kollárovi 😀 😀 😀

tinkatinulka
24. jún 2014

@ria191 no my si slubuejem stal eže tam pojdeme zase na 3 dni ale ked nejdeme na zaidne vbysetrenie mna to už nebavíí 😀 😀 😀 vždy ked niekam cestujeme tak len po doktoroch..no a ano setrit treba, asi budem prosikat o zlavu sak ja som tam inventáár

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre