Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bradik
1. júl 2014

@ina7 Super,krásne čisielko,gratulujem 😉

ludinka
1. júl 2014

@tinka9075 no co by sme dali za takych jedosov 😀 ale ved ty to najlepsie poznas......, cesta nie je lahka ale vysledok stoji za to 😵

melisska
1. júl 2014

@tinka9075 moja, naaaaadherní sú, prajeme všetko naaaaajlepšie a cmuuuuuuuuuuk 😵 😵 😵

dalida
1. júl 2014

@rebeka33 ahoj, rebeka 🙂 U mna krvicka odovzdana. Vysledky zajtra. Testovanie uz ziadne... Minula som tooooolko prasuliek na testy, ze som sa rozhodla nechat to tak... Citim sa tak netehotne, ale kava mi nechuti uz viac ako tyzden.. Nikdy ju nedopijem 😲 🤐

dalida
1. júl 2014

@ina7 wau... to je krasne hcg. Blahozelam, tehulka 😵

dalida
1. júl 2014

@evicka46 evi, tak RF to isti. 😉 Budem ti drzat palce. 🙂

korenka17
1. júl 2014

@ina7 len listovku a tehu vitamíny asi nebudem ani brať,nahradím jedlom podľa mňa,uvidím ešte,lebo v tých vitamínoch sú aj B-čka a to ja nechcem

leontinka27
1. júl 2014

Baby hcg 0.som v koncoch.ani len tuk.nic!preco?4ivf a nic.co mam este robit?ani mrazakov nemame z 10 vajicok. mm je bez slov nadne.ja si to asi hodim.8 mesiacov som si robila obklady pila caj vitaminy manzela som napchavala skoro rok a ani tuk.idem offf lebo sa zblaznim

tinka9075
1. júl 2014

@ludinka to áno keď budú väčší tak im porozprávam aká dlhá cesta bola k tomu aby som ich mala 🙂 🙂 ale som rada že sú tu a robia nám radosť 🙂 🙂

ludinka
1. júl 2014
tinka9075
1. júl 2014

@melisska ďakujem sú to naše poklady aj Janíčko je krásny chlapček 🙂 🙂

korenka17
1. júl 2014

@ina7 nooo,ja som mala na 14 deň po ET len 303,ty máš viac ako dvojnásobok...takže... 😀

dalida
1. júl 2014

@leontinka27 posielam ti vela pozitivnej energie. Dam do popisu, cim vsetkym sme si presli my s manzelikom, preto ta chapem moja 😔

korenka17
1. júl 2014

@dalida aj ja už rannú kávu nedopijem 😝

ina7
1. júl 2014

@leontinka27 :'( To mrzi. Verila som ze budeme mat rovnake vysledky. Otazok.som mala aj ja vzdy plnu hlavu. Skuste po chvili ked prejde prvotny sok kontaktovat doktora nech to.zhodnoti a navrhne liecbu. Drzte sa a hladajte oporu v sebe s mm.

gagik
1. júl 2014

baby, najmä tie ktoré sa stretli s opakovaným neuspechom, rozmyslali ste ci by nebolo lepšie sa zmieriť jednoducho s tým ze deti nebudú, než stale toto podstupovat, donekonečna sa v tom kolotoči neuspešných IVF-iek ničit?

ina7
1. júl 2014

@korenka17 Fiha, ze by? Ja som dvojky vylucila lebo my pomaly nabiehali ciarky na teste. Ale podla tvojho vysledku ... zeby? Hlavne.nech je to tam.kde ma. Teraz.budem nedockava zase cely tyzden.
@dalida Dakujem a drzim palce na zajtra.neh mas take dobre spravy ako ja.
@korenka17 Ja kavicku vypijem, ale ja si robim slabucku s mliekom. Ale som strasne ospala, zvlast dnes som skoro zalomila v praci.

ludinka
1. júl 2014

@gagik mysllim ze kazdy raz dospeje k takemuto nazoru, a kazdy ma inu hranicu trpezlivosti...........a nezabudaj ze su aj zienky ktorym to vyslo na x-ty krat takze niekedy je to len o tej vydrzi, aj ked ma spravdu tie neuspechy cloveka riadne nicia, u mna hlavne mojho manzela 😔 a to ja som este ani z daleka nie som tak daleko ako ine kocky

gagik
1. júl 2014

@ludinka no ved to, ze niektorým sa to podarilo na X-tý pokus, obdivujem tú vydrž...neviem dokedy ja vydržím a rozmyslam, ze keby sa mi to aj podariolo na nejaký X-tý pokus ze by som ostala tým vsetkym cím som si presla poznačená, podla mna by som ostala a aj som poznačená už aj teraz po tom všetkom.Tak ma napadá, či sa s neplodnosťou jednoducho nezmieriť, mať pokoj,aj ked samozrejme asi by ma to vo vnútri stále škrelo. No neviem čo je lepšie....Možno by sa mali vyjadriť baby s dlhoročnou praxou...

falin
1. júl 2014

@tinka9075 - viem o com hovoris a asi ta nepotesim, budu este viac 😎 😀

falin
1. júl 2014

@dalida - aj ja ked som bola tehu tak som sa citila netehotne, len kava mi nechutila a potom neskor som bola stale ospala 😉

falin
1. júl 2014

@leontinka27 - je mi to luto ☹ , kolkokrat to clovek uz zazil a nik nevedel dat odpoved preco. Chce to len cas aby si nazbierala sil do dalsieho boja

ludinka
1. júl 2014

@gagik Ja som sa s manzelom dohodla tak ze sme podali ziadost o adopciu, caka sa 3-4 roky, takze ak sa nam to dovtedy nepodari tak jednoducho si adoptujeme babo. Pre nas nie je dolezite mat silou mocou vlasne dieta, skor chceme mat kompletnu rodinu s detmi, a potom uz je jedno ci su nase biologicke alebo nie.

bettypo
1. júl 2014

@gagik mne to vyslo na 8. pokus,po troch rokoch chodenia po centrach, dvoch neuspesnych tehotenstvach. Ked sa Ti narodi dieta zabudnes na trapenie. Aj cas otupi tu bolest z neuspechov.
Casto tu vidim ze sa zadari prave vtedy ked idu zienky na posledny pokus resp.pripustia aj inu moznost ako vlastne dieta, co je aj moj pripad

falin
1. júl 2014

@gagik -moja, to je velka dilema a urcite kazda dlhodoba snazilka o tom rozmyslala. U nas je to ine, lebo mame dcerku.Ale urcite pocas doby snazenia sa vystriedaju rozne fazy, niekedy si clovek hovori ze koniec, dost uz dalej nejdem a po urcitim case to znovu prehodnoti a ide skusat dalej. A potom su tu take pozitivne stimuly ako @melisska @tinka9075 ale aj kopu dalsich mamin, ktorym sa sen splnil po mnohorocnom cakani a snazeni.
Urcite co mozem povedat (aj ked len za seba), tak clovek sa nemoze tomu poddat cely a "prestat zit", treba si uzivat zivot, kazdy den (aj ked je teraz bez babätka), lebo je strasne kratky. Tesit sa zo zivota, nerozmyslat so smutkom nad tym ze nemame baby, ale vcenit si to co mate.
A praveze dost parom dlhodobo sa snaziacim sa podarilo otehu az ked to cele vytesnali z hlavy, nezameriavali sa na to a na ivf isli akoby "pomimo", proste si to nepripustali, nezaoberali sa tym nejako extra. Je to vsak velmi tazke.
A rozhodnut sa musi kazdy par sam za seba, kde je pre nich ta hranica, ked si povedia dost.

speranza1
1. júl 2014

@falin muuuudro ty piiises draha...muuudro... 😉 😉 🙂 🙂 🙂

ludinka
1. júl 2014

baby tak hcg mi kleslo na 8,9 tesim sa ale s tou stimulkou asi budem musiet pockat, uvidim co mi napise dr.

bradik
1. júl 2014

@ludinka To je mi luto, ze to takto dopadlo ☹

ludinka
1. júl 2014

@bradik to nic moja, stale lepsie ako minule ked som musela ist pod noz 😔

naduska72
1. júl 2014

@falin no prave to ..ze kde je ta hranica.) a do kedy .!!!!! vek je to hlavne potom ,,,.... ☹ lebo aj ked sa pohravaju z myslienkou na adoptovane dietatko,treba vediet to ,ze aj k tomu potrebujete vek!!! ☹ 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre