Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

donatela
9. júl 2014

@ina7 dakujem... A inak s tym jedlom aj u mna je to tak. Ked sa najem, tak da zaludok chvilu pokoj. A spalaaa by som....🙂🙂

zabka1124
9. júl 2014

@ina7
@donatela babulee, ja vas pretrhnem 😀 😀 , ZIADNE STRESY, ste krasne tehulky, vsetko je v poriadku 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 !!!!
Mne tiez byvalo pri MAruskovi zle hned ,ako som nasla // 😀 az do 17tt, ale prve 3mesiace to bol masaker 😉 ,ale OPLATILO SAAA🙂!Ja som si vzdy hovorila, ze toje super, ze nevladzem vstat, napina ma, ze je vse v poriadkuuu🙂!!

@ludinka drzim v piatok vsetky prsty, nech mas vybornu urodickuuu🙂! a potom //!!!
NECH VAS MOZEM NASLEDOVAT V septembriii🙂🙂

donatela
9. júl 2014

@zabka1124 ahoj moja. Ale mne nevadi, ze ma napina.... To je v pohode. Aj pri dcerke som to mala az do 5.mesiaca. Skor sa neviem docka piatkoveho utz a kazdy den sa modlim, aby bolo babulko tam kde ma a aby bolo srdiecko🙂🙂
Citala som, ze si akcna a v septembri ides do toho znova! Budem drzat palceky🙂🙂🙂

ina7
9. júl 2014

@zabka1124 Ja som si vzdy vravela ze ako rada by som bola za ranne nevolnosti, ale ked clovek objima zachodovu misu tak mu to moc super nepripada 😀 😀 😀

zabka1124
9. júl 2014

@donatela saaak ja to poznam, ja som sa tiez nevedela dockat sonaaa🙂!Neboj babuliatko je tam kde ma byt🙂!!
No akcna som, kedze nie sme najmladsiii a nechcela by som mat velky rozdiel medzi detmi 😀 !!A uz ma to zaas v robote nebaviii, tak treba byt tehuu🙂!!

A poviem ti, mali sme hodnotenia v robote+ od toho sme mali mat zvyseny plat a ja som sa taak nasralaaa 😠 😠 ,ze az hroza!Ako mozu spravit hodnotenie cloveka, ked som bola len 1 mesiac minuly rok v praci(aj to nie cely) a bola som v 8mesiaci!?!!Normalne sa mi tlak zdvyhol do vysin a to mam nizky tlak!!!Tak a mam teraz o dovod viac, preco z tade zas zdupkat!(a moj mm to iste-maka jak blazon a prd z toho, prave mi volal, ze sere na celu robotu).
Ochh jooj, musela som sa vyzalovat 😒 ☹ !!!!!

zabka1124
9. júl 2014

@ina7 😀 😀 😀 😀 😀 😀 poznammm 😀 😀 😀 😀 😀

ludinka
9. júl 2014

@zabka1124 v tom septembri vas teda bude fakt neurekom v reprofite 🙂
to tu bude zit.........teraz je tu celkom nuda vsetci dovolenkuju 😎 ....teda okrem cerstvych tehuliek

zabka1124
9. júl 2014

@ludinka sak toto, ja uz mam nachystanu aj rozkladaciu postel do RF🙂! 😀 😀 nech sa zmestim🙂!!Ak toto citaju z RF, tak urcite nahlasuju si dovcu aj na septembeer🙂!!

ina7
9. júl 2014

Ja nozem hovorit len za seba, ale ja sa stale.citim viac doma v snazilkovskej teme ako v tehotenskej 😉 A strasime tu aj pre to, aby sme vas nabudili ze aj dobre veci.sa.deju. (plus mame proviziu z rf za kazdu septembrovu stimulaciu 😉 )

ludinka
9. júl 2014

@ina7 ved to je super ze ste tu 🙂

gerdusha
9. júl 2014

Baby, robili vam niektorej v rf biopsiu endometria? Tzv. Pipelle biopsie

donatela
9. júl 2014

@zabka1124 jaj, ze nie si najmladsia! Si spomen moja kolko mam ja rokov🙂 a ak vsetko dobre pojde, tak budeme mat medzi detmi 9 rocny rozdiel...🙂🙂
Juj robota, mi hovor. Mam jej ako na kostole, ale vidis dnes sem na mk stale nakukam. Dnes sa mi fakt nechce. To mas aj tu na Sk s tymi hodnoteniami... U nas vo fy, ked si zena a mas dieta, hned percenta dole z platu. Pritom mozes makat viac ako chlap...
Tak este musis par tyzdnov vydrzat 😉 a das si matersku pauzicku🙂

kika8259
9. júl 2014

Ahojte dievčence,môžem sa vás opýtať či dávate aj PK emryí? Mám takú dilemu či dať alebo nie... pri minulom pokuse sme mali aj pk,embryoscope a všetko možné a nič z toho ☹
... rozmýšľam či by nebolo lepšie embryjku hneď v maternici ako mimo nej 🙂
ps: spermie sme prvý x mali zlé a nekvalitné ale teraz ideme do darcovských tak preto sa pýtam

lienka_1
9. júl 2014

@kika8259 Ak ma embryjko potencial dalej sa vyvijat a rast, spravi tak ci uz po 48h kultivaci ci po PK 😉

ina7
9. júl 2014

@kika8259 Podla mna ak je viac embryi tak sa pri PK zvysuje sanca ze sa vlozi do maternice prave to najzivotaschopnejsie. Myslim.ze to co neprezije PK tak by neprezilo pravdepodobne ani v maternici. Boli tu kocky, ktore mali vyse 10 embryi a do konca PK prezilo len par. Keby sa boli tie neuspesne vlozili tak by zrejme aj cely et bol neuspesny. Ved aj pri prirodzenom pocati pripada na jedno uspesne zahniezdene embryo niekolko oplodnenyh ale nezahniezdenych. Citala som ze asi len kazde tretie je uspesne ale zeny to vlastne nezistia lebo normalne dostanu kramy.

rebeka33
9. júl 2014

@kika8259 suhlasim ina7 ,po pk sa vyselektuje kvalitne vajicko. Ja som sa na to potala Stelca, lebo sme z 8 nemali bani jedno. A odporucil mi baj tak pk. No a z 7 nakoniec bolo jedno a pozri dufam,ze sa v zaciatkom roka narodi. Nechaj si poradit od nich.

hariet
9. júl 2014

@ludinka ahoj, stimulujem gonalom (175).... v pondelok sono. Este teraz som v praci, ale snazim sa tak zlahka, potom som si zobrala dlhu dovolenku. Pri tych predchadzajucich iui bolo vsetko popri praci a v takom zhone a strese...uz to nechcem zazit. Na druhej strane som si ani nestihla poriadne uvedomit tie neuspechy....

kika8259
9. júl 2014

@lienka_1
@ina7
@rebeka33
ďakujem za názory kočky,ešte sa teda popýtam dr. a do nedele rozhodnem 🙂
ina a rebeka gratulujem a príjemné tehuľkovanie 🙂

speranza1
10. júl 2014

kraaasne dobre ranko dievcata 😵 😵 😵 😵 😵

tinkatinulka
10. júl 2014

@speranza1 ahoj ahoj
vidim že dnes bude krásny den 🙂

ina7
10. júl 2014

dobre rano 😀

speranza1
10. júl 2014

@tinkatinulka bude prekrasny🙂..ty si uz doma zo sluzobky?

speranza1
10. júl 2014

@ina7 krasne ranko tehulka🙂...ako sa dnes mas?

ina7
10. júl 2014

@speranza1 Zivam, ako inak 😀 Prave som si zaliala kavu. Zistila som, ze ked si poobede pospim, tak vecer vydrzim hore aj do desiatej. Sova ako vysita 😀 A ty?

sarah00
10. júl 2014

@donatela ahoj. čo to čítam 🙂 🙂 🙂 🙂 ? gratulujem a moooooooooooc držím palce, aby bolo všetko v poriadku a drobátko bolo tam, kde má byť. držte sa 🙂 🙂 🙂 🙂

tinkatinulka
10. júl 2014

@speranza1 jj kooonecne som doma..svokra este stale "žije" takže uvitanie ako sa patrí 😀 😀 😀

speranza1
10. júl 2014

@ina7 zlaticko to ja uz o desiatej zarezavam v posteli 😀 😀 😀 😀 😀 ..dokonca aj o deviatej..ja chodim skoro spavat, lebo skoro vstavam....jaaaj v robote mam veela prevela prace, takze nateraz utekam pracovat..paaaaaaaa

speranza1
10. júl 2014

@tinkatinulka 😀 😀 😀 😀 takze sa nic nezmenilo 😀 😀 😀 ...tak vies...toto by ti urobit nemohla, aby ta neprivitala tam kde si vsetci tak spolu krasne hrkutate 😀 😀 😀

tinkatinulka
10. júl 2014

@speranza1 haha no jasne ale dnes je u doktora tak uzivam bozsky klud slniecko svieti idem si na terasu popit kavicku v kludeeee...ach to je tak super byt chvilku sama v dome..ina nas fesak chlpatý seedi pri brane a vyvoláva frajerku..to su zvuky, hara sa mu psia "kamoska" a tažko to nesia chalan že z toho nič nebude..

ludinka
10. júl 2014

@kika8259 aj moj dr je toho nazoru ze z kazdeho cyklu mozu byt pri hocakej stimulke najviac 3 zivotaschopne embria, a je jedno ci ma zena 3 vajicka alebo trebars 20, jednoducho priroda to tak ma zariadene.
Ta pk sa oplati ked je viac vajicok lebo do toho 5 dna sa uz vyselektuju tie lepsie embria a vlozi sa jedno z nich 😉
keby mas iba jedno embrio tak je zbytocne cakat 5 dni a vlozia ho hned (aj ked som citala nazory ze lepsie ked sa do maternice vlozi embrio po 5 dnoch, lebo pri prirodzenom otehu je embrio vo vajcovode a do maternice pride az vtedy)
Kazdopadne baby otehotneli s PK aj bez nej, takze je to aj tak dost o stasti 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre