Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

emulienka99
14. apr 2010

Ahojte kočky, idem na 5.IVF do reprofitu a zháňam gonal. Nezostal niektorej ? Píšte prosím do IP. Vďaka.

bobjan
14. apr 2010

ďakujem babenky...ja som teraz po druhom potrate a mám dobrého dr., tak uvidím čo na to povie bud. piatok.

olympia
14. apr 2010

dakujem vam vsetkym za podporu. 😵 a maciatku drzim palce na testovanie! 😉

mircalla
14. apr 2010

zuzli a kolko stal prosim? vypada dobre
ja som dnes bola v auparku, mali tam 3 kombinaciu (vanicka, sportak, sedacka) peg perego za akciovych 381 euro, zdal sa mi dobry, lahky, lahko skladatelny, dobre rieseny....vzhladom na to, ze som nesofer, chcem daco lahke a jednoduche ovladanie....ziadny tazky terenak....

su peg perego dobry kociky? respektive poradte, som laik...

som bola v poradni, kedze som bola u holana v pondelok, kukol len vaginalne, vsetko ok, moc tiez negat.....klop klop....

takyna
14. apr 2010

Mircalka per perego je pekny, len mne sa nepaci na nom drziak na kociku, teda ak je to ten typ co myslim, ze je nie v celku , ale iba na ruky

mircalla
14. apr 2010

hej presne taky....ja mam zatial vyhliadnuty ten, ale bola som len v 1 obchode....takze ma caka dlha streka...
o kocikoch nic neviem....ale bol predavaci mi robili celu prezentaciu na kociky....ak taki budu aj inde, nebude problem....a da sa zaplatit 20 eur zaloha, ktora sa da kedykolvek vratit, netreba ho tam hned vyzdvihnut

takyna
14. apr 2010

Mircalka ani ja nemam ani saj o kocikoch, dokonca som na zivo este ani prezentaciu nikde nezazila, stale sme velmi opatrny , po tom co sme si presli 😔, ale aspon po nete kukuckujem 🙂 jeden je krajsi ako druhy 🙂

tomka12
14. apr 2010

Olympia, super, super, gratulujem 😵 😵 😵

mircalla
14. apr 2010

emulienka gonal nemam....skus temu mam/nemam lieky na IVF....tak skor

lenny71
14. apr 2010

ahojte žienky, ja idem tiež po neúspešnom IVF tu na Slovensku vyskúšať ten váš Reprofit, lebo ako vás tak čítam tak sa mi tak vidí, že by to mohla byť dobrá voľba. Tu sme tiež boli ako samoplatcovia , ale podla toho čo píšete tak tam by nás to malo stáť menej.

lenny71
14. apr 2010

Môžem sa spýtať prečo niektoré ako píšete užívate anopirin?Ja len tak že či si ho nemám aj ja preventívne nasadiť či čo?

zufalka
14. apr 2010

ahojte baby,dakujem za povzbudive infošky a hlavne gratulujem k dvom//. bobjan je mi luto čo sa stalo. V pondelok 19. ideme na prvu konzultaciu do Reprofitu k dr.Štelclovi.Som zvedava.

emulienka99
14. apr 2010

Zufalka, ja som bola pred týždňom na konzultácii a aj sme sa dohodli na stimulke. Tiež som bola u Štelcla. Chcel mi dať menogon, ale ten som ešte nemala a dobre som reagovala na gonal, tak sme sa nakoniec dohodli na ňom. Len ho musím teraz zohnať :(. Stačilo by mi 900IU.

emulienka99
14. apr 2010

Mircalla, sledujem tému mam/nemam lieky. Je tam jedna kočka, čo má gonal, ale od 10.4. odkedy zadala príspevok sa tam neobjavila a ani neodpovedá na správy do IP. Zrejme ho už predala. Ďalšia zase má gonal zo zárukou 04/2010. To riskovať nebudem. Až by ste o niekom vedeli, dajte vedieť. Fakt by mi to pomohlo.

mircalla
15. apr 2010

Dr. Stelcl je super....
Emulienka, skus sama napisat, ze hladas lieky do tejto temy, mne sa tak vzdy podarilo zohnat skor ci neskor

lekari sice tvrdia, ze 6 mesiacov po expiracii je ok, osobne by som to tiez neriskovala

orsulka
15. apr 2010

dobre rano....tak ja sa pridávam ku Sterclovkám 😀 😀 aj my sme boli u neho.....a hoci z ozačiatku mykal plecami, že čo s nami, tak nakoniec nam co to ponukol.....a ideme do toho....prave sa mu chystam napisat mail, že som zohnala lieky, tak čo mi odporuci dalej... ja tomu dávam velikansku nadej, že by sa to konečne mohlo podariť 🙂))

tanitta
15. apr 2010

Ahojky..
Lenny... anopyrin davaju aj v R preventivne ...riedi krv zabezpecuje lepsi prisun zivin k embrijku.. teoreticky 😀 ...pokial nemas problen so zrazanlivostou kludne ho mozes papat...ved to nie je liek vziarany na predpis 😕
Orsulka.. tak super 😉 nakoniec vyslo brno? icsare ste zabalili? ...dufam ze vam naozaj pomozu 😉
pozdravujem vas kocendy 😉

orsulka
15. apr 2010

tani.....boli sme aj v Icsare v Martine........tam nam ponukli gen. vystrenie embriji...to su aspon tu na Slovensku neskutočne pálky, a Stelcl nam povedal svoj názor, že pre neho je to v podstate strata casu...a tak sme sa rozhodli pre Brno... 😉 ividm ako to vsetko dopadne, ak by náhodou, že nie pozitivne, tak možno operaciu myomov a potom dalsi pokus.... 😉

takyna
15. apr 2010

Ahojte kočany 😉
Bohužial ani ja nemam gonal, načate po respiracii sme vyhodili, lebo to sa môze do mesiaca pouzit a bohuzial, sme to presvihli, inak ja som si do googla dala vyhladavat lieky a tak som zohnala tiez, tak drzim palce novym Reprofitackam a nech sa to tu riadne stehulnie 🙂

shandy
15. apr 2010

ahojte babule 😵 😵
fiha kolko novych tvari 🙂
mircalla kamoska mala peg perego a nadavala na neho ale uz si nepamatam presne preco a hlboky museli reklamovat dokonca ...ono kedysi to boli top kociky, len teraz je toho asi viac na trhu 😅
lenny urcite skus aspon konzultaciu a uvidis 🙂
zufalka, som zvedava na prve dojmy z reprofitu 🙂
aspon sa nam bude vsetkym naraz lahsie stimulkovat 🙂
pekny den vsetkym

maciatko31
15. apr 2010

Ja som dnes rano testla, hoci som planovala az zajtra. Dnes mi uplne splasli prsia, tak som vedela, ako to dopadne ☹
Test uplne biely. Zajtra al. v sobotu skusim este raz ak ma mrcha nepredbehne.
Pojdem asi hned do novej stimulky. Len potrebujem Pregnyl a Cetrotide.
Tak zatial...

bobjan
15. apr 2010

Ahojte,

emulienka v téme mám, nemám lieky na IVF má bakosko Gonal, napíš jej.

emulienka99
15. apr 2010

bakosko má záruku 04/2010. Liek po záruke síce môže byť ešte dobrý, ale je to podľa mňa tak, ako pri potravinách. Niekedy je jogurt týždeň po záruku OK a niekedy je dva dni pred zárukou nejedlý. Pre pocit istoty by som volila lieky , ktroé sú ešte v expirke. Ale vďaka za tip.

emulienka99
15. apr 2010

Maciatko hneď do ďalšej stimulky nechoď. Organizmus si musí oddýchnúť. Je to predsa len záťaž také množstvo hormónov . Odporúčajú sa minimálne 3 mesiace.

aanetta
15. apr 2010

Ahojte.Tak coskoro uz aj zo mna bude reprofitacka uz sa neviem dockat konzultacie 😵
Baby co vsetko si mam zobrat na konzul.?Budem potrebovat aj nejaku dokumentaciu z predosleho CAR?

lenny71
15. apr 2010

Tanittka , ďakujem za info , tak si ho teda pôjdem kúpiť. Nemám žiadny problém so zrážanlivosťou tak si budem dávať jeden denne 🙂 . Shandy už sme sa aj dovolali a objednali na konzultáciu na 29.4. Tá pani alebo teda sestrička čo to zdvihla bola strašne zlatá, taká ochotná lebo som ju dosť potrápila s termínom, lebo kôli práci mi hocičo nevyhovuje nakolko pracujem na zmeny. Baby inak ďakujem že ste zareagovali. My sme ešte len taký začiatočníci dá sa povedať 🙂

lenny71
15. apr 2010

máme za sebou 1 IVF v Blave ...teda 1x ET a 1x Ket a obe neúspešne , ale nakolko sme samoplatci a peniažkov nieje veľa tak ideme skúsiť R . Píšete tu samé pozitívne správičky tak mám z toho taký dobrý pocit , že by to mohlo byť to pravé 🙂

shandy
15. apr 2010

maciatko ☹ ☹ 😔 , no snad este mozno zajtra alebo v tu sobotu... 😒
aanetta, ja som im prefotila vsetko mozne, ale nakoniec nepotrebovali nic, len sa ma pytal a pisal si - asi sa mu nechcelo tolko toho studovat 😀 😀 😀 , ale co mas pre istotu so sebou zober...
lenny ta ja som este vacsi zaciatocnik 😀 , ja idem na prve IVF do Brna 😅 , ale ked som si citala diskusie o jednotlivych CAR-och a potom tuto, kde ich babulky tak chvalili, tak som sa hned bez vahania rozhodla pre Reprofit 🙂 . Prispelo aj to, ze je tu moznost tej soft stimulky, co sa mi viac pozdava 🙂 . inak s tym terminom konzultacie som aj ja tak chaosila a menila terminy 😅, tak asi si uz zvyknuti 😀
lenny tak potom nam poreferujes dojmy 🙂 , ku komu ides? aanetta a ty?

orsulka
15. apr 2010

anet.....ja som mal avsetky možne papiere so sebou na konzultacii, ale nepotrebovala som nic 😉 🙂

lenny71
15. apr 2010

Fúha shandy tak to teda neviem ku komu.povedali mi len termín. Na nikoho konkrétneho sa ma nepýtali , tak neviem. Ale tak snáď budeme v dobrých rukách. 🙂 😉 .jasné že poreferujem.Keby som túto tému našla a začala čítať skôr tak by som tiež išla hned do R. Ale človek sa učí na vlastných chybách ako sa hovorí 🙂 .A taktiež sme neboli až tak dobre informovaní o všetkých možnostiach, všetko som len na MK vyčítala, tak sme nevedeli hned posúdiť čo bude alebo nebude lepšie. Nemám na centrum kde sme boli enormné výhrady čo sa týka konkrétne mojej osoby, ale presne ako ste tu všetky písali,je to akoby všetko "rýchlo rýchlo ďalší". Ja viem že sa snažia veď inak by to nerobili , ale v R ako píšete sa o každý pár naozaj zvlášť zaujímajú a je to aj cítiť z toho ako ich opisujete a to sa nám zapáčilo , ten ich prístup 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre