Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
7. aug 2014

@kako23 asi na tom nieco bude, ale moj osobny nazor je, ze helios je zo slovenskych centier naj, takze im by som v tomto celkom verila
rozdiel oproti reprofitu je hlavne v stimulacii, preto by som tiez isla radsej na cele ivf do brna

zibi
7. aug 2014

@erinka12345 pocula som ze v heliose to tak funguje ..je ich tam vela a zalezi od doktora.Ale nie je tam culbova? Ona robila niekedy v iscare a tam bola uzasna a s ludskym pristupm.
Neviem, ci by som isla inde, ked mam krasne blastocysty v heliose. Na kete sa neda az tak co pokazit a ako pisu baby na 19 den je normalne vkladat embryjka a je to tak vyratane aj kvoli hormonom. Ked nemas nejaky preldzeny cyklus, ze nejaky 35 dnovy, tak oni to rataju v podstate, ako by doslo samo embryo do maternice 14 ovu + 5 dni oreintacne. Vtedy je aj sliznica taka, ako ma byt.
preto si nemyslim, ze by urobili chybu. To, ze maju taky pristup aky maju, na to sa povznes, ved kamaratit sa s nimi nejdes a radsej nech sa chovaju profesionalne, ako byt uzasne zovialny a nieco ako lekar zbabrat ... 😝
Skor si myslim, ze kedze nemas spravene vysetrenia, moze to byt hematologia alebo imunologia, kde mozes mat problem ... sliznicu mas dobru?
Centrum urobi zakladne vysetrenia a mne vysvetlovali v iscare mt, ze maju strasne obmedzenia, co mozu a co nemozu robit. V iscare mi porobili strasne vela vysetreni, ja nemozem na nich nic zle povedat, len tam nerobia soft a aj ked robia, je hrozne drahy a v brne maju lepsiei vysledky..
Moja rada - skus ist na vsetky kety, bola by ot fakt skoda, medzitym si urob vsetky vysetrenia, cim skor, lebo na vysledky sa caka aj 3 tyzdne. Mozno potrebujes brat prednison, znizit nk bunky, mozno potrebujes heparin alebo aspirin ...Fakt ti podla mna malo chyba ku stastiu..
a stitnu zlazu tsh mas ok?
ja ti poviem ze ja som mala tiez krasne blastocysty a nechapali sme kde jne problem.kym mi nepovadali ze TSH musim mat do 1 max do 2 pri vklade, nk bunky pod 18 tie som mala 40 a mala som protilatky ANA zvysene teraz v brne,
predtym som zasa mala zvyseny anexin ktory zabranuje embryku aby sa uchytilo ... plus kardiolipin cize stale sa daco naslo co nebolo dobre ... treba sa kompletne a poriadne vysetrit a potom riesit KET

ingrid0105
7. aug 2014

@haimi zvazovala uvidim ci som spravila dobre 🙂 v kazdom pripade vo vseobecnosti su cechy co sa tyka IVF lepsie 🙂

deinad
7. aug 2014

@zibi ja mam 106% na trofoblast a okolo 40 na spermie. Ano intralipidy pomohli a dali mi ich presne ako pises. Podarilo sa hned...a to sme sa trapili s mm 5rokov, skoda,ze som o tom nevedela skor 🙂.

zibi
7. aug 2014

@deinad ved to aj ja sa na to spoliehamj dala si mi nadej 😉

ingrid0105
7. aug 2014

@kako23 ano ani mne nezarucili ze ked sa rozmrazia ci sa daju vlozit, ale povedali ze mi povedia v akom su stave a ci mi odporucaju vlozit ale rozhodnutie je len na mne. to mi pride ferove, v SR ti ich vlozia a basta 🙂

ingrid0105
7. aug 2014

@zuzu1108 ja som nasla na nete obrazok kde to vysvetluju ze po 3 dni aj ked je neparne sa este potom mozu znormalizovat a delit normalne dalej ale myslim si ze prave tieto sa potom ani neujmu. ak to najdem dam to sem. nikto ti nepovie ktore sa delili spravne jedine v embryoscope to vedia odsledovat si myslim ze sa deli cely cas tak ako ma

deinad
7. aug 2014

@zibi tak to som rada...drzim palce,mimochodom prichod nasho reprofitackeho drobca ocakavam uz o par tyzdnov 😉

zibi
7. aug 2014

@deinad super moja .. ako ti fajne aj ja by som uz chcela ..my asi v oktobri ideme do toho niekedy v polke a predtym hystero si dam ..ale dajako sa mi do toho vobrec nechce 😝 😒

haimi
7. aug 2014

@zibi vidis a ja som Marcelovi povedala, ze mam TSH 4,2 ako velky problem a on, ze nevadi, ze je dolezite vediet aj hodnotu FT4 a pokial je ok, tak TSH 4,2 nevadi.. Tak si vyber... FT4 a anti TPO som mala dobre, tak ze je to ok a neriesi to.

ingrid0105
7. aug 2014

@zuzu1108 Dělení buněk
Jakmile dojde k oplodnění vajíčka spermií, rozbíhá se proces dělení buněk. Z jedné buňky-vajíčka, se stanou buňky dvě, které se následně mají rozdělit na další dvě buňky, čímž získáváme čtyři buňky atd. Dělení buněk probíhá ve dvojkové řadě. Je to proto, že genetický materiál ve formě chromozómů se vždy zdvojnásobí, aby byl následně rovnoměrně rozdělen do dvou dcerských buněk.

Někdy se ovšem dělení neděje dle ideálních předpisů a jedna buňka se rozdělí nepředpisově na tři. A to již naznačuje anomálii ve vývoji embrya, protože dvě sady chromozómů nemůžou vytvořit tři zdravé buňky. Nerovnoměrné dělení buněk způsobuje stav zvaný mozaicismus, kdy embryo tvoří buňky normálni i ty abnormální s abnormálním počtem chromozomů. Přiblížíme si to následovně: dvoubuněčné embryo se rodělilo z jedné buňky na 2 a z druhé buňky na 3, čímž vznikl 5ti buněčný útvar, který se dále bude dělit svou správnou dvojkovou řadou nebo zase anomálně. Každopádně dostaneme již zmíněnou mozaiku. Vzniklé mozaické embryo je pak velmi častou příčinou časného potrácení

haimi
7. aug 2014

@ingrid0105 presne, moje 10 bunkove. Nastastie som mala PK a odhalili to este pred vkladom 🙂

zibi
7. aug 2014

@haimi hm no kazdy inak hovori ale mne nikdy nevysiel vklad ked som mala tsh vyssie ako 3
a aj moja endo mi povedala ze drzat to musime okolo 1 ze vtedy je to naj pre otehu
a to iste mi povedali dvaja doktori v RF tak si vyber fakt len dopletu cloveka
a ako si na tom teraz ?

petulanl
7. aug 2014

Baby aká je šanca, že si vyberieme pohlavie???? A! Môže sa vybrať rovno spermia na oplodnenie XY?
Dakujeeeem

haimi
7. aug 2014

@zibi v sobotu som mala vklad, tak cakam a dufam 🙂 neviem, co s tym TSH, ale co mam tomu Marcelovi neverit ?

zibi
7. aug 2014

@haimi no neviem tazko povedat... mne ale povedali 2x v RF pred rokom ze tsh by malo byt do 2,5 a endo ze ked idu baby na ivf tak im drzi do 1 tsh
jes euthyrox? skus si zvysit o jednu tabletku vecer
ja pred poseldnym obderom som mala tsh 4,5 tak som zvysila davku a kleslo mi na 3,5 ale aj tak to nestacilo ...
je to diskutabilne o tom tsh ... ono to moze suviset s T4 ale co ja viem.. ja ho uz radsej budem drzat aspon pod 2,5
skus sa nestresovat mozno to na teba vobec nema vplyv kazda sme ina neboj sa

haimi
7. aug 2014

@zibi prave ze nic nejem. Marcel povedal ze je to ok a neriesil to.

deinad
7. aug 2014

@zibi velmi sa z toho tesime,uvidis aj ty si na to len potom spomenies,ze to cakanie aj snaha stali zato 🙂. Oktober je uz za dverami.

crazybabenka
7. aug 2014

baby.....aké vyšetrenia ste absolvovali pred konzultáciou do RF resp. čo musím mať absolvované.....aby som mohla ísť "hneď na to" v ďalšom cykle? ďakujem

donatela
7. aug 2014

@erinka12345 ja mam rovnaky nazor ako @ludinka. V RF su Kety uspesnejsie, nie kvoli samotnemu vkladu, ale preto, ze v RF su vynikajuci embryologovia a maju inu strategiu a aj techniku mrazenia ako na Sk. Mrazia len kvalitne E. A kedze tvoje E boli uz oplodnene v inom Car a mrazene ich technikou. Samotny moment vkladu ich nezlepsi... Osobne si myslim, ze su to vyhodene peniazky a hlavne aby si potom nebola sklamana. Drzim palce, nech sa spravne rozhodnes🙂

crazybabenka
7. aug 2014

@zabka1124 ďakujem za odpoveď......už som volala ....a "doobjednali nás aj na spermiogram" .....konzultáciu máme 13,30 a polovička má ísť odovzdať "matroš o 12tej" aby ho mal doky hneď na konzultácii
a ty si mala so sebou aké vyšetrenia myslím teraz teba....keď si mohla ísť "hneď na to"

donatela
7. aug 2014

@ingrid0105 presne z tychto dovodov som aj ja odisla z gf. Absolutne nepruzni lekari, bez racia a logiky. Na kazdu pacientku rovnaky meter, neberu ta ako individualitu so specifickym problemom. Maju sablonu a hotovo... A presne, aj mne vkladali E mrazene ako prvojadra a pritom sme tam mali aj blastocysty po PK, ktore chceli vkladat az nakoniec. A estrofem je pri kete v gf povinny... Tak som si povedala a dost. Je to moje telo, nase embrya, nase peniaze a ja sa chcem podielat na rozhodovani o tom, ako a kedy...

donatela
7. aug 2014

@zabka1124 matejko je kraaaasny chlapcek! Nebyt toho cumlika na retiazke, tak vyzera ako skolkar🙂🙂

zibi
7. aug 2014

@haimi drzim palce moja 🙂

ingrid0105
7. aug 2014

@donatela a obe deticky mas z brna uz? ja viem ze ten vklad sa nemusi zadarit a ze mozno ani nebude ale uz v GF nechcem nic 🙂 pri ET mi chceli dat 2 E povedala som len jedno aj tak bolo a na druhy den som volala mrazili este jedno , tak som zvedava ci ich dali dokopy alebo zvlast, poslu mi mailom papiere na podpis tam to bude snad

ingrid0105
7. aug 2014

@donatela no tak si predstav obe E su v jednej pejete, zasa ziadna logika, toto ma utvrdzuje v mojom rozhodnuti 🙂 prajem krasne tehulkovanie 😀

erinka12345
7. aug 2014

dievčatá, ďakujem všetkým veľmi pekne za odpovede, a myslím, že viaceré ste sa zhodli v tom, že už ked boli embrya oplodnené na SVK je už zbytočné ich trepať do ČR, keď boli oplodnené a aj mrazené inými spôsobmi ako sa to robí v centre v ČR. Dnes som bola o 4 tej na kontrole u dr, lebo po IVF stimulácii som mala cyklus až 45 dní a dr mi zistil vodovú cystu, teraz som týžden po menzese išla som na kontrolu či praskla. Nepraskla, len sa zmenšila kúštik, čo je super. Môj dr osobne volal doktorovi do Heliosu Martin a pýtal sa ho na mna (myslím, že sa dobre poznajú - tykali si 😅 ). Povedal, že tento cyklus nemám riešiť KET , počkáme kým tá cysta zmizne a vseptembri mám vyskúšať, ale prísť sa mu po menzese aspoň dvakrát ukázať, kým pôjdem do Martina. Tiež sa doktora v Heliose pýtal, či je treba hematologiu a imunologiu a ten povedal, že môže mi to dať vyšetriť, ale kedže nebol žiadny MA ani mimomaternicové, tak zatiaľ netreba, ale že je to na mojom zvážení. Môj dr dal dokonca hlasitý odposluch 😝 . No a povedal mi, že ak budem chcieť, tak mi predpíše fraxiparín, len pre istotu, že nech sa rozhodnem do septembra. Tak bábo raď :D

donatela
7. aug 2014

@ingrid0105 aj nam ich v gf mrazili po dve a dokonca blastocysty supli do jednej pajety az tri! Bez nasho suhlasu. Ked som sa pytala preco, odpovedali mi, ze vraj ve dvou se to lip tahne... Zaujimave, ze v brne mrazia po jednom E a emryjka sa krasne ujmu... Takze chapem tvoje rozhorcenie. Ved vravim, ze aj ja som od nich odisla. Budem ti drzat palce, nech si v Cechach spokojna a hlavne uspesna!🙂

Toto tehotenstvo sa podarilo v RF. Ale dcerku sme pocali prirodzene. Sice po 5 rocnom cakani/snazeni a jednej operacii vajecnikov. Verila som, ze aj teraz to pojde tak lahko, ale bohuzial... Bez ivf to uz neslo:( Ak sa vsetko podari budeme mat medzi drobcami 9 rocny rozdiel 😉

donatela
7. aug 2014

@erinka12345 v septembri, az bude cysta prec, Ket v MT a preventivne pichat fraxik🙂 tak by som sa rozhodla ja... 😉

ingrid0105
7. aug 2014

@donatela dakujem za rady a ohlasim sa ako som dopadla a tebe drzim palceky 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre