Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

erinka12345
7. aug 2014

@donatela ďakujem, aj my sme sa o tom po ceste od dr rozprávali a takto sme si povedali, že to vyskúšame 🙂

falin
8. aug 2014

@tixx - som rada ze si v RF spokojna. Inac aj mne sa na Stelclovi paci ze da alternativy, vysvetli, ale netlaci no nicoho, povie ti aj za aj proti. Ja by som na tvojom mieste asi isla bez poistovne, cena z rf je v tomto pripade nizsia ako ked sa ide cez poistovnu a ked stimulujes iba clostylom tak tam nie su palky za injekcie. A nemusis cakat na schvalenie, ale hned s menzesom mozes zacat.
Ohladom vkladu 1 ci 2: na zaciatku odporucaju vlozit jedno, aby eliminovali rizika s viacpocetnym tehu. Aj my sme zacinali s 1 vkladanym a potom sme mali aj vklady s 2 a raz aj s 3 e.
ANo, zvysne embryjka mrazia (ale iba kvalitne(, potom ides na KET (kryoembryotransfer), liekova priprava je minimalna, cena je nizsia, cele je to jednoduchsie

falin
8. aug 2014

@sarasota - krasne fotky vam spravili , budete mat peknu pamiatku 🙂

@melisska - Janik je rozkosny

@donatela - to sa krasne cita, som rada ze je babulko ok, prajem ti, nech to tak zostane😉

falin
8. aug 2014

@erinka12345 - aj v RF ked ides na ket, tak na zaciatku cyklu das dr. vediet ze idete na ket, sono mas 12-13 DC, ak mas nizku sliznicu daju ti estrofem, ak ju mas ok, idez bez. Nasadia ti utrogestan a 19-20 dc ides na ket, v tom teda rozdiel nie je. VIac sledovania tem nie je. Pristup dr. aj stestriciek, je druha vec, ten je v rf uplne perfektny.

falin
8. aug 2014

krasny dnik prajem vsetkym, je tu piatocek, huraaaa 😀

lienka_1
8. aug 2014

@falin Aj tebe, Falinka! 😉

tixx
8. aug 2014

@falin no pojdeme bez poistovne na to prve IVF, lebo je to fakt riadne komplikovane...
Zistovala som v poistovni,ako to je s tym preplacanim, no je to trochu komplikovane... totiz najprv musim mat v SK centre schvalene,ze musime ist na IVF. V GF toto potvrdenie uz neziskam, pretoze tam to podmienili laparoskopiou,ktoru teda nepodstupim. Takze ani neviem,ako to riesit, asi sem dam aj pre ostatne baby prispevok - mail,co mi poslali z poistovne, mozno to niekomu pomoze 🙂 My ideme ako samoplatcovia, neoplati sa cakat a ten rozdiel nie je az taky strasny. stale hovorim,ze to budu tie najlepsie investovane peniazky 😉 takze cakam na ms a potom zacinam s Clostilom, strasne chcem verit,ze sa to tento mesiac uz podari..

tixx
8. aug 2014

baby,davam sem info z VSZP, ktoru mi poslali mailom na moju otazku ohladne preplatenia IVF v Brne, mozno sa to niekomu zide 🙂

Dobrý deň,

od 1.10.2013 je v platnosti novela zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Podľa § 9d ods. 1) cezhraničná zdravotná starostlivosť (ďalej len „ZS“) je ZS poskytovaná alebo indikovaná poistencovi v inom členskom štáte EÚ, ktorú poistenec uhrádza poskytovateľovi ZS priamo.
(uvedené sa týka ambulantnej aj ústavnej ZS (hospitalizácie)).
Cezhraničnou ZS nie je:
a) Sociálna služba
b) Odber, testovanie, spracovanie, konzervácia, skladovanie a distribúcia orgánov, tkanív alebo buniek na účely transplantácie
c) Program očkovania obyvateľstva proti infekčným chorobám

Podľa § 9d ods. 2) poistenec má právo na preplatenie nákladov cezhraničnej ZS poskytnutej v inom členskom štáte EÚ, ak patrí do rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia v SR vo výške úhrady v SR; (teda musia byť splnené všetky zákonné predpisy, ktoré platia aj v SR – napr. výmenné lístky, pri IVF splnenie indikácie a čestné prehlásenie poistenca – viď www.vszp.sk, poistenci, zdravotná starostlivosť, schvaľovanie IVF, u stomatológa – preventívna prehliadka v predchádzajúcom roku apod.).

Vo Vyhláške MZ SR š. 341/2013, ktorou sa ustanovuje cezhraničná zdravotná starostlivosť, ktorá podlieha predchádzajúcemu súhlasu príslušnej zdravotnej poisťovne na účely jej preplatenia, s účinnosťou od 1.novembra 2013, je uvedený zoznam zdravotných výkonov cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, ktoré podliehajú predchádzajúcemu súhlasu príslušnej zdravotnej poisťovne na účely ich preplatenia –(viď príloha).

Výkon asistovanej reprodukcie (IVF) – je uvedený v tomto zozname.
1. Na základe uvedeného je potrebné, aby poistenka mala najprv odsúhlasenú žiadosť o úhradu výkonu IVF v SR. To znamená, že centrum v SR vyšetrí partnerov a určí, či spĺňajú podmienky na výkon IVF. Žiadosť o úhradu IVF a schvaľovací postup sú uvedené na www.vszp.sk, Poistenci, zdravotná starostlivosť, Schvaľovanie IVF, kde sú aj potrebné tlačivá (žiadosť a čestné prehlásenie poistenky).
Po potvrdení v centre pre IVF v SR sa táto žiadosť schvaľuje na GR VšZP (MUDr. Pisarčíková)
2. Po schválení výkonu – môže poistenec v prípade záujmu o liečbu v inom členskom štáte EÚ zaslať Žiadosť o udelenie súhlasu na úhradu nákladov zdravotnej starostlivosti v cudzine v rámci cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, pričom k žiadosti pripojí, predpokladané náklady na liečbu, ktoré poskytne centrum v cudzine.

Žiadosť –tlačivo, ako aj tlačivo kalkulácie predpokladaných nákladov sú uvedené : www.vszp.sk, Poistenci, Zdravotná starostlivosť v zahraničí, schválená liečba v zahraničí.(tlačivá sa budú časom meniť – zmeny pripravuje MZ SR).

Podľa § 9d ods. 8 poistenec má právo na preplatenie nákladov cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, ak písomne požiada príslušnú zdravotnú poisťovňu do troch mesiacov od ukončenia poskytnutej cezhraničnej ZS.
Podľa § 10 ods. 1) Žiadosť o preplatenie nákladov zdravotnej starostlivosti – tlačivo – vydá MZ SR. Dovtedy je možné použiť:
tlačivo uvedené na: www.vszp.sk, Poistenci, Zdravotná starostlivosť v zahraničí, Refundácia nákladov (Žiadosť o refundáciu platby v hotovosti ...).

Súčasťou žiadosti o preplatenie musí byť:
a) Originál dokladu o zaplatení
b) Záznamy z ošetrení, správy o poskytnutej ZS
c) Originál dokladu s rozpisom poskytnutých zdravotných výkonov, ako faktúra, vyúčtovanie zdravotných výkonov, lekársky predpis pre predpísaní liekov, lekársky poukaz pri predpísaní zdravotníckej pomôcky

Na základe horeuvedeného schválenie musí byť v slovenskom centre.
Predtým - musíte mať odsúhlasený samotný výkon v SR (Žiadosť o úhradu výkonu IVF - vypisuje a potvrdzuje centrum v SR).

V prílohe e-mailu Vám prikladáme Vyhlášku Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 341/2013 z 23. októbra 2013, ktorou sa ustanovuje cezhraničná zdravotná starostlivosť, ktorá podlieha predchádzajúcemu súhlasu príslušnej zdravotnej poisťovne na účely jej preplatenia a zoznam zdravotných výkonov cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, ktoré podliehajú predchádzajúcemu súhlasu príslušnej zdravotnej poisťovne na účely jej preplatenia.

Kontakty do pobočiek VšZP nájdete na stránke www.vszp.sk v záložke Kontaktné miesta.

falin
8. aug 2014

@lienka_1 - dakujem lienocka 😵 , ako ste na tom, planujete dalsie ivf? A co dovolenka? idete niekam ci uz ste boli?

falin
8. aug 2014

@tixx - tak drzim palceky aby sa to podarilo 😵
To preplacanie je teraz riadne komlikovane, vsetko stazia tie nase zakony , predtym to bolo uplne bez problemov. Nas sa uz preplacanie netyka, my sme uz vycerpali limit

tixx
8. aug 2014

@ludinka no a kedy to budes mat potvrdene,ci to vyslo? to cakanie je hrozne,ze? 🙂

tixx
8. aug 2014

@falin dakujeeem, straaasne dufam aj ja, dam potom vediet, ako pokracujem a asi sa este budem aj pytat, lebo ako pozeram diskusiu zo vcera,zisujem,ze nemam sajnu o kope veci 😀

falin
8. aug 2014

@tixx ty si rychla, ja som este doplnala prispevok a uz si odpisala. Kludne sa pytaj, clovek sa velmi vela vecio dozvedel z netu, niektori lekari su strasne "skupi" na slovo i na vysetrenia

zuzu1108
8. aug 2014

@ingrid0105 Dakujem za poslanie 🙂 , toto nepisal nahodou jeden cesky embryolog?
Len co urobit, ked budu na treti den opat 7bunkove? co potom? nevlozit ich?

rebeka33
8. aug 2014

Nemam sancu docitat. Len chcem babam z vychodu povedat,ze dnes som nevydzala a po protekcii som sa objednala na vysetrenie do CFGD v myslave. Kedze u Dankovcika ma robil usg mlady doki a Dr.Muranska len akoze dozorovala a nenasli nosovu kostickua vystrasili ma a ""nukali"" prenascan tak som chcela nazor aj druheho doki. Bola som spokojna, kosticku nasiel hned, usg len cez brucho a aj tak velmi pekny obraz. Vsetko okomentoval , celkovo ma to ukludnilo. Dr. Dankovcik je urcite kapacita, ale on robi len 2usg. Tak ak by ste potrebovali tak doporucujem.

miskanr1
8. aug 2014

@ludinka ahoj moja dlho som tu nebola, preto neviem ako si na tom?

ingrid0105
8. aug 2014

@zuzu1108 no podla mna nie lebo to je zbytocne...ale to zalezi na CAR ci ti povedia pravdu alebo sa snazia za kazdu cenu urobit vklad. Som alergicka na ich vetu ze v maternici im bude lepsie, prd lepsie ak su nekvalitne tak z toho nic nebude. Ja som v tomto laik ale je fakt ze 4bunkove nemaju co hadat v maternici lebo v prirodzenom cykle su v tom obdobi niekde vo vajcovode 🙂

lienka_1
8. aug 2014

@falin My sme klasika vo vyckavacej faze(akoby sme mali moooore casu) Koncom augusta ideme na kontrolne odbery, potom konzultacia. Podla vysledkov sa uvidi, ci este nieco skusime, alebo dostaneme uplny stop. Taky je uz raz zivot. Nejako som sa nastavila, ze bude ako ma byt 😉 Buduci tyzden nastupujem konecne do prace a na dovcu chceme ist v prvej polovici septembra. Nova sefka je taka zlata, ze mi da dovolenku dopredu a stiahne mi ju hned ako mi uplynie skusobna doba. Teraz nemozeme, mm bol vo firme sam a nova posila iba teraz nastupila, takze ju najskor treba zaucit a potom sa mozeme flakat 😀 A vy sa kam chystate na dovcu?

rebeka33
9. aug 2014

@ina7 ako sa mate ,nezachytila som ziadne spravy. Drzim palce a myslim na vas.

ina7
10. aug 2014

@rebeka33 Stale lezim v nemocnici. :-\ Ale teda nekrvacam uz od stvrtku a dufam dufam moc, ze by ma mohli uz buduci tyzden pustit. Vraj je hematom dost bezny problem a vacsinou to dobre dopadne, len treba byt opatrny.

haimi
10. aug 2014

Kocky, ked chceme ist s manzelom na genetiku, musi mat kazdy svoje odporucenie, alebo staci, ked nas posle len moj gynekolog. Robia v ramci genetiky aj nejake vysetrenia, co sa robia na hematologii? Dakujem

lenkalienka01
10. aug 2014

Ahojte, robila som poriadky a ostali mi nejaké lieky . Ak by ste mala niektorá záujem, píšte do IP. Uprednostním odber všetkých naraz. Som z Martina, ale nemám problém poslať aj poštou .
Pregnyl, EXP 12/2015- 2 ks
Ultrogestan EXP 10/2016- 61 tbl.
Ascorutin EXP 10/2016- 10 tbl.
Duphaston EXP 10/2015- 28 tbl.
Estrimax EXP 9/2016- 28 tbl.
Clostilbegyt EXP 4/ 2017- 10 tbl.
Clostilbegyt EXP 1/2018- 10 tbl.
Prednison 5 EXP 3/2017- 53 tbl.

santamonica
10. aug 2014

ahojte dievcata, prosim vas ako zvladate cestovanie do Brna kvoli kazdej kontrole,odberu, vkladu atd., ja som z Bratislavy a ledva to zvladam s robotou zladovat tu, neviem si to predstavit, to si vzdy vybavite Pnku na ten den, alebo ako?, rozmyslam o Brne, len toto mi robi starosti, neviem si to predstavit, u mna v praci nevedia , cim prechadzam a chcem aby to tak ostalo, budem vdacna za kazdu skusenost, nech mam nejaku predstavu.....dakujem
+ naozaj to vychadza pre samoplatcov lacnejsie? mne sa podla cenniku v reprofite ani moc nezdalo na prvy pohlad 😒

haimi
10. aug 2014

@santamonica ahoj, do brna ides 4x. Na konzultaciu, sono, odber vklad. Niektorym kockam sono robil ich gynekolog a zavolali vysledky. Ja som si brala dovolenku, alebo navstevu lekara. Zo zakona mas narok na 7 dni lekara. Ja som ako samoplatca, stimulovala som 225j gonalu. Lieky som kupila tu na konovi. Finalna cena aj s liekmi ma vysla na cca 1200eur. Mala som v tom icsi a pk. Neviem ci je to take drahe. Podla mna by som zaplatila na svk ako samoplatca ovela viac.

santamonica
10. aug 2014

@haimi dakujem za info, no mna jedno IVF v Iscare vyslo cca 2500 aj s liekmi, takze to by bol riadny rozdiel, ja som ale brala lieky aj injekcie, tiez isci a pk.....budem si to musiet pozriet, pretoze financie sa nam blizia ku koncu 😒 a asi skusime darovane vajicka, co je tiez drahe, takze musime uz pozerat aj na ceny 😖 , navstevu lekara z brna mi budu akceptovat u nas? asi si radsej vezmem dovolenku, kedze to by im bolo v praci uz jasne, kam chodim.....ja mam problem so zrazanlivostou krvi, takze som castejsie teraz chodila na krv, a po ivf som mala OHSS a tahali zo mna parkrat vodu, takze preto sa pytam, ze som do caru chodila ako na klavir a neviem si to predstavit.....no ale ine to zvladli, tak pojdem do toho....a si v brne spokojna, skusala si predtzm u aj u nas?

ludinka
11. aug 2014

dobre ranko 🙂

@miskanr1 dnes idem na sono, som 26 den po ET 😉
zajtra napisem ako som dopadla

falin
11. aug 2014

Dobre ranko kočky 🙂

@haimi - my sme mali 1 odporucanie od gyn. V ramci genetiky mi zistili mutaciu MTHFR, vlastne 2. Potom som isla na hematologiu, tam spravili potom podrobnejsie vysetrenia

falin
11. aug 2014

@santamonica - da sa to zvladat a ked si z BA, to nie je take narocne. Chodia tam kočky z vychodu slovenska a to je fakt narocne.
Na ten den si mozes vziat § (uznaju ti aj z CR, to nie je problem, ale v robote budu vediet kam chodis) alebo dovolenku. Na sono som chodila svojmu gynekologovi a do RF som iba zavolala vysledky, takze ked ides tam na uvodnu konzultaciu, potom v ramci cyklu ides na sono (bud tam alebo svojmu gyn), niekedy treba este druhe sono, potom je odber a vklad. Ked si mala OHSS urcite ti daju slabsiu stimulku, budu to brat do uvahy, ja som tiez na Sk mala OHSS, v Brne ani raz.
Cenovo to vyjde vyhodnejsie, lebo ako samoplatcovi ti uctuju soft cyklus a ten je lacnejsi ako klasicke ivf. A kedze si mala OHSS, urcite je pre teba soft cyklus s nizkymi davkami hormonov vhodnejsi.
A ako ti pisala haimi, lieky sa daju zohnat aj tu na MK, baby posuvaju dalej co im zostalo 😉

falin
11. aug 2014

@ludinka - cakame pekne spravicky 🙂 , drzim palceky

ludinka
11. aug 2014

@haimi ja som mala tiez len odporucenie od mojho gyn, mne tam hematologicke vysetrenia nerobili lebo mi ich robili pred tym v is care

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre