Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
11. aug 2014

@falin dakujem

tlucka
11. aug 2014

Ahojte kočky, potrebujem radu. Prekonali vaši partneri zápal močových ciest? Malo to nejaký vplyv na spermiogram?

tinkatinulka
11. aug 2014

@tlucka jasne hned dojde k zhorseniu, akýkolvek zápal može zhorčiť spermie..moj mal po zapale korena zubu desny vysledok..aj tak sa až po ATB a 3 mesacnej kure liekov zzase dostal do svojho štandardu

tlucka
11. aug 2014

@tinkatinulka No super ... 😒 Všetky plány v prdeli.. Máme ísť v piatok do RF na andrológiu, tak som zvedavá, čo povedia. 😠

tinkatinulka
11. aug 2014

@tlucka no nas toto stoplo na pol roka a to už sme dlho odkladali..

haimi
11. aug 2014

@ludinka @falin dakujem kocky. Test snehobiely ☹ rozmyslam, ci si pred KETom spravim aspon tu genetiku.

tlucka
11. aug 2014

@tinkatinulka Super 😒 Nám všetkým, ktorí nesmierne túžime mať deti, sa musí všetko drbať... Ja mi z toho do plaču.. Len u nás je teraz podozrenie na zápal obličiek, už sedíme u urológa. Takže Brno v prdeli...

ludinka
11. aug 2014

@haimi ☹ je mi to luto moja, a dnes si 12 den po ET?
ked uz ides na tie vysetrenia tak si radsej urob vsetko, aby si bola kludna, hlavne tu hematologiu

ludinka
11. aug 2014

@tlucka 😔
drzim ti palce nech sa aspon manzel da rychlo doporiadku

tlucka
11. aug 2014

@ludinka ďakujem

ina7
11. aug 2014

@haimi To mi je luto. My sme robili genetiku pred 1. ivf a trvalo to 2 mesiace cakacka a 2 mesiace na vysledky. My sme to mali povinne. Nastastie sa tam nic neukazalo. Poslal nas moj gynekolog a boli sme na Am. namesti v BA

haimi
11. aug 2014

@ludinka dnes som 9 den po et. Ale ani priznaky a vyzera to tak, ze prichadza mrcha. Ked zacnem normalne krvacat, mozem vyhodit crinone? Co sa tyka tej hematologie, tak ,ma zoberu, aj ked som nemala potraty? Viem, ze s tym maju nejaky problem

haimi
11. aug 2014

@ina7 fuuha, 4 mesiace? Dobre dlha cakacka ☹

ludinka
11. aug 2014

@haimi no myslim ze aj ked zacnes krvacat tak radsej pockaj aspon do toho 11-12 dna....az potom ho vysad, ked aj potom bude test biely, ved test sa ma robit az 12 den, nie?
ked budes mat odporucenie od doktora tak ta urcite zoberu, aj neuspesne ivf je uz podla mna dost dobry dovod aby ti to vysetrili..
inak to ze ti to teraz nevyslo neznamena ze napr. dalsi mesiac sa ti nemoze podarit KET
mne ked nevyslo ivf tak som sa radila s jednou bylinkarkou (kopacovou )a ona mi poradila aby som isla na KET hned dalsi cyklus, povedala ze vtedy byva dobra sliznica a zvykne sa to podarit
ale samozrejme je dolezite ako sa budes nato citit

ina7
11. aug 2014

@haimi Ked si len 9. den po ET tak to si este nic nerob z bieleho testu. Inak na tom papieri z rf co sme dostali po vklade bolo napisane za ked bude 12. den test negativny, tak nemam vysadzovat lieky ale ist najskor na krv a az potom vysadit.

haimi
11. aug 2014

@ludinka fakt? To som nevedela, chcela som si dat mesiac prestavku, aby som precistila telo. Ja so sliznicou nemam problem, alebo bude precistena maternica?

haimi
11. aug 2014

@ina7 hej viem. Ale som myslela, ze ked uz dostanem mrchu, ci to ma zmysel. Evidentne mi ju ani progesteron nezastavi. Ako kazdy mesiac, ako hodinky, aspon nieco funguje ako ma 🙂

falin
11. aug 2014

@haimi - to mi je luto ☹ . Ja by som z vysetreni skor hematologiu riesila, ta sposobuje vo viacerych pripadoch problemy. Pripadne ist aj na tu genetiku, ale s tym ze medzitym by som absolvovala ket a necakala vyslovene na vysledky z genetiky, tie trvaju dost dlho

falin
11. aug 2014

@haimi - inac presne ako pise ludinka, je dobre ist hned na ket, telo je nabudene, nastartovane, treba to vyuzit 😉 a mozno nebudes musiet riesit dalsie vysetrenia 😎
A na hemato mozes ist aj bez odporucanie - dr. Drakulova na Kramaroch, Nelly ma na nu kontakt.

falin
11. aug 2014

@tlucka - no super, ked sa nieco zacne kaslat, ach jo. Tak si to mala pekne nacasovane. Dufam ze aspon ten zapal obliciek sa nepotvrdi, daj vediet ako ste dopadli

ingrid0105
11. aug 2014

@falin ta hematologia zaujima aj mna, staci ked tam zavolam a sa objednam? aj ked tam nechodimneroia s tym problemy? dokedy su potom cca vysledky?

falin
11. aug 2014

@ingrid0105 - ja som konkretne bola na Antolskej a mala som odporucanie, ale to bolo uz dost davno. Ale co boli baby na Kramaroch, tak ze stacilo objednat sa, do telefonu povedat ze ide o neuspesne ivf a ze nebolo treba vymenny listok. Ale kontakt nemam. Nelly to tu pisala davnejsie.
Vysledky boli cca za nejake 3 -4 tyzdne

haimi
11. aug 2014

@falin @ludinka dakujem baby. Na doktorku Drakulovu som pocula same chvaly. Nasla som ju, ze robi aj v nejakom synlab slovakia. Je to tiez na kramaroch, tak neviem, ci je to v ramci nemocnice, alebo to je uplne nieco ine.

@nelly3 ahoj, kocky mi dali na teba tip, ze mas kontakt na dr. Drakulovu, vedela by si ho posunut ? nasla som na nete aj na nu mail monika.drakulova@synlab.sk myslis, ze jej tam mozem popr. napisat ? dakujem

tlucka
11. aug 2014

@falin Veru, tak som to mala krásne načasované... Ešte som ti písala, že snáď to nezarieknem... 😒
No čo už, tak to asi malo byť.. Dám vedieť, ako sme dopadli. Pa

tlucka
11. aug 2014

@haimi Ahoj, pozerám, že zháňať hematologičku a si z Trnavy. Ja som bola na hematológii na trnavskej poliklinike u Dr. Makitovej. Je potrebné sa objednať telefonicky čo potrebuješ, že si po neúspešných IVF a potrebuješ vyšetrenie na frombofilné mutácie. V jeden deä som tam prišla ráno na krv a o týždeň pre výsledky. Keďže som sa tu na MK dočítala, že najlepšia hematologička je Dr. Drakulová, tak som potom chcela ísť ešte k nej. Ale jej sestrička mi povedala, že všetky hematológie robia rovnaké vyšetrenia, takže mu nich nemám čakať nič navyše. A keďže si z iného obvodu podľa rajonizácie, tak by som čakala asi 2 mesiace na termín. Takže som tam nešla. Ak ti môžem poradiť, tak skús tú Trnavu. Bude to určite rýchlejšie.

ingrid0105
11. aug 2014

@tlucka ak sa chcem objednať do tej trnavy potrebujem odporu4anie?

tlucka
11. aug 2014

@ingrid0105 Áno, mala som odporúčanie od všeobecného lekára, a tomu som dala odporúčanie od lekára v RF, ktoré som si vopred vyžiadala.

haimi
11. aug 2014

@tlucka je si zlata. A bola si spokojna ? Ja zatial o trnavskych lekaroch velku mienku nemam, tak preto som chcela ist radsej do BA. Robim v BA, takze by som si len odskocila z roboty. A pri nasej diagnoze vysetruju len trombofilné mutácie ? v ramci toho je uz aj zrazanlivost, ci to je to iste ? Akoze debilne otazky ja viem 🙂

haimi
11. aug 2014

@tlucka mozem mat to odporucenie aj od gynekologa, ze ? Chystam sa tam tento tyzden, tak si vypytam 🙂

ingrid0105
11. aug 2014

@haimi @tlucka nie su debilne aj ja som sa chcela na to spýtať že čo si mám dať vzšetriť v tej krvi, alebo či to oni vedia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre