Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
14. aug 2014

@tixx jasne, ze si mozes pichat aj doma. Mne pichal moj manzel a zvladol to uplne v pohode.

tixx
14. aug 2014

@haimi tiez tento Fostimon? vy ste boli na ivf soft? 🙂

haimi
14. aug 2014

@tixx ano, pri prvom IVF. Pichala som ale merional, podla toho co som citala tak sa to picha tak isto.

azzura
14. aug 2014

@tixx aj ja absolvujem 1x soft v brne, mala som len clostil a ked som dosla na kontrolny utz, tak mi dali menopur a injekcie aby nepraskli vajka+pregnyl, picham si to sama, nakolko som na SR absolvovala uz 3xIVF a neuspesne, tak mam prax v pichani

tixx
14. aug 2014

@azzura cize si akurat teraz v procese ivf soft v brne? kedy ides na odber vajek? ci uz si bola?

azzura
14. aug 2014

@tixx zajtra 🙂

tixx
14. aug 2014

@azzura jeeej tak drzim palceeeee 🙂 potom by si mi napisala,ako to prebiehalo? ja som v tomto uplny novacik... ja ta budem o par tyzdnov nasledovat 🙂 len mi najprv musi prist mrcha... a potom zacinam aj ja 🙂 a na vklad potom o kolko dni?

zibi
14. aug 2014

@ludinka ano volalo sa to test plodnosti..robil ti 3d ultrazvuk maternice plus vajecnikov ako neivnazivna forma hysteroskopie plus pocital tie antralne foliky ci nejdem do predcasneho prechodu plus amh 🙂

zibi
14. aug 2014

@evadek aha tak potom fajn mohhlo by to vyjst
este podchytit tu stitku
plus si daj tie nk bunky zmerat ..to isto na imunologii nerobia lebo to nie je take bezne v podstate je to nieco nove.. co suvisi s uhniezdenim

zibi
14. aug 2014

@haimi a bola si spokojna? preco idete skusat brno ?

ingrid0105
14. aug 2014

@zibi ahoj stratila som sa niekde v tvojich prispevkoch ale klobuk dole 🙂 v tom medirexe mi co vedia vysetrit? platila si za tie vysetrenia? dakujem mam za sebou ET a 1xKET neuspesne

haimi
14. aug 2014

@zibi my sme boli zatial len v Brne. 1xIUI, 2xIVF. Isla som do RF rovno na zaklade kladnych odporucani. Vo ferti som bola este minuly rok na konzultacii, ale uz som tam nesla. Nie ze by sa mi to tam nepozdavalo, len som si povedala, ze chcem vyskusat to najlepsie, co je v okoli 🙂 tak snad som sa nemylila

zibi
14. aug 2014

@ingrid0105 ono na zaciatok je toho vela a clovek nema prehlad ..ale ako dnes vidim s dnesnym pristupom lekarov treba si vsetko nastudovat sam lebo inak sa o teba nikto nepostara zial je to tak ...
v medirexe ti vysetria imunologiu
to protilatky proti spermiam, ovariam, zona pelucita, troboblast nerobia ale oni robia tie nk bunky a cytokyny a v podstate je to este lepsie ako troboblast a tie nk bunky ked su zvysene sposobuju to ze sa embryo nechce uchytit najma tie v maternici. za vysetreinie cez medirex neplatis. este vysetria aj protilatky ana, antifosfolipidove protilatky - ked povies ze nemas nic a ze sa ti nepodarilo ivf tak oni vedia co maju brat..bud kontaktuj girovsku alebo tu druhu doktorku co som tam vyssie dala mail.
vedia vysetrit aj muza - spermigram plus odber krvi a mas tu zadarmi ... krv isto a spermiogram som si neni ista.... mozno sa zmenili podmienky ohladom platenia si to treba dopredu zistit ale v medirexe su certifikovany a vysetria ti tie cytokyny nikto inde to nerobi 😖
kludne sa pytaj na hocico co potrebujes ked budem vediet poradim

zibi
14. aug 2014

@haimi ved to ze aj ja lutujem blavu mam daleko ael mohli sme ist na ivf rovno do brna a nei do martina alebo skusit blavu a mat to za par eur a nie vysolit tazke prachy a o nicom 😖
ja verim ze RF nam pomozu 😉

ingrid0105
14. aug 2014

@zibi diky a staci ked napisem ze mam za sebou neuspesne IVF? a na hematologii mi co vedia vysetrit? u mna je to o to zaujimavejsie ze uz mam dev dospele deti, nieco sa vo mne zmenilo. endokrinolodiu mam, beriem najmensiu moznu davku.

haimi
14. aug 2014

@zibi vidis, a to tu baby pisu, ze Martin je este v ramci SR super 🙂 teda aspon helios

zibi
14. aug 2014

@haimi no ja som bola v iscare mt kvoli docentovi co tam vtedy bol on bol kapacita a mal ludsky pristup len ho odvolali a po prvom neuspesnom som sla hned na druhe s nadejou ze to bola mozno blba nahoda tak sme riesili este druhe tam ..minuli prachy , nadopovali ma hormonami no hruza a nevyslo tak sme riesili uz len brno 😉
@ingrid0105 napis ze mas zaujem o imuno vysetrenie nakolko ti nevyslo ivf a ani et a nemas porobene ziadne imunologicke odbery, ani ti nikdy nikto nic nerobil oni uz budu vediet co s cim suvisi hore je spisane pre haimi co vsetko si ma dat zobrat tak pories si tu imuno a aj hemato .. hemato mas dobre spravenu? ale girovska a tibenska uhz budu vediet co ti maju zobrat plus ries tu hemato a objednaj sa tam.povedz ze idesna ivf a ze je to drahe a uz ti nevysli dve vklady ze chces vysetrenie co moze suviset s hustou krvou alebo aj vysetrit nejake mutacie protilatky a tak

diska
14. aug 2014

@ingrid0105 v medirexe ti vysetria vsetko co pisala zibi ale vysetruju tam aj protilatky proti spermiam,ovarima a zona pelucida,protilatky proti spermiam vysetruju aj u muza,vitamin D u oboch.Vsetko je tam zadarmo,najlepsie je oslovit Mudr.Tibensku,a potom dalej zhodnoti vysledky Mudr.Girovska.
Pri Nk bunkach zistuju hladinu aktivitu vsak nie,to myslim nerobi nikto na Sk.

ingrid0105
14. aug 2014

@zibi a potrebujem odporucanie?

zibi
14. aug 2014

@ingrid0105 jeminku to neviem ci ja som mala ... ved napis a opytas sa doktorky ona ti povie
a preco nevyslo ivf? ake ste mali embryjka?

azzura
14. aug 2014

@tixx dik, jasne ze poviem co bolo, aspon porovnam, pre mna je to 3 centrum 🙂 takže uz viem do coho idem. No vklad bude podla toho ake budu embria, ja by som najradsej mala predlženu kultivaciu, to som este nemala, lebo na SR nerobia PK ak nemas min 5 embrii 😒

tak sa drž a nech mrchana pride co najskor, mne svinucha meskala, lebo som ju cakala ... 😀

zibi
14. aug 2014

@azzura mne v iscare robili aj ked som mala len 4 embryjka myslim PK

ingrid0105
14. aug 2014

@zibi uz som jej pisala, dakujem.Ja som chodila do GF do blavy, pri ET blastocystu, nic, zacala som krvacat este skor ako uplynulo 10 dni, pri KETe mi davali dvojdnove 2 ks a tiez nic.

zibi
14. aug 2014

@ingrid0105 no moze to byt v imunite...a krv mas dobru ? ziadne mutacie? a stitka?si pisala girovskej? ona je na materskej takez nemusi hned odpisat ... ale cez nu sa potom reisia vysledky a je dobre ked o tebe bude girovska vediet aspon ta nikto nemoze odbit..ale teraz ju zastupuje ta tibenska ....tak ktorej si pisala?

ingrid0105
14. aug 2014

@zibi pisla som tibenskej. nemam ani hematologiu, len zakladne vysetrenia mi robili, proti spermiam, chalmydie a asi nic viac... ☹

azzura
14. aug 2014

@zibi ale v GF ani vo FC nerobia, ale ja som tolko oplodnenych nikdy nemala, a pritom som mala konske davky, ale to je o inom. Uvidime zajtra.....nova skusenost

A mala si uspesne ivf?

evadek
14. aug 2014

@zibi a kde to robili teb?..akeho mudr. si o to ziadala?

tixx
14. aug 2014

@azzura no, ved moja si zo mna ocividne tiez robi dobry den 😀 ked ju potrebujem dostat, nech stihnem aj svojho lekara,kym neodide na dovcu, tak si dava nacas. no a samozrejme ho uz nestiham... co ti budem hovorit 😝 tak sa zajtra drz, nech to dobre dopadne...a potom mi napis 😉 som zvedava, kolko vajek budes mat... ja som to este neabsolvovala,ale na Clostil reagujem celkom fajn, tak snad to bude OK...

evadek
14. aug 2014

@zibi našla som si s imuno výsledky..tak tie nk bunky mi robili :

cd3+cd6+NK bunky 12,76 % interval je 10-19

intracelularne cytokiny ...tak tomu moc nerozumiem..idem si to prestudovat

zibi
14. aug 2014

@evadek skus najst tie CD56+ tie su dolezite ..
no cytokyny ked mas normu ok
a mas tam nieco ako TNF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre