Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
15. aug 2014

@zoji79 😀 😀 😀 ten výraz dvojnásobná milionárka ma teda dostal 😀 😀 😀 ty si ale "hovadzina" ale "svatá" pravda. Ja keď zostanem tehuľa tak aj s mm budeme hádzať srnčie oči na svokrušu a to bude iné kafé alebo jedine žeby zostal na materskej mm a to by bol teda horor. Slaná voda to istí 😝 😝 😝

haimi
15. aug 2014

@ria191 mne Marcel nikdy neodpisal este v ten isty den. Vacsinou na druhy. Ale mozno tvoje maily zaradujem jeho mailova schranka hned prve 🙂

tlucka
15. aug 2014

@ria191 Ahojky, dnes je určite v práci, práve za ním ideme 😉

ria191
15. aug 2014

@tlucka už mi odpísal 😀 😀 😀 bacha je nejaký "rozkokošený" 😕 😕 😕

ria191
15. aug 2014

@haimi 😀 😀 😀 to nie poradie je jasné len asi skončili staré dobré časy keď mal toho oveľa menej a odpovedal hneď v ten deň no asi si budem musieť zvyknúť, že bežím po vedľajšej koľaji zatiaľ.

diska
15. aug 2014

@evadek ono sa to zasadne nemeni,ak si mala vsetko v norme nieje dovod opakovat vysetrenia,skor odporucaju ak tam najdu nieco mimo normu.

tinkatinulka
15. aug 2014

@ria191 si kde bola tolko? sa naukazes..som chcela zajacie už skusiť ale ked čítam že ty ides sept..nnnooo..

ria191
15. aug 2014

@tinkatinulka veľmi veľa roboty aj teraz čo už 😠 😠 😠 😠 . No tak ja musím lebo už to vyzerá na kazajku príliš som prilipla na malého 😀 😀 😀 😀 😀 a do rici ani ten vek nestojí a ja chcem byť ešte mladá a krásna mamička 😝 😝 😝 😕 😕 😕 a ešte taká maličkosť končí mi záruka na lieky v septembri takže či chcem alebo nie skrátka musím ale už som pripravená 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
15. aug 2014

@ria191 no ty si natom ako ja..len ja aj kukam že my sme naposledy platili 10/2012 tie infekcne choroby a chcem to stihnut este pred ..ty si bola kedy naposledy na krv? inak ja by som mala byt dnes už 2dc, ale mrcha ma natahuje..spinim už tyzden skoro..takže ak vsetko pojde ako ma tam niekedy okolo 29.9. by bol odber..ak sa nic nezmeníí

evadek
15. aug 2014

@diska no viac menej..jednu vec mam pod normu..nejake lymfocity...ale vaj to suvisi s mojim autoimunit. ochorenim stitky...Ale som rada, uz mam toho dost....vsetkych vysledkov ..krvi a pod...
Uz nech idem na prve ivf.... By ma zaujimalo kolko percent sa podari na prvy sup..nech ma to trosku motivuje..Lebo v twejto skupine mam pocit, ze to tak pozitivne nevyzera..:(

ludinka
15. aug 2014

@evadek celosvetove statistiky hovoria ze uspesnost je max. okolo 30 percent,
reprofit ma statistiky na stranke ale kolko deti sa z toho v skutocnosti aj narodi to nevie nikto...maju tam len statistiku hcg pozit. a srdecnu aktivitu, ja sama som mala dokopy 4 vklady z toho 3 krat som mala pozitivne hcg takze tu ich statistiku pozit. hcg som vylepsila, ale az tento posledny krat som sa dostala aj k srdiecku, pred tym som mala mimomaternicove a biochemicke tehu ...veru cesta za stastim byva strastiplna, ale oplati sa to neboj 😉

ria191
15. aug 2014

@tinkatinulka ty kokso tinča ma neser 😀 😀 😀 mne vychádza odber nejako okolo 26.9. 😀 😀 😀 ale mne mrchaňa nemešká ako tebe bodaj by ti už neprišla 😀 😀 😀 aj ja chcem stihnúť tie infekčné my sme to mali nejako 11/2012 😕 😕 😕 😝 😝 😝

ludinka
15. aug 2014

inak nedavno som ciatala na stranke heliosu ich statistiku a dobre som sa pobavila na tom ako to tam maju popisane, nezainteresovany clovek z toho pochopi ze maju uspesnost viac ako 90 percent 😀
tu je ta formulka:

V Sanatóriu Helios sú priemerne získané 3 kvalitné embryá (štádium blastocysty) v jednom cykle a Vaša šanca na otehotnenie je po troch transferoch viac ako 93 %. To znamená, že väčšine neplodných párov by mal na dosiahnutie tehotnosti stačiť jediný IVF cyklus!

evadek
15. aug 2014

@ludinka ja viem, ze sa to oplati..spravim preto vsetko..len tie financie...preco to je take drahe...desim sa...ze by to nevyslo i na druhy krat....a podobne...
Musim sa naučiť nejak optimisticky zmýšlať....

evadek
15. aug 2014

@ludinka 🙂)))))))))))))takze ideme do Heliosu?🙂)))Ľudia ktory tomu nerozumeju musia byt z toho zmateny...je to riadne klamlive🙂)

ludinka
15. aug 2014

@evadek ano tie peniaze clovek netlaci ☹

evadek
15. aug 2014

@ludinka ako to je ked ides na ket....co sa vtedy plati?...asi len nejakú čiastku, ci?...
A čo platíš keď ti vyberú vajka a zistí sa, že nie su použiteľné - prázdne?

tinkatinulka
15. aug 2014

@ria191 no kukni do papierov..no mne dojde ja som bola vcera na HCG a je velke 0 takže klud u nas sa zakraky nedeju len tak..takže este jeden cyklus pohoda nahodili sme zdravy mod doma, pekne cvicime aj sa zdravujeme a aj liecky drahy papa..ale inak asi pojdem bez prednisonu..mam pocit ze zbytocne to jem..kym sa nedostanem k transferu..lebo som boal na kontrolnom odbere sice iby u nas v CAR MT a vsetko oki..tak som z toho jelen..

ludinka
15. aug 2014

@evadek za KET sa plati 7000 kcs, pri ivf bez ET sa plati tusim len 3000 ak sa nemylim

ivetahe
15. aug 2014

@azzura ahoj,chcem sa opytat co je to soft,ja som po 1 neus.IVF v Martine,teraz ma caka druha hysteroshopia v Brne uz ich mam za sebou 5.zatial nieje mozny ET,preco ti to ani raz nevyslo?.

evadek
15. aug 2014

@ludinka este ze tak🙂 potesila si ma🙂....lebo mam nizke amh...a bojim sa,ze nic tam nebude...teda,ze budu prazdne...

haimi
15. aug 2014

@ria191 nebezis po vedlajsej, len s nami vsetkymi v jednom dave 😉 no, podla mna ma 80% pacientov zo slovenska a vsetci mu pisu.

haimi
15. aug 2014

@hariet hej, aj ja dufam, ze to bude dobre. No len aspon tu nestastnu hematologiu si chcem pred tym spravit. A kedy planujes KET ? Mne to vychadza az na oktober, kym sa dostanem k vysledkom z hemato. Si dobre pamatam, tiez mas mrazaka HB/2 ako ja ?

haimi
15. aug 2014

@evadek tak tu bolest pri mrche uplne chapem. Ja som mala strasne stavy, tolko tabletiek co som pojedla, ze ma skoro gastroenterolog zabil, ci chcem pristat v nemocnici, ked videl moj zaludok. Ale ako som bola na laparke a odstranili mi endometriozu, tak sa to dost zlepsilo, ale je otazka casu, kedy sa mi to vrati.

haimi
15. aug 2014

@ludinka aj ja som to s tym heliosom citala. To znamena, ze musis absolvovat 1ET a 2xKET a si tehotna. No uvidime, ci sa zmestim do tychto statistik 🙂

haimi
15. aug 2014

@evadek nestresuj 😉 Som ti pisala, ze mas AMH v pohode, velmi jemne pod normou 🙂 A ides do clostilu ?

zibi
15. aug 2014

baby a nrobia v brne ?
SPF- Seminal Plasma Flushing
tuto metodu neviete?vie ze to robia v statnom car v blave ale nestretli ste sa s tym este v brne?

ingrid0105
15. aug 2014

@motiv jej super, ano uz mi pisla tibenska ze mam napisat girovskej a ze ake mam hotove vysledky, v podstate ziadne len hormonalny profil, endokrinologa a to je vsetko. pekne si pockam a zacinam sa tesit, chcem aby som mala vysledky pripadne nasadenu liecbu pri dalsom KETe

zibi
15. aug 2014

baby co mam robit..chcem stornovat ziadost na ivf nechce si to dat preplatit..posielala som to na generalne riaditelstvo na mamateyovu do blavy. mam tam napisat mail alebo zavolat ze to chcem stornovat a usetrit si pokus ze som si to rozmyslela? ci ako 😖
rozmyslala som ze by som isla ako samoplatca na soft a ten jeden pokus si necham do zalohy na slovensko ..co robit s tym ?

haimi
15. aug 2014

@diska dakujem za dobry tip na genetiku v zeleznicnej nemocnici. Dnes som volala, chcela som sa objednat a v pondelok uz mam termin 😉 Nechapem. Asi su vsetci cez leto po dovolenkach tak maju toho menej, alebo sa mu uvolnilo. 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre