Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
16. aug 2014

@zibi ale ved to nemusis vyuzit...ci?...schvalenie žiadosť má účinosť rok....Keď pôjdeš na softku tak sa ti neminie ten jeden pokus, či?..poďla mna až keď to využiješ, že skutočn ideš na ivf tak až vtedy sa ti minie pokus....ja som tomu tak rozumela..

zibi
16. aug 2014

@evadek nie najprv ti to schvalia a ked to nevyuzijes tak asi prepadne lebo hocico sa moze stat
ale mne posali papiere ze nam daco dolozit lebo som dve papiere neposlala kvoli gyndosovej dovolenke tak ste mi to neschvalili tak v ponelok zavolam tam a pviem ze si ten pokus chcem usetrit na slovensko ze sme sa aj s dokym rozpravali ze sa mi to neoplati na cesko minat tak si to necham do istoty tak 😉 a zaplatim len soft a do 39 mam cas
no keby ze idem na soft ako samoplatca a aj mam schvalenu ziadost tak to pistovni nenahlasis tak ona sa to nedozvie..a teraz to aj tak funguje ze ides na soft az ked to mas schvalene to je jedna vec ale preplatit ti napr. pri sofote moze len lieky co sa neoplati ..a tym padom po ivf idem s fakturov tam a ked s tou fakturov nepridem tak by mi pokus prapadol ako ze som ho nevyuzila preto tam je ta lehota napr. rocna .... som to domotane napisala ale hadam chapes 😀

evadek
16. aug 2014

@zibi to fakt????...lebo mne chce slovenske centrum kde chodim poslať žiadosť..ale ja tam nechcem ist...ja chcem ist do Brna...ale ziadost musim aj ja podpisat, ze?
v tej druhej casti som sa stratila :D trosku naozaj nechapem🙂))))

zibi
16. aug 2014

@evadek no v cesku je to tak ..brno ti da ziadost.. ty ju s cestnym vyhlasenim a este jednym papierom pre gyndosa vypises a posles do poistovne , potom cakas na schvalenia... to je jedna cas procesu 😀 lebo ked ti to neschvalia tak nepokracujes a si samoplatca vbrne tu to dovera jednej kocke neschvalila... 😖 ides na ivf, vyhotovia ti kalulaciu fakturu na konci a odkladas blocky za lieky a vsetky blocky co suvisa s ivf..preto je dobre si kupit lieky v lekarni nie od ruky ..aj ked je to ddrahsie .. tak potom vsetko ofotis aj so ziadostou o refundaciu a posles a cakas do 6 tzydnov by ti mali vyplatit penaize na ucet alebo sekom ako udas.. ze chces aby ti prachy poslali...to je cesko - ale ked nevyuzijes ziadost na cesku a je schvalena tak ona podla mna perpadne ako nevyuzita .. nie ze ti pokus prepadne ved si ho nevyuzila a necerpala len ti zanikne ta schvalovacia doba a musis ziadat o dalsiu ...

na sk centre sa moze myslim ze ziadost z jedneho centra do druheho presunut ked uz je raz schvalena ..len to asi muis urobit sk centrum to druhe do ktoreho ides..

inak ziadne centrum nemoze poslat za teba ziadost !!! ved ju predsa musis podpisat ! centru nic nehovor predsa oni nemusia vediet ze ides inde.povedz im ze si potrebujes dat pauzu a aj nasetrit eurace tak to hadam pochopia..ale za teba nic nemozu posielat .a sfalsovat nemozu tvoj podpis 😀
ty sice mas ziadost schvalenu na sk ale zavolaj si do pisotsvne alebo chod rovno do poistovne a povedz ze si sa rozhodla pre brno a ze mas schvalenu ziadost pre sk tak ci ti ten pokus nevyuzijes na sk ale ze ho chces vyuzit na cesko..ze co teraz lebo neviem ako to funguáje ked uz je ziadost pre sk shcvalena..ale urcite ti reprofit da papiere a ty si vytlacis papier pre gyndosa a cestne vo svojej poistovni na ich stranke internetovej
neviem ci lepsie vysvetlene keby daco sa pytaj 🙂

zibi
16. aug 2014

@evadek ten podsledny odstavec si nevsimaj zabudla som ho vymazat ..lebo som si az potom vsimla ze nemas eset na sk schvalenu ziadost 🙂

korenka17
16. aug 2014

@rebeka33 no,moc sa v tom nevyznám,ale snád budeme o.k. moja,tak krv sa berie neskôr?...som myslela,že už v pondelok mi budú brať na to krv,no,však uvidím...sa bojím,aj teším,konečne aj foto budem mať 🙂

korenka17
16. aug 2014

@ina7 tak,vitaj domka!...dúfam,že aj mňa toto čaká v pondelok,sa už neviem dočkať po 3 týždňoch

rebeka33
16. aug 2014

@ina7 no velmi si ma potesila. Tak uz len pohodu do konca. Tie usg su perfis.

evadek
16. aug 2014

@zibi tak teraz som to pochopila..dakujem🙂

ja by som bola rada keby som isla v Brne len na soft...tak dufam,ze to bude mozne🙂 ..ak nie idem riesit tu poistovnu...aj ked sa mi nechce tolko cakat....🙂

A to moje slovenske centrum to ma este len v plane..lebo Mudr. hovorila,ze nabuduce mam doniest nejake papiere a tak,ze to zacneme riesit....ale ja uz to tam nechcem riesit..len potrebujem od nich este nejake vysledky krvi co mi uz robili...viem ,ze to nie je celko fer...ale clovek si musi vyberat....ci?.)

citim sa ako taka podrazacka..ale ja jednoducho citim,ze v Brne su lepsi..🙂

rebeka33
16. aug 2014

@korenka17 teraz ti budu brat prvotrimestralny skrining aj krv a ja uz idem na druhosemestralny.🙂 prajem krasny zazitok.

evadek
16. aug 2014

@zibi pochopila som🙂)) ...ale az neskor🙂)))
...inak vzdy ked beriem nejake moje vitaminy..myslim na nk bunky..si ma uplne tym poznacila.)))))))

gagirl
16. aug 2014

Tak kocky uz mam doma lieky..buduci tyzden mam dostat ms a potom zacinam picaht..dostala som fostimon..orgalutran a pregnyl..fostimon som este nemala,pichali ste si ho niektora?inak myslela som ze najskôr mi doktor da soft stimulku ale dal hned normalne ivf..asi kvôli veku ze?..

zibi
16. aug 2014

@evadek ha ha no treba davat pozor a najma na tie kombinacie vitaminov a nebrat od buka do buka lebo vsetko so vsetkym suvisi 😉
a potrebujes od nic co ti robili ? naco ved brno nepotrebuje skoro nic pripadne akurat skontrolovat TSH ale to mas osetrene a nic ine podla mna nepotrebujes ...ked pojdes cez poistovnu alebo nepojdes tam v brne sa plati za vysetrenia a myslm ze staci ked im poveis co vsetko ti robili co si mala pozitivne a co negativne.. apripadne niektore odbery ti moze urobit aj tvoj gyndos.
preco podrazacka..oni maju tak ci tak vela klientov a aj sami vedia ako to chodi neboj ... a stale sa moozes k nim vratit .ty si mala gyn-fiv? ci ferticent?

motiv
17. aug 2014

Ja som jej naskenovala vsetko co som mala zo vsetkych moznych vysetreni a co chcela som si dala este urobit a doposlala@ingrid0105

leontinka27
17. aug 2014

Ahoj maminky tehulky snazilky spolubojovnicky.....dlho som tu nebola.sme sa spamatavali z dalsieho neuspechu. ☹ vsetkym tehulkam blahozema a zelam krasne tehulkovanie....drzkajte sa.
Mam na Vas otazocku....bola som na hsg (prefuky)a na tom jednom vajcovode co este mam mam saktosalpinx ,a nepriechodny je hnusak.teraz neviem ci si ho mam dat zobrat alebo nie.Marcelko mi este v juni pisal ze to je ten mensi problem i ked to moze sposobovat nase neuspechy.....tak teraz neviem co mam robit.niekde pisu zobrat niekde nechat.porade.dakujem za kazdy nazor... 😉

evadek
17. aug 2014

@zibi este mi chcu spravit tsh...a maju moje vysledky amh a fsh ....takze toto este od nich chcem..Ja som mala iscare..ja viem, ze mozem...ale ja dufam,ze v Brne to vyjde🙂

evadek
17. aug 2014

@leontinka27 ja som pocula,ze to treba zobrat..lebo u mna mali na to tiez podozrenie( na stastie sa to nepotvrdilo) a na rovinu mi povedali,ze to moze sposobat ,ze aj ked jeden bude funkcny a ten chory tam nechame, ze sa nepodari, ze liecit sa to neda ....a len to komplikuje otehotnenie..ale to bol nazor len mojich mudr ....len ja som s nimi bola velmi spokojna...

zibi
17. aug 2014

@evadek ale ved to ti moze spravit aj tvoj gynekolog to nie su take nejake extra veci v ramci hormonalneho profilu to gyndosi robia a nemusis cakat na centrum .. a amh ti kedy robili ?

evadek
17. aug 2014

@zibi amh mi robili v marci..preto to chcem aj zopakovat ...a bolo to po laparoskopii..tak mozno to je aj skreslene....S mojim gynekologom nie som spokojna...neriesil ma roky a potom naraz ked som mu hovorila, ze mam problemy mi nasiel aj myom aj endo, aj cystu....dovtedy som sa stale stazovala a nic...
Stal hladam noveho...ale nie je to tak lahke...a vsetkych mudr .si platit nechcem...

karkana
17. aug 2014

@gagirl ja som fostimon užívala,,a mala som 15 vajok,,, 😉 oplodnilo sa 8, ....

franzziska
17. aug 2014

ahojte baby v reprofite asi v akom case mam cakat na termin? dlho sa caka?...a jako je to s splatenim při ivf? nemala som este ziadne na slovensku..

gagirl
17. aug 2014

@karkana dakujem..,,verim ze tentokrat budeme uspesny..🙂.a ty ako sa mas ?malinka rastie?

janikajanka
18. aug 2014

Ahojte baby, prosim vas mate niektora skusenost ze pri stimulke mate za par dni velke foliky, urobia odbr a vajicko je nezrele? Mne sa to uz viac x stalo, ked mi robia odber cca 10.den tak je vajicko nezrele.

Posledna skusenost bola vcera.

Ak ste niektora riesila podobnu situaciu dajte mi pls vediet. Ja som uz moc zufala z tych neuspechiv☹ dakujem

speranza1
18. aug 2014

@janikajanka ja som mala naposledy odber na desiaty den, mala som 9 vajicok, ale boli vsetky zrele.... brala si pri stimulacii vitamin D3?...myslim, ze mne troska pomohol....

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 ahoj speri ako vikend?ja dnes 4 dc takže najhošie zanami..ale už mi lepíííí
inak sme cely vikend hubovali a mam toho až za hlavu, zavarene, posusené, v mrazaku a aj rozdané

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka ahojky... aaale ja som minuly mesiac dostala tyzden skor menzes (samozrejme presne na dovolenke pri mori...a to som mala vsetko vypocitane, ze pokojne mozem ist na dovcu) a pre zmenu teraz mi uz 5 den meskaju...ale brusko ma uz pobolieva..len sa to nemoze rozbehnut.. takze ja zatial este len cakam....a nechapem, pretoze ja som mala menzes stale presny ako svajciarske hodinky, ze mohli podla mna nastavovat aj svetovy cas...a teraz nechapacka... 😲 😲 😲 .. minuly tyzden som mala sestrine deti a celkom vazne som usudila, ze ja asi deti vôbec nechcem 😲 😲 😲 😲 ... celkom mi ten tyzden stacil....a teraz neviem, ci mam plakat , alebo sa smiat, ze som dosla az k takemu uvazovaniu ☹

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka a viiikend.... absolutne pracovny.... narobila som sa jak kon u svokrovcov a doma... 😀 😀 😀

evadek
18. aug 2014

@speranza1 v akej vyske si brala vitamin d3?..dakujem

evadek
18. aug 2014

@zibi uz som napisla Tibenskej🙂cakam kedy ozve...🙂

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 no ja som vcera kukala film zalozny plan, videla som to už asi 100x a revala som ako male decko..ci nie je nacase sa začať zaoberať myšliekou darcovstva..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre