Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
18. aug 2014

@evadek ja som brala len jednu tabletu denne...ale kolko mala ucinnej latky v sebe, to by som sa musela doma kuknut ...alebo skusim najst na nete...pockaj minutku...

speranza1
18. aug 2014

@evadek takze vitamin d3 400 I.U...jedna tableta denne ...(nikto mi to nepredpisal.. sama som si naordinovala)

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka ... nam vravel lekar este 1x skusit s "nasim" materiálom a potom ak tak darcovstvo...ale ja som sa rozhodla, ze skusime to 7 IVF (s nasim mat.)..a potom koncim.... asi budem cestovat po svete.... 😉

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 treba si dat asi vlastnu stopku..my sme sa zasekli na pokuse 5, 2x IUI a už mam v celku dosť..

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka mylsim, ze ja som vravela aj pri 6IVF, ze koncim.... ale mm ma presvedcil.... ale uz stacilo.... neskutocne vela penazi, sil a vsetkeho som uz kvôli tomu obetovala...a uz asi nechcem...a pisem to aj za cenu, ze ma tu niektore maminky ukamenuju..... 😝 😝 😝

evadek
18. aug 2014

@speranza1 neukamenuje ta nikto..ja to velmi chapem...ja este len zacinam..ale tiez som si povedala,ze zdravie mam len jedno...a peniaze tiez nezbieram na chodniku...

ludinka
18. aug 2014

@tinkatinulka
@speranza1 ahojte kocky
jooj tak velmi vam zelam aby sa vam tie ivf-ka podarili 🤐 🤐
to nie je mozne aby ste stale mali len negativne vysledky 😠

evadek
18. aug 2014

@speranza1 aha...ja som citala rozne teorie..preto pytam...ale citala som ,ze kludne mozem viac ako 3000 brat...🙂tak som bola zvedava...

speranza1
18. aug 2014

@ludinka ver mi ze mam toho dost ku*a fix.... a som taka dobre nabudena, lebo mam dostat menzes...ze momentalne by som asi niekomu aj fyzicky ublizila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
uz 2x IUI, 6x IVF a 2x KET... mi uplne stacili... sa na to asi "vykakam" 😖 😀 ☹ (naozaj neviem ci sa mam smiat, alebo plakat nad mojim uz asi ubohym zmyslanim...ale teraz to tak Bohuzial citim)
a ty ako moja draha??? tajne ta sledujem stale a drzim palce a som rada, ze aj UTZ dopadol dobre...teraz ta co najblizsie caka????

evadek
18. aug 2014

@tinkatinulka aj ja som to pozerala...mala som menzes (stale mam)..a bolo mi smutno....My sa vieme ale zdeptat ...

speranza1
18. aug 2014

@evadek ja uz necitam, teorie, neriesim ziadne vysetrenia a normalne fungujem...zjem co mi lekar povie a ak to nevyjde..kaslem na to.... aj ja som si citavala vselico mozne ...dala povysetrovat vsetky veci...vsetko je OK aj sa nam to este nepodarilo... a poviem ti pravdu, ze uz mi to ani nerobi dobre, tolko sa sledovat, robit vysetrenia, citat a nahovarat si somariny...ked sa to ma podarit, tak sa to podari, ak nie tak co uz....

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka
@evadek no ja uz nekukam tie filmy.... noooo akurát som si pozrela minule jeden o poporodnej depresii.... narevala som sa jak kon.... tak prisiel manzel vypol telku a isli sme radsej nieco robit ine 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
18. aug 2014

@evadek no krasny film ale asi nie pre nas dlhoročné snažilky..ale najlepší je aj tak ten posledný záber, ked sa vyvracia do popolnice..tak toto by som aj každý deň robila..inak aj ja beriem D3 ale vigantol davam 4 kvapky denne..je to aj pre deticky..ja mam podprahove hodnoty tak verim že to teraz pomože..

evadek
18. aug 2014

@speranza1 tak ja este len zacinam...citam vsetky teorie..kupujem si vitaminy..a snazim sa mysliet pozitivne...lebo aj ked tie problemy mam...dufam,ze sa to raz podari...a ratam zo vsetkym...aj ked duuuuuuuuuufam,ze to vyjst musiiiii....
Uplne vsetko je ok ,???Do riti....tak to nechapem...Nevadi, raz to vyjde...a ak nie tak naozaj darcovske vajicka..mozno adopcia...

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka som rada Matka, ze teba to este drzi, ze mas chut vracat... to ja vooobec nemam chut zvracat a ani robit nic podobne 😀 😀 😀 😀

speranza1
18. aug 2014

@evadek 😀 😀 neviem...po tyzdnovej skusenosti so sestrinými detickami nemam ten pocit, zeby som uz do snazilkovania sla za kazdu cenu 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 juj ja hej ja sa nevzdavam aj ked este pre týždnom som do vankusa revala..drahy ma utesoval že ,my to dáme..takže juhuuu do boja..este som ani Stepanovi nepisala..chudak ten je rád ked nevidí maily ododmna radsej

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 moja ked budes mat svoje tak to bude uplne iné budeš si ho uplne inak užívať..ja mam 4 krsna na ceste..a co..no chalani su super, ale ten moj bude naj a uplne iný..

evadek
18. aug 2014

@tinkatinulka podprahove hodnoty D3..alebo amh?...Ja som si objednala od swansonu..5000 jednotiek v jednej tabletke...
Veru...co by som dala za takyyy kazdodenny grc...)))...Vzdy si vravim, ze kludne aj 20 kg priberiem..grcat budem..uplne vdacne🙂))

ludinka
18. aug 2014

@speranza1 no pred mrchou je to najhorsie ☹ ja som ani z daleka nemala tolko pokusiv ivf ako ty , ale viem asi pochopit ako sa citis, co je najhorsie ze clovek musi stale ,,vyhadzovat,, peniaze na toto vsetko 😔
Ale nezostava aj tak nic ine ako to dalej skusat moja, teraz to citis takto ale podla mna este pride cas ked dostanes novu chut bojovat, lebo vzdy je tu to CO AK, pokial si dobre pametam tak vy tiez nemate ziaden zdravotny problem ,vsak?

ja mam dalsie sono na buduci pondelok, tak som zvedava ako to dopadne, dufam ze bude vsetko v poriadku, ale mam aj strasny strach

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka no to jedina ma drzi este pri tom pocite "chcenia mate deti", ze bude to uplne ine s vlastnými detickami 😀 😀 😀 😀 (ale mna to mozno vsetko prejde, ten negativizmus..len musim na tie minulo-tyzdove skusenosti troska zabudnut...a pritom su tie sestrine deti zlate...nie su zle... ach jaj)

speranza1
18. aug 2014

@ludinka no ja mam cca 3 mymy..vraj "neskodne" a jeden nepriechodny vajickovod...a mame mizerny spermiogram...toto su nase dg. 😉 🙂 ...
- a co sa deje ked mas pred mrchou??? mas bolesti? alebo? a byva ti aj zle??? alebo ako to tehu prezivas???...

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka inak...ja som kvôli tomu, ze nemame deti uz dobre daaavno neplakala.... a uz vôbec ma netrapi, ked dostanem menzes...ja uz totizto ani necakam, ze by nedosiel.... 😉 😉 😉

ludinka
18. aug 2014

@speranza1 pred mrchou mi byvalo najhorsie po pcychickej stranke.......potom ked sa uz rozbehla a presli prve 2-3 dni zase som zacala verit ze nevadi podari sa nabuduce....ja som sa snazilila otehu 5 rokov co je tiez pekne dlha doba...lenze ja som to ponala ,tak ze ivf je pre mna az posledna instancia, skusala som vsetko mozne aj nemozne ale nic nezabralo, nakoniec az to ivf
byva mi teraz dost nevolno ale nestazujem si , prave ked mi to trosku ustupi mam strach ci sa nieco zle neudialo...toto je asi najtazsie obdobie pre mna na psychiku ,strasne zi zelam nech uz je koniec septembra...

evadek
18. aug 2014

@speranza1 spravne🙂)))))))))))) Treba radsej pozerat detektivky...krimy....a ziadne taketo dramy🙂))))

evadek
18. aug 2014

@speranza1 ale prosííím ta....kazde deti su ine..ja mam malu sestru...a ta je a bola uplne perfektna..a robila som aj au-pairku kedysi...a mala som skvele deti ( teda okrem tej prvej rodiny🙂)) ..
Takze tvoje dieta bude mile a poslusne..lebo take bude....aj ja ine nebudem mat🙂)))))

tinkatinulka
18. aug 2014

@evadek D3 mam male..no ak nezaberie vigantol idem na tie tvoje konske davky..ale papam aj rybí olej vraj sa to dobre kombinuje..AMH mam vysoke..PCO

tinkatinulka
18. aug 2014

@evadek ja som už postupne 20 kg pribrla ani nie tehu ale po týchto kúrach od hormonov a stresu

evadek
18. aug 2014

@tinkatinulka swanson ma take tabletky..mi tu bolo poradene...a uz ich mam na ceste....rybi olej mam aj ja v kapsulach🙂...Uz si pripadam ako lekaren..ale uz nic nekupujem.......)...ja mam zas nizke amh..ale som objednana na krv..tak hadam to bude lepsie...

evadek
18. aug 2014

@tinkatinulka ja som velmi stihla...takze do 10 kg sa stati..zvysok priberat planujem az cez tehotenstvo🙂)..ja vieeem..to sa povie,ze planujem....🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre