Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
18. aug 2014

@speranza1 mne sa zase vsetko uklada v pase 😠 mam pocit ze nosim so sebou plavacie koleso 😀

zibi
18. aug 2014

@ludinka sak to ze mne sa velmi tazko chudlo .. niekdy si mylsim ze aj voda sa zadrziava lebo jeden den mam aj o dva kg viac co nie je mozne ... ale to nie je az take podstatne ..
ja som si ale povedala ze musim zacat pravidelnu a poriadnu stravu mozno som nejedla vela tak preto si telo ukladalo do zasoby a jedla som vela zeleniny salatov tym padom som prijimala malo kalorii a nechudla som lebo som v svojej podstate bola hladna a asi aj malo jedla .tak som si dala stale pravidelne ranajky vlocky, zemla atd..poznate, obed klasika a vecera bud salat ale dam si aj zemlu so syrom a na to si dam mladu cibulku nakrajanu aj s vnatou , plus mi jeden trener z kona poradil ze si mam davat na veceru viac bielkovin lebo do salatu som si dala fetu a ze to je malo tak ze si mam daco pridat najma ked cvicim .. ja nehcem drzat diety potrebujem normalne jest a cvicit ..aktivne som sa venovala posilke predtym behala som a odkedy ivf tak stale daco nemozem mozem no a telo je zblbnute ..ale kedze je ta svalova pamat tak ako tak svaly mam len tuk sa mi hrozne na bruchu spravil.
a k tomu jedlu ti poviem ze som si myslela ze su to len take frazy ale anozaj ovocie doobeda, maximalne poobede len take nesladke ovocie , a dakto obmedzi ovocie na minimum ale mne je teraz skoda v lete ked je toho tak vela...jem teraz vela melonu, plus poobede naozaj jem do siestej maximum do pol siedmej ale ti poviem ze ked pravidelne jem a poriadne sa naobedujem naveceriam nie som hladna, nemma chut na sladke, maximalne marina keks ..taktymto pristupom som uz teraz schudla 5 kg , cvicila som doma s vlastnou vahou ale chcem ist do fitka...do kotobra chcem schudnut oc najviac lebo zasa budem tam kde som bola 😝
este som zabudla sacharidy na pobede vecer obmedzujem na minimum a jem aj pecivo nechcem vyhadzovat z jedalnicka nic co viem ze v buducnosti nebudem dodrziavat ..tak aby som nemala jojo efekt

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 mam zasoby tak ich miniem moja ritula nei moc na injekcie pred 2t mi pichli na pohotovosti na uvolnene platniciek do rituli a este dnes mam hrcu..mne skor prekaza fraxik..ale to asi nezmenim..mam hrce a modriny akoby ma doma moj bil od rana do vecera..a hlavne nema mi to kto do svalu pichat

zibi
18. aug 2014

@speranza1 no ja som divoka a pribrata tiez aj mam nervy len a som hadava co nezvyknem sa vadit muz sa smeje ze jeminku uz zasa hormony 😀 😀
no ja som si povedlaa ze musim daco so sebou robit som zhodila 5 kg od polky jula ... ale musim cvicit do fitka lebo nemam ziadnu dietu a potrebujem viac pohybu aby som zacala chudnut kedze nedrzim dietu len zasady zdraveho stravovania

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka tak to mi ani nehovor o tom fraxiku... ja uz ked nemam miesto na brusku tak picham kade tade, do nohy, do pleca.... ale poviem ti, ze nerozumiem tomu, ako mozu výrobcovia, take nieco pripustit, ze su tie ihly take tupe... ja raz ked som uz nemala naozaj kde pichnut, tak som si to prestrekla do striekacky s tou tenulinkou ihlou, kt. pichame napr. menopur a to ti bola paradicka..len zrejme sa to tak nesmie....

ludinka
18. aug 2014

@speranza1 hmm mne teda ten fraxapirin pichali v nemocnici po opercii a nezdalo sa mi ze tam bola tupa ihla 😕 praveze ma to vobec nebolelo..

evadek
18. aug 2014

@speranza1
@balance mne dali teraz termin k Stelclovi po 5 tyzdnov...

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 no tupe su riadne..aj dr sa cudoval že vazne ano vazne ved moje sadielko je už ako sitko po injekciech to je pohoda ziadne modriny a fraxik he hruby aj mi už kv tiekla z dierky co som tsafila zilku..pisem ako magor.. 😀 😀 a kde je @ria191 ?

ria191
18. aug 2014

@tinkatinulka riuša maká občas iba nakuknem

zuzu1108
18. aug 2014

Ach baby ked pisete o kilach ☹ . Ja som od 2012 ked som mala 1 ivf ko pribrala si 4 kila. Ani nie tak po ivf, to islo dolu ale po ketoch po Utrogestane. A mne sa to vsetko ulozilo na bruchu ble. Nechutne brucho mam 😝 . Ale stale sa len vyhovaram sama pred sebou,ze ved o chvilu budem tehotna ze ved naco teraz cvicit a chudnut ale ked sa vidim je mi do placu 😅 . A to mam 164 cm a skoro 59kg.

speranza1
18. aug 2014

@ria191 tak mi povedz kedy ty budes mat cas na otehu, ked nemas cas ani na svoje verne kamosky???? 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 cmukyyy a neprepracuj saaaaaa

speranza1
18. aug 2014

@zuzu1108 no hej to mame tak s tymi kg...ale to je v poho..kasli na to

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka ja som uz tu citala aj taku teoriu, ze si to zle pichame.... ale neexist..lebo niekedy tie ihly idu ako do masla (chapes do nasho sadielka by to malo ist super) a niekedy sa mi neda prepichnut ani len koza.....

tinkatinulka
18. aug 2014

@ria191 ja som vedela ze spehujes..opisa jedna nemakaj tolko ved je pondelok..ja sa len tvarim len vysledok zadny zajtra sluzobkaaa juhu

speranza1
18. aug 2014

@evadek no parada...takze o 5 tyzdnov sa dohodnes co a ako a v oktobri pôjdeme spolu do boja 😉 😉 😉

balance
18. aug 2014

@ludinka
@speranza1
@zibi dakujem babule, ja som cerstvo po odobrati vajickovodu, zatial nemam ani riadny cyklus, chcem to riesit az zaciatkom novembra, cize ako tak piseste, staci mi objednat sa v polovici septembra. A ked uz sme pri tom,viem, ze vsetci lekari su tam OK, ale predsa len ktoreho odporucate?

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 no neda skusala som pichut viac do boku ale to bola bolest..to neskusaj..kakže idem postupne prepichovat sadielko aby sa tam nedrzadlo ja som niky nemala taketo koleso kurnaaaa

speranza1
18. aug 2014

@balance vyber si medzi Stelcl, Koudelka, alebo Machac....(moja rada)

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka a ty pri pichani lezis, alebo sedis?

ria191
18. aug 2014

@speranza1 😝 😝 😝 veď ani na to nemám čas keďže tehuľa zatiaľ nie som, ale ty si mi akáže kámoška keď ideš do boja s evadek hm??? Čakáš, že ti vychytám negatívnu štatistiku čo????????? prdlajs 😕 😕 😕 😕 😝 😝 😝 😝

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 skusala som oboje ale lepsie mi to ide ked sedim..ja som inak panika ja už som aj vystrekla obsah na prázdno..to bolo smiechu

speranza1
18. aug 2014

@balance a skus si kuknut fotky na ich stranke a ktory ti bude najsympatickejsi toho si vyber.... ako odborníci su vsetci dobrí 😉 😉 😉 😉

evadek
18. aug 2014

@speranza1 ano..v oktobri nas ide vela..tesim sa...a mozno uz koncom septembra..ked som si to predbezne pocitala...🙂..ale skor zaciatkom oktobra..

tinkatinulka
18. aug 2014

@ria191 cici šak mas mna len ma musis tiež udrziavat v cviku sak ja už budem po zaruke..teda skor moje naskreckovane lieky..inak aký je u Vás tlak? moja svokra mam extrem vysoky takže mam pokoj 😀 😀

speranza1
18. aug 2014

@ria191 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nieeee ale nemame looove...tak musíme prisporit a pôjdeme az v oktobri....to uz ma budes vtedy ty podporovat, ked uz budes tehula 😉 😉 😉 😉

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka 😀 😀 😀 😀

evadek
18. aug 2014

@speranza1 tak som si ja vyberala....podla sympatii...ze tento je fesi..idem si precitat co o nom na koniku pisu..a bolo..🙂))))

ria191
18. aug 2014

@speranza1
@tinkatinulka nóóó vy sa tu aj tak bavíte iba o pichaní a to nie je pre mňa zaujímavá téma 😝 😝 😝 a sperča vy ako picháte keď sedíš uffff to si neviem ani predstaviť klasika "šalení východzniare" 😕 😕 😕 😕

speranza1
18. aug 2014

@evadek a kto ide este v oktobri.....???

speranza1
18. aug 2014

@ria191 jasneee to som si mohla mysliet, ze trafena hus zagaga o tom pichani... my rozpravame o pichani injekcii drahaaaa... ty ty nedumas na robotu...ale na pichanie??????? 😲 😲 😲 😲 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre