Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

korenka17
19. aug 2014

@gagirl s tým počítam,že budeš čoskoro aj ty tehulkovať! 😵

haimi
19. aug 2014

@speranza1 chcem si urobit vysetrenia a vysledky budem mat az ku koncu septembra, tak uz to nechcem silit. Na oktober mam uz aj nejaku planovanu dovolenku, tak mi to tak cele zapasovalo 🙂

gagirl
19. aug 2014

@korenka17 aj ja...dufam a verim..;)

hariet
19. aug 2014

Pisete tu u tych chlapoch...my podobne ako bolo vyssie spominane, snazime si v care robit srandicky z roznych veci: napr. ked vchadzame do tej miestnosti s recepciou, ze a teraz keby sme tu stretli niekoho znameho, ako by asi vyzerala nasa konverzacia 😀 a taketo scenare kadejake... Naposledy ma prekvapkal tym, ze mi nafotil vnutro tej miestnosti, kde bol sam ...no viete kde. Ze vraj, aby som aj ja videla, ked uz tam nemozem s nim 😀 😀
Ja zial kamosku na taketo bohapuste vykvakanie o tomto nemam... Ako sme sa zacali snazit...5 rokov dozadu..tak som to, ze sa nam nedari spomenula kamoske a ona to vzdy tak nejak odbila, ze ved mate cas, to pride .. asi som potrebovala iny druh podpory a po potrate som sa uplne uzavrela a vsetko riesim len s mm a teraz trosku tu. Moj ma aj vypocuje aj sam mi o svojich pocitoch hovori (toto sa az po case naucil), tak podporu velku mame v sebe navzajom. Ale ked som smutna, on to preziva este viac, je smutny so mnou. Snazim sa mu pretlmocit, ze ked som smutna, dobre by mi padlo, keby sa ma snazil rozveselit. No a tak. 😉

zuzanah
19. aug 2014

@hariet presne tak, súhlasím, jasne, že na prvom mieste je polovička, ale my baby potrebujeme aj ženskú podporu a ja som na tom podobne, tiež si myslím, že baviť sa o tom s niekým kto to nezažil resp nezažíva je častokrát bez efektu
😉

hariet
19. aug 2014

Cela tato neplodnost je taky velky paradox... Pri kazdej inej chorobe by clovek dostal vela podpory, sucitu (nie lutosti) a porozumenia od rodiny, kamaratov. Ked clovek prechadza tymto, nielenze je to velky napor na psychiku a telo, ale musi aj tajit, predstierat, vykryvat hormonalne zmeny, smutky, lebo sa nechce prezradit. Klamat v robote, vymyslat si marodky (lebo nie je dost dovolenky), organizovat a planovat..... Nehovorime o tom, lebo sa bojime lutostnych pohladov, nepochopenia .... velmi malo ludi ma taky dar empatie, ze by pochopil cim si asi tak prechadzame.. Ludia, ktori maju deti zakratko na to, ako po nich zatuzili nemaju velmi sancu toto pochopit - a tiez to chapem 🙂 Ked potom zacujem niekde zmienku o karierizme, nechavanie si dietata na "potom", resp. egoizme, hm hm...Bolo by fajn trosku ludi dovzdelat, komunikovat viac ..nuz ale ako, ked ja sama mam problem s vlastnym come out-om? 😖 (koniec filozofickeho okienka)

franzziska
19. aug 2014

ahojte baby chcem sa poradit..vo Ferticente mi odmietli pomoct..tak sa rozhodujem medzi GF a potom v Cesku..mozem sa spytat z akeho dovodu ste sli do Ceska? lebo predsa len je to daleko atd....

tinka9075
19. aug 2014

@franzziska ahoj do GF určite nechoď tam ta len oberú o peniaze a výsledok žiadny 😒 😒 objednaj sa do Reprofitu 😉 😉 ja mám do Brna 200km a chodili sme tam nebanujem 🙂 🙂

franzziska
19. aug 2014

@tinka9075 a co tie vsetky deti ktore sa narodili vdaka GF? 😔 neviem sa rozhodnut ked kazdy hovori inak..tie ktore otehotneli vdaka GF hovoria urcite ze ich neobrali o prasule..

a ako casto sa ide do brna ak neratame vstupnu konzulku? a co sa tam plati? diiik

tinka9075
19. aug 2014

@franzziska no narodili moja kamoška tam otehotnela až na 4x keď si to všetko cvakala sama zaujímavé 3x nič a potom zrazu otehotnela zázrakom potom sa mi priznala že doktorovi šupla do vačku tučnú obálku asi tak to tam chodí ja som bola v GF 2X na ivf a nič mne sa nepáčilo že jednajú s pacientkou len ako by bola číslo 😒 😒 ja som doktorovi povedala že chcem ísť najprv na iui a skoro ma zožral očami že nie hneď na ivf a v Brne mi doktor povedal že načo mi robili na sk ivf keď mne stačí iui a otehotnela som po nej a mám dvojičky 🙂 🙂 ja som bola v Brne 5X raz na konzultáciu potom na sone pred iui na iui a 2x sono na potvrdenie tehotenstva 🙂 🙂

franzziska
19. aug 2014

@tinka9075 prosim ta a kolko a zaco sa tam plati?

tinka9075
19. aug 2014

@franzziska ja som platila za iui 150 eur za konzultáciu neplatíš ale keď pôjdeš na ivf babenky tu z témy ti poradia 🙂 🙂

haimi
19. aug 2014

@franzziska a ked sa smiem spytat s cim ti odmietli pomoct? Finalnu cenu za Ivf v rf najviac ovplyvnuju lieky. Ja som mala prve ivf clostil a merionalom a za ivf som platila cca1100eur. Merional je lacnejsi, gonal drahsi. Tiez zalezi od toho ci sa ti podari zohnat lieky cez kona, alebo nie... do brna ides 4x - konzultacia, sono, odber, vklad. Niektore kocky, kt su z daleka si nechaju urobit sono u svojho gynekologa. Drzim palce 🙂

franzziska
19. aug 2014

@haimi v brne si tolko platila? takze to poistovna nepreplaca?..v FC ma doktor odmietol ze som rizikovy pacient na umele podla neho.

franzziska
19. aug 2014

@tinka9075 konzulku uz v auguste asi nestihnem ze? ☹

tinka9075
19. aug 2014

@franzziska skús zavolať do centra hneď zajtra na recepciu a tam ti pani povie či ešte stihneš konzultáciu v auguste podľa toho ktorý lekári majú voľné termíny 🙂 🙂

haimi
19. aug 2014

@franzziska a ked sa smiem opytat, preco si rizikovy pacient? Ja mam doveru a dovera ivf v cr nepreplaca, preto ta cena.

jomini
19. aug 2014

@hariet velmi vystizny prisevok, uplne som sa v nou nasla :(

1vierocka
20. aug 2014

@hariet velmi pekne vystihnute 🙂

ludinka
20. aug 2014

@hariet ano je to tak ani ja som nenasla nikde vo svojom okoli podporu........na zaciatku som mala kamaratku ktorej som sa zverovala ale potom som usudila ze to naozaj nema cenu.......clovek ktory nie je zainteresovany do tohoto vsetkeho to naozaj nemoze pochopit, a ani ja sama by som sa urcite nevedela vcitit do druheho keby som to sama nezazila

1vierocka
20. aug 2014

@zabka1124 no tak to by som urcite brala, priznam sa ze zmrazenie nam ani nikto neodporucil, urcite by sme to prijali. Tak vysvetloval mi ze sa tam citil trapne, ze stale okolo niekto chodil a jeho to rusilo, my sme sli v pondelok, cely vikedn bol nervozny, nestastny, vkuse mi nieco vycital, a ked sme v pondelok rano vstali tak bol ako med kedy to vlastne ideme, nech sa viem pripravit. Teraz som myslela ze s tou temou zacne on, ale nic, len sa opytal ako sme dopadli a dalej ticho. Mam teraz mesiac cas, bo v centre maju dovolenku, tak rozmyslam ako nejako pekne rafinovane na neho 🙂 🙂

1vierocka
20. aug 2014

@lienka_1 a ako tvoj drahy, nemal s tym nejaky problem, ze ma ist do centra a odovzat vzorky, bral to v pohode?

1vierocka
20. aug 2014

@ludinka ak sa smiem opytat, podaril sa vam zakrok? ked ano na ktory krat?

ludinka
20. aug 2014

@1vierocka nam vyslo druhe ivf, ale este som opatrna lebo som len na zaciatku tehotenstva 😉

speranza1
20. aug 2014

krasne dobre ranko zienky moje.... dnes od 03.10 zobudena...porazi ma 😠

1vierocka
20. aug 2014

@ludinka tak to velmi velmi drzim palceky, nam sa prve nepodarilo, a na druhe sa len tak pomalicky odhodlavam, musim najprv polovicku nejako milo spracovat, po prvom mi vyhlasil ze tu bol posledndy krat ☹

ludinka
20. aug 2014

@1vierocka no s mojim to bola na zaciatku tiez tazsie ale uz si zvykol 😉
neboj sa hadam aj ten tvoj zmeni este nazor, ved oproti tomu vsetkemu co si musis odtrpiet ty, je ta jeho uloha naozaj smiesna

1vierocka
20. aug 2014

@ludinka teraz mam na to mesiac si to nejako pekne premysliet, u nas v centre maju teraz dovolenku, priznam sa ze sa aj trosku obavam ze to nevyjde, vzhladom k veku sa ani necudujem, prirodzenou cestou sme sa snazili uz 4roky a nic. Jemu to vraj pripada ze si ma kupit vlastne dieta, verim mu ale ked to inac nejde ☹

ludinka
20. aug 2014

@1vierocka nuz podla mna je lepsie ho ,,kupit,, ako ho nemat vobec, ale neboj sa podla mna ho to prejde

speranza1
20. aug 2014

@1vierocka ja som musela na svojho tvrdo a razne....az vtedy sklopil usi.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre