Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lahhel
autor
26. apr 2009

Tanittka, precitala som si clanocek...a vyzera to naozaj vyborne, takze hned zajtra kupujem chilli..a ako si tam pisala, staci teda tie 2-3 tyzdne pred zaciatkom IVf, alebo to mozem zacat jest aj teraz, alebo je to zbytocne? A da sa to kupit bezne v lekarni, alebo len cez tu internetovu stranku?...

lahhel
autor
26. apr 2009

Kočky a ten alchemilkový caj sa moze pit stale, alebo je treba davat nejake prestavky, napr. pocas Mc sa moze pit? Alchemilka je tiez dobra na prekrvenie, nie je zbytocne jest naraz chilli a pit alchemilku, aby toho nebolo zase prilis vela, neviem..

labus
26. apr 2009

Lahhel kombinácia alchemilka- chilli neviem nemám odskušane ale alchemilka sa má pit od 1DC čiže ako dostaneš mrchu až do OPU potom už nie lebo v tehu by sa nemala pita celkovo v tehu na bylinky velky pozor

lahhel
autor
26. apr 2009

Labus, aby som tomu dobre rozumela, tak nepijes tu alchemilku stale, ale len ked vies, ze pojdes na IVF, lebo tu pises ze od 1DC po OPU...takze mam ju pit len tych par dni?...alebo som nechapava 😒

tinka12
26. apr 2009

labus ahoj zlatko 🙂 s tou alchemilkou je to pravda, v druhej casti cyklu sa uz pit nema. Aj po ovulacii normálnej radsej pozor. a este sa na otehotnenie odporuca k tomu pit aj miší chvostík. ja to odskusane nemám, ale idem na to 😉
lahhel, no ked nám v reprofite vyjde spoločný termín, mozeme vybehnut aj na kaco 🙂

lahhel
autor
26. apr 2009

Ja som si teraz kupila zensky bylinny caj (Gynastan), ktory obsahuje alchemilku, hluchavku, matu a mysi chvostik..Je tam napisane, ze sa ma uzivat 3x denne..ale teraz neviem, ci to mam pit stale, alebo len od 1.MC po ovulaciu a potom uz nie....aby som si zbytocne neuskodila...co odporucate?

labus
26. apr 2009

Lahhel ano presne tak nie stále len pred OPU aby ti sliznica pekne rástla
Tinka ahoj mojenko 😵 😵 máš pravdu presne tak som to skušala aj s myším chvostíkom ráno 1 šálka alchemilky,na obed šálka myš. chvost. , večer alchemilka a pred spaním 1dc vína a lekári žasli že aku krásnu sliznicu mám že ani po hormonoch som taku nemala ale všetko len do OPU potom už nie

tinka12
26. apr 2009

ja som sa v piatok vratila z kupelov a tam mi jedna pani povedala, ze ona radí piť alchemilku, miší chvostík a prasličku obyč. 3x denne. namiesat ich v rovnakom pomere. Nehovorila síce nic o tom, ze by sa nemala piť po ovulácii, no a ze zeny, ktoré to takto dodrziavali do 3 mesiacov boli tehu. No ja som citala aj to, ze alchemilka sa uz po Ovulacii nemá piť, pre prípadne tehotenstvo. Ale ak vies, ze tehu nebudes, tak ju kludne mozes pocas celeho cyklu. Ja prirozdene neotehotniem, takze to budem piť az po OPU a ET

lahhel
autor
26. apr 2009

Takze sa alchemilka moze potom pit aj po ET? a potom dokedy...
A tinka 12 ak sa smiem spytat, vy mate ake problemy, ked pises, ze prirodzene neotehotnies..

dolcevitta
26. apr 2009

Ahojte baby,ziadne bylinkove caje po ET.Aspon to tak viem...

labus
26. apr 2009

Lahhel po ET nesmeš pit bylinky hrozil by ti potrat a to necheš

tinka12
26. apr 2009

toto som nasla 😉

V ľudovom liečiteľstve považujú alchemilku za všeliek na všetky ženské choroby. Používa sa pri silnom menštruačnom a popôrodnom krvácaní, zhoršenej funkcii vaječníkov, poranení pri pôrode, pri zápalových ochoreniach vagíny, pri ochabnutí podbrušia žien, ktoré majú ťažký pôrod alebo sklon k potratu. Blahodarne pôsobí aj pri menštruačných poruchách, výtoku, pri nevoľnostiach v prechode, ale pomáha tiež v začínajúcej puberte a spolu s rebríčkom obyčajným (myší chvost) priaznivo ovplyvňuje menštruáciu. V prípade, keď mladé dievčatá napriek liekom nemajú pravidelnú menštruáciu, alchemilka spolu s rebríčkom obyčajným (zmiešať v rovnakom pomere) dajú všetko do poriadku. U žien zvyšuje sexuálnu aktivitu, 😕 viac im po nej rastú vlasy. 😀 Účinkuje na žlté teliesko. Zastavuje tvorbu materského mlieka (dá sa k tomu využiť).

.

tinka12
26. apr 2009

jááááj lahhel, sekla som sa, nie po OPU a ET, ale samozrejme DO embriotransferu. Po transfere uz sa naozaj nemozu. Ja som cez tehu nepila radsej ziadne bylinky 😉
lahhel, ja mam PCO a endometriozu.

lahhel
autor
26. apr 2009

...ale ked ucinkuje na zlte teliesko, ako to pise tinka12, tak to sa vytvara az po ovulacii, takze podla toho by sa mal pit aj po ovulke......
Tak ho teda budem radsej pit od 1.MC po uvulaciu, potom pauza a znova od 1.MC...atd atd..vsak?

Ja este beriem vitamin B12 (v lekarni sa predava pod nazvom Pyridoxin - voľnopredajny liek)...Obcas som mavala pred menstruaciou spinenie, co znizuje sancu na oplodnenie a po tomto vitamine sa spinenie totalne vytratilo, takze som aspon v niecom spokojna...Ak mate nahodou niekto s tymto problem, vrelo odporucam..Tak to je dalsi vitamin do nasich objemnych zbieroch vitaminov 😀

lahhel
autor
26. apr 2009

Tinka12, ja mam tiez endometriozu, ale raz sa nam podarilo otehotniet aj prirodzene, bolo to tesne po 2 IVF (asi este boli v tele nejake zbytky liekov a tie dopomohli), ale v 5tt to odislo..PCO mi zatial nezistili...teraz mam pre zmenu cystu na vajecniku a znova mi prepukla endometrioza, takze neviem ci ma v reprofite neposlu najprv na odstranenie cysty...

labus
26. apr 2009

Lahhel v čechách cysty aj odsávaju podobne ako pri OPU záleží aká je tá cysta ale či to robia aj v Reprofite neviem -ale robia aj rozne vyšetrenia potrebne pred oplodnením

adra17
26. apr 2009

Ahojte, aj ja uvažujem nad IVF-softom v Reprofite a zaujímalo by ma, či môžem na stimuláciu použiť lieky, ktoré mám, alebo mi oni presne určia, aké to majú byť. Ja mám napr. Gonal. A kolko ste cca spotrebovali pri stimulácii - viem že je to individuálne. A ešte by ma zaujímalo, za akú dobu nám približne dajú termín, keď sa budeme objednávať na konzultáciu. Ďakujem!

tanitta
26. apr 2009

lahel... tie chilli kapsule mozes kolko chces pred ivf... pretoze nesluzi len na prekrvenie ale aj na rozne ine veci ako napr. travenie, ma antibakterialne ucinky ...ja som napr. dobre 2mesiace pred papala...papat s jedlom pretoze budes citit palivy pocit.. ale to je len par dni aby si organizmus zvykol 😉 ....

tanitta
26. apr 2009

adra... mozes pouzit co mas doma ...nam dali termin cca na konzultaciu 2t.. a v dalsom cykle sme sli na vec 😉 ... potrebovala som celkovo 1500iu ... ale to je ako pises individualne....a budes potrebovat nejaky cetroditde alebo orgalutran to je to iste.. sluzi na to aby predcasne nepopraskali vajka...

julietka
26. apr 2009

jeej kočky to je skvela tema, konecne nieco vystizne pre reprofitacky zo slovenska 🙂
lahlel dakujeme za temu, tiez som zacinajuca R v Brne. zatial mame len dve IVF za sebou na slovensku a teraz sme sa rozhodli pre Brno. Tiez som chodila zbierat infosky na R prevazne od tanitky. AHOj Tanitka 😵
je super ze sa mas koho spytat a vediet na co sa mas asi pripravit co ocakavat.
Ja som zacala od 2 DC papat clostil zajtra idem na UTZ a uvidim ci sa nieco vytvorilo. Okrem toho mi dali na hematologii v BA aby som si pichala Fragmin proti zrazanlivosti, pretoze mne embrijko odislo vzdy presne medzi 10az12 dnom od ET takze pre istotu..uvidime ci sa teraz podari.
Lahlel budem ti drzat palce na zajtra 🙂

tanitta
26. apr 2009

ahoj Julietka... 😉 .... veru aj ja som na teba zvedava 😉...kolky budes zajtra dc?.. cakam infosky 😵 ...co sa rysuje... 😎

tinka12
26. apr 2009

adra, termin som mala tak do dvoch tyzdnov 🙂 zavisi to aj od toho, ci mas vyhliadnteho konkretneho lekára, alebo nie. ide to tam celkom rychlo. myslim, ze lieky mozes mat aj tie, ktoré si uz mala, ak si na ne dobre reagovala, ale uvidis, co ti povie lekár, pretoze to je dolezite.Je to na dohode a odporucanie s ním. ak odporuci ine lieky, iste vie preco 😉

julietka, 😵 tesime sa z temicky 🙂 a na zajtra tfuj tfuj 😉

labus, na tie cysty sa chcem spytat Koudelku, pretoze ak sa da aj endo cysta odstranit odsatim, bolo by to super...ale na druhej strane ja mam aj dalsie loziska inde, takze bude pravdepodobne lepsie, ked sa do mna pozru a vypalia ich laparoskopicky.

julietka
26. apr 2009

tanitka 🙂 zajtra budem 7 DC a od 2 DC beriem ten cl. Dufam ze sa tam nieco vyrysovalo 😀 lebo som bola taka skepticka voci tomu clostilu, ale ked renuska potom pisala aky mala s nim uspech tak ma to ukludnilo 😵

labus
26. apr 2009

Tinuška - Koudelka je hlavička a určite ti odporuči tu najlepšiu možnost moc budem na teba mysliet a brnkni mi potom
Lahhel aj tebe na zajtra držím palčeky
Adra lieky si možeš aj zohnat aj sa z lekárom dohodnut mne navrhol Menopur a ja som si ho zohnala na koníkovi ,kolko spotrebuješ je indivydualne aj v každej stimulke takže tažko radit zhruba sa stimuluje okolo 10 dní ale ja som mala aj stimulku 1 v R. clostil 5 dní po 2x2 a potom tri dni po dva menopury čiže 6ampl. a dva cetrotide
teraz budem brat 5 dní clostil 2x1 a zhruba 10 dní menopur 2ampl. čiže clostil aj menopur naraz od 2DC tak spotrebujem okolo 20 menopurou - takže fakt tažko radit

lenajsek
26. apr 2009

Ahoj holky, vidím, že Reprofit má další diskuzi, což je super, moc vám všem přeji, abyste brzy našly krásné // na testíku a pak držely své mimísky v náručí... Reprofit je opravdu dobrá volba, už bych nikam jinam nešla.
Držím všem palce, jste na dobré cestě, že jste se pro Reprofit rozhodly, a chytejte těhu bacily...
tfuj tfuj tfuj tfuj!!! 😝 😝 😵 😀
L.

tinka12
26. apr 2009

ahoj leni, vitaj v slovenskej verzii reprofitu 🙂 vidim, ze ti týzdne krásne pribúdajú, skvelé 😵 😵 a bacilky papám 😉 😉

lahhel
autor
26. apr 2009

Ahoj Adra17 🙂 My sme sa objednali na konzultaciu minuly tyzden a dali nam termin hned v pondelok, takze myslim, ze to tam idem dost rychlo..

Tannittka dakujem..takze hned zajtra si idem kupit chilly...nech nas to trosku rozpali 😀

Julietka aj teba vitame v nasej temicke a sme radi, ze sa k nam pridala dalsia reprofitacka 🙂 Zajtra drzkam palce na UTZ a urcite daj vediet ako to vyzera..

Lenajsek dakujem za tehu bacilky, fakt sa nam vsetkym len a len 😀 😀 hodia

Tinka12 aj mam asi endo cystu a tiez pravdepodobne aj ine loziska, lebo som mala zvysene onkomarkery CA 125, takze pravdepodobe endometrioza znova prepukla..uvidim co mi zajtra povie doki..

tinka12
26. apr 2009

lahhel, onkomarkery? co su to? ako ti ich zistili? mne endo diagnostikoval pri laparke a teraz tuto cystu videla dokina ultrazvukom.

lahhel
autor
26. apr 2009

Tinka, je to vysetrenie z krvi. Mna tam poslal doki na zaklade tej zistenej cysty na vajecniku. Aj mne ju zistil len sonom, ale cakali sme ci sa nahodou sama nerozplynie, alebo ci to nie je pozostatok z prasknuteho folikulu (folikularna cysta)..ale kedze tam stale bola, tak ma poslal na to vysetrenie...a co to vlastne je:
"Tumor marker(onkomarker) Ca 125 sa vyšetruje pri podozrení na ovariálny karcinóm...čiže rakovina vaječníka, môže byť zvýšený aj pri iných ochoreniach vaječníka a to nezhubný tumor(nádor)na vaječníku, aj pri endometrióze (endometriózna cysta)a aj pri zápaloch vaječníka.Normálna hodnota je do 35 U/m."
Cize kedze uz som sa liecila na endometriozu, tak doki na zaklade tychto vysledkov skonstatoval, ze to bude endometriozna cysta, o rakovine nic nehovoril, tak dufam, ze to nebolo take zle...napisal mi uz aj listok do nemocnice na laparku, ale sme sa dohodli, ze najprv skusime este IVf, lebo povedal, ze keby sa zadarilo, tak by to vsetko vyriesilo..
Ja som mala tu hodnotu CA 125 - 50,1 U/m. Prave ze taketo slabe zvysenie onkomarkera nasvedcuje len o endometrioze. Vysoke hodnoty uz mozu byt rakovinotvorne. Svagrina mala tieto hodnoty cez 1000 a museli jej zobrat oba vajecniky aj maternicu. Takze sa zatial upokokujem ze tie hodnoty su zatial relativne nizke.
Mala by si sa aj ty pytat na toto vystrenie, vedela by si viac, ako na tom si.
Ale zvycajne sa to da overit len to laparkou, ci je to len endometrioza alebo nieco horsie..

tinka12
26. apr 2009

no mne vzdy po laparke posielaju bunky na hystoogiu a vysledky su ok. takze keby to bola rakovina zistili by to. 😕 a diki z vysvetlenie. som ani nevedela, ze existuje aj taketo vysetrenie. som zvedava, co ti povedia zajtra v brne. Mozno aj ty nakoniec budes musiet najsor absolvovat laparku az potom IVF. Ku komu si objednana?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre