Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
26. aug 2014

@gagik viem o com hovoris....ja napr. uz ani nechodim na stretavky s mijimi spoluziackami, lebo prsne vsetky otehu ani nevedeli ako a ja uz som nemala chut sa pretvarovat ako sa snimi tesim.....samozrejme ze im to prajem ale jednoducho prevladal pocit ze im zavidim

katka1710
26. aug 2014

Ahojte baby, včera som bola na konzultáciu v Brne a keďže som už absolvovala 3 stimulácie, rozhodla som sa teraz pre minimálnu stimuláciu, len s clostilbegytom (2x2 po dobu 5 dni). Aké sú vaše skúsennosti? mali ste len jedno vajíčko, alebo aj dve? Mám nízke AMH 0,63, tak sa bojím stimulovať normálne, kedže ich nemám veľa. Pôvodne sme chceli normálnu stimuláciu a vklad 2 embryí, ale rozhodla som sa radšej jedno ako riskovať a nemať nič... Viete mi niektorá napísať ohľadom tejto stimulácie? Je šanca, že budeme mať 2 vajíčka?

tixx
26. aug 2014

@gagirl ahooj, co mas nove, ako pokracujes? 🙂 ja zajtra kontrolne sono na 8DC, a mam tam volat, tak som zvedava, snad bude vsetko v poriadku... 🙂

tixx
26. aug 2014

@katka1710 ahoj, ja som brala iba clostil este ked som chodila k mojmu lekarovi, a mala som 4 foliky (mala som davkovanie 2x1 5 dni. Teraz ,ked som prisla do Brna na prve IVF, mi naordinoval 3x1, a zajtra idem na kontrolne sono,ako to vyzera. Ja mam AMH ale vysoke, tak to moze byt skreslene.

tixx
26. aug 2014

@evadek daj potom vediet, ako si to vyspekulovala s tymi papiermi z GF 🙂

speranza1
26. aug 2014

@katka1710 ahoj a ake si mala pred tym stimulky a s akym výsledkom? a pre ten clostil si sa rozhodla tak ty, alebo lekar? ale mali tu tusim baby stimulku aj s clostilom.... a mali viac vajicok....ale ja osobne nie..

evadek
26. aug 2014

@tixx ja mam iscare...🙂..uvidim ci pre ne vobec pojdem..dnes som bola v medirexe..spravili mi rozne vysetrenia..tak uvidim, ci tam pojdem🙂

ludinka
26. aug 2014

@katka1710 ja som mala 2x stimulku clostylom 1-0-1 a mala som 5 vajicok, ale ja som asi upne iny pripad ako ty, kedze mam amh 4,1
a este nikdy pred tym si nemala clostyl? u mna bola reakcia rovnaka 2x, tak preto sa pytam ci to mas odskusane, prinajhorsom ak nebudes mat dobru reakciu tak to mozes cele zrusit, ja som to mala tak dohodnute, ze ak folikulometria nedopadne dobre tak mi daju nieco ine dalsi cyklus

katka1710
26. aug 2014

Baby keď dnes začínam s clostilbegytom, po dobu 5 dni, kedy by som mala mať odber?

speranza1
26. aug 2014

@katka1710 podla toho ako ti porastu folikuly.. ja mam zvycajne odber na 10-12 den...ale je to naozaj u kazdej zienky ine...

katka1710
26. aug 2014

@speranza1 ďakujem za info...

haimi
26. aug 2014

@ludinka @tlucka aj ja som ju mala v juli na OPU, ale len pozerala ako u teba 🙂 asi s nou maju nejake plany. Dokonca ked som bola na zaciatku augusta v sobotu na vklade, tak robila vklady aj ona, ale ja som u nej nebola. Vyzerala velmi mila 🙂

tlucka
26. aug 2014

@haimi Teraz už normálne pracuje. Robila mi UTZ na 8 DC, bola fakt milá. Len sa mi zdala veľmi mladá. Ale keby nebola odborníčka, tak by snáď v takom prestížnom centre nerobila, no nie? 😉

sona_fit
26. aug 2014

@katka1710 Ahoj Katka, ja som mala naposledy tiez stimulku len clostylbegit 2-0-2 a mala som 6 vajícok, z toho 4 oplodnene a 2 vhodne na transfer HB1 a HB2. Prve sa uchytilo, ale zamlcany potrat, KET v juni neuspesny. Teraz idem tiez tu istu stimulku, a neboj aj ja uz mam skoro 40 r. a endometriozu a vajka boli. Ale kazdy pokus moze byt iny. Tiež dufam ze budem reagovat aspon tak na stimulku ako vlani. Ale nikto to nezaruci, ved vies,...

haimi
26. aug 2014

@katka1710 podla mna je to velmi individualne. Ja mam tiez znizene AMH. Pri prvej stimulke som mala clostil 1-1-1 a 150j merionalu, urobili sa mi len 2 cysty, cize po OPU som ochadzala v slzach. Potom som vymenila za 225j gonalu a mala som 5vajok, na 5den po PK som mala vhodne na vklad 3. Pri IUI som mala clostil 1-0-1 a mala som len 1 folikul, teda ked to tiez nebola cysta. Mne clostil nerobi dobre, ale je to podla mna strasne tazko povedat, je to individualne, kazda reagujeme inac 😉 A co si mala pred tym a ako si reagovala?

haimi
26. aug 2014

@tlucka aj mne sa zdala mlada, ale to je aj Kozumplik a je super 🙂 Kukala som ju aj na nete, kto je to, ale este nemala fotku 🙂

tlucka
26. aug 2014

@sona_fit Ahoj Soni 🙂 Tak sa chystáš do ďalšieho boja? Držím palčeky 😉

sona_fit
26. aug 2014

@tlucka No veru, ani sa mi veriť nechce, ale už sa teším. Nová nádej,... A ty už stimuluješ? Zabehnem sem len občas, mám teraz kopec práce a tak nemám dobrý prehľad.

tlucka
26. aug 2014

@sona_fit No ja sem chodím tiež len sporadicky. Tak potajomky som začala. Padla mi vhod dovolenka, takže sme sa rozhodli začať 🙂 A v sobotu mám odber. A ty kedy začínaš?

gagirl
26. aug 2014

@tixx ahoj..dnes som pichla stvrtu injekciu..kontroln esono budem mat u mojej doktorky u nas ale nie na 8 ale 7 den stimulky kedze bude sviatok a nebude doma ..ale v centre mi povedala sestricka ze v pohode..ze kontrola sa robi ten 7.,8,9 den..Uvidime kolko budeme musiet este pichat..Ako sa citis?ja fajn..

tixx
26. aug 2014

@gagirl ja uplne v pohode, snad bude stacit jedno to kontrolne sono,lebo na dalsie by som nemala kam ist, kedze bude sviatok. som rada, lebo budeme mat dovcu bud. tyzden, a to akurat bude urcite odber aj vklad za par dni na to. oni inak ordinuju aj cez vikend, keby mi napr. vklad vysiel na vikend,nevies?

gagirl
26. aug 2014

@tixx urcite ano..oni tam musia byt aj cez vikendy..podla mna aj vo sviatky..kocky co tam chodia dlhsie ti to urcite potvrdia..

ludinka
26. aug 2014

@tixx ano neboj sa robia aj cez vikendy 🙂

speranza1
26. aug 2014

@ludinka draha...pochva sa ...ako sa mi mas..tehulka????

tixx
26. aug 2014

@gagirl no takze tam pojdeme tesne po sebe, s rozdielom par dni 🙂

haimi
26. aug 2014

@tixx ano, robia aj cez vikendy 🙂

ludinka
26. aug 2014

@speranza1 no zatial je vsetko v poriadku, vcera som bola na sono a drobec pekne podrastol uz som 8tt+3 😵
stale mi byva zle, ale aspon nezabudam ze som tehu.
dalsiu kontrolu mam az o mesiac, to uz bude rovno aj to podrobne sono...
Joj dufam ze coskoro sa ku mne pridas aj ty.......aj vsetky ostatne baby co ste tu!

tixx
26. aug 2014

@haimi @ludinka dakujem baby 🙂 tak snad vsetko pojde ako ma. uz nech je zajtra a nech viem,co dalej 🙂

ludinka
26. aug 2014

@tixx tak nech su pekne kvalitne foliky, tfuj tfuj, a aj citis vajecniky?

speranza1
26. aug 2014

@ludinka uz 8tt+3???? 😵 😵 😵 🤐 neskutocne....a ako je ti zle??? da sa to popisat???
no neviem ti ja, ci chcem aby mi bolo zle 😲 😲 ☹ 😨 🙄 😕 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre