Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
26. aug 2014

@speranza1
neboj, tebe nebude, my si teraz vytrpime a budeme mat ukazkove tehotenstvo 😉 sa mi do rana snivalo, ze som porodila bejby-dceru, ale som bola z toho hotova lebo ja chcem chlapca a ups ze dievca, ani meno sme nemali a potom ze to sa mi asi sniva, ze mam konecne bejby, ale v sne som sa ukludnovala, ze nie je to sen, ale bol 😝

speranza1
26. aug 2014

@nelly3 😀 😀 😀 no dufam, ze to tak budeme mat. za odmenu, a ze budeme mat zdravucke deticky a dobrucke, ktore prespinkaju celu noc a budu nam robt len rados... 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 (som nenarocna?)... hej a aste by som si priala velmi nepribrat cez tehu, mat ho super pohodove a a a uper najlahsi porod.... (ked o tak citam sama po sebe, tak zrejme by som potrebovala uz dobrého psychiatra) 😀 😀 😀

sona_fit
26. aug 2014

@tlucka Jeeej super, veľmi sa teším 🙂 Nech sa zadarí, budem na Teba myslieť!!! Vidíš naše spolubojovníčky spred roku uspeli... Lusipe už má Hanku a Ludinka je 8tt 🙂 Tak snáď to víde aj nám. Treba skúšať. Ja čakám na mesiačiky a začnem stimulovať, odber niekedy v septembri. Ozvem sa, daj vedieť keď budeš mať chuť ako na tom si, poteším sa správam. Drž sa!

tixx
26. aug 2014

@ludinka necitim zatial, ale ja mavam vzdy bolave vajecniky pri ovu,a to je este asi skoro. tak hadam je vsetko ok, ved zajtra budem mudrejsia. super, ze ti sono dopadlo dobre a ze malinke je v poriadku, to,ze ti je zle, mozno coskoro prejde, vraj druhy trimester to uz byva lepsie 🙂 ale tak co by sme nevytrpeli pre babo,ze? 😉

ludinka
26. aug 2014

@speranza1 no ako to opisat....bola si niekdy po opici? 😀
tak presne tak sa citim, zaludok ako na vode ....jediny rozdiel je v tom ze nevraciam ako po opici-co je mozno aj horsie lebo vtedy sa vyvracias a ulavi sa ti, lenze mne sa niekedy neulavi ani cely den...ale ako som uz povedala nestazujem sa, radsej nech mi je zle, hlavne ze babo je v poriadku 😵

speranza1
26. aug 2014

@ludinka po opici???? to tak mi bude akoze potom 😲 😲 😲 😨 😨 😨 😔 ..????????ja so sa pripila asi 1x v zivote...ale strasne mna bolela hlava na druhy den.....no tak dakujem pekne 🙄 🙄 🙄 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

ludinka
26. aug 2014

@speranza1 nie hlava ma neboli, len ten zaludok je taky 😖
ale neboj sa ty po tom vsetkom co si uz preskakala urcite budes mat krasne tehu 😵

speranza1
26. aug 2014

@nelly3 inak ...mne sa stale sniva, ze porodim take strasne male mrnave baby...a je cele cierne...no take tmave ako ciganca...ale je malicke ako dlan...a potom je mi do placu.....vyzera ako tie deti, ktore su nedonoseniatka ☹ ☹ ☹ ... 😢 😢 ..je to velm smutny sen a casto sa mi sniva

speranza1
26. aug 2014

@ludinka 😀 😀 😀 tak dufajme 😉 😉 😉 😉

ina7
26. aug 2014

Caute kocky 😀 Prisla som vas trochu namotivovat. Nase prve IVF v RF (na Sk 2x +ket) a som uz 12+4 tt. Bola som na velkom sone a roil mi doktor aj ten NT skrinig a vsetko vyzera vporiadku, aj hematom sa stratil. Zatial ale stale na pn-ke. Na sono volali aj manzela a ked prisiel tak mu drobec hned ruckou zamaval. Doktor sa mu snazil pozriet nosovu kosticku ale drobcek si tam stale pchal jednu alebo druhu rucku. Sme sa smiali s doktorom ze mu ukazuje dlhy nos. 😀
Nebojte sa baby, nam cesta k babatku trvala 10 rokov a presne ako pisete, miestami to bolo strasne, prerusila som kontakty s partiou z mladosti lebo vsetko do jedneho su to maminy aj viacnasobne a kazda jedna tema vzdy sklzla k plienkam, soplikom atd. To sa nedalo zvladat. Zaobstarali sme si hafanov a venovali sme sa s manzelom konickom. Inak by sme to asi neprezili. Drzim palce a nevzdavajte sa, raz sa to podari. 🙂

mimi0910
26. aug 2014

@tixx ahoj ja tiež chdím do GF a nie som s nimi spokojná preto som sa objednala do RF a dnes som bola v GF a za poplatok 10 Eur mi spravy výpis karty, všetky výsledky ofotí ale bude to až vo štvrtok.

tixx
26. aug 2014

@mimi0910 jeeej super, dakujem za info, poviem to tej mojej kamoske, lebo tiez to zvazuje 🙂 kedy ides do RF a preco si nebola spokojna? ja som odtial tiez odisla do Brna.. 🙂

mimi0910
26. aug 2014

@tixx idem 8.9. na konzultáciu. V GF som absolvovala 4 ivf, problém spermiogram, ale dnes mudr. povedala že ani v poslednom pokuse boli menej kvalitné vajíčka ale pritom mi genetička tvrdila niečo iné. A tak mi mudr. navrhla či sme nerozmýšľali nad darovanými vajíčkami. Inak za tie 4 ivf som od nich čakala niečo viac, ak mám porovnávať nevidím nijakú zmenu oproti 1 ivf na nič neprišli, len do mňa cpali lieky a nič. Pekne sme jej povedali že to chceme vyskúšať inde a ona vy ste mi tak prirástli k srdcu za tie 4 roky. Uvidíme aký postup zvolia v RF.

zibi
26. aug 2014

baby, vy ste si vsetky pichali pregnyl alebo ste si pichali namiesto toho aj nieco ine? neviem si spomenut na ten nazov len viem ze sa to picha do brucha pricom pregnyl do svalu..
kto vam pregnyl pichal? ja stale na pohotovosti a preto rozmyslam ze ci nie je lepsie si dat pichnut namiesto tu nahradu ktora sa dava do brucha... len ten nazov ? 😅

pbetuskap
26. aug 2014

baby a boli ste niektora v Brne aj ubytovane? ak ano v ktorom hoteli, penzione?

hariet
26. aug 2014

@gagik myslim, ze priority mame jasne vsetky baby co sme tu. Ide o to, ze musime hrat s takymi kartami ake mame. Tesit sa z toho co je. A urobit co je v nasich silach aby sa nam splnilo to najvytuzenejsie. Ved preto sme sa stretli v tejto skupine. 🙂 Ako v kazdej tazkej dlhotrvajucej situacii clovek prechadza roznymi stadiami ...a kazdy si tu svoju cestu musi prejst sam. Aj ked sa ti zda, ze nikto v tvojom okoli nema problem s otehotnenim, pravda moze byt celkom ina. Je nas vela, hla! 😅

sona_fit
26. aug 2014

@zibi Ahoj, ja som si minule aj pregnyl pichala len do brucha. Sestrička v RF mi povedala že kľudne do bruska si možem dat nech nemusím behať na pohotovosť. Aj tak bolo, a všetko bolo ok 🙂

crazybabenka
26. aug 2014

babule....v pondelok ideme na spermiogram....a úplne mi vyletelo z hlavy...koľko dní pred tým "máme byť zdržanliví" 😀 😀

skaredekacatko
26. aug 2014

Baby zmenili ste po cas toho ako sa snazite o babo stravu? A ak tak ako? Umna to dedukciou vyzera ze mam vysadit mlieko mliecne vyrobky a jedla z muky. Ze vraj aj to prispieva k tomu preco sa embrio neuchyti.

zuzu1108
26. aug 2014

@zibi Mne Pregnyl pichá mm teda vsetky hormóny 😊. A pichame normalne do brucha aj v predch car mi ho pichali do brucha.

evadek
26. aug 2014

@tixx co ta caka zajtra?..ako sa ti dari?🙂

evadek
26. aug 2014

@ina7 och ...asi vsetky tym prechadzame...ja mam pocit,ze som sa izolovala od celeho sveta..vsetky kamosky su teho..a nejak to nezvladam...

evadek
26. aug 2014

@zibi len pregnyl..a pichala som si ho sama..tak isto ako aj merional...

evadek
26. aug 2014

@skaredekacatko fakt?..toho ja jem dost..hlavne kazdy den jogurt....ale tak baby jedia vsetko a oteho..tak ja ti neviem

skaredekacatko
26. aug 2014

@evadek no ved toto Jogurty zboznujem. Ale mam aj ine problemi traviace tak som sa docitala ze to tym a inde som citala ze to ma suvis tak preto.

zibi
26. aug 2014

baby dik a pichali ste si ho normalne tou klasickou ihlou lebo ze do svalu sa inak picha s tou sivou ..tak klasickou ihlickou orandzovou ? ja zistujem info lebo pravdepodobne ostaneme v cesku od OPU do ET tak nebudem mat kde ist na pohotovost..tak len preto .. a zaraba sa tak isto ako merional ze vodicku do prasku?

zibi
26. aug 2014

@skaredekacatko moze to mas suvis ..jedna kocka na konovi mi povedala ze vylucila len mlieko a mliecne produkty a kofein kavu atd a ze sa uchytilo..
tak ani psenicu? jaj co ja budem jest 😀 koncom oktobra uz ani extra zelenina dobra nie je a ovocie tiez boh vie ake bude.. 😀

haimi
26. aug 2014

@zibi zaraba sa to ako merional a pouzi na pichanie najtensiu ihlu aku mas. Aj v letaku je napisane, ze mozes aj do brucha 😉

lienka_1
26. aug 2014

@pbetuskap My pravidelne vyuzivame hotel Voronez1. Chodievali sme tam, kym sme boli mimo Sk a do Brna sme lietali. Potrebovali sme nieco blizko a s moznostou ubytovat sa aj po 21hod. Baby vyuzivaju aj sluzby penzionu Integrity, ten je hned pri RF, ale po 21hod. je problem s ubytovanim. Raz sme spali aj v B&B Cafe Klafe. Je to asi 15 minut chodze od RF. Pekny stylovy B&B a maju super kavu 😉 (v case Velkej ceny nemali dvojnasobne ceny)
www.trivago.co.uk
http://penzionintegrity.eu/
http://www.klafe.cz/

lienka_1
26. aug 2014

@crazybabenka Idealne 3-4 dni, nie viac ako 5 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre