Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

crazybabenka
26. aug 2014

@lienka_1 to nehrozí že by sme boli viac ako 5 😀 😀 😀 práve mám po "100 rokoch" prirodzenú ovulku....tak škoda nevyužiť 😀 😀 😀

zibi
26. aug 2014

@lienka_1 leni ty sa ako mas? ides na ivf.?
som minule rozmyslala ze uz tu len par starych 😝 kociek z temy ostalo co nemaju babo 😖 a dnes som pozerala do jednej sukromky kde som chodila v roku 2012 pred prvim ivf a tam uz daktore aj druhe porodili aj druhe cakaju a tei co nie tak uz deti velke daktore uz dvojrocne normalne na depku.. 😝
ako sa dari ? ides na soft ci ako?

lienka_1
26. aug 2014

@crazybabenka To poznam 😀 Ked nemozem, tak vtedy ma najviac pokusa 😀 😀 😀 😀

lienka_1
26. aug 2014

@zibi My vobec nevieme, co s nami bude. Ideme na kontrolne odbery a ked este mame nejaku nadej, ze vyprodukujem vlastne vajicko, tak ideme na to. Ak budu vysledky ako si myslim, tak koncime. Uz som s tym tak nejako vyrovnana. Nastupila som do prace a nejako uz len bude. Myslienky typu "depka" tvrdo drzim pod kontrolou a radsej si hladam prijemne veci, ktore nas zivot vedia sprijemnit 😉 Za ten dlhokansky cas, co sa snazime o babo som sa nadepkarila a nasmutila viac nez dost. Teraz je cas tesit sa uzivat si zivot. Uvidime, ci budem taka frajerka, ked pojde do tuheho 😀

zibi
26. aug 2014

@lienka_1 a mas take zle vajka 😔 moja tak to mi je luto ..netreba ale stracat nadej ... a darcovske?
my sme si uz povedali ze ked budu velmi zle spermie tak prijmeme aj darcovske..aj ekd u mna bol skor problem v tej imunite a uchyteni 😝

gagirl
26. aug 2014

@tixx ano..budeme potom spolu aj tehulkovat..🙂

gagirl
26. aug 2014

@ina7 tesim sa ze je uz vsetko v poriadku..drzte sa aj nadalej a prajem vsetko dobre..verim ze aj nam sa prvy pokus v rf podari..🙂

gombicka
26. aug 2014

@lienka_1 ja som pozerala aj na airbnb a celkom sa mi pacila jedna izba..myslela som, ze tam pojdeme, no nakoniec sme zmenili plan.
https://www.airbnb.co.uk/rooms/2261739
je to cca 30 Eur plus poplatok pre airbnb. Host je anglican...a pritom ja nanho vo velkom po nasom a este som sa rozculovala, ze on mi odpisuje anglicky 🙂

speranza1
27. aug 2014

krasne ranko zienky..... no poviem Vam, ze s nami to vyzera asi tak, ze sa nedostaneme na IVF ani v oktobri, kvôli manzelovej pracovnej vytazenosti.... neviem ci sa mam smiat, alebo plakat.... zrejme nic... uz ako bude, tak bude 🙂 😉

evadek
27. aug 2014

@speranza1 och..poznam to......bud riesim vysledky...bud riesim vytazenost..peniaze..zdravie...v kuse nieco..vcera som si aj poplakala,ze snad mi to nie je ani sudene

speranza1
27. aug 2014

@evadek no asi tak.... stale do toho nieco pride...a este ked to cheme robit inkognito, aby o tom nikto nevedel, tak to je cista fuska...z tych vsetkych klamstiev, co si vymyslame v robote, doma a kde tade zhorime v pekle.... a to nehovorim, ze krestanstvo asistovanu reprodukciu neuznava a hovori o nom ako o jednom zo smrtelnych hriechov 😲 😲 😲

evadek
27. aug 2014

@speranza1 vies co..ja som tiez verieca...u nas je veriaca mamicka ktora ma z ivf dvojicky...a hovorim si, ked to ten hore bude chciet..otehotniem....aj z ivf....su horsie veci, ako umele oplodnenie...
och..ja neklamem..ale vedia to len ti co chcem aby to vedeli..ostatni nemusia vediet...

tinkatinulka
27. aug 2014

@speranza1 to mi je luto, ja mam ten pocit ze stale nieco prichadza pod nohy..neboj dockas sa

speranza1
27. aug 2014

@tinkatinulka aaaaaale ved jasne, raz pride ten sravny cas.... 😉 ...ako sa mas??? aj u vas prsi?

tinkatinulka
27. aug 2014

@speranza1 prsi desne a zima je..ja..dolamana..cvicim denne konecne

speranza1
27. aug 2014

@tinkatinulka no a mna pre zmenu boli cely chrbat... vsetko z krcnej chrbtice mi preslo na chrbat a krize...fuuuu
Ja milujem uprsane pocasie..mne osobne vôbec nevadi..... len mi bude mozno o chvilocku chybat slniecko...hlave ked bude dlho tak ponuro, chmurno a sychravo

tinkatinulka
27. aug 2014

@speranza1 no to mas ako ja mna najskor krcna a už aj križe ale odkedy cvicim cviky na chrbtové svalstvo je to lepsie..zanedbala som to toto leto a hned sa mi to vratilo..takže ešte zredukovať riadne stravu a pojde to tak nejak v pohode..zvykla som si bez cukru a kavy este muku a budem spokojna..

gagik
27. aug 2014

@speranza1 ja som to tiez stale tajila o tých IVF, najma v robote vzdy som nieco vymyslala len aby na to neprisli, uplne som uz z tých klamstiev bola na nervy, vystresovana, ze co mam komu povedat...potom som si povedala ze nech si kazdy mysli co chce a povedala som pravdu ze preco potrebujem volno, ved keby mam nejaku inu chorobu a potrebujem ist k lekarovi tak to tiez netajim a zobrali to uplne v pohode, nakolko neviem co by som zvladala tak dlhu dobu stale nieco vymyslat...

speranza1
27. aug 2014

@tinkatinulka uffffffff kavu milujem a cukor potrebujem ako sol.... hlavne na nervy... 😀 😀 😀 ...
@gagik ja som nikdy nmala potrebu rozoberat to s niekym v praci, takze nevravim to nikomu a myslim, ze to ani nikomu vraviet nebudem.... 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 .... mne to tak vyhovujeviac..ale mas pravdu..nie je na tom nic zle.... ved nekradneme a nic zle nikomu nerobime.... a stale si vymyslat somariny je unavne..... 🙂

tixx
27. aug 2014

@mimi0910 no to ste si toho uz preskakali... 😒 ale tak skuste v Brne, vela bab zo Slovenska tam chodi a vsetky ti potvrdia,ze su spokojne, zatial som nepocula nic negativne, je tam naozaj super pristup aj komunikacia. ja som odisla z GF,lebo mi povedali na zakl. vysledkov AMH hormonu,ze mam PCOS a rovno ma objednali na laparku. tak som isla k mojmu gyndovi + do Brna, nech mam dalsie nazory lekarov, a ani jeden z nich mi to nepotvrdil, cize by ta laparka bola zrejme zbytocna, a okrem toho mame problem so spermiogramom, co nas proste tak ci tak nuti ist na IVF... 8.9. je tu coskoro, podla mna budes urcite spokojna, potom napis,ako pokracujete 🙂

tixx
27. aug 2014

@pbetuskap my sme boli v Hustopeciach (chceli sme si spravit vylet, aby to nebolo len ze ideme k lekarom tam ) byvali sme v Hoteli Centro, je to taky 3*hotelik, ziadny velky luxus, ale stacilo to na tu jednu noc. My sme totiz isli v nedelu tam, prespali sme tam, a v pondelok sme sli na cely den do Aquapark Moravia, lebo stretko v RF sme mali az o 16 🙂

tixx
27. aug 2014

@evadek
no ja som bola na tom sone dnes, mam 6 folikov, takze dufam,ze to je ok 🙂

Dnes ma sestricka naucila pichat si injekcie, takze som si to u nej prvy krat v zivote pichla sama, som na seba hrda 😝 V piatok o 21,00 picham Pregnyl a v nedelu rano odber vajok.

Este som sa zabudla opytat, kolko dni pred OPU si mame dat pauzu, mozno mi tu niekto poradi 🙂

evadek
27. aug 2014

@tixx no teda..to je super...6...a to mas aku stimulku🙂
parada..ja som mala pri iui najviac 3....a to len dve vacsie...
Heeej..nie je to veda...a na youtube mas vieda kde sa to da naucit🙂))
Super....tak daj vediet ake boli vajka...ok?
To netusim

evadek
27. aug 2014

@tixx inak preco ty ides na ivf?...aky ams problem..uz netusim..

tixx
27. aug 2014

@evadek no ja som pri Clostile 2x1 mala 4 foliky, teraz pri 3x1 mam 6, akoze len dva su dominantne, ale to este moze hadam dorast do nedele 🙂 tak snad to bude ok 🙂 sestricka mi povedala,ze super, ze ich je 6. mam ale nizsiu sliznicu,tak dufam,ze ked o tom vedia, nieco s tym budu robit, aby sa to malo kde uchytit. dam potom vediet, ako som dopadla, uz sa tesim aj bojim zaroven. inak v sobotu ideme na jednu svadbu..takze asi budeme musiet odist skor, nech sa aspon trochu vyspime,lebo o 8 uz tam mame byt

ideme preto,ze ma mm zly spermiogram, a je vraj mala sanca,ze by sa podarilo prirodzene. mame oligo-asthenozoospermiu :(

evadek
27. aug 2014

@tixx no ja som mala 5 * merional...a to som mala tri..dve boji dominantne....A nizku sliznicu mavam tiez...ale po merionale mi pekne narastla...
tak ked je len toto problem podari sa na prvy sup🙂

tixx
27. aug 2014

@evadek bodaj by si mala pravduuuuu 🙂 strasne dufam,ze to vyjde, musi! som na to uplne naladena, ze sa to podari 🙂

Mne merional nedali, na co to je? Dali mi teraz Orgalutran, tiez si este musim pozriet,na co to je

evadek
27. aug 2014

@tixx jasne, ze to vyjde...ak nie su ine komplikacie vidim to ruzovo🙂

to je na vajka...a na sliznicu..injekcie...

Na co je orgalutran?to je injekcia?

lienka_1
27. aug 2014

@zibi Problem je v tom, ze moj vajecnik uz asi konci a aj napriek vyssej davke hormonov vyprodukujem tak 1-2 vajicka. AMH ide drasticky dole. U nas na darcovstvo nemame odvahu 😕

tixx
27. aug 2014

@evadek hej, je to injekcia, a zistila som,ze je na to,aby nedoslo k predcasnemu uvoleniu vajek z folikov 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre