Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
17. apr 2010

ahojky
lucifuk.. my sme sli mimo dialnice.. od hrozenkova....uplne v pohode cesty poloprazdne...pred brnom je kruhac na nom doprava a potom par metrov za nim je odbocka dolava do centra na dvojprudovku cez mesto a drzat sa smer uz vystaviste....
ja letim kupat pa

lucifuk321
17. apr 2010

dik za rady vsetkym, co prispeli 🙂

mircalla
18. apr 2010

maciatko, nabuduce to uz urcite vyjde.

zuzlin kocik sa mi velmi paci, i ked som povodne nechcela trojkolku, tento by som hned brala. bohuzial momentalne som ho nasla na nete najlacnejsie za 605 euro/ ani v bazare nie je, len 2 a nie dobre farby - nejaka zlata a cervena, co pre chlapca neeee

problem je, ze v ochodoch realne maju dost malo kocikov, co z toho, ked mi ukazu katalog, pokial si ho nemozem skusit a vidiet ho. a tu v Blave su hrozne drahe. hladam daco do mesta - nie tazke, lahko ovladatelne, lahko skladatelne, kolecka nie tie super tazke terenaky, ale zase aby som s nim nemala problem na snehu - 3 kombinaciu. Najprv sa mi pacil jeden peg perego, ale ma nie velmi dobre kolieska tiez je to golfac, ostatne vlastnosti aj cena super...ale tie kolecka a to, ze je golfac povazujem za dost velky problem. mozno bude stastie, ze nebude snehu, ale niekto tu pisal, ze sa s tym da na snehu dost vytrapit.
Na druhej strane musi byt lahky, som mestsky clovek bez veodicaku - takze caste nakladne a vykladanie do MHD:((

Babenky neviete prosim poradit nieco podla toho ako som opisala? Tak do 550 euro, ak sa da....najviac 600 euro, ale radsej by som lacnejsie. Pripadne nejake predajne v BA? Zatial som bola v Eniki Beniki (mali tam vsyatvene malo), Pre Deti na Kosickej, Baby Markete na Vajnorskej (obe hrozne drahe....ze minimalne 650 eur, nukali mi aj za 800 euro), dalej v Kike (drahe a nic moc vyber) a Peg Perego v Auparku (tam mali dobre ceny, ale vsetko to bol ten typ ako som opisala)

Dakujem krasne. Tom teda netusila, ze kocik bude taky problem...

takyna
18. apr 2010

Ahojte kočany 🙂
Mircalka ešte stále je v akcii na tejto stránke ten kočík http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

skús pozrieť

Pozdravujem Lenuška 🙂 stratená 🙂
My sme včera boli celý deň na záhrade, a nad ránom okolo pol piatej sa mi taká krv pustila z nosa nešlo to zastaviť 🙄 , asi sa alergia hlási, ale tlak som mala dobrý, tak dnes som sama domka, a mužík dorába veci na záhradke...
Maciatko prajem ti aby ta chytili nove sily na dalsi pokus 🙂 a aby bol úspešný , držím palce 😵

Ja som tiež pridala fotto nášho kočíka, mal by doraziť v pondelok 😉

Zuzík váha je super, aj my chceme 🙂 fajn , ze ste v poriadku 🙂 , my ideme na cukor v utorok tak som zvedava ci nas bude aj sonovat

takyna
18. apr 2010

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
Mircalka este tento odkaz som nasla, ten tyrkysovy by mal byt este volny

dior
18. apr 2010

www.bambini.sk ja som kupila u nich, skus popozerat tie kombinovane 😉

mircalla
18. apr 2010

Taky, pekny je...neni to ten zuzlin, ale inak je fajn, nema tie golfove rukovate...co je plus...myslis, ze nebude problem s koleckami...? inak super cena, vazne uvazujem

dior
18. apr 2010

http://www.bambini.sk/sk/product/2869/coneco-mu...

ahoj mircalla, a kupila by si aj cez net? a farbu aky by si chcela

ajoj takynka 🙂 kto vari nedelny obedik?

adinam
18. apr 2010

Ahojte 🙂 ,pozerám,že tu riešite kočíky.My máme kočík neo-nato, model 2009 a sme maximálne spokojní!!!Tento kočík je vhodný do činžiaku,perfektne vojde aj do menšieho do výťahu,vanička je akurát,aj polohovateľná,čo ocenia mamičky,ktoré sa trápia s refluxom bábätka.Športová verzia je tiež dobrá.Je fakt ľahký,skladný,premyslený do detailov.Ja nie som žiadna veľká baba a vždy som to s ním zvládla 🙂 .Akurát má menšie kolečká,ale vôbec ich nemáme "rozhrkané",sú celkom pevné.Ale tento kočík sa moc nehodí na dedinu a do terénu.Ostatné značky športových kočíkov majú tiež takéto kolečká-napr.peg-perego,alebo cam.A tá cena v babetkove momentálne super 😉 Dúfam,že som Vám trošičku poradila,no je to veľmi indi-vidi,moja kamoška s ním spokojná nebola. 😕

mircalla
18. apr 2010

taky a u len tyrkysovy? lebo akoze da sa objedbat zatial...ten posledny link co si mi poslala, ked sa vratim o stranu spat, tak je v tejto farbe

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

takyna
18. apr 2010

Adinam díky za názor, dúfam, že aj my budeme spokojný s ním 🙂

mircalla
18. apr 2010

pisem jak madar...uz len tyrkysovy?....objednat....skoro mi z toho vzislo daco skarede

takyna
18. apr 2010

Mircalka ked si otvoris hlavnu stranku babetkova uvod, tam mas Akcie v letaku, a tam je uz v Zuzlinkinej farbe vypredany, skus pozriet na tej stranke letaky!, lebo zase je tam pekny v hnedej

adinam
18. apr 2010

Ešte som Vám zabudla napísať,že sme ho tiež objednávali cez net v obchode www.matko.sk a žiadny problém,dovoz zadarmo... 🙂
Držte sa a želám vám všetkým úúúspešné dotehuľkovanie a krásne,voňavé bábätká.

takyna
18. apr 2010

http://www.babetkovo.sk/images/stories/akcie/vy...

skus toto , inak cena je bohovska, preto som nezavahala, a nazory na tento typ kocika su rozne , treba podla mna skusit, ale ja som chcela lahky kocik, aby mohla aj moja 80 rocny babka sa tesit s kocikovania 🙂

takyna
18. apr 2010

Adinam díky za typ 🙂

mircalla
18. apr 2010

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

taky nasla som v sekcii akcie tento - pre chlapceka celkom pekny.....dufam, ze ta bezova neni ligotava, ta tmavomodra je fajn

inak dik moc vsetkym za tipy, idem poztiet vsetky linky, len najprv dovarim, lebo som asi zavisla od objednavania uz

zuzla80
18. apr 2010

Diorik, že čo malej dávame papať 😀 , nemám pocit, že by som sa prežierala, i keď na sladké som teda momentálne riadny žráč, tak možno to 😉 . Zajtra ideme ešte s tým kŕčkom do rizikovej poradne, tak na nás myslíte, snáď to bude v poriadku a nebudeme musieť do nemocnice...

Taky krásna je tá farba, ktorú ste vybrala - veru zelená - plná nádeje a optimizmu 😉 A koľko vás nakoniec vyšiel?

Mircalla neviem, či taký istý ako my sa ti podarí zohnať, veľmi rada by som ti pomohla, ale väčšinu stránok ti tu už baby popísali. Náš kočiarik je model 2009 a tie už nevyrábajú, iba vypredávajú to čo im ostalo po skladoch a to preto, lebo sú na trhu už nové modely 2010. Preto sa nám možno podarilo kúpiť za super cenu. Pôvodne sme mali objednané cez www.matko.sk ale kým sme sa spamätali, tak nám ho už medzitým vypredali, potom sa nám podarilo z babetkova. Ale skús dať do googlu Neonato reverso sport tris limitovaná edícia Danny Denim 2009 možno sa ti ešte niečo podarí zohnať. My sme ešte pozerali Cam Cortinu, tiež sa mi celkom páčila, ale nepáčila sa mi už tá cena...

takyna
18. apr 2010

Zuzík budeme myslieť na vás, a držať palce, verím, že vás nepošlú do nemocnice 🙂
Ja si tiež myslím, že taký ako máte vy Zuzík kočík už nezoženie Mircalka , ešte ten náš typ je teraz v hnedom, inak som nič podobné nenašla na nete. Nás vyjde 359EUR, zo 630 to je celkom dobrá cena nie?

rebeka33
18. apr 2010

Ahojte babule koľko sa popísalo, trvalo kým som dočítala. 😢
Julka obdiv ,že to stíhaš. Ja by som chcela dvojky ,ale poáve sa bojím či to zvládnem. Prajem veľa zdravíčka.
mircala - pekné ,že zavisla na objednávaní. 😀 Len dúfam ,že sa toho chlapa čoskoro zbavíš ,a potom sa už budeš len tešiť.Som zvedavá ktorý si vyberieš. Jáj ja by som chcela tiež nakupovať. 😵
mačiatko bola si už aj na krvi? Oli a ty? neviem kedy máte ísť ,je tu toho toľko . Tá tabuľka by sa zišla. Ja mám ešte týždeň do stimulky.
Prajem všetkým pekný zbytok víkendu.

mircalla
18. apr 2010

no presne tak, ten zuzlin kocik za tu cenu uz nezozeniem, takze som objednala ten co mas ty takyna
je na link, com som poslala vyssie - taka denim + bezova kombinacia
cam cortina - veru, prilis drahy
dior - ten coneco, co si mi poslala tiez neni zly, ak by nahodou uz nemali ten, co som objednala (ale objednat sa dal), budem uvazovat....je to sice len dvojkombinacia, ale je lacny

este raz - dik za rady....mam dojem ze po obchodoch sa ani neoplati chodit, akurat ak ho nahodou maju aky chcem si ho omrknut, ale vsade maju 3-4 modely v predajni (to len tak vypada, ze ich je vela, lebo su v roznych farbach) a su ovela drahsie

lahhel
autor
18. apr 2010

Ahojte babulky..vy tu riesite take krasne kocikove temicky...no mi snazilky si musime na to este chvilu pockat, tak vam idem zmenit temicku 😀 😀

Zajtra sa chystam k obvodnej doktorke, chcem si dat urobit vysetrenia tej stitnej zlazy a hematologiu...A chcem sa spytat, co by som si mala dat este urobit, mame imuno, genetiku....ze co je este dobre dat si vysetrit, ked uz tam budem...
Dakujem za kazdu radu...

A krasne kociky ste vybrali, fakticky 😉

Vsetky vas pozdravujem a Zuzlik zajtra drzim palceky 🙂

mircalla
18. apr 2010

lahhel - tak mozno este dake tie infekto - to nema vplyv na otehotnenie ale na zdravie plodu - toxoplazmoza, listerioza, Cytomegaloviris

inak je take speci vysetrenie na antitrofoblastove protilatky tiez (protilatky vodi plodu)....robia to www.viameda.cz, na slovensku nie....ale no neviem celkom ci to me zmysel, je na to prednison

ja som si dala robit aj celiakiu - ci nemam nejaku alergiu na lepok, ktora sa navonok neprejavuje

ale to co si pisala, je uplne najdolezitejsie....bez debaty....ostatne by som az tak neriesila asi.

zuzli, drzim zajtra palce, krcok bude v pohode, uvidis.

lahhel
autor
18. apr 2010

Mircalla, dakujem velmi pekne....

A chcem sa spytat, ty si bola na to speci vysetrenie? Pozerala som akurat stranku, mozno by sa to dalo preplatit aj cez moju poistovnu...nevies nahodou kolko stoji to vysetrenie?

mircalla
19. apr 2010

ono ma to stalo okolo 1000 czk - ale robili aj tu celiakiu aj trofoblast, celiakia sa da aj u nas, to nebolo treba tak....takze rataj polovicu orientacne. len som dlho cakala na termin, asi 6 tyzdnov, ostatne mi urobili rychlo, ale v tej viamede toho mali vela

lahhel
autor
19. apr 2010

Mircalla, dakujem...ja som cakala nejaku vacsiu palku, cca 5000 czk ako v Prahe pri imuno vystreni, takze to je pohode...Ale tam sa da vystretrit aj manzel, ako som citala...asi sa tam skusim objednat...Ja tomu az tak moc nerozumiem, ked sa daju zistit ci netvorim protilatky voci plodu, aj ked nie som tehotna...asi blba otazka, vsak?

A este sa spytam, su aj pre muza nejake ien dolezite vystrenia okrem spermiogramu??

Inac prajem vsetky babulkam krasny dnik 🙂

bobjan
19. apr 2010

ahojte,

lahlelik, to zistia z krvi...ja tiež nad tým rozmýšľam..

mircalla
19. apr 2010

lahhel, normalne z krvi ako psie bobjan....ja som tiez nebola tehu vtedy....to s tym nesuvisi, ak su tak su bez ohladu na to
dufa, ze nebudu
kludne sa objednaj, pani doktorka bola velmi prijemna - ako vsade v brne ostatne....
vysledky mi poslali za 3,5 tyzdna postou....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre