Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
2. sep 2014

@tinkatinulka tak nám sa pokazilo auto vlastne odišlo do autového nebíčka takže ja som totálne v "p....i" dokonca nás nechalo na Morave ledva naškrábem na IVF chodíme na starej šrotine ja fakt neviem ako budeme chodiť do Brna mňa asi ejbne a v Nitre nám dali odbery až na koniec septembra mne sa totálne všetko "pojebkalo" ale na výsledky nebudem čakať a pôjdem na IVF začiatkom októbra lebo do odberov nemôžem brať žiadne hormóny ani lieky. Všetko je fakt na pijavicu 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

gerdusha
2. sep 2014

@speranza1

melatonin pred spankom, brala som ho na kvalitu vajok

speranza1
2. sep 2014

@gagirl super...drzim palce, nech sa spravne vyvíjajú a nech je vsetko tak, ako ma byt... drzim prevelmi paluchy 😉 🙂

speranza1
2. sep 2014

@gerdusha takze aj melatonin zvysuje kvalitu vyjicok? tak toto som nevedela...super.... pomoze mi mozno aj so spankom a bude dobry aj na vajcia 😉 😀

gerdusha
2. sep 2014

@speranza1

ak vies anglicky:

IVF patients with sleep disorders may benefit from melatonin administration in improving the oocyte and the embryo quality, but the sleeping problem itself may not be fixed.

gerdusha
2. sep 2014

Women with poor egg (or oocyte) quality could double their chance of becoming pregnant through IVF if given melatonin, researchers have found.

tinkatinulka
2. sep 2014

@ria191 no supis..tak vidim dari sa ti..ale vies ako to je ked nieco planujes..ja stale nemam protokol..a co mam sa stresovat..nie žiaden stres skodim akurat sebe..dnes dam hodku na orbitracku a bude dobre..na jednej strane usetris a na druhej musis platit..a do nitry pre tu repro. imuno.?a medimex?neni lepsia volba..ani tam to nemas zadara vychadza to dokonca podobne ako Praha..

lienka_1
2. sep 2014

@ria191 Tak pojdes s nami oneskorencami na IVF. Budeme partia 😉 Sa nejeduj, potom mas plno adrenalinu v krvi.

speranza1
2. sep 2014

ajajajajajaaaaaaaaaaaaaaaak... október to istíííííííííííííííííííííííí 😀 😀 😀 😀 😀

tlucka
2. sep 2014

@nelly3 Ahojky, utroš normálne v RF stále predpisujú. Aj mne ho teraz zase predepísal, ale ja som doktorovi povedala, že ho nehcem, že si budem pichať radšej Agolutin. 😉

tixx
2. sep 2014

@gagirl jeeej super, gratulujem, tak nech sa pekne delia 🙂

tlucka
2. sep 2014

Až teraz čítam po sebe, že píšem ako dyslektička 🙂 🙂 Ten mobil si píše čo chce 😉 😉

crazybabenka
2. sep 2014

tak liečiky predsa len mám....môžem si ich prísť zobrať dokonca už dnes.... 😀 😀 😀 takže 380e pripravených

crazybabenka
2. sep 2014

a ešte jedna otázečka babule.....kde sú lieky lacnejšie.....u nich ...v českej lekárni alebo u nás

ria191
2. sep 2014

@lienka_1
@tinkatinulka
@speranza1
@nelly3 ten RF scvokne keď sa tam v októbri zjaví toto naše zloženie a máte pravdu "jebkám na to" je to tak ako má byť a ja s tým nič nenarobím život ide ďalej prinajhoršom kúpim novú "kabelôčku" alebo "pištoľku"

lienka_1
2. sep 2014

@ria191 A je spravne....kabelocku a ideees do RF 😀

speranza1
2. sep 2014

@ria191 ja uz nemam ani len na tu kabelocku, alebo pistolku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a bude dobre... ale to zlozenie v oktobri... tak to bude masaker 😲 😲 😀 😀 😎 😎 😎 😎 😎 ...

lienka_1
2. sep 2014

@crazybabenka Mrkni http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/men... a http://www.mzcr.cz/leky.aspx?naz=Menopur Cena liekov sa stale meni, tak treba pozerat. Napr. viem, ze od oktobra pojde mneopur na Sk dole. Ostatne neviem. Ak si davas IVF refundovat na Sk, lieky ber zasadne z Ciech, njlepsie z RF, inak Ti ich sk. poistovna nepreplati.

crazybabenka
2. sep 2014

@lienka_1 nie nie....ideme ako samoplatci.....nezvládla by som ešte aj tú úradnícku mašinériu okolo

tinkatinulka
2. sep 2014

@ria191 no sak ja vam to tam pekne zahrejema vy sa už len poveziete..hihi..no len aby sa mne daco nevytoto..zacina sa to tu vsetko hromadit na oktober..takže buduce leto bude pekne zvysená porodnosť 30+ hranice

crazybabenka
2. sep 2014

@lienka_1 vidíš....dobrá pomôcka.....no ušetrila som oproti bratom čechom 😀 😀 😀 20e na krabičke 😀 😀 😀 ale aj tak dúfam, že sú posledné...čo som potrebovala.....a podarí sa nám to na prvý šup 😀 😀 😀

lienka_1
2. sep 2014

@crazybabenka Drzim palce! 😉

zabka1124
2. sep 2014

Babenky pomoc!!Trosku hlupa otazka, ale: brucho ma boli cely den, spinim od vcera.Teraz -15:00 som zacala krvacat: mam dnesok brat ako 1DC , alebo az zajtrajsok!!! 😒 😒 😒 😒 😒 !!!Dakujeem za pomoc🙂!Ja sa uz pomalicky chystam na septembrove IVF!!!!Kto sa prida🙂🙂🙂!!

lienka_1
2. sep 2014

@zabka1124 Volaj do RF, tam Ti najlepsie povedia ako to mas brat 😉 Su tam dlho.

diska
2. sep 2014

@zabka1124 ano,dnesok ber ako 1DC
Špinění neberte jako začátek menstruace. Za první den menstruace považujte první den silného menstruačního krvácení, pokud začne menstruace po 20 hodině večerní, berte za první den menstruace následující den.

jplenka
2. sep 2014

Ahojte, po velmi dlhej dobe...
vcera som mala OPU s nativom IVF a som sa vytesovala, ze som mala 7 oocytov a dnes mi povedali, ze len 5 ich bolo zrelych a len 2 sa oplodnili a to sme mali metodu Picsi (kvoli neuspechom v SR - 3ivf)..
A zostala som smutna, ze kde su tie 3 a preco sa neoplodnili.. :(
Len dufam, ze tie dve budu bojovat a pekne sa vyvijat, som z toho nervozna..

tlucka
2. sep 2014

@jplenka Verím ti, že si smutná.. Ja som mala takéto pocity tiež v nedeľu a pondelok. Pri OPU mi odobrali 14 oocytov, avšak máme z toho len 4 embryjká. Tiež som bola z toho smutná. Ale úžasné kočky z tohto fóra vedia neskutočne povzbudiť. Musíme našim embryjkám veriť, že to zvládnu a budeme čoskoro maminami 🙂 🙂

jplenka
2. sep 2014

@tlucka aha, tak to su taketo statistiky, ja som myslela, ze sa podari kazde zrele vajicko oplodnit.. aspon pri klasickom IVF na SR sa im to podarilo...ale mozno sa len v GF "tvarili" a neboli take podarene a tieto dve su bojovnice (bojovnici)

tlucka
2. sep 2014

@jplenka Neviem, ako to je, ale mne sa toto stalo prvý krát. Vždy sa mi s výnimkou možno jedného podarilo oplodniť všetky vajíčka.
Jasné, že toto budú bojovníci 😉
Držím palce

jplenka
2. sep 2014

namiesto utrogestanu, nakolko ho v ten den nemali v RF mi dali crinone....uz len dufam, ze je dobry a ze ta aplikacia raz za den bude stacit...bola som plna optimizmu a dnes som akasi smutna, dufam, ze po tolkych rokoch toto nebude uz pokus ale uspesne tehotenstvo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre