Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
20. apr 2010

cau babule tak ja som bola vcera na kontrole sestonedelia a vsetko ok tak sa mozem pustit do zahrady ked mala spi na terase tak som aj ja vonku a uz mam jahody presadene ale treba nasadit aspon mrkvu, hrach pre malu tak musim zacat trosku makat
inak stale v noci zle zaspavame ale verim, ze si casom nejaky ten rezim urobime len ja som tak v noci unavena, ze nemam sil odsavat a tato odmieta byt s vrieskajucou princeznou vola ju bojovnicka za prava nespat aj dnes konecne zaspala o 00.30 a to som mala ist odsavat aj keby ma zabili, tak som nesla az ked sa zobudila na flasu o 5tej rano takze sa bojim, ze sa mi bude menej a menej tvorit mliecko aj ked teraz to nie je ziadna vyhra
ak ste niektora z BA tak mam velke mnoztvo vloziek do podprsenky co vobec nepouzivam tak darujem tak mi potom napiste ja som nakupila toho vela a vobec to nepouzivam moja rada kupuje az po porode aby ste vedeli ci to treba alebo nie a tak isto vloziek som kupila 5 balikov a v nemocnici mi dali a ja som skoro vobec nekrvacala tak dobre ma vycistili tak ak bude treba muzik kupi ja mam zasob hroza

avi u nas fici lehatko a baby vak ja s malou varim, zehlim vsetko 😀
co mam robit ked aj cez den malo spi, iba vonku potiahne aj 3 hodky ale to som aj ja vonku nakolko nepocujem keby plakala ale ked bude leto, tak otvorim dvere na terasu a uz to bude lepsie

spat poobede tak to sa mi podarilo raz ked tu bola mama a davala na malu pozor, takze to nehrozi ale aj tak ju moc lubim je to moj anjelik aj teraz spi v lehatku po hroznej noci a ten pohlad na nu uz som zabudla aka hrozna bola noc 😵 , obed uz ju uvareny e a chcem ist von, tak ked sa zobudi dostane mamine mliecko a sup do kocika

gratulujem novym tehulkam 🙂

drzkajte sa moc na Vas myslim, diorka napis mi IP ako sa mas nech viem nemam moc cas vsetko citat

pozdravujem

takyna
20. apr 2010

Samozrejme vsetky vas pozravujem 🙂
Mircalka este k tej cukrovej vode, ja som si to sama rozrobila, a sestricka bola prekvapena, ze oni to zvyknu miesat priamo u nich, ale v pohode nic to nebolo zle 🙂 som akcna proste

a moje prsia su zase o 3 cisla vacsie, a ked si stisnem bradavku by som mohla pomaly dokrmovat 😉 , neviem ako sa dostanem do povodnych podprseniek , lebo moja dcera si skusala moju aktualnu a sa narehotala, ze mami ved ja to mam na hlavu ako ciapku 😝 😀 tak si viete predstavit ako vyzeram 🙂

Mirindik pozdravujem a mate krasne nausnicky 🙂

dior
20. apr 2010

taky ty si mi to aj hovorila,tak dobre si citila-uz poznassvoje telo,ved uvidim aj ja a ano,v nemocke budes pod dohladom, to uz clovek vydrzi,len nech to udrzia,aj mne to tak dr povedal ako tebe...

a kociarik je teda peknunky 🙂 -to co priniesli v krabici ? a vecicky? uz len pockat na leto 😵 a jede sa na to, tolko km nabehame 🙂

takyna
20. apr 2010

Veru Diorik som to tusila riadne, kocarik doniesli v 2 velkych krabiciach a vecicky bolo suchnute tiez tam, take chutne su, ale nemame fotak dobry, cize sa mi nic neda do albumu pridat, este cakam na 2 babiky z netu, ale od inach firiem, a to bude asi vsetko jedine ak v nemocnici nieco poriesim 🙂

takyna
20. apr 2010

Diorik, Zuzik a vy ked lezite mate nohy vysie? , lebo ja nie, ja lezim na bokoch vecsinou, lebo na chrbte je to horsie, horsie sa citim

dior
20. apr 2010

no tak ja neviem kto mi kocik zlozi 😅 a ja ked nieco pride,tak som nedockava a uz uz to chcem vidieeet 😅

ja mam podlozene pod postelov vkuse knizky a na den si davam este hruby vankus-na noc ho dam prec,to by chrbtica nevydrzala,nech sa vyspim dobre a lezkaj na lavom boku-tak je najmensi tlak na krcok,na maternicu a aj najviac vyzivy dostava babatko

takyna
20. apr 2010

Diorik diky za radu, len problem je , ze na lavej strane ma najviac mala kope, a nepaci sa jej asi tato poloha, aj ked mne by vyhovovala, vzhladom na to , ze mozem byt na notebooku 😉 🙂 a v kontakte s okolim

tanitta
20. apr 2010

ahojky...
stihla som lendnesny prvy prispevok 😎 😝
zuzla.. ja som v takom stave vydrzala 8t 😉 od 25+6 do 34+1....drzte sa kocky.... aj vase babiky a krcky 😉 ...

neskor nakuknem

takyna
20. apr 2010

Tanitka dakujeme 😵

dior
20. apr 2010

aj mne sa tam drobec najviac vytlaca a vadi mu to,ale na 2-3x sa trosku pohne,najdeme si spolu polohu,ale nie na dlho,lebo na neho padne bratcek a uz to boli a hrca na bruchu-tak zase zmena a takto cely den 😅 ,inak ja mam pc v posteli, za tu dobu uz som sa naucila

mircalla
20. apr 2010

ahojte - fuha, ale sa toho popisalo
taky, zuzla, dior - ja myslim, ze to napriek krckom este dlho potiahnete. taky, ja mam teda objednany presne ten kocik co ty, len riflovo-bezovy, dorazi zaciatkom buduceho tyzdna
maciatko - nabuduce to vyjde
este raz gratulujem tehulka, pfuj pfuj
zufalka - ja som mala 2 pokusy s darcovskymi a oba tehu (zial prve som potratila, ale urcite nebol problem v embryach, skor u mna).....a inak stelcl je moja tajna laska🙂)...takze s nim to musi vyjst
mne sa prsia nastastie nezvacsili - len zmenili tvar a prne dvorce sa velmi zvacsili. chvalabohu, ze nie, kedze mam 3-4
mirindi - no komu je lepsie...🙂
moj stale spolubyvajuci je sice posledne dni ako med, ale zase vyrobil dobry pruser - to je ten workoholizmus a salamovy pristup - necita maily, tak si nedal firme urobit danove priznanie a sam ho tiez nepodal....teraz mi tu vypisuje, nech mu zozeniem danoveho poradcu a zistim, ake bude penale....zase mam raz hasit jeho problemy, ktore si vytvara tym, ze veci ignoruje....tak som mu odpisala, ze danovych poradcov nepoznam, penale mu sice mozem zistit, ale ze to bude riadne drahe....

lenka20
20. apr 2010

mircallka ty mas teda nervy zo zeleza, ze este vobec za neho nieco riesis, ach jo, ja bych ho hnala kadelahsie aj s danovym 😕 😠
avuska dik za info 😝 my sme neterke kupili baby vak ale segra ho moc nevyuzivala, ale malej sa v nom pacilo, vzdy v nom zaspala...
mirindik chudiatko moje, tak ty tahas nocne stale, no snad sa to coskoro zlepsi, nemas baby monitor aby si mala kludne svedomie a malicku pocula... veru, detickam sa najlepsie spinka vonku 😉
pozdravujem vsetky, uz dnes asi nestiham nakuknut, tanicka zase sme sa minuli 😝

lucifuk321
20. apr 2010

Ahojte.

Kto tu z vas bol nedavno alebo planuje v blizkej buducnosti IVF+ICSI v Brne? Chceli by sme podebatit o skusenostiach a tak...

olympia
20. apr 2010

Lucifuk, asi väčšina z nás, čo sem píšeme. Čo konkrétne vás zaujíma?

lucifuk321
20. apr 2010

mohli ste si vybrat ci xcete bezne ivf+icsi alebo soft ivf+icsi? a co vas to stalo? samozrejme, pri beznom je asi vacsia sanca otehotniet, nie?

lucifuk321
20. apr 2010

a este, ako lieky? ste kupovali tam, alebo inde niekde??

shandy
20. apr 2010

ahojte dievcence 🙂
ja mam nejake nestihacky v praci, tak som sem ani nepachla.
mircallka peknucky je ten kocik a fajn univerzalny. spolubyvajuci je tusim bez chrbtovej kosti 🙄
babulky tehulky, co vam to tie krcky sakris robia? aku to sarapatu...verim, ze vydrzite este, kazdy den navyse je dobry 🙂
mirindik, tak mas to teraz narocne. ale v lete hadam uz bude lepsie, budes moct mat malinku pri sebe vonku a budes ju mat pod kontrolou a ked bude viac na cerstvom vzduchu, mozno aj spat bude lepsie.
oly uz aby bolo po uzv, nech sa tesime zo srdiecka 😵
maciatko, tentokrat to musi vyjst 😵
lucifuk ja sa chystam teraz v maji na IVF - ICSI. Lieky som kupovala v Brne, v lekarni, co je dolu v budove...to ci soft alebo klasika, to ti poradia v Repraku. Oba sposoby maju svoje vyhody aj nevyhody. Ale ako som pisala, vsetko ti vysvetlia v Brne, dostanes aj cennik...

rebeka33
20. apr 2010

ahojte, stále ma prekvapí koľko tu toho pribudne. 😵
Mačiatko ja tiež čakám koncom týždňa mrchu, tak som rada ,že sa nevzdávaš a budeme bojovať spolu. Už sa teším. 😵
zuzka,taky držím palce ,aby vám držali krkčky. 😀 Keď som ležala v nemocke, mali baby pol postele nadvihnutej v 30 uhle a nohy hore. Vyzeralo to kruto,ale lekári tvrdili ,že len tak nie je krčok zaťažený. Tak by vám mohli mm nejak ten madrac podložiť. Len tak nápad. 🤐
luci tak ako ti povedala shandy, oni sa z človekom rozprávajú a poradia a prispôsobia sa tomu čo chceš ty,ak sa dá.
Ja som nechcela už veľa hormónov tak sme sa dohodli na softe. Za prvé vyšetrenie som neplatila, lieky som si zohnala na slovensku ,ale ja mám možnosť. Za Opu budeme platiť 10.000čk , ICSI 1000čk za vajíčko, A dúfam,že bude dosť vajíčok na predľženú kultiváciu čo je 6000čk.
Prajem pekný večer, idem sa aspoň postarať o psíky. 😵

lucifuk321
20. apr 2010

Zatial nik s klasickym IVF? Len same soft???

mircalla
20. apr 2010

maciatko, rebeka - super ze budete spolu stimulovat
shandy a ty kedy vlastne zacinas??

maciatko31
20. apr 2010

Caute buchty, 😀
tak ja sa hlasim, ze od zajtra zacinam pichat. Dnes sa mrcha riadne rozsantila.

shandy
21. apr 2010

ahojte babulky 🙂
mircalka teraz v polke maja by som mala zacat.
cau buchta - pichacka 😀 😀 , tak do toho maciatko, ja ta budem coskoro nasledovat 🙂
babulky co si pichate fraxik, clexane, fragmin alebo nieco podobne. chcem sa Vas spytat na nazor. Vcera som bola u hematologicky a mam kombinaciu dvoch trombofilnych mutacii (tak som mala dobreho tusaka 😔 ) - Faktor V Leiden - heterozygot a MTHFR C667T - heterozygot. Hematologicka bola taka 50 na 50, ze ma nechce velmi zatazovat pichanim toho Fraxiku na 9 mesiacov, kedze som zatial potrat nemala. Ale na neviem, co som citala na koni, tak baby dost potracaju pri tom Leidenovi a ja mam este aj kombinaciu dvoch tych faktorov. Riskovat potrat sa mi teda vobec nechce 🙄 . Viete mi poradit ci pichat alebo nepichat? Resp. aku geneticku mutaciu mate vy, co si pichate? Dakujeeeeeeeem
A pozdravujem vsetky babule 🙂

mircalla
21. apr 2010

podla mna pichat...ja som mala malo zavazny nalez a pichala som....uskodit to neuskodi. v reprofite mi odporucili do 16tt...dali mi clexane....niekto to ma cele tehu. treba ukazat nalez (ved mas spravu) dokymu v repraku a prebrat s nim, co odporuci...inak mudr. drakulova je zlata, ze?

shandy
21. apr 2010

mircallka, no ja si tiez myslim, ze pichat, fakt nemam chut to riskovat 🙄 . Teta Drakulova je fakt zlata, super, ze si mi ju "dohodila" 🙂 🙂 . Hej poslem ju Koudymu, sa potesi, lebo ma asi 9 stran 😀 😝 . No my tam prave uz pred stimulkou nejdeme, takze len cez mailiky to budem musiet nejako vyriesit...mircallka a tebe clexane dali v Repraku, ci teta Drakulova?

chrobacek
21. apr 2010

ahoj holky, ted řeším hematologii a nevím kam se objednat vy jste byli kde ? a co přesně vám všechno dělali ? dík klidně prosím napiště do IP

shandy
21. apr 2010

Chrobi a ty si na Sk? Ja si ta matne pamatam tusim este z grafov BT...

chrobacek
21. apr 2010

nejsem ale chodíte do reprofitu tak zkouším jestli si někdo nenechal dělat hematol i v Brně ...

jo na grafy jsem chodila když jsem zrovna nepodstupovala ivf 🙂))

mircalla
21. apr 2010

v repraku - teta drakulova je hematologicka z labaku, ona lieky nepredpisuje, len moze odporucit vo svojej sprave....
inak clexane sa picha az od ET - mas cas riesit potom ked pojdes na stimulku.
lieky mi predpisali v repraku, ale ak mas moznost, daj si to predpisat gyndosovi (ja som vtedy menila gyndosa, stary moc nechcel, ze do toho nechce zasahovat, nech mi to daju v CAR, novy by mi to bez problemov predpisal), lebo to je desne drahe bez poistovne...potom ked uz som bola tehu, tie dalsie mi predpisoval moj novy gyndos a rozdiel v cene bol dost velky. myslim ze za 20 injekcii cleaxane som platila cez 2000 czk....co je na 20 dni, je to dost, u nas len malu ciastku

chrobacek - no ja som zo slovenska, tak ti asi v CR neporadim...:(

chrobacek
21. apr 2010

mir... myslela jsem alespon radu co vám všechno dělali .. jen mutace nebo další věci? já se rozhoduju mezi dvěma nemocniceme a v Brně a jedna dělá min věcí ale dřív .. a druhá naopak, ale asi budu muset jít do té kde nedělají všechno (což nevím co to znamená) ale abych stihla výsledky do KETu

shandy
21. apr 2010

chrobi, tak to ani ja neviem, ako v CR, ja chodim v Sk na hematologiu ale v teme Trombofilia by ti kocky mohli poradit dobru hematologicku, skus tam 🙂
tak super, ze chodis aj ty do reprofitu.
oki mircallka, tak poslem Koudymu a uvidime co on na to. Ked tam pojdem na UZV tak to s nim pripadne preberiem...ty kokso, tak to je dooost drahe. ufffff. to si urcite necham predpisat gyndosovi, lebo teda, to sa mi platit fakt nechce....
diky mircallka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre