Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

donatela
10. sep 2014

@korenka17 skore uzdravenie moja! Urcite bude vsetko ok🙂

crazybabenka
10. sep 2014

babule ...otázečka 😀 😀 😀 včera mi mangel pichol prvú injekciu.....a mrcha okamžite slabšia....a teraz večer po druhej....akoby bolo po nej.....stalo sa to aj Vám?

tlucka
10. sep 2014

@sona_fit Sonička, teším sa s tebou. To je super, že máš 5 oocytov. Pri tak slabej stimulke je to fakt super. Budem držať palčeky, aby sa pekne oplodnili 😉 A potom ma krásne nasledovala.
Inak teda ja som mala 14 odobratých, ale len 4 vajíčka sa oplodnili a teda tie aj prežili PK. Jedného drobčeka sme vložili a troch, síce pomalších (blastičky dvojkovej kvality) sme dali zamraziť. Takže budeme mať snáď viac detičiek 😉 😉
Inak ja som mala po OPU dosť silné bolesti brucha, vaječníky boleli jak fras. Ešte sa ma Marcel pri vklade pýtal, či ma bolia vaječníky, lebo ich videl dosť zväčšené. Ale už mi je dobre. Hneď po vklade som išla do práce a pracujem doteraz. Nechcem v práci zatiaľ nič hovoriť. Takže makám ako fredka 😉 😉 V sobotu som ešte mimo klasického domáceho upratovania a varenia aj na záhrade makala, a až večer som si uvedomila, že som to asi prehnala a bolelo ma dosť podbruško a celý "spodok", akoby som mala dostať menzes 😒 ☹ . A teda odvtedy ma podbruško a spodok bolí stále. ☹ No neviem, ako to dopadne.. Nemám z toho dobrý pocit... tie bolesti sa mi nepozdávajú... Pomóóóóc, asi z toho skončím v Pezinku... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tebe držím palčeky, aby si nám zajtra oznámila, že máte 5 embryok 😉

tlucka
10. sep 2014

Baby, inak uvedomila som si, ako sa spolu dokážeme neskutočne tešiť z takých vecí, ako sú rastúce folikuly, odobraté vajíčka, krásne embryjká, zamrazené zmrzlinky... Baby, ktoré otehotneli prirodzene, si ani nedokážu predstaviť, čo pre nás znamenajú tieto "naše malé úspechy". Pevne verím, že to všetky dotiahneme do úspešného konca s vytúženými drobčekmi v náručí 😉

benny11
10. sep 2014

@skaredekacatko aj ja som sa rozhodla, že pôjdem k nemu....keď ho tu ženy chvália

sona_fit
10. sep 2014

@tlucka Pekne si to napísala. Povodne som si chcela dat od MK pauzu, aby som sa nestresovala ale naopak mi všetky tie príspevky dievčat dávaju nádej, pomáhajú a vedia pochopiť ako sa cítime.
Vidím že nezalahas, len s mierou aby si si neublížila ani drobcovi 😉

tlucka
10. sep 2014

@sona_fit Aj ja som si chcela dať ok MK pauzu. Ale asi som závislá 😉😉😉😉

rebeka33
10. sep 2014

@crazybabenka ja mam stale slabu mrchu, ale nepozorovala som zmenu voci inym cyklom. Ak hy presla uplne tak by som napisala do rf.

buba08
10. sep 2014

@crazybabenka mne sa stalo presne to iste, aj mne pri stimulke mrcha akokeby úplne ustala, asi je to normálne

rebeka33
10. sep 2014

@kika8259 nie je to povinne, qle velmi doporucujem. Prave teraz sa znamim narodilo babo z vaznou vadou ciev a museli ho niest vrtulnikom do ba a dufam,ze su o.k.. ak by mali tieto vysetrena min. by sa na to pripravili a nie soky po porode.

zabka1124
10. sep 2014

@donatela ahoj;)! Uroda zatial super, bola som na sono v Mt u doc.Tomasa (mozno poznas z iných tém)! Pochvalil my ju a aj Marcel, uz len dobojovat a potpm bojovat odznovu!!! Skus pozriet par stran dozadu, pisala som ako som na tom s úrodou a co sa my stalo! ! Inak pis ako madar-tos telefón🙂,)!!! ! Tesim sa, ze ste v poriadku; )! ! Drzkajte saaaa🙂!

malickaberuska
10. sep 2014

@tlucka @kama2 @zabka1124
a ktože je ten Marcel? Niektorý z doktorov? Oslovujete ho krstným menom? 🙂

kika8259
10. sep 2014

@rebeka33 bože moje zlaté ☹ držím palce aby bolo bábätko v poriadku ...
ďakujem za radu , určite pôjdem na to vyšetrenie aby som bola kľudnejšia..

gagirl
10. sep 2014

Ahojte kocky..tie z vas co vam mrazili embryjka ako ste to uhradili?prisiel mi len mail ze mame mrazene jedno embryjko ale neviem kedy a ako sa to bude uhradzat..diki🙂

gagirl
10. sep 2014

@crazybabenka aj ja som to tak mala..ked som zacala pichat mala som pocit ako by mi aj ms zmizla..ale neriesila som to..skus sa opytat na to svojho lekara ak chces..

tixx
10. sep 2014

@gagirl pride ti na dalsi den faktura, ja to zaplatim sepa platbou na ich ucet

gagirl
10. sep 2014

@tixx ahaa..uz som si pozrela mail a prave dnes mi to prislo.🙂diki moja..🙂

tlucka
11. sep 2014

@malickaberuska Dr. Marcel Štelcl 🙂 Takto familiárne si ho dovoľujem oslovovať iba tu na koníku 😀 😀

speranza1
11. sep 2014

@crazybabenka aj ja to mam takto pri kazdej stimulacii, takze je to zrejme v poriadku 😉 🙂 ... prevelmi ti drzim palce 🙂

malickaberuska
11. sep 2014

@tlucka Ahaaaaa 🙂 Je to tu samé Marcel sem, Marcel tam, tak až som si myslela že či je ten pán doktor taký familiárny typ 🙂

falin
11. sep 2014

dobre ranko vsetkym 😉 u nas uprsane ...

@tlucka - Luci krasne si to vcera napisala s tym tesenim. Velm pekne si to vystihla
Setri sa, drzim palceky. Inak mna tak dolu a podbrusko bolelo ked som bola tehu 😉

falin
11. sep 2014

@malickaberuska - Proste je to "nas" Marcel 😀 😀 😀, mlady, vecne vysmiaty, optimista. 😎

tlucka
11. sep 2014

@falin No kiež by to bolo tak, ako píšeš.. Ale už ma začala bolieť aj hlava tak, ako ma zvyčajne bolí pred mrchou.. 😒 Musím však veriť, že to nakoniec dobre dopadne. Inak dnes sa mi snívalo, že som si v aute viezla krásne bábätko - chlapčeka 😉 😉 Kiež by už pán Boh vyslyšal naše prosby..

kama2
11. sep 2014

@tlucka dnes ta moze boliet hlava z pocasia, tak ziadne chmurne myslienky!

jplenka
11. sep 2014

@tixx
@gagirl kočky, ako sa cítite? ste čakateľky na // ako ja, a nejako ten čas pomaličky ide...už by som najradšej videla pozitívnu správičku ani spávať poriadne nemôžem...ale ani nič obzvlášť necítim, ale asi je skoro, kedže ET bol v sobotu...joj, nech už je budúci týždeň štvrtok, kedy mám testnúť 🙂

tixx
11. sep 2014

@jplenka ahoooj,no mne je tak vselijak uz od vkladu, stale mam brucho,ako keby som zjedla futbalovu loptu, aj pri chodzi ma boli, neviem,co to ma byt, ale citala som na pribalovom letaku Crinone,ze moze sposobovat bolesti brucha... alebo sa moje telo jednoducho rozhodlo,ze sa bude tvarit ako tehotne este pred tym,ako vobec zistim,ze to tak je 😀 😀 lebo inak si to vysvetlit neviem 😀 a ty ako, ty si bola v ten isty den ako @gagirl,ze?
mne sa ten cas neskutocne vlecie, a to aj do roboty chodim... ty si doma,ci v robotke? kedy budes prvy krat testovat? 🙂

diska
11. sep 2014

Caute baby som v prdeli,potrebujem sa co najskor rozhodnut pre neakeho lekara a ja neviem akeho,moja Mudr.je dlhodobo PN a jej paicientky prebrala ta mlada Mudr,co tam teraz je ale ja chcem niekho skusenejsieho som tazky oriesok,poradte 😝

ludinka
11. sep 2014

@kika8259 jeej ty mas podobny termin porodu ako ja 🙂 ja mam 4. aprila...
aj tebe byva zle?

jplenka
11. sep 2014

@tixx to s tým bruchom, také veľké som ešte nemala, stále mám strach, či nemôžem mať OHSS. Tiež mám crinone a je podľa mňa super, nevyteká toľko a aplikácia raz za deň je úžasná...
Ja makám, nemôžem si dovoliť nepracovať, lebo termíny nepustia...ale teoreticky teraz je to voľnejšie - preto som si to aj na teraz naplanovala 🙂, tak v pohode (robím za PC).
Netuším, bojím sa skôr testovať, možno na ten 10 deň - v utorok to risknem...teoreticky v ten den, ked mám testovať - štvrtok 18.9., tak by mi aj menzes mal začať, tak dúfam a verím, že tej potvory som sa zbavila minimálne na 9 mesiacov 🙂 a že sa budem tešiť 🙂

ludinka
11. sep 2014

@tlucka mna boli hlava uz odvcera ☹ normalne som si aj doma poplakala lebo sa bojim ci to neznamena ze je nieco zle s babom 😒 ........hlavne ma udivuje ze mi to akoby vystriedalo tie nevolnosti
a vsade pisu ze ken vymiznu nevolnosti tak moze ist o MA..........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre