Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tixx
15. sep 2014

@jplenka tak vela odvahy na zajtra a nech ta ta hlava neboli, daj si nejaky paralen, to mozes, aj keby si bola tehu 🙂 mne lekar na to brucho predpisal Algifen, ale nie je to take,ze by sa to nedalo vydrzat,tak som si ho zatial dala asi len 3x... inak mas fakt riadnu trpezlivost, to ja o sebe povedat nemozem 😀

timona
15. sep 2014

Baby, je mozne ze cez vikend v Reprofite nerobia?som sa chcela objednat na kontrolne sono na nedelu a povedali, ze nech zavolam az koncom tyzdna, nakolko nevedia ci vobec budu robit vykony cez vikend...

tlucka
15. sep 2014

@tixx @jplenka Áno, testovala som, ale ani som nemusela. Moje pocity ma zatiaľ nikdy nesklamali... Do kely, ale snáď by som sa mohla konečne mýliť... Čo už narobíme.. Ideme ďalej normálne fungovať, lebo ma z toho drbne a skončím na psychiatrii. 😒 Musím sa z toho nejako dostať, len najhoršie je, že moja naj kamoška má v týchto dňoch porodiť... Akosi to na mňa moc negatívne vplýva. ☹ . Ale ja sa nejako vzchopím a pôjdeme do boja ďalej. 😉 Dám si asi dlhšiu pauzu, snáď sa mi podarí vybaviť kúpele. Musím niečo zo sebou robiť, lebo tie stimulky zanechali na mne dosť kíl navyše.. Ale ja sa len tak ľahko nevzdám, ja raz detičky mať budem! 😀 😀 😀 Kočeny držím vám palce

tixx
15. sep 2014

@timona mne robili OPU v nedelu, takze asi robia, a podla mna aj ostatne baby to potvrdia... asi zalezi aj od konkretneho vykonu. inak ja som napr. na kontrolne sono (pred OPU) bola u svojho gyndosa,a vysledky som tam len zavolala, takze som si usetrila cestu do Brna.

tixx
15. sep 2014

@tlucka juuuj moja, no to ma mrzi ☹ poznam ten pocit, ja som z mojich kamosiek bola ta,ktora chcela deti najskor, a potom ma oni predbehli, dost tazko som to niesla... teraz uz maju niekolkomesacne babatka, ale tesim sa uz s nimi, chodim ich pozerat,kocikovat s nimi, vzdy som si povedala, ze sa musim "nakazit" a zvykat si. i ked mi potom vzdy bolo chvilku tazko na dusi, ked som videla,ake su stastne,ze tie babatka maju a my sa stale len snazime. a uplne chapem,ze to na teba negativne vplyva, tie kupele zneju fajn, aspon by si si oddychla a prisla na ine myslienky.

gagirl
15. sep 2014

@tlucka ahoj moja..je mi to velmi luto ze to nevyslo..viem ako sa citis..ja som si dnes tiez robila test a len jedna ciarka.:(ja som to nejak citila aj ked nadej je az do konca..

tlucka
15. sep 2014

@gagirl Jáj, do kelu, to sme teda dopadli... Je mi to ľúto ☹
Ale ideme bojovať ďalej, však? 😀 Ja sa najskôr musím popasovať s kilami a potom s mrazáčikmi. 😀 Kedy sa chystáš na KET?

gagirl
15. sep 2014

@tixx
@jplenka ahojte dievcata..tak ja som dnes skusila a test a je negativny..:(tebe jplenka silno drzim palce nech si najdes dve ciarocky..

gagirl
15. sep 2014

@tixx ako sa citis moja?uz je lepsie trocha?ja som si teda dnes robila test a nic..jedna ciarka..:(

tlucka
15. sep 2014

@tixx Presne si opísala moje pocity.. Všetky kamošky sú buď tehotné, alebo už majú malé bábätká. Naše kontakty som však ja obmedzila na minimum. Proste mi je ľúto, že nám sa toľko rokov nedarí.. Neviem to nejako vstrebať... a radšej sa snažím vyhýbať, aj keď takto mám pocit, že o naj kamošky prichádzam...

gagirl
15. sep 2014

@tlucka tak to ano..a to som si myslela ze v Brne nam to urcite vyjde na prvykrat..:(neviem kde moze byt problem..:(Mame este jedneho mrazacika..neviem kedy si pojdeme pren..dohodneme sa s manzelom a doktotom..Vy mate kolko mrazacikov este?

rebeka33
15. sep 2014

@gagirl
@tlucka ☹☹☹. Vela sily do dalsieho boja. Vela necakajte, lebo zvas budu take stare korcule ako som ja.

tlucka
15. sep 2014

@gagirl Tak toto bolo moje už 3 IVF v Brne (celkovo 4). Teoreticky okrem mojich chýbajúcich vajcovodov nemáme žiadny problém. A aj tak sa nedarí.. Neviem, kde je chyba... Ja určite skôr ako začiatkom budúceho roka nepôjdem. Chceme začať riešiť iné vecia, nielen stále stimulky, vklady a aj tak prd z toho. Máme ešte 3 mrazáčikov.

tlucka
15. sep 2014

@rebeka33 Ďakujem 🙂 Ako stará korčula sa už niekedy cítim, ale vek tomu našťastie ešte nezodpovedá. 😀 😀 😀 Užívam si zatiaľ sladkých 30 😀 😀 😀

gagirl
15. sep 2014

@rebeka33 diki..a ako ze budu?;)ved ja mam tolko rokov ako ty..do kelu..najvyssi cas a to babo nechce nejak medzi nas..:(neviem kde je problem..ale ja viem ze mi babo mat urcite budeme..to citim..🙂

gagirl
15. sep 2014

@tlucka hm..keby sa vedelo kde je chyba..preco sa tie embryjka neuhniezdia..podla mna tolko krat nemohla byt chyba v embryjkach..ked si uz mala tolko vkladov..ja si myslim ze tam bude skor nieco v maternici..alwbo organizme..nepytala sisa na to lekara?co on nato hovori?co odporuca?

gagirl
15. sep 2014

@jplenka drzim palce moja na zajtra nech si aspon ty najdes dve ciarky..

tlucka
15. sep 2014

@gagirl Celkovo sme mali už 6 vkladov a 8 embryok. Z toho v RF boli 4 takt "excelentné" blastocysty, ako ich Marcel nazýva. Neviem, kde je chyba. Hematológiu aj genetiku máme OK, hormonálny profil OK, imunológiu nemám urobenú, ale beriem preventívne Prednison. Fakt netuším. Už som bývala po vklade doma na PN a ležala som, skúsila som v pohode chodiť do práce, alebo sme raz išli na dovolenku, že možno sa podarí, a aj tak nič. Pýtala som sa Marcela aj môjho doktora, či nemôže byť problém v maternici, či netreba urobiť hysteroskopiu, ale povedali, že nie. Že ak by som mala nejaké problémy s výtokom alebo častými zápalmi, tak mi ju urobia, ale vraj nie je treba. Tak neviem, čo ďalej. Ešte som dnes nepísala Marcelovi, tak neviem, čo navrhne. Beriem to tak, že nie som jediná, čo sa nám kvalitné embryá neuchytia.... Naposledy som sa Marcela pýtala, čo robiť, aby sa to konečne podarilo a odpovedal mi v zmysle: "To keby som vedel, tak do konca života na Kube popíjam Cuba libre a fajčím doutník" 😀 😀 😀 😀

tlucka
15. sep 2014

Kočky, prosím Vás, tie ktoré ste v RF absolvovali hysteroskopiu, mali ste ju odporúčané od lekára, alebo ste ju chceli dobrovoľne absolvovať, aby ste vedeli, či je maternica v poriadku? Mali ste aj nejaké problémy pred operáciou, napr. časté zápaly, výtoky? Aj vám teda niečo pri hysteroskopii zistili, alebo povedali, že je v poriadku a nič nebráni otehotneniu? Ďakujem za každú radu

jplenka
15. sep 2014

@gagirl
@tlucka kocky,to mi je fakt strasne luto,poznam ten pocit a preto odkladam testik,my sa snazime uz od 2009, toto je moj 5.vklad a medzitym par operacii..tiez vsetky kamosky uz deti maju a to som bola prva,co som ich chcela,ale viem,ze oni budu..len cakaju na spravny okamih. Drzim vam obom palceky,aby ste nabrali odvahu do dalsieho boja. Mne to naposledy trvalo vyse roka..ale vy mate este mrazacikov a tak si treba ist po nich co najskor,nech su uz maminky,..
Zajtra uz testnem aj ja. Dala som si citronovu vodu a hlava trosku ustupila,ale pojdem kupit paralen,lebo len panadol novum mam doma..

amstelko
15. sep 2014

@tlucka ja som chodila do Heliosu-Mt,tam mi ju odporučil lekár ale v tom čase sme išli aj do Brna a tam mi Macháč hneď povedla aby som si dala hysterku urobiť ešte v Heliose,aby som ich ešte využila na toto aby sme vedeli,že je všetko ok a tak som aj urobila

gagirl
15. sep 2014

@tlucka ktovie ci by to bolo dobre spravit alebo je to zbytocne.
Ja tiez som na tou hysteroskopiou rozmyslala ale neviem..musim sa opytat na to stelcla..ja som mala toto treti vklad..myslis ze keby som chcela dat spravit muzovi kontrolny spermiogram u nich v centre bol by to problem?lebo prvy krat nemal teraz normalny spermiogram..

gagirl
15. sep 2014

@jplenka velmi ti drzim palce nech si konecne najdes dve ciarky..kolko ste vy vkladali..dve? Ja by som chcela ist cim skor pre to posledne embryjko..a ked by ani to nevyslo tak urcite tak skoro na tretie ivf nepojdem..aj ked mam svoj vek a nemam vela casu..alw je to vsetko velka zataz na psychiku a jasne aj na telo..

tlucka
15. sep 2014

@gagirl Určite by s tým nebol problém. Ja som tiež písala Marcelovi, či by sa u nich dal urobiť kontrolný spg ešte pred stimuláciou, lebo muž mal nejaké problémy a podľa toho sme sa rozhodovali, či začať stimulku alebo nie. Aj môjmu teraz dopadol spg brutálne zle. Ale snáď sa opúť dostane do normálu. Dokonca sme vôbec nič za spg neplatili. V cenníku majú tuším cenu 800 Kč.
Predtým mi povedali, že u mňa je hysteroskopia zbytočná, ale možno by bolo dobré ju urobiť, možno by sa odhalila možná príčina...

malickaberuska
15. sep 2014

@tlucka @gagirl
žienky to ma mrzí ☹ ale nevzdávajte sa. Musíme bojovať ďalej, cieľ je jasný.

tlucka, ja by som si asi tú hysterku dala spraviť.
Trombofilné mutácie či ako sa tomu hovorí - to máš spravené?
ja to nemám a akurát špekulujem kde si to dať spraviť. Myslíte, že môj gynekológ to môže?

tlucka
15. sep 2014

@malickaberuska Ahoj, hematológiu (a teda aj trombofilné mutácie) urobené mám. Na základe odporúčania od lekára v RF mi môj obvodný lekár vystavil žiadanku pre hematológa. Ja som bola v Trnave, ale veľa kočiek z MK bolo u DR. Drakulovej v BA tuším na Kramároch. Skús osloviť ostatné kočky, budú ti vedieť poradiť.

tixx
15. sep 2014

@gagirl ale nieee moja,to ma fakt mrzi :( ty si to tak trochu uz tusila sa mi zda, uz viac dni si pisala,ze mas pocit,ze to nevyslo,...ale chod este na krv urcite, ktovie... je super, ze sa nevzdavas, treba bojovat dalej, lebo ten pocit,ze babo budete mat, ta urcite neklame. Mate tam mrazacika, mozno je to ten pravy, budes mat telo oddychnutejsie od vsetkych tych hormonov a mozno sa zrovna vtedy podari. to by si asi mohla rovno na dalsi cyklus skusit, nie?

tlucka
15. sep 2014

@jplenka Jasné že detičky prídu. To tvoje o 9 meiscov 🙂 Tešíme sa na zajtrajší testík 😉
A naše detičky sa rozhodli, že si vyberú vhodnejší čas na narodenie 😉 😉 😉

rebeka33
15. sep 2014

@malickaberuska nie to robia hematologovia. Je to porucha zrazanlivosti krvi a sposobuje vcasne potraty.

tlucka
15. sep 2014

@amstelko Ďakujem za info. Skúsim sa teda popýtať na to lekára. Možno po opakovaných neúspešných ET mi to aj navrhne.. Aj ti niečo zistili, alebo bolo všetko OK? Aj si mala predtým nejaké problémy, keď ti ju odporučili?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre