Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
15. sep 2014

@tlucka citam ze by si sla do kupelov ak sa ti z roboty da tak jednoznacne odporucujem ja son v luckach kvoli neplosnosti ( dovera schvalila ale len B stravu a ubytko si hradim.) je tu super som tu uz tri tyzdne a este 4 budem perfis oddych spoznala som super baby. Ja verim ze mi to pomoze ja man tiez A blastocisty a neuchitia sa a mavam malo vajicok len dva aj ked mam vsetko oka, tak uvidim.

tlucka
15. sep 2014

@skaredekacatko Super, kúpele Lúčky sú skvelé. Bola som tam už 2x po operáciách, takže to tam trošku poznám. Kde si ubytovaná? Koľko doplácaš na deň? To budeš celkovo 7 týždňov v kúpeloch? Viem, že neplodnosť je len na B, iba stavy po operáciách sú v A kategórii. Pevne verím, že ti kúpele pomôžu. Tuším sa mi marí, že aj @ludinka bola v Lúčkach a potom sa jej podaril KET.
Ja by som tiež asi začiatkom roka chcela ísť do kúpeľov a potom na KET 😉

skaredekacatko
15. sep 2014

Nie 4 tyzdne a platila som 580. Ubytovana som priamo v choci. 21 na den ale som este v sezone .Mrazakov nemam tak musim odznova mam uz gonal doma tak ked sa vratim tak najprv nieco ako hystero a potom stimulka. 🙂 ja verim ze sa uz podari.

gagirl
15. sep 2014

@tixx dakujem moja.je mi z toho na nic..som smutna..alw ja som to citila tak trochaako som ti pisala..neviem ci to moze zena citit alebo su to len stavy z hormonov..vzdt si poviem ze budem len verit a potom ma vzdy chytia take pochybnosti:(uz sa mas trocha lepsie?ano..ja viem se dietatko mat budeme..len ja by som chcela uz cim skor..aj kvoli veku..a to ma asi najviac stresuje..Ale musim verit a ist za svojim cielom..neviem presne kedy pojdeme na ket..ja by som chcela cim skor..ale uvidim ako v robote kedze ja misim stale na pn..a teraz este som..

amstelko
15. sep 2014

@tlucka nič mi pri nej nezistili, a odporučili mi ju pre potrat

amstelko
15. sep 2014

@gagirl presne si napísala moje pocity,človek tak strašne chce a pritom vie, že to nie je dobré ale nedokáže to potlačiť,tá túžba je strašná

gagirl
15. sep 2014

@amstelko je to tazke..ale treba stale nabrat silu a ist dalej az kym sa to nepodari..a verim ze raz to vyjde..aj ked mozno neskor ako ai mi prajeme alw vyjde..musi..vy teraz co riesite?

tixx
15. sep 2014

@gagirl viem si predstavit,ake je to tazke... ☹ ale je super, ze sa nevzdavas a ides dalej bojovat. ja vzdy hovorim,ze sa vsetko deje z nejakeho dovodu, ze to proste ten osud zariadi tak,ako to ma byt a vtedy,ked bude na to spravny cas. nie si prva, co sa jej babo narodi v tvojom veku,takze z toho by som si hlavu nerobila. kedy ides pisat do Brna?
ja mam pocit,ze dnes je lepsie, uz necitim az taku bolest, i ked v normale to brucho este stale nemam.

gombicka
15. sep 2014

@gagirl citam, ze to nevyslo...je to definitivne? Ktory den si po ET? Ved monzo este predsa....

gagirl
15. sep 2014

@tixx je to tazke..ale co sa da robit..musim nabrat silu a ist dalej..pockam este na krv vo stvrtok a potom mu napisem a dohodneme sa ako dalej..dakujem za podporu..ty sa drzkaj..oddychuj..kedy ides na krv?

gagirl
15. sep 2014

@gombicka dnes so 9 den..test bol biely..este pojdem na krv vo stvrtok..

tixx
15. sep 2014

@gagirl no ja este vobec neviem,aky je dalsi postup,asi Stelclovi napisem,ze som testla skor, a co dalej 🙂 ale bolo by fajn stihnut to do konca tohto tyzdna, zajtra rano brnknem sestricke, kedy sa mozem zastavit.

zuzu1108
15. sep 2014

@tlucka Ahoj. Ja som absolvovala hysteroskopiu v stredu. z ničoho nic sa mi začalo robit spinenie a nezabrala ani antik, tak dr.povedal hysteroskopiu a mala som dva polypy co mi pri utz ani vidiet nebolo. Tak dobre ze som ju absolvovala. Dala by som si urobiť kontrolnú hysteroskopiu, zoskrabnu ti trosku sliznice a dajú na histológiu. Mne dr.povedal ze hystero je dobre urobiť pred vkladom je väčšia šanca na uchytenie embrya.

crazybabenka
15. sep 2014

baby je mi do plaču....dnes som bola na folikulometrii na 8DC....a som tak strašne sklamaná 😔 😔 😔 mám 5*7mm, 3*6mm a 10*4mm, docent mi vysvetlil.....že už by mali byť aspoň 10mm.....a aj Štelcl sa vyjadril "že no nic moc" .....mám pichať ďalej fostimon do štvrtku....a vo štvrtok folikulometria.....a ak sa nevschopia....tak stop....a v ďalšom cykle vyššia dávka....máte s tým skúsenosť.....mali ste aj vy takéto maličké a bolo s toho niečo....alebo sa mám rovno s týmto cyklom rozlúčiť......čo som prekvapená.....stále mám pichať rovnako 1*2fostimony....že mi ani dávku nezvýšil nič 😢 😢 😢 😢

tlucka
15. sep 2014

@skaredekacatko Prosím ťa, na akú diagnózu si mala schválenú liečbu? Klasika neplodnosť? Dá sa ísť len na 3 týždne, alebo musia byť 4 týždne? Ešte si to tam uži, a nezabudni rehabilitovať v Kúpeľnej dvorane 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

diska
15. sep 2014

@tlucka XI/1 - Primárna a sekundárna sterilita a infertilita, poruchy ovariálnej funkcie a vývoja maternice, sústavne liečené, u žien do 38 rokov veku.
Hlavna je ta indikacia XI/1 to by mal tvoj gyn vediet.

diska
15. sep 2014

@crazybabenka ahoj,hlavu hore ja som podobny pripad ako ty,zu aj na prve kontrolne sono chodim az na 10 den,mne foliky rastu ale strasne pomali ,takze punkciu mavam az niekedy okolo 15 az 17 dc,mozno je to aj u tebe tak,treba im dat len cas.Mne ale davaju vyssie davky ale je jedno ci mam vyssie ci niezsie stale im to trva dlho pokial dorastu.

tlucka
15. sep 2014

@diska Ďakujem 🙂 On to určite bude vedieť, len ešte o tom nevie, čo ja od neho budem chcieť 😀 😀
Tak len pre svoju info zisťujem 🙂 Ale už som sa dočítala, že to je na 28 dní. To bude oddychu... 🙂

crazybabenka
15. sep 2014

@diska Ďakujem za povzbudenie....sa idem asi len modliť....aby sa "umúdrili" 😔 😔

skaredekacatko
15. sep 2014

@tlucka zenska neplodnost ineho charakteru. No len 4 tyzdne lebo to B aspon dovera unoin B nema. Doteraz bolo super bo nas bolo 7 a ja som teraz ostala sama aj na izbe tak cakam nech mi niekoho daju aby bolo veselo.

diska
15. sep 2014

@tlucka mne to uz schvalili a stale sa neviem rozhodnut ci mam ist alebo nie a tiez by mi stacilo len 21 dni ,len neviem ci sa to da 😕

zabka1124
15. sep 2014

Ahojte,takze hlasim,mame 7 embryok z 8.A vklad mam vo stvrtok o 14:30!Mala ste niektora vklad takto neskoro????

tlucka
15. sep 2014

@diska Určite choď, keď to máš schválené. Bola by škoda to nevyužiť. Viem z vlastnej skúsenosti, že je to tam super, skvele si oddýchneš a urobíš niečo pre svoje zdravie. Bola som tam už 2x, ale na A diagnózy. Možno to bude posledný oddych pred tehotenstvom. 😀

katka1710
15. sep 2014

@crazybabenka ahojky, ja som minuly mesiac skúsila stimuláciu s clostilbegytom, na ultrazvuku ôsmy deň do vyzeralo tak, že mám 5 vajíčok, 19 cm, 16 cm, 13 cm, 11 cm a 10 cm, ale ten lekár čo mi robil ultrazvuk odporučil, nech to ten mesiac nechám tak a skúsim ďalší aj s injekciami. Zavolala som Štelclovi a povedala mu všetko, on bol názoru, že tie dve zrelé by nám mohli stačiť a nakoniec bola som na odber a neodobrali mi nič, žiadne vajíčka tam neboli, nepochopiteľné ale stáva sa, že niekedy ten clostilbegyt nestačí a ultrazvuk ukáže niečo čo tam nakoniec nie je, tak mi to vysvetlil lekár. V októbri začínam stimuláciu s puregonom 225 iu po dobu 10 dni. S takouto stimuláciou už mám 3 skúsenosti, tak sa teším a dúfam, že 4. IVF nám vyjde. Držím palce, nech to dobre dopadne, ja už by som nechcela skúšať stimuláciu len s clostilbegytom, nemalo to u mňa žiadny účinnok. Ale mnohým babám to postačuje, niektoré k tomu berú minim. dávky injekcií.

tlucka
15. sep 2014

@zabka1124 Ja som mala raz vklad o 16.00 hod. Myslím, že robia do 17. 00 hod.

skaredekacatko
15. sep 2014

@diska no.mne povedali ze sa neda. Ale ak mozes z roboty a funancie dovolia ten oddych zo stresu je super a tie procedury tiez. Ja nelutujem ze som tu bola.

ivka3901
15. sep 2014

ahojte baby tak a už je to tu od stredy mám začať brať estrofem a medrol a je tam prvé dni 1 tabletka ráno kedy ste ju ráno začali brať?a to treba rovnaký čas,že?estrofem beriem prvý krát tak som z toho mimo 😒

zabka1124
15. sep 2014

@tlucka dakujem,ja som zatial vzdy mala len doobeda,tak my to teraz pride take cudne!!!

tlucka
15. sep 2014

@skaredekacatko Možno zajtra ti niekoho pridajú. Ja by som chcela byť na izbe sama, aby mohol manželík za mnou chodiť 😀 😀 😀

timona
15. sep 2014

co hovorite na tento clanok?
http://klimes.mysteria.cz/nrp/neplodnost.htm
#neplodnost

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre