Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

timona
18. sep 2014

@sona_fit ano stimulujem, v nedelu by som mala ist na kontrolu do RF, tak uvidim co bude.

leontinka27
18. sep 2014

@tlucka
@gagirl baby mozem sa spytat preco xhcete ist na tu hysterku okrem toho ze embryko sa neuhniezduje.ja som tiez rozmyslala ale moj doky ma odhovoril.ze vraj nemam ziadne priznaky.a velmi to neodporucaju.ja som bola na prefukoch tam sa na maternici nic nepotvrdilo.tak neviem ci by som mala aj ja podstupit tu hysterku.ja mam za sebou 5 neuspechov.co sa mi potvrdilo je saktosalpinx.na tom jednom vajcovode co mam.takze asi si ho budem muset dat zobrat a uz iba ivf.tak neviem co robit a nerobit.

sona_fit
18. sep 2014

@timona Som zvedavá, daj potom vedieť. A ako Ti je, v pohode?

tixx
18. sep 2014

@evadek jeej tak super, aj som dnes pozrela do kalendara,ze si vlastne vcera mala tu konzultaciu 🙂 takze sa to pohlo vpred, parada 🙂

falin
18. sep 2014

@malickaberuska - drzim palceky, nech sa stimulka vydari. budes mat iba clostyl alebo aj nieco k tomu?

evadek
18. sep 2014

@tixx hej..teraz zacnem brast medrol...a stimulacia bude bud o dva tyzdne..alebo potom dalsi mesiac na konci oktob....kazdopadne sa tesim a mam dobry pocit z toho.)

tixx
18. sep 2014

@evadek super, tak budem drzat palceeee!!! 😉

evadek
18. sep 2014

@tixx dakujem...ja sa uz tesim a beriem to tak..ze ked to nevyjde na prvy sup..na druhy sup to vyjde🙂Ale mala som z toho dobry pocit...mam pocit, ze som si vybrala dobreho doktora🙂
Stimulovat sa bude 12 injekciami merional...tak hadam to pojde🙂
Povedal,ze vidi pred sebou mladu babu..ktoa ma pravidelny menzes..pekne amh...to znamena ,ze ovuluje...a ze spermiogram nie je najhorsi..problem e len ta imunita..a na tu nasadil medrol🙂Ktory zacinam brat od dnes vecera🙂

tixx
18. sep 2014

@evadek on je fakt sympos,ze? 😉 ja som z neho tiez mala velmi dobry pocit, ved vlastne jemu mozeme dakovat za to,ze nam to vyslo 🙂

lemoni86
18. sep 2014

Ahojte mozem sa pridat? Zaciatkom oktobra zacinam stimulovat.. bude to moje druhe IVF, idem na soft ku Stelclovi.. bojim bojim ☹ Moje prve ivf bolo v gyncare v KE.. ET vyslo ale v 6tt som potratila ;(.. potom som mala KET 2 blast ale HCG bolo veeelmi nizke, takze som ani nemala pozitivne testy.. do brna vkladam velku nadej.. tak snad

pbetuskap
18. sep 2014

@lienka_1 posielaju mi uz kocky,tak dufam,ze do zajtra dojdu, kebyze nie, tak tam isto skocim, dakujem za radu...neviem preco to nepredavaju vsade aj takto na kusy, ved dost platime za vsetko okolo toho

evadek
18. sep 2014

@tixx velmi velky..hodinu sme tam boli....trosku sa na mne zabaval..za tie vsetky vysledky....posrandickovali sme si..povedal mi ako to vidi...a co vsetko nemusi vyjst...take pozitivne🙂))
juuuuuj..ja sa tesim na stimulaciu...🙂Ja viem..ocakavam to tiez tak...inak to nebude..ved som mu povedala,ze nemame peniaze na vela pokusov..haha 🙂

evadek
18. sep 2014

@lemoni86 neboj..on je zlaty🙂..on sa ma vsetko pozrie...poradi..a ono to vyjde🙂

crazybabenka
18. sep 2014

tak baby....16,30 mám sono....myslite na mňa....dúfam, že podrástli....a že ma nestopnú.... 😔

malickaberuska
18. sep 2014

@falin iba clostyl. 😉 a uvidí sa podľa toho ako budem reagovať, ďalšie cykly bude prispôsobovať stimuláciu.

@sona_fit Soňka, no ja mám žiaľ veľmi nízke AMH, aj Mudr. Macháč povedal, že ružovo to nevidí. Ale že skúsiť to treba. 🙂 A to by sme neboli my, keby sme nevyskúšali 🙂
Doktor ma varoval, že môže mi z clostylu byť zle. Čo môžem čakať? Hovoril o mlžení pred očami... dosť sa toho bojím.

malickaberuska
18. sep 2014

@tixx Ahoj, ako sa máš? Badáš na sebe už nejaké tehotenské príznaky? 🙂

sona_fit
18. sep 2014

@lemoni86 Vitaj v klube 😉 Myslím že s RF budeš spokojná. A máš za sebou už nejaké vyšetrenia že prečo to nevyšlo? Ja sa v tom nejako nevyznám ale babenky tu včera o tom dosť popísali. Ja som už mala tiež jeden MA v 8 tt a príčinu nikto nezistoval. Ja som zhruba tie vyšetrenia co písali absolvovala pred asi pred 5 rokmi tak sa trochu bojím či sa odvtedy nieco nezmenilo.
Baby su zo Stelcom veľmi spokojne 🙂

lemoni86
18. sep 2014

@evadek tak.. .to ze konzultaciu sme riesili cez emaily kedze som z kosic, no zatial to bolo bez problemov, vsetky vysetrenia som mu popisala a vysvetlila co a jak, bolo mu to jasne ;) vravel ze nevidi u nas problem, vidi to cele len pozitivne ..aj co som si citala tu v skupine tak baby ho len chvalia.. ale vlastne vsetkych v reprofite.. ja som sa ani nevedela rozhodnut komu napisem :D ..akurat som citila, ze jeho si mam nakoniec vybrat 🙂 no.. ale aj tak sa bojim, som v tom dost pesimista ... tazko clovek mysli pozitivne ked sa mu uz 3 roky nedari :(

evadek
18. sep 2014

@lemoni86 aj ja som pesimista...aj vcera som tam tak prisla..ze som mu povedala co vsetko vidim ako problem..a on povedal, ze on ho tam este nevidi..ze po dvoch neuspesnych ho tam bude vidiet🙂)..na vsetko mi nieco predpisal....vsetko sa bude nejak liecit..fraxiparin..medrol...a zvysok zalezi len na mojich vajkach...muzovych spermiach...a na mojom organizme🙂
Neboj..ja som strasne depkova...a pesimisticka..co mi vcera naznacil..a odtial som odchadzala spokojna,ze ono to vyjde🙂

tixx
18. sep 2014

@malickaberuska 🙂 vies co, vobec... jedine,co mi je, je,ze som unavena, a nemam chut jest (ale vzdy sa donutim) v utorok idem na krv +sono,tak dufam,ze vsetko bude ok 🙂
vidim,ze si sa pytala na Clostyl - mne z neho nebolo nic, brala som najprv 2x1 a potom v Brne na softe 3x1, takze netreba sa nicoho bat. jasne,ze kazda to znasa inak,ale myslim,ze to v pohode zvladnes 😉

lemoni86
18. sep 2014

@sona_fit vdaka za privitanie 🙂 no to ze po potrate som dostala ziadanku na hematologiu, to bolo na zaciatku jula a objednali ma az na 8.10. .. to uz budem stimulovat.. Stelcl mi ale povedal, ze hematologiu indikuju az po dvoch neuspesnych IVF cykloch, ze u mna to bude s velkou pravdepodobnostou OK 🙂 tak sa tomu snazim verit. A inak, mam take bezne vysetrenia co sa robia v centre, mala som CA 125 zvysene az na 118, na laparke mi zistili endosku I. stupna, ale vsetci doktori vravia ze to mam v pohode ... som este alergicka na spermie, to svadci o tom preco som prirodzene este neotehotnela ;( alergicka som asi aj koli tej endoske. inac som v poriadku, vajecniky ok, vajcovody priechodne hm 😔

tixx
18. sep 2014

@evadek inak to je dolezite, ked tomu takto veris 🙂 urcite sa to podari 🙂

sona_fit
18. sep 2014

@malickaberuska ja to AMH ani nemám vyšetrene. Minulú stimulku som mala take nejake mrakoty z neho, ale len večer ked som išla z tmy do svetla, teraz mi bolo už od 4 dňa jak som ho brala zase veľmi zle, taká ťažoba, nevoľnosť, som sa bála ale da sa to vydržať. Máš menšiu dávku a si mladšia tak to budeš lepšie niesť. 😉

tixx
18. sep 2014

@lemoni86 ja som tiez mala Stelcla - a si v dobrych rukach 😉

lemoni86
18. sep 2014

@tixx fuuu.... tak to dufam .. inac, gratulujem ze vam to vyslo 🙂 neviem sice aky si mala pribeh... este som sa nestihla docitat :D som zatial na 1730tej strane tejto diskusie :DD ... ale kazdy uspech mi tu dava nadej 🙂

sona_fit
18. sep 2014

@lemoni86 Tak to nevidím až take zlé. Si v podstate oki až na tu blbú alergiu. To bude dobré, uvidíš, aj ja si hovorím že druhý krát to už vide, jeden potrat ma teraz za sebou už skoro každá žena, aj zdravá.
Ja už mam skoro 40 r., tak je to riziko väčšie a moze sa zopakovat, povedal mi dr., s tým nic nenarobila. A tiež mam endošku aj cystu na vajecniku.

evadek
18. sep 2014

@tixx s tym pocitam....🙂vsak robim preto vsetko..stravujem sa bezlepkovo - kvoli zlepseniu imunity, beriem vitaminove doplnky, zacinam cvicit..mam lieky na znizenie imunity...a dobreho doktora..🙂
uz nech tu je koniec oktobra🙂na Vianoce bude babatko v brusku..🙂

lemoni86
18. sep 2014

@evadek ja som sa so Steclom osobne ani nestretla...vdaka tejto teme som si vytvorila k nemu akysi vstah, resp doverujem mu 🙂 aj to ze ako so mnou komunikuje, odpovie mi skoro hned na mail, stale sa tam usmeje.. proste citim ze tento clovek mi naozaj chce pomoct a nechce len zdrapit peniaze. co sa tyka liekov, aj mne predpisal medrol, tak som zvedava.. snazim sa teraz jest vela ovocia aby som dovtedy neochorela, lebo medrol mi znizi imunutu.. drzim ti inak palce 🙂 kedy idete nato?

malickaberuska
18. sep 2014

@lemoni86 hlavu hore, sme tu mnohé, ktoré sa snažia aj niekoľkonásobne dlhšie ako 3 roky 🙂 Tú diaľku máte nepríjemnú, ale verím, že to bude stáť za to 🙂

@evadek My s mm sme realisti, niekedy optimistickí, niekedy pesimistickí, podľa toho ako sa vyvíjajú fakty. Do RF sme išli ako pesimistickí realisti. A odchádzali sme od Mudr. Macháča s istou dávkou optimizmu. Myslím, že oni všetci v RF vedia veľmi povzbudiť. 🙂

@sona_fit Ja som niekde čítala, že clostyl znižuje sliznicu maternice. Je to pravda? Rozmýšľam že začnem si variť čaj z alchemilky. Len neviem či ho mám piť od 1DC.

Skúšali ste niektorá tu alchemilku?

lemoni86
18. sep 2014

@sona_fit nj... ostava mi len verit.. ja budem mat v novembri 28 rokov, tak preto je to este ako tak ok.. bojim sa ale tej endosky dost, ze sa to zhorsi :( no a tu alergiu mam ako uvedene ze protilatky proti spermiam norma 16,3 mU/100uml... tak neviem co to znamena, nejak som sa nedocitala o tom vela a ten moj lekar v predoslom care bol "velmi" ochotny mi to vysvetlit :/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre