Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tixx
18. sep 2014

@lemoni86 ty mas teda trpezlivost, to fakt si to cele citas? inak su tu strasne zlate baby v tejto skupinke,takze ti urcite vzdy ochotne poradia,ked budes potrebovat. Ja rozhodnutie ist do Brna beriem ako jedno z naj rozhodnuti, my sme boli predtym v Gyn-Five, ale tam by sme sa k IVF dostali niekedy v decembri najskor. a tu v Brne to islo super rychlo, 4.8. prva konzultacia, stimulka, OPU, a 5.9. vklad a o 9 dni na to pozitivny testik 🙂 takze Stelclovi budem vzdy vdacna, ze nam pomohol otehotniet, my sme mali problem len v spermiograme a ja som mala vysoke AMH, preto som bola na IVF soft, ale aj tak som potom chytila mierny hyperstimulak,ale uz aj z toho sa dostavam 🙂 takze doporucujem!!! 😉

tixx
18. sep 2014

@evadek to je to spravne odhodlanie 😉 tak priebezne informuj,ako sa ti dari 🙂

evadek
18. sep 2014

@lemoni86 a koklo mg a ako cato beries medrol?...mi asi az koncom oktobra...chceli sme ist o dva tyzdne..ale je to komplikovane...

evadek
18. sep 2014

@tixx budem...si ma dobre namotivovala..tak dufam,ze naozaj ak nie prvy-ale druhy bude posledny pokus🙂..ty pekne tehulkuj..mas i nejake tazkosti?

sona_fit
18. sep 2014

@malickaberuska Podľa mňa neznižuje, predtým som v 3 stimulkach na SK vždy potrebovala estrimax, a tu som mala 1 raz po ňom výšku 9,5mm a teraz mam 9,7mm, co je pekne. Takze si to nemyslím. Na KET som mala v prirodzenom cykle len 7,5mm.

lemoni86
18. sep 2014

@tixx fakt je super citat ked sa to niekomu podari v brne a este tak skoro, tesim sa moc 🙂 zelam ti aby ste to dotiahli do uspesneho konca a bez problemov 🙂 no a citanie tejto diskusie mi poskytlo mnozstvo informacii, a celkom ma to aj bavi to citat 🙂 baby tu mali rozne problemy s otehotnenim, a nedarilo sa im donosit, atd... proste davalo mi nadej ze aj s velkymi problemami to brno zachranilo.. bola tu baba ktora mala na svk 3 ivf neuspesne, asi 4 krat potratila po prirodzenom otehotneni... v brne jej spravili jedno IUI, a cakala dvojcata, uz aj porodila 🙂

evadek
18. sep 2014

@malickaberuska tak isto som tam isla..straaasne vela zleho som mu vravela...a videl ,ze som pesimistka na zaklade skusenosti....a teraz som optimistka..s miernymi pochbnostami a strachom..co je asi normalne🙂

lemoni86
18. sep 2014

@evadek zatial mam predpisane 4mg 1x denne od OPU.. .tak neviem ci to staci ale verim Stelclovi... no a koncom oktobra uz budem mat v brusku bublinky .. budem drzat palce ;)

tixx
18. sep 2014

@evadek zatial vobec ziadne 🙂 tak len nech to tak ide dalej, zajtra si idem spravit asi posledny test, mala som doma len 2 mamatesty a ten jeden z RF,ktory som si mala robit vcera, ale robila som predvcerom, tak som to nepovazovala za potrebne..aj Stelclovi som pisala, a napisal,ze ak je test pozitivny, tak sa mam potom objednat na sono...no a poslala som mu fotku testu a napisal ze: Bezpochyby je pozitivní 🙂 takze som si dalsi teraz nerobila,ale ten z RF chcem este minut 🙂 potom uz v utorok na krv + sono, tak tam mi snad potvrdia,ze je vsetko,ako ma byt 🙂

tixx
18. sep 2014

@lemoni86 no ved mna tu presne takto baby namotivovali, nech tam zavolam, lebo v GF ma uz posielali na laparku (podla mna, mojho gyndosa aj Stelcla) uplne zbytocne... tak som si zavolala do Brna, povedala som,aky mam problem, a aj ked maju zvycajne termin objednavania na konzultaciu 1,5 mesiaca, mne dali termin o dva tyzdne - ja som uz mala tu laparku naplanovanu na 20.8. totiz... tak som povedala,ze mam problem a ze si chcem potvrdit,ci to naozaj musim podstupit a oni mi ten termin nasli, vysli mi uplne v ustrety. fakt su tam neskutocne mili a hlavne odbornici 🙂

evadek
18. sep 2014

@lemoni86 ja mam 4 mg - dva krat denne uz odteraz..to znamena asi 6 tyzdnov pred ivf...ale ja mam vela imunit. problemov...

lemoni86
18. sep 2014

@tixx wow... to fakt ze na laparku zbytocne? sa divim normalne teraz.. mne dr v CAR vravel, ze to moze byt uplne zle, ktovie ake to tam mam dnu vsetko zrastene atd, v akom stave su vajecniky a tak... mala som z toho obrovske stresy, velmi ma vystrasil.. .a ze budem mozno vela potracat a tak.. uplne cele zle :( velmi mi potom odlahlo ked som mala tu endosku len taku slabucku, no i tak uz bude rok od toho a nepodarilo sa prirodzene :/ tam bude tiez imunologicky problem... ale verim V reprofit 🙂

lemoni86
18. sep 2014

@evadek aha.. a ake mas problemy ak sa smiem...

janikajanka
18. sep 2014

ahojte baby,

prosím vás máte niektorá skúsenosti s rozhádzaním cyklu po stimulkách? ja som tento rok od januára mala 3 stimulky - clostilbegyt a merional a teraz mávam ms na 19 - 20. deň, čo nie je dobre. písala som lekárovi do brna, chodím otevrelovi a odpísal mi že by to bolo dobré upraviť liekmu - duphaston, utrogestan.... ak máte niektorá skúsenosti, napíšte mi prosím

ja užívam euthyrox 50 mg a medrol 4 mg.

pekný deň všetkým

jana

lemoni86
18. sep 2014

@janikajanka ahoj, tak ja mam skusenost akurat s meskanim MS tyzden ... no neriesila som to nijak este liekmi.. verim ze sa cyklus spamata sam ..

evadek
18. sep 2014

@tixx jeeej..to je super🙂..uz len nech pekne vyjde sono a krv...a je to ok🙂 ...ja dufam,ze ta bude cim skor nasledovat vela bab z nasej skupinky🙂...

ludinka
18. sep 2014

@skaredekacatko ahoj
no ja som bola aj na imunologii v prahe ale nic nezistili, hemato vysetrenie mi robili este v is care kedysi davno...mem nejaku trombfilnu mutaciu ale uzivam iba anopyrin,
bola som aj na laparke kde mi nasli endometriozu ale iba 1. stupna a to vraj nema vplyv na otehu,
takze jasna pricina sa u nas nikdy nenasla 😒

evadek
18. sep 2014

@lemoni86 protilatky na stitnu zlazu, spermiam, zvysene cytokiny...a ANA ...takze skoro vsetky imuno veci....Ty?

janikajanka
18. sep 2014

@gagirl ahoj ja posielam dnes, ešte potrebuješ poradiť?

lemoni86
18. sep 2014

@evadek tak co sa tyka imuno to len v CAR zistili ze mam tu alergiu na spermie.. inac som alergicka na zvierata, ale ziadne imuno vysetrenie podrobne som si este nedala... dufam ze to ani nebude potrebne ...

evadek
18. sep 2014

@lemoni86 tak ked beries medrol..tak to je preventivne..aj keby si nieco mala...tak ten medrol by to mal dat dokopy🙂 ..ja aspon v to verim🙂

beni23
18. sep 2014

@crazybabenka Držím palce

tixx
18. sep 2014

@evadek to dufam aj ja a prajem to kazdej z vas! 😉

lemoni86
18. sep 2014

@evadek jj... ja som sa najprv zo zaciatku Stelcla pytala ci mi nepredpise Prednison na prevenciu.. a tiez som vravela by som ho skusila brat 6tt pred ET, no zas na druhej strane to je svinstvo do tela, tak mi predpisal medrol od OPU preventivne...uvidime ci to zaberie🙂

evadek
18. sep 2014

@lemoni86 no vidis..on vie co robi....a dufam,ze mi to neuskodi ked to budem brat tak dlho...ale tak uvidim-e🙂

lemoni86
18. sep 2014

inac baby, na gynde vam predpisali lieky nejake aj ked je to IVF v cechach? myslim take clostilbegyt, utrogestan, pregnyl..

tinka9075
18. sep 2014

@lemoni86 ahoj treba veriť u nás bolo Brno posledná nádej ale Štelclovi som verila že z Reprofitu tehotná pôjdem a hotovo som to brala ako hotovú vecto o mne si písala 3x ivf na sk 5 potratov a stačila jedna iui v Brne a dvaja loptoši mi už robia radosť 14 mesiacov 🙂 🙂 oplatí sa bojovať 😉 😉

lemoni86
18. sep 2014

@tinka9075 jeej dakujem za spravu.. .presne teba som myslela :DDD a mas prekrasne deti 🙂) to je fakt parada 🙂) .. my sme sa rozhodli ze na svk uz nebudeme chodit do carov aj ked som tam absolvovala len jedno IVF... uz len Brno Reprofit 🙂) aj tak ma vyjde ten soft rovnako ako jendo preplatene ivf na SK

janikajanka
18. sep 2014

ahojte baby,

dnes tu straším s otázkami, prosím vás má niektorej partner asthenoteratozoospermie alebo teratozoospermie?

ja som si dnes podrobne preštudovala vzáznamy z reprofitu a skoro som odpadla. vôbec som to neriešila, lebo sme dostali výsledky spg ešte na slovensku že všetko je ok. tak som písala do reprofitu v panike a vraj sa to liečiť moc nedá, len vitamíny....

ak máte niektorá s tým skúsenosti prosím napíšte mi lebo sa už z toho asi zosypem... ☹

dakujem

gagirl
18. sep 2014

@janikajanka dakujem moja ale uz som tam potom volala a a aj poslala uz..si zlata..🙂citala som v tvojom blogu ze si absolvovala uz aj hysteroskoiu..prislo sa na nieco?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre