Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka1124
18. sep 2014

@gagirl dakujem, dufam, verim, ze tentokrat to vyjde🙂

lily28
18. sep 2014

Ahojte baby,máte niektorá skúsenosť s nízkym amh napr.0,14?Dá sa stým niečo robiť?Ďakujem za odpovede...

staga
18. sep 2014

@zabka1124 drzim moc moc palce nech sa pekne uhniezdia 🙂 popijaj cervene vinko 😀 myslim ze mi sme sa tu stretli tak cca pred 2 rokmi ????

zabka1124
18. sep 2014

@evadek stvrtky maju vraj izraelske, tos sme sa smiali so sestrickou🙂!Neboj odpise hned rano, boli dnes ulietani, co som videla na takom papiery, len tak ockom, tak mali dost IVF ajET a KET

zabka1124
18. sep 2014

@staga ano presne, pred dvomi rokmi- v 2012, sranda, ze aj dr. Stelcl(Marcel) to vedel🙂, asi si ma nastudoval🙂🙂🙂!!!

zabka1124
18. sep 2014

@pbetuskap myslim , ze robia PK automaticky, mozno ak by si mala 1 vajicko, ze by ti ho vlozili aj na 3 den, ale vacsinou vkladaju na 5 den a to uz je PK🙂🙂🙂!!Aspon takto to viem ja, mozno babule tu maju ine skusenosti🙂!!!Drzim prsty, fakt ste si vybrali dobree🙂!!

staga
18. sep 2014

@zabka1124 a co mas? dievcatko alebo chlapceka? ja mam dievcatko a 10/9 sme vkladali 1hb/2 a dnes som si robila na obed test a tak sa vidi ze mala bude mat surodenca 🙂

zabka1124
18. sep 2014

@staga wauuuu gratulujeeeeem🙂🙂🙂!JA mam chalana MAtuskaaa🙂🙂 a teraz mi Marcel povedal, ze to budu dvojicky chalanii🙂🙂🙂🙂!!Tak uvidime, ci vesti dobree🙂🙂🙂🙂!!!

zabka1124
18. sep 2014

@staga a to ti z ukazal test na 8den???Paradaa🙂🙂🙂!!!Budeme hadam tehulkovat spolu🙂🙂

staga
18. sep 2014

@zabka1124 nech je len dobry bosorak 😀 ale daj mi potom vediet a kedy chces testnut? alebo pockas do krvy?

zabka1124
18. sep 2014

@staga no vychadza mi to na 30.9.14, takze testujem az vtedy!!!!Mozno ak vydrziim🙂!No neviem ci vydrzim, ale hadam hej🙂!!a ak potom by bol test pozitivny , tak idem na krv a ak nie, tak idem tiez🙂!JAsne dam vediet, ale teraz asi idem do postele, lebo to moje male strasidlo bude zachvilu hladat mlieko🙂!!!!tak nech so ready🙂🙂🙂!!Bru noc🙂🙂!!!

staga
18. sep 2014

@zabka1124 ano na 8den uz bola vidiet druha ciarka, zajtra sem hodim fotecku ale aj pri malej som to tak mala ze na 8 den uz bol test pozitivny 🙂

staga
18. sep 2014

@zabka1124 inac ja ked som bola v brne tak som povedala ze sa netestnem pojdem az na krv ale nevydrzala som 😨
tak dobru noc

malickaberuska
19. sep 2014

@lily28 ahoj, ja mám podobnú hodnotu. V RF v Brne sa venujú aj ženám s týmto problémom, takže neváhajte sa s manželom objednať, tá prvá konzultácia je zadarmo. Uvidíte, že budete z nich s manželom nadšení. Myslím, že môžeš ku ktorémukoľvek doktorovi, ale najviac sa na takéto prípady venuje Mudr. Macháč. Treba si doniesť aj výsledky zo všetkých vyšetrení ktoré máte. Dôležitý je celkový pohľad, aj to aké máš hodnoty FSH a LH. A koľko máš rokov. Inak, než som prišla do tejto témy, ani som nevedela, že je toľko žien s týmto problémom, cítila som sa v tom sama, stratená. Teraz je mi ľahšie, keď viem, že je nás takých viac, a že v Brne sú celkom úspešní, a ak by to fakt neišlo, tak majú skvelý program darcovských vajíčok.

malickaberuska
19. sep 2014

@lily28 a dá sa s tým robiť, určite. Skús si pozrieť tému o DHEA, to je látka o ktorej v USA pri IVF zistili, že dokáže niekedy AMH o niečo zvýšiť, alebo aspoň zlepšiť kvalitu vajíčok. Odporúča sa brať aj melatonín a vitamín D3, ak si dobre pamatám.
Ak si DHEA ešte nebrala, tak skús, po dohode s doktorm v CAR si daj niekoľko mesačnú kúru a potom treba spraviť HP. A odsledovať cyklus na UZV.
Ale hlavne si daj porobiť všetky potrebné vyšetrenia, ešte tu na Slovensku, aby sa nestalo, že vaječníkom sa podarí nejaké vajíčka zniesť, a nevyjde to kvôli nejakej zanedbanej hlúposti.

malickaberuska
19. sep 2014

@haimi Tebe AMH kolíše medzi tými dvoma hodnotami?

crazybabenka
19. sep 2014

tak som sa znovu po rozhovore so Štelclom dorevala....zlatý sa mi ospravedlňoval a povedal...že nech na na neho nehnevám....že to nevyšlo 😀 😀 😀

ivka3901
19. sep 2014

@malickaberuska ahoj možem potvrdiť aj ja mám nízke AMH síce už neviem akú hodnotu,lebo mi to robili v GF už dávno,ale netvoria sa mi teda netvorí sa mi veľa vajíčok a preto chodíme do BRNA do reprofitu a akurát začínam stimulovať na darcovské vajíčka aj ked štelcl chcel ešte skúsiť soft cyklus,ale som odmietla 😒

lienka_1
19. sep 2014

@crazybabenka Co to citam????? Velmi kona nestiham v poslednom case. Ty uz si po vklade? Je mi to luto! ☹

crazybabenka
19. sep 2014

@lienka_1 nie....dostala som stop v stimulke....vytvoril sa mi jeden jediný folikul.....ďalší cyklus s vyššou dávkou 😉

lienka_1
19. sep 2014

@crazybabenka Aha! Mrzi ma to!

malickaberuska
19. sep 2014

@ivka3901 Ivka, áno viem, čitala som už Váš príbeh. Veľmi vám držím palce 🙂 Treba počúvať svoju intuíciu a keď tá nôtila že darcovské, tak dobre že ste sa nenechali uhovoriť. Ako rýchlo Vám našli darkyňu? Hľadali ste takú, ktorá sa ti opisom výzorovo podobá?

evadek
19. sep 2014

@crazybabenka a preco to vlastne nevyslo?....kolko si mala liekov na stimulaciu ked bol len jeden folikul?

crazybabenka
19. sep 2014

@evadek mala som 1x2 fostimony.....ono sa celkovo spravilo 19folikulov, ale malé do 7mm a aj keď sme dopichovali dlhšie tak ostali stáť a nerástli...iba ten jeden potiahol do 14mm.....teraz budem mať 1*3 fostimony

evadek
19. sep 2014

@crazybabenka a mas problem s amh..alebo preco k tomu prislo?..pozeram ,ze uz jedna "vacsie"baby mas🙂 Gratulujem🙂)..to bolo prirodzene?

lily28
19. sep 2014

@malickaberuska ahojky,veľmi pekne ti ďakujem za odpovede,my už chodíme od mája do brna,ale stále nič a až teraz som zistila že mám nízke amh,ale už dva mesiace pijem čaj čo mi poradila jedna dobrá bylinkárka-volá sa vitex jahnací...a už som čítala aj o tých tablet čo spomínaš dhea,spýtam sa doktora a objednám si ich...a ty ako pokračuješ?pomohli ti?

ivka3901
19. sep 2014

@malickaberuska no vlastne já som sa nenechala prehovoriť síce tento darcovský program je oveľa drahší ako dajmetomu soft alebo nativ,ale pravdepodobnosť,že sa to podarí je darcovského programu je oveľa vyššia ako u softzu alebo nativu vlastne s manželom som sa o tomto sposobe rozrávala od mája a potom sme sa rozhodli tak som vlastne zavolala v máji na recepciu a odvtedy to vybavujeme a oni nám našli darkyňu,vyplňovali sme taký dotazník ,kde je hlavná krvná skupina teba a tvojho partnera a potom farba vlasov očí výška váha atd.

malickaberuska
19. sep 2014

@lily28 asi áno, asi mi v niečom to DHEA pomohlo, ale potom už ani nie. Ale to nevadí, lebo každá reagujeme inak.
A FSH a LH máš aké hodnoty? A ovuluješ, alebo máš ako tak pravidelný cyklus?
A akú liečbu alebo stimuláciu si v Brne prešla?

malickaberuska
19. sep 2014

@ivka3901 ano, šance u darovaných sú v RF veľmi vysoké, dokonca vyššie ako majú plodné ženy so svojimi vlastnými vajíčkami 🙂

crazybabenka
19. sep 2014

@evadek hej ....malá bola prirodzene....resp....tiež z jedného "takéhoto nepodareného pokusu" mali sme ísť na IUI ale folik praskol skôr....rak sme sa "posnažili doma" 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre