Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
25. sep 2014

@zibi No ho nepreplaca vsak dovera a z principu som odisla ja som mic inpulzivna v tom to.

bobik77
26. sep 2014

@ivka3901 lebo mi stimulku ukončili Decapetylom kvôli hroziacemu OHSS, mala som 23 vajec. Kvôli tomu teraz beriem Estrimax 🙂....akurát vyrážam smer Brno a silno držte paľuchy....6 pokus.

ludinka
26. sep 2014

@tixx drzim palce 🙂

lienka_1
26. sep 2014

@bobik77 Silno drzim! 😉 Vela stastia!

lienka_1
26. sep 2014

Dobre ranko zienky! Dnes piatocek 😀 😀 😀 Sup-sup rychlo porobit a uzivat vikend! @falin, @ria191, @speranza1, @tinkatinulka, @nelly3, kde sa skryvate? Ako sa Vam dari?

ria191
26. sep 2014

@lienka_1 u nás patulínek 😀 😀 😀 a strááááááááášne sa teším na víkend síce veľa roboty ale čo už to je môj život 😀 😀 😀 . Ja mám veľa pracovných povinností a jasnačka nestíham takže na cválanie môžem asi tak zabudnúť a PC doma nemám ja som taká chudinka ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a ani tak skoro nebudem mať 😝 😝 😝 😝 😝 😝 no ale možno ak boh dá budem mať niečo vzácnejšie 😀 😀 😀

tlucka
26. sep 2014

@sona_fit
@tixx
@gagirl
@ludinka Kočeny, tak už mám po hysteroskopii. Dopadlo to celkom fajn. Nič mi nenašiel, teda žiadne polypy ani nič, čo by bránilo otehotneniu. Zobral mi nejaké vzorky sliznice na histológiu, a výsledky budú o týždeň. Dal mi žiadanku na imunológiu, takže najskôr si urobím imunologické vyšetrenie a až potom vklad. Takže vklad mi vychádza najskôr v januári, alebo aj neskôr. Ale nevadí, čo už narobím. Aspoň ešte absolvujem kúpele, s mužom odbavím štátnice v januári a potom nám už nič nebude brániť v tom, aby sme si išli pre mrazáčikov 😀

tlucka
26. sep 2014

@sona_fit Sonička, ako sa máš dnes? Dúfam, že na testíku sa objavili dve //. Držím palčeky 😉

tlucka
26. sep 2014

@tixx Tak akosi dopadla u lekára na sone? Brali ti aj dnes krv?

tlucka
26. sep 2014

Kočky, prosím vás, potrebovala by som kontakt na imunológiu v Nitre. Na nete som našla číslo, ale neviem, či je to správna klinika Medicentrum Dzurilla. Ešte sa chcem spýtať, či robia všetky imunologické vyšetrenia v oblasti reprodukčnej imunológie ako v Prahe, prípadne Medirexe. Čo všetko by som mala mať vyšetrené? poradíte?

evadek
26. sep 2014

@tixx ahoj tixxinka?...akoooo ..daj nam vediet...drziiim ti palce🙂

lienka_1
26. sep 2014

@ria191 Ja to vidim tak, ze si skor stastny clovek, ze nemas doma PC. Ja by som vysmarila aj telku. Nechala iba stereo, aby sa dala pocuvat fajna muzika 😉 A ja som si dnes urobila akoze lahsi den, tak cvat mozem....lebo sa uz potom naozaj nebude vobec dat. A co tie tajomne slova na konci?????!!! Si uz nebodaj aj na vklade bola a mi nic nevieme??? 😝

ria191
26. sep 2014

@tlucka je to medicentrum dzurilla špecializujú sa na reprodukčnú imunológiu dokonca robia viacej vyšetrení ako v Prahe aspoň to tvrdila Dzurillová na konzultácii už mi dva krát prehodili odbery takže teraz ti ešte neviem povedať čo konkrétne nám dala robiť lebo to určuje ona pri konzulke. Každopádne odporúčam 😀 😀 😀

tlucka
26. sep 2014

@ria191 Ďakujem 🙂 Marilo sa mi, že práve ty si tam mala ísť. Prečo ti prehodili odbery? Dlho sa čaká na konzultáciu?

ria191
26. sep 2014

@lienka_1 ale "p..ku" májovú 😠 😠 😠 mne sa všetko potrtkalo dokonca aj antibiotiká sme s mm brali a pri našom spermiograme som fakt happy ale už kašlem na to chytila som nejakú pliagu po hysteroskopii. Aj imunologické odbery mi stále odkladajú takže ja sa už ani nevzrušujem. Ideme v októbri aj keby tanky padali. No na výsledok som fakt veľmi zvedavá a ešte na to čo sa ešte "poserie" 😝 😝 😝. Tak ty si krásne cválaj a ja idem akože makať 😀 😀 😀

ria191
26. sep 2014

@tlucka ja som čakala dlho lebo som sa objednávala v júni a išlo zrovna dovolenkové obdobie a marí sa mi, že robia iba dva dni v týždni a majú toho ževraj veľa tak ma objednala na september aj hneď s odbermi a potom mi volali, že odbery rušia lebo robili veľa zbytočne drahých vyšetrení, tak najprv konzultácia a MUDr. rozhodne aké odbery spravia. Tak mi naplánovali odbery na 23.9. a to mi zase zrušila a dala na október tak som aj trochu vytočená lebo som presunula IVF-ko na október kvôli nim

tlucka
26. sep 2014

@ria191 Ách, do kelu, naše zdravotníctvo... No comment.. Niekde sa dá všetko, len tu v banánovej republike nič.. Ja tam dnes poobede skúsim zavolať, som zvedavá na kedy ma objednajú. A ďakujem za info 🙂
V príspevku pre lienku som čítala, že si dostala po hysteroskopii "nejakú pliagu". Kde ti hysteroskopiu robili? Myslíš, že si to dostala na operačke? Alebo potom nejaké zápaly? Ja som totiž bola včera na hysteroskopii, tak či sa mám niečoho obávať...

ria191
26. sep 2014

@tlucka myslím si že po hysteroskopii lebo s mm sme nemali žiaden styk takže on ma nemohol nakaziť a problémy začali po hysterke a bolo to v B.Bystrici i keď to mi je veľmi čudné lebo mesiac predtým som tam bola na laparke a vtedy som nič nedostala ale stať sa môže a pritom je to v B.Bystrici na vysokej úrovni všetko prerobené. Možno som mala oslabený organizmus ešte z laparky inak je hysteroskopia bezpečná.

tixx
26. sep 2014

@tlucka ahoj Luci, tak som rada,ze ti to dobre dopadlo, a ze este absolvujes tieto posledne vysetrenia a potom sa uz urcite podari 😉 ja som bola na ultrazvuku,krv mi nebral, a konecne tam videl dutinku so zltkovym vakom,takze zatail je vsetko ok, na bud. tyzden (tiez sa mi to zda skoro,ale co uz) mam dojst na dalsi, kvoli ♥.

ludinka
26. sep 2014

@tixx tak to je super sprava gratulujem 🙂 😵

tixx
26. sep 2014

@ludinka dakujem moja, uz som pisala Lucke vyssie, ze zatial to vyzera ok, dutinka bola len jedna a vraj to hcg mam take vysoke asi preto,ze som mala ohss, no v inej skupinke,kde boli baby na ET ma jedna holka,co tiez bola v podobnom termine,ako ja na ET, hcg 9000, cize podla mna je to normalne. a @diska mi poslala taku super tabulku,kde su hodnoty hcg po ET, a tam som v tej hornej hranici,ale stale v norme 🙂 takze snad bude vsetko,ako ma byt, ja verim tomu,ze ano 🙂

tixx
26. sep 2014

@evadek ahoj moja, pisala som babam vyssie, lekar sa ma pyta, tak co, uvidime nieco? a ja ze - jasne, uvidime, alebo budete musiet lepsie hladat 😀 a on ze - vidite,aj okuliare som si zobral 😀 ale ani asi nebolo treba, bolo to pekne vidiet, a manzelovi som domov zobrala nasu prvu fotecku 😉

evadek
26. sep 2014

@tixx gratulujeeeem..Ja som to vedela od zaciatku...:tesim sa ....uz len nech ta vsetky pekne nasledujeme🙂

evadek
26. sep 2014

@tixx hahahahaha...tak ste si zavtipkovali...)))...prvaaa foto...oooooo🙂
Tak vidis..niekedy treba posluchat Stelcla...aj ja budem....)...mozno🙂))

tixx
26. sep 2014

@evadek no to by si mala, on fakt vie,co hovori 🙂 a ja som mu neskutocne vdacna,ze nam pomohol, lebo neviem neviem,ako by to bolo tu na SK... som rada,ze som sa rozhodla ist do Brna 🙂 takze aj ty si si dobre vybrala. ty inak kedy zacinas stimulku?

gagirl
26. sep 2014

@tixx blahozelam..a nabuduci tyzden uz bude aj srdiecko🙂

tixx
26. sep 2014

@gagirl duufam, a ak nie, tak neskor, len nech je 🙂 som si tu na konovi citala,ze niektore baby mali az v 9tt,tak to chcem brat s rezervou, ak by aj na buduci tyzden este nebolo 🙂

ludinka
26. sep 2014

@tixx aj si osobne myslim ze tie baby co mali to srdiecko tak neskoro mali asi posunutu ovulku, ked je tehu cez ivf tak by srdiecko malo nabehnut najneskor do konca 7 tyzdna, kolko budes nabuduce po et?

evadek
26. sep 2014

@tixx jaaaaaaj...teraz buduci pride prvy menzes...ten nie...az potom ten druhy..dufam,ze to uz nic neposunie🙂
Takze casu dost...a vlecie sa to🙂

sona_fit
26. sep 2014

@tlucka Ahoj Lucka, no super správy. Aspoň už budeš mat kompletne všetko za sebou a potom to už musí vísť! Čítam že este ideš na imunologiu do NR. Ja ju tiež nemám spravenu a ani nic neberiem na ňu, tak uvažujem či tiež neísť.
Včera ráno na teste tiež nic, 11 den bol, este testnem zajtra ráno ako mam predpísané ale asi nic. Neviem co mi je, mam teplotu 37,2, zimnicu a nic mi nie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre