Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
29. sep 2014

@janikajanka a to ten v lekarni? musim si kupit aj mysi chvos caj mi tu poradila@ludinka ..fakt stale daco ..ale tak ja mam maly myom len 9 mm ze sa nemam stresovat ako si dopadla? napis IP 😉

zibi
29. sep 2014

baby ja sa uz davno chystam ze skomletizujem tie clanky ktore mam poodkladane do nejakej temy ..co je na co dobre a tak alebo pripadne skupiny..ked nebudem mat v tehu co robit tak to tu hodim 😝

sona_fit
29. sep 2014

@tlucka
Ahoj Lucka. No nejako sa nedari, uz by som si aj mohla zvyknut 😉 Rozmyslam este aj ja nad tou imunologiou, citala som teraz prispevky, predison ani nic podobne mi nikdy nedali.
Mám za sebou 5 neuspesnych IVF - t.j. 5 ET + 3 KET.
Do NR asi nepojdem, citala som ze je to tu otrasne, a mozno by mi to poistovna ani nepreplatila nakoniec pre moj vek a tiez sa tu plati pri pohovore 45,- na osobu, tj. aj s mm 90,-e.
Chcem sa objednat k dr. Malickovej do Prahy, mozno budem cakat na termin ale vysledky su do 3 tyzdnov, v NR sa na ne caka 6-9 tyzdnov.
Mna uz tlaci vek! Teraz musim makať a večer doriešiť tu Prahu.
Ty si sa ako rozhodla?

zibi
29. sep 2014

baby poradte co je lepsie ..utoros ci ten gel ? neviem sa rohodnut co si mam dat predpisat..utros som mala 3x a na nervy to vkladanie.. to druhe ten gel som este nemala aj ked je drahsi ...ale mozno je lepsi??

zibi
29. sep 2014

@sona_fit a nemozes ist do medirexu do blavy?

sona_fit
29. sep 2014

@zibi Musim este pozriet, citala som o tom uz v sobotu a presne si nepamatam, ale tiez sa tam dlho caka, aj na vysledky, vraj to posielaju do Kosic. Este pozriem, ale asi dam tu Prahu. Do dalsieho IVF uz nechcem ist, mam ale este 3 mrazacikov, tak by som pred KET chcela este nieco pre to urobit.
Skoda ze som tomu nevenovala skor vacsiu pozornost, ale az na tychto strankach som sa zacala "ucit".
Pred rokom som sa pytala mojho gyn. ze ci by nebolo dobre urobit imunologia a odpinkal ma ze urcite netreba, nech neprehanam, ledva som ho nahovorila na hematologiu.
Uz sa nechcem nikde doprosovat, proste pojdem a zaplatim si a hotovo!
Uz som znechutena zo SK.

tlucka
29. sep 2014

@tixx Mne je to jedno, ale ja by som mohla až okolo pol jednej, tak neviem, či je to pre teba už neskoro. Tak keĎ ti to vyhovuje, tak sa môžme na chvíľu sretnúť. Ak nie, tak prídem po tretej ja.

zibi
29. sep 2014

@sona_fit tak na rychlo ked potrebujes vysedky tak ti zakladnu imunoglogiu urobi aj klasicky imunolog..povedz ze ides na KET a ze v centre ti poradilo skontolovat zakladnu imunitu..tak ich popros ze potrebujes
ANA - protilatky tie sa vseobecne beru pri zapale a je dolezite aby boli negativne alebo slabo pozitivne ked uz ... mensie zlo ..ked su silno pozitivne tak najprv liecba bud antibiotika alebo prednison..ana zvysuju aj rozne bakerie .. 😖
a tu zakladnu celularnu imunitu - to si tie nk bunky ti spravi aj imuno obycajny ..mne to dokyna zobrala v pohode ..dolezite je to CD56+
mozno ked to ma kde poslat by ti zobrala aj tnf a cytokyny to sa opytaj ale zaklad nk bunky ti zoberie.. 😉
a daj si na hemato zobrat ten anexin v ked uz nic tak aspon to ..ked toje zvysene tak na to ti nepomoze heparin lebo sa na to beire len aspirin alebo anopirin ..cize treba vsetko preliecit

pytaj v brne medrol ma menej neziaducich ucinkov oni to bezne daju bez problemov len 6 tydznov minimalne by si mala brat pred ket aby ti to pomohlo .ale najprv ten imunolog..praha zbytocne podla mna nk bunky tam nerobia a ked ti obycajny imunolog moze zobrat tie nk bunky tak naco cakat a vysledky nk bunkiek mas do tyzdna
a pytaj si ten intralipid
ked nemas ziadne hemato problemy tak oni v brne davaju aspirin a prednison medrol preventivne plus ich pytaj intralipid a ked nejdes na opu tak aspirin anopirin mozes brat v pohode 🙂

zibi
29. sep 2014

@sona_fit ked mas problemy s gyndosom tak ho obid - vobec ho nekontaktuj na vysetrenia..ked potrebujes papier tak kontaktuj obvodaka.on ti da aj na hemato a aj na imuno
ja mam chapavu dokorku ale ked dakto daco mal a bol problem tak som povedala ze viete ze idem na ivf ..ze je to strasne drahe ..tak si idem a chcem dat spraivt radsej vysetrenia..lebo ze nam to uz tolko krat nevyslo..a to stale zaberie 😀 na city zahraj doktorom sa zlutuju 😀 😝 😝 😝
inak je to hrozne ..ale v zahranici je to este horsie.mam znamych co su vonku napr. nemeckoa tam ze je to daleko horsie zo zakladnymi vysetreniami a lekarmi 😝

tlucka
29. sep 2014

@sona_fit Soni, ja som sa objednala do tej Nitry, ale mala by som platiť dokopy aj s mužom 40 Eur. A počula som dobré referencie na toto medicentrum, tak neviem. Ale som objednaná až na november, síce sa mi nejako nechce čakať.. ale čo už narobím...
Ty si tuším priamo z Nitry, tak asi to Medicentrum poznáš. Počula si na to Medicentrum nejaké negatívne referencie? Tuším ešte porozmýšľam, kam nakoniec pôjdem 😒

sona_fit
29. sep 2014

@zibi Uff, tolko informácií, ďakuje moc, musim si urobiť zoznam aby som vedela co a ako.
Ani neviem co mi na hematologii vlastne vysetrili, len som im povedala ze chcem vysetrenia kôli neuspesnym IVF a jednemu potratu. Vo vysledkoch sa nevyznam, len doki mi tam povedal ze je to OK.
Musím pohladať ci su tam tie veci ktore si pisala.
Ešte sa budem musieť s Tebou radiť 🙂 Ďakujem zatiaľ moc!

tixx
29. sep 2014

@tlucka Luci, kludne po pol 1. Napis mi na mobil,ked uz budes moct, a ja vyrazim a do 15 min som tam 🙂 Len sa potom otocim k tebe, na obed uz som sa teda dohodla s kolegynami 🙂

zibi
29. sep 2014

@sona_fit jasne v poho..neboj sa to ja na zaciatku vsetko vychrlim zo seba 😀 a potom dojdes na to ze polovicu uz mas a ze je to ok ..takze potom uz len par testov staci spravit a je to v pohode
vseobecne plati ze kopec bab ma za sebou vela ivf a vysetrenia ziadne..alebo len zakladne..takze preto som vsetko spisala..aj vyssie som niekde dala par stran dozadu vsetky vysetrenia co treba
a stitku mas ok?

diska
29. sep 2014

@janikajanka ahoj ,ano je to bez narkozy,da sa to prirovnat k transveru,len je tam chvilu taky vacsi tlak,cize to trosku boli ale da sa to zvladnut v pohode.

@zibi ahoj,ja by som urcite volila crinone,je ovela pohodlnejsi a aj menej vyteka ,cenovo podla mna uz je to skoto jedno.

diska
29. sep 2014

ahojte baby prosim poradte ktore mate syndrom lepivych dosticek a zaroven aj vrodenu trombofiliu,pichali ste fraxiparina a sucasne brali aj anopyrin?

diska
29. sep 2014

@sona_fit ahoj ak ti mozeme poradi tak chod na imuno do Medirexu,nepotrebujes tam ziadne odporucanie a mas to bezplatne a spravia ti uplne vsetko,objednas sa u Mudr.Tibenskej a ak by bolo nieco zlozitejsie vo vysledkoch velmi ochodtne to s tebou odkomunikuje Mudr.Girovska.Mas to blizko Ikea,Avion a Kika ,tak si mozes spravit vylet 😉

ria191
29. sep 2014

@sona_fit v Nitre sa neplatí 45€ na osobu ale za oboch a na výsledky sa čaká tuším 6 týždňov a ani ja som nepočula na nich nič zlé z odbornej stránky mne síce dva krát odložili odbery ale to je skôr o poisťovniach a nie o tom stredisku rozhodne nemá zmysel sa valiť do Prahy keď už to máš pod nosom 😕 😕 😕

sona_fit
29. sep 2014

@ria191, @tlucka, @diska, @zibi
Ďakujem Vám dievčatá, asi ma nakoniec aj presvedčíte 🙂
Idem ešte zavolať do toho MEDIREXU.

balance
29. sep 2014

Baby aky ma mail koudelka?

malickaberuska
29. sep 2014

@tlucka ja som bola objednaná do nitry na tento štvrtok, ale odhlásila som sa. Čize mali by tam mať voľný termín 😉 skús zavolať, stáva sa, že pacienti sa odhlásia, tak ako teraz my.

janikajanka
29. sep 2014

@zibi ano v lekarni

malickaberuska
29. sep 2014

@diska v medirexe robia aj vyšetrenia a odbery? Ja som doteraz bola v tom, že oni len v labáku vyhodnocujú prijaté odbery.
A sú teda nejaké odbery, ktoré robia vNnitre, ale nie v medirexe? Alebo aká je teda pridaná hodnota tej Nitry?

balance
29. sep 2014

@nelly3 dakujem Ti velmi pekne!

diska
29. sep 2014

@malickaberuska v Medirexe v Ba,ti spravia odbery a aj mm,jemu aj spermose,vysetruju vsetko v ramci repro imunologie,to co tu uz zibi pise poctivo 🙂 ,potom ak je vsetko ok tak je ok a ak sa nieco najde tak Mudr.Girovska sa tejto problematike venuje, ona aj odporuci liecbu,je velmi ochotna ,komunikuje emailom.

malickaberuska
29. sep 2014

@diska ďakujem. 🙂
ešte raz sa pre istotu polopate opýtam - medirex robí všetko to, čo aj Nitra? 🙂

zibi
29. sep 2014

@malickaberuska medirex este mozno aj nieco viac 😉

tlucka
29. sep 2014

@malickaberuska Ďakujem 🙂 Už som aj volala a som objednaná 😀 😀 😀 Ešte raz vďaka. A ty prečo si zrušila termín?

evadek
29. sep 2014

@diska fakt komunikuje?..ja som jej poslala dva maily pred vyse mesiacom a nic :(

diska
29. sep 2014

@malickaberuska v Nitre som nebola tak neviem co robia tam .

ano komunikuje a dost obsiazne somnou riesila strasne vela vaci aj mimo jej obor ale je pravda,ze niekedy treba cakat dlhsie na email,ma toho vela a odpoveda do poradia ako jej chodia je na MD.
@evadek

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre