Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
29. sep 2014

@diska ja uz nejak na odpoved necakam...lebo to je uz dlha doba...
Tak sa musim spoliehat na to, ze co mi povedali v Brne vyjde...ze "obycajny" Medrol mi bude stacit...)
Viem..pocula som,ze ja na MD ...estei Tibenska mi vybavovala ,aby mi odpisala a nic...

diska
29. sep 2014

@evadek tak neviem,mne odpoveda ,ole ani ona ti krem medrolu a intralipidu nic ine ani nemoze poradit a este aj D 😀

tlucka
29. sep 2014

@malickaberuska Ešte by som sa ťa chcela spýtať, na koľkú hodinu si bola objednaná? Zdá sa mi, že na 11.00 hod. ale nie som si 100% istá, tak aby som náhodou neprešvihla vyšetrenie 😉

malickaberuska
29. sep 2014

@tlucka super 🙂 nevyhovovalo nám to časovo, teda manželovi 🙂 Plus počkám si ešte na výsledky hematológie a pôjdem tam aj s nimi, aby náhodou doktori krížom nerobili veci čo už boli vyšetrené, aby potom nebol problém v poisťovni 😉

malickaberuska
29. sep 2014

@diska
@tlucka
tak potom keď budete mať výsledky z Medirexu a z Nitry, tak spíšte zoznam že čo vsetko vyšetrili tam a čo tam, a porovnáme, uvidíme, či je v nitre naozaj niečo navyše, kvôli čomu sa nám tam z BA oplatí jazdiť 🙂 tipujem, že asi tam niečo navyše bude, ale bez podkladov sú to len dojmy a dohady 😉

evadek
29. sep 2014

@diska tak to vsetko beriem🙂 ..len som chcela po 6 tyzdnoch kontrolu..a Tibenska mi povedala,ze to len na odporucanie Girolskej mozem ist:(

cmudlo
29. sep 2014

Dievcata, na ktory den od oplodnenia sa moze ukazat pozityvny teh. Test?

diska
29. sep 2014

@evadek tak mne uplne inac hovori 😀 Ze ked potrebujem kontrolu mam sa obejdnat u Tibenskej a to mam hned vzdy v poslednej sprave napisene 🙂

@malickaberuska a v tej Nitre ti nevedia vopred povedat ake vysetrenia pounkaju? 🙂

evadek
29. sep 2014

@diska no to mas tak..ze vyber si 😀 ..

diska
29. sep 2014

@evadek mne je to uz jedno a ani sa mi nechce chodit tam stale dokola,takze si sama nasadim to co vzdy a mam pokoj ,akurat teraz mi Stelcl zvysil Medrol tak som ho posluchla 🙂

evadek
29. sep 2014

@diska mne povedal ked som zacala riesit vsetky imunitne veci, ze na vsetko je Medrol..a bolo doriesene...A ja, ze co s protilatkami na stitnu zlazu..a on, ze : tiez Medrol .)))
Povedal,ze mi na zaciatok nechce davat intralipidy a ,ze na co stresovat dopredu.,ze sa to nepodari ked sa mozno ani ku vkladu nedostaneme ..🙂)))) ....to je aky humor, ze?🙂)
kolko mas teraz?...12?16?...

diska
29. sep 2014

@evadek 12 mam ale po vklade ma v plane znizovat na 8 ked sa nahodou nerozmysli 🙂
tak ja niekedy neviem s kym rozpravam lebo mi nepripada ako doktor lebo sa stale len smeje 😀 aj ked pise tak same smajliky,no zvykam si naneho pomalicky.

lemoni86
29. sep 2014

cafte baby, mam taku otazku, ak 8.10. som objednana na vysetrenie na hematologii, tak bude to vadit ked uz mozno od 2-3.10 budem stimulovat ? neviem na kolko sa tam v tom vysetreni zohladnuju aj hormony ://

diska
29. sep 2014

@lemoni86 ahoj,no nemala by si byt na hormonoch

lemoni86
29. sep 2014

@diska tak to sa asi potom preobjednam.. :/ no stavim sa ze to vyjde az na januar. aj ked mi stelcl povedal ze na hematosku by ma poslal ak by sa 2. ivf nevydarilo... to druhe ma zacat teraz v oktobri..

crazybabenka
29. sep 2014

babule....ako sa prehavuje OHSS......na nete je toho veľa.....ale chcem "reálne skúsenosti"

diska
29. sep 2014

@crazybabenka nafuknute brusko,problem s cikanim,bolestive brucho,zimnica,stazene dychanie

crazybabenka
29. sep 2014

@diska a môžem to mať....aj keď som nemala ani odber ani vklad....len jeden jediný folikul? .....len ma dosť nepríjemne bolia vaječníky, ale inak nič

buba08
29. sep 2014

@crazybabenka pri jednom vajíčku by si OHSS nemala mat, ja som pri natíve mala tiez len 1 vajíčko a tiez ma pichal vaječník až do najblizsej mrchy, pýtala som sa na to Otevrela a potvrdil, že to pichanie odoznie s najblizsou mrchou.

crazybabenka
29. sep 2014

@buba08 ja som nemala nativ....ja som mala 1*2 fostimony......len som nezareagovala

diska
29. sep 2014

@crazybabenka najjednoduchsie je ist na utzv co sa tam deje ale ty si snazilkovala,ze? pichali ti aj pregnyl?

bobik77
29. sep 2014

@crazybabenka Ahoj moja, ja som mala OHSS 4.stupňa, ale vajíčok som mala 35. Takže pri nativ stimulácií sa vôbec nijakého OHSS nemusíš báť. Hrozí len vtedy ak je tak nad 20 ks vajíčok. Vtedy sa začne hromadiť v bruchu aj tekutina. Ja som mala 7 litrov a neuskutočné bolesti. Múdry a skúseny doktor sa vie OHSS krásne vyhnúť. Teraz som mala 23 vajíčok a žiadne OHSS preto lebo ak hrozí tak sa stimulácia ukončí skrátka nie Pregnylom ale Decapeptylom. Vajíčka sa vyberú a oplodnia. Takže tak, žiaden strach.....takže vôbec nepátraj po OHSS ak nestimuluješ silnými dávkami 🙂 😉

diska
29. sep 2014

@bobik77
to co pises je pravda ale nemusi to byl len tak a nie len pri takom pocte ja som mala ohss aj po 9 vajickach teda tolko odobrali ale maicke este vomne ostali a je vela moznonosti co a ako a ako telo zareaguje.

@crazybabenka ciste teoreticky mozes mat nabeh na nieco podobne ako ohss lebo si mohla mat malinke foliky ktore zacali teaz dorastat tebe sice stimulku stopli ale hormoniky este robia svoje ,su zeny co maju punkcie az okolo 18 CD ako napr , aj ja.Ale skor nepojde o ohss ale len ze tam santia neake folky co im to chvilu trvalo pokiak sa rozbehnu 😀 Neviem ci to nepisem metuco ale toto je len spekulovanie.Ak mas obavy skoc na utzv ale ak by si mala ohss citila by si sa horsie takze klud 🙂

crazybabenka
29. sep 2014

@diska veď rozmýšľam.....či nezavolám gyndošovi....nech sa na mňa pozrie....lebo ráno keď som s malou išla k doktorke.....tak som skoro nemohla vystúpiť z autobusu.....taká bolesť ...že som si skoro "cvrkla" 😝 a ten jeden folikul už praskol dávnejšie.....už len vydržať do budúceho pondelku...nech príde mrcha.....alebo nemusí....ak sa niečo zadarilo ,,,,,tak ako pri prvej dcére 😀 😀 😀

diska
29. sep 2014

@crazybabenka ja to vidim tak,ze sa zadarilo 😅

tixx
29. sep 2014

@evadek cau moja, ty ako si na tom prave, uz si zacala stimulku?

tixx
29. sep 2014

@tlucka DAKUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!!! 😉

tixx
29. sep 2014

@gagirl moja a ides na KET uz tento cyklus? ci si este oddychnes?

evadek
29. sep 2014

@tixx ja az koncom oktobra..akuratne rozmyslam, ci sa toho dozijem... 😀 ...stava sa zo mna padavka..odkedy beriem medrol v kuse mi nieco je ...pritom vsetky baby to zvladaju vynikajuco...az na par vynimiek a mna 😀
ide mi to straaaaaaaaaaaasne pomaly...
A ako ty?..ako sa mas?..Vsetko v poho? 😉

tlucka
29. sep 2014

@tixx Luci, nie je zač. Veď si tu všetky kočky navzájom neskutočne pomáhame 🙂 Som rada, že som ťa spoznala a snáď občas zájdeme spolu na obed alebo kávičku 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre