Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
2. okt 2014

@crazybabenka neboj najneskor zajtra rano ti odpise a keby nieco tak volaj potom na recepciu,ze co je vo veci oni mu povedia a on sa poponahla s odpovedou. 😅

crazybabenka
2. okt 2014

@diska veď som rozmýšľala.....len aby potom nebolo....že ho "obháňam " 😀 😀 😀

diska
2. okt 2014

@crazybabenka tak ja ho mam len chvilu ale neda sa porovnat co sa tyka komunikacie s predoslou Mudr.on je ako na baterky 😀 Nie neboj ved ked dostanes Ms a nahodou este nebudes mat protokol kludne volaj,to nieje obhananie .

evadek
2. okt 2014

@ivka3901 budem na teba mysliet..nech pekne rastie a zajtra ta prekvapi 🙂...jaaaaj...my zeny....ked je sliznica, nie su vajicka, ked su aj vajicka, nie su spermie a ked su spermie ...embrijka sa nevyvijaju tak ako by mali...toooooolko veci musime prekonat k mimcu...ale neboj..my to dame🙂..mna cakaju este vysledky stitnej zlazy..dufam,ze bude dobra..lebo potom sa mozem rozlucit zo stimulaciou:(...ale ja duuufam,ze bude dobra🙂

izzie27
2. okt 2014

@tixx gratulujem 🙂

ivka3901
2. okt 2014

@evadek no to máš pravdu svätú moja v tomto furt nejaký problém,ked som stimulovala bála som sa nech sú nejaké vajká,ked potrebujem aby mi rástla sliznica tak neraste a furt sa musí niečo komplikovať a drahý ma len upokujeje,že všetko bude fajn 😒 inak já beriem EUTHYROX 100 na štítnu žľazu a vidíš skoro všetko vyšetrené a mimi nikde.................. 😢 😢 😢 😢

haimi
2. okt 2014

@crazybabenka ja som mu pisala vcera v noci a odpisal mi dnes doobeda. Pokial ti neodpise zajtra doobeda, tak tam zavolaj 😉

tlucka
2. okt 2014

@tixx Luci, gratulujem k srdiečku 🙂 Veľmi sa s tebou teším a prajem bezproblémové tehotenstvo. Nech všetko pokračuje tak skvelo ako doteraz 😀 😀

bergalm
2. okt 2014

@falin ja som tu moja korcula

tlucka
2. okt 2014

@sona_fit Ahoj Sonička, máš skvelú pamäť 🙂 Dnes som bola s mužom v tej Nitre a odchádzali sme spokojní aj nespokojní 😉
Spokojnosť so skvelým prístupom lekárky, fakt odporúčam. A nespokojnosť s tým, že prakticky som zistila, že všetky vyšetrenia som mala urobené na .... (prd) 😒
Takže pri genetike sme mali vyšetrené len karyotypy a nič viac. Potom na hematológii som mala urobené iba základné koagulačné vyšetrenia, ale nie trombofilné mutácie. 😠 😠 😠
Takže doktorka pre muža odporučila vyšetriť protilátky z ejakulátu, bielkoviny v ejakuláte ako aj nejaké prekonané infekčné ochorenia + krv, a za toto budeme doplácať 40 Eur.
Mne odporučila dorobiť tie trombofilné mutácie na hematológii, a teda urobí mi všetky protilátky plus krvné vyšetrenia (presne neviem čo všetko). Za niektoré budem musieť doplatiť 50 Eur, lebo to poisťovňa neprepláca. A ešte mi povedala, že ona sa chodila učiť k lekárom do Prahy, ale že už robia aj vyšetrenia, ktoré v Prahe nerobia. 😉
Objednala nás na odbery na 28.10. a už nás objednala aj na konzultáciu výsledkov na 11.12. Takže možno do konca roka budem mať všetky výsledky a možno v januári pôjdeme pre mrazáčikov 😀 😀 Alebo budem musieť počkať, kým manžel zoštátnicuje... Musím ho predsa ako vzorná manželka počas učenia sa podporovať a nie depkovať z neúspešného KET 😉
Takže všeho všudy nás to vyjde 140 Eur (lebo dnes sme platili 50 Eur). Konzultácia trvala asi hodinu, pýtala sa na celú rodinnú a osobnú anamnézu každého z nás. A lekárka a bola fakt milá, aj sme si zažartovali, takže pohoda. Ja len dúfam, že mi už konečne zistia, kde je problém, lebo už ma to fakt nebaví... Som psychicky z toho všetkého v prdeli... ☹ 😠 Už ma to nebaví a už dlho uvažujeme, že by sme mali začať riešiť adopciu... 🙂

kama2
2. okt 2014

@gagik ja som bola bezpriznakova, brucho sem tam ako na menzes, prsia vobec nic, skor to bol taky vnutorny pocit, ze to asi vyslo...

sona_fit
2. okt 2014

Jej Lucka, ďakujem že si sa ozvala. Tak ja si nechám už tu Prahu, aspoň si urobíme výlet a už budú aj Vianočné trhy, Do Prahy sme už dávno chceli ísť, aspoň mam dôvod 🙂
Tam by ma to malo stať nejakých 200,- EUR a výsledky do 2-3 týždňov, tak dúfam že ta tak aj bude 😵
Ja mam urobenú ako čítam u Teba tiež len tu zákl. hematologiu a z genetiky tiež len kryotipy. Takze v podstate nic moc. Este mam nutkanie ísť teraz v októbri na KET, este som sa nerozhodla.
Takze v januári pojdeme do boja opäť spolu 😉
Hlavne aby bolo všetko ok!
Ja už adopciu neriešim, už sa cítim stará aj na tie svoje. Ked to teraz nevíde už do ďalšieho IVF ani nechcem ísť. Som zo všetkého strašne unavená, stále nieco riešiť, poznáš to 😉
A kedy štátnicuje manzelik, v januári ?
Ty máš este tiež 3 mrazacikov? Už som zabudla, či 4-roch?

tlucka
2. okt 2014

@sona_fit Tak budete mať skvelý výlet. My sme mali pobyt v Prahe objednaný pred dovolenkou v Nemecku,ale naša fenka si zlomila labku, tak sme Prahu zrušili. Ale mm mi sľúbil, že ma tam vezme, lenže tento rok sme už absolvovali toho toľko, že minul všetku dovolenku a už nemôžme nikam ísť. 😒 Snáď budúci rok ho tam dostanem 😉 😉 No má štátnice v koncom januára, štúdium mu trvalo 3,5 roka. Budem rada, keď to dokončí. Konečne som ho donútila urobiť si to, čo v mladosti nestihol 😀 😀
Ak budem mať výsledky, možno teda pôjdem do toho v januári. Uvidím, ako budem mať cyklus. A chcela by som absolvovať aj kúpele (síce som ešte nebola u svojho gynekológa a ešte mi návrh na kúpele nedal), ale ja sa tam už chystám 🙂 🙂, ak by sa nám nepodaril KET. Tento rok už nebudem žiadny KET riešiť, lebo som si dala záväzok, že sa musím dostať do psychickej pohody a hlavne schudnúť. Za posledné 2 roky stimulácií som toho nabrala na seba toľko, že už by som mala zo sebou začať niečo robiť. Takže som si povedala, že moje dieťa nechce tučnú mamu a musím chudnúť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Muž mi povedal, že ak neschudnem aspoň 10 kg, na KET ma ani nepustí 😀 😀
Inak máme 3 embryjká, tak snáď je medzi nimi to správne 😀 😀 Ty máš koľko?
Dnes sme trošku behali po Nitre. Ty si priamo z Nitry? Môj muž pochádza z Bábu 🙂

tixx
2. okt 2014

@tlucka cau Luci,tak citam,ze ste sa v podstate dozvedeli,ze vam toho este kopu chyba,co sa vysetreni tyka, tak verim,ze uz teraz pridu na dovod, ktory sa bude dat vyriesit alebo vyliecit, a potom uz to urcite vyjde, budem ti veeeeeeeeeeelmi drzat palce, urcite mi potom daj vediet, ako sa vam dari, a co lekarka zistila. Tak na koniec super, ze ste sa rozhodli pre tu Nitru, podla toho,co hovoris, to vyzera,ze sa ta pani doktorka vyzna.

gagik
2. okt 2014

@kama2 a kolky den po ET si mala tie pocity?

buba08
2. okt 2014

@sona_fit citam, ze ides do Prahy, ides k dr. Madarovi? ak ano, tak by som sa na termin poslania vysledkov za 2-3 tyzdne nespoliehala, my sme tam boli 2x a vzdy sme cakali 5-6 tyzdnov. drzim palce, aby to dobre dopadlo

sona_fit
2. okt 2014

@tlucka Jej, my si chodíme do Bábu "posedieť" ked je príležitosť do Sýpky, dobre tam varia 😉
V NR bývame už 16 rokov, ale nie sme odtiaľto.
Ja som za posledný rok tiež pribrala 5 kg! A chudnúť sa mi nedarí, ale ani preto nic nerobím 😉
Práve mm pozeral že by sme mohli chodiť na spoločenské tance, to by ma bavilo.
Tiež mame 3 mrazacikov 🙂
Mne je ľúto že som tie kúpele nestihla ked som mala nárok, vtedy som o tom nevedela, škoda. Teraz aj keby si ich zaplatím, je to veľa dovolenky a šéf už ma tých mojich PN-niek a voľna dosť.
Ten moj mm bol tiež taký nekonečný študent, furt si nieco dorabal a aj tak je mu to nakoniec nanič.
Aspoň sa plne sústredíte po štátnici na babo 😉
Ked budú všetky vyšetrenia a zistia príčinu, musí sa Vam to podariť! Si este mladucha ! 😉
Pozdrav manželika a dobrú nocku!

sona_fit
2. okt 2014

@buba08 Som objednaná k dr. Malickovej (tuším sa tak vola). No veď uvidím, tiež sa mi to moc nezdá, ale aspoň odbery mi urobia hneď, tak sme sa dohodli po telefóne.
Aj ti nieco zistili a pomohlo ti to?

kama2
2. okt 2014

@gagik cca 6.den po et, preto som zacala od 7.dna testovat 😉 kazda sme vsak ina, takze da sa len cakat ako to dopadne...

zibi
2. okt 2014

@cmudlo ja si dam asi teiz ten gel predpisat aj eked mam utors uz doma
proste baby pisu ze nevyteka, staci raz do dna
niekde som citala jedna kocka tu pisala ze ten gel je v podstate na hrada utrosu 2-2-2 asi je ot ine zlozenie aleob co takze v pohode
a z utrogestanu som hrozne pribrala a naliala sa 😠

zibi
2. okt 2014

@ria191 to fakt azbranuje uhniezdeniu?
mne sa zda ze ja som ju mala minuleho roku ked som sla na ivf teraz ju mam nastastie negativnu 😝
teraz mame to e coli nejaku a ze to nic nie je ze to som si mohla pri uteirani na wecku preniest
dal mi dalacin a aj probiotoka si mam davat tak hadam to bude stacit

zibi
2. okt 2014

@ria191 tie testy su dva roky ze?
no aj ja uz musim ist menopur mam do marca 2015 takze ho muism minut 😉 a ta ecoli dufam ez neskodi pri vklade..hadam mi ju dalacin prelieci ze probiotika to prebiju to mi povedala aj obvodna

zibi
2. okt 2014

@evadek ber mne ho automaticky dali ked som zacala brat
inak dokyna mi povedala ze mi pichne medrol tak si ho idem dat pichnut 🙂 nech sa nemusim v kuse napchavat tymi malymi davkami

neveite kolko stoji v brne pichntie medrolu?

buba08
2. okt 2014

@sona_fit aha, tak u Malickovej áno, tam sa čaká len 2-3 týždne na výsledky, u Madara 5-6 týždňov, neviem, či berieš kortikoidy, ale ak áno, tak v čase vyšetrenia by si ich nemala brat, resp. určitý čas pred odbermi nie je vhodne užívať kortikoidy.

sona_fit
3. okt 2014

@buba08 Tak to si ma potešila 🙂 Neberiem nic, len dúfam že dovtedy neochoriem 😉

ludinka
3. okt 2014

@sona_fit ahoj, preplatili nam asi 1/3 z celkovej ceny, vek neriesili, ale ja som mala vtedy len 29 rokov

evadek
3. okt 2014

@ivka3901 ja som na tom tak isto...mam 90 percent vysetreni...ale zas viem, kde moze byt chyba...tak to moznno preto nevyslo..a teraz to je hadam na dobrej ceste🙂..ja beriem tiez na stitku 100..aky mas problem zo stitkou?

evadek
3. okt 2014

@zibi budem ho brat...to je jasne...vsetko budem brat preto aby mi bolo lepsie🙂

falin
3. okt 2014

@tixx - super tixinka 🙂, blahozelam zo srdiecka, velmi sa tesim ze je to ok 🙂 Drzim palceky nech to ide hladko pekne dalej 😉

@lemoni86 @beni23 @ivka3901 - budem drzat palce, nech su stimulky uspesne 🙂

Baby na povzbudenie: u nas zo vsetkych ET a KET nam vysli iba takto na jesen oktober / nov. Z oktobrovej stimulky mame nasu malu "racicu" a este 2 tehu boli v takomto obdobi, ale zial nedopadli dobre. Ale vklady co sme mali v inom obdobi, tak z nich nevysiel ani jeden 😖 . Toz moja mala statistika

@speranza1 - cauko kočka, juj teba takto zmaraju choroby. Daj sa pekne dokopy a rok 2015 je tvoj , aj ked to neustale posuvanie cloveka urcite netesi 😖

@ria191 - riusik, ziadne otalanie, sup-sup bojovat. Racik/racica caka 😎

@bergalm - ahojky korculka 🙂

@tlucka - ahoj Luci, dobre sa cita ze aj u nas je niekde skvely pristup lekarky 🙂 , urcite vas to zas posunie blizsie k babätku 😉

bergalm
3. okt 2014

caute baby,mate niektora skusenost s inj. Clexane???Marcelino mi odporucil ,ak bude tehu test pozitivny okamzite ich pichat po celu dobu tehu 😒 😒 😒 neviem ani kolko stoja nic ak viete ,budem rada za kazdu odpoved diiik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre