Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
6. okt 2014

@tlucka ono oni robia tie zakladne koagulacne parametre... tie ostatne sa potom vacsinou robia ked zena potraca...najhlavnejsie v centre robia faktor laiden a protrombin ked mas tie dve negativne tak je to potom ok nie je to "az" take hrozne
to mthfr su dve mutacie - jedna suvisi s vstrebavanim kyseliny listovej - vtedy odporucaju brat ten femibion lebo ma zvlastnu listovku .. ale tak ono nejde o to ze clovek ju nevie premenit ked mas dobru hodnotu listovky tak netreba panikarit ani pri tej mutaici - telo si urcitu malu cast z kazdej tabletky zoberie - preto je dobre brat napr. acidum folikum listovku od lekara je strasne lacna 1 aj daco a ma 10mg co je naj pri vsetkych listovkach , dalsie mthfr suvisi s homocysteinom a cievami a ked mas zvyseny homocystein pri tej mutacii tak ani neotehotneis a skodi ti to aj na cievy - znizuje sa to kombinaciou 3becok - B12, kyselina listova a pyridoxin B6.
dalej tie Pai a faktory VI, VII, VIII a viac suvisia so zrazanlivostou, trombozami hustou krvou - ja mam pozitivne VI, VII a neriesila to moja hemato nejako extremne - mam si pichat heparin to je vsetko

dolezity je ten anexin V - na neho sa berie aspirin a on sposobuje v palcente tromby ked je zvyseny a preto sa nemusi podarit uhneizdenie
a aj kardiolipin - to su antifosfoliopidove protilatky plus je este jedna latka ktora ochranuje embryo - mne sa v priebehu rokov streidali zvyseny kardiolipin anexin a ten fosfaldyserin ci ako sa to vola 😠 to zasa suvisi s imunitou a jej zlou cinnostou - preto je dobre preventivne brat aspon 6 tyzdnov medrol pred ivf 8mg aspon nech sa ti upokoji imunita, plus ked mas anexin na to brat aspirin a aj intralipid si dat pichnut pri ivf ...
na medrol sa nadava ale ako jediny upravuje relativne tu imntu aj ked nemusia nk bunky klesnut ale urcite upravuje protilatky a este ked mozem poradit a co vela zien nedodrziava je ked mate alergiu BRAT ANTIHISTAMINIKA. oni upravuju th1 a th2 imuntu a vytvoria rovnovahu - dakto neberie lebo nechce brat leiky ale antihistaminika mozu aj pomoct pri ivf najma ked su problemy s imunitou 🙂

zibi
6. okt 2014

@tlucka ked daco nie je jasne pytaj ked budem vediet poradim 🙂

tlucka
6. okt 2014

@zibi Po prečítaní tvojho príspevku som presvedčená, že určite aspoň polovičný diplom z medicíny by ti mali dať 😀 😀 Ďakujem. Idem si to naštudovať a vyvalím na lekárku, čo všetko potrebujem 😉

zibi
6. okt 2014

@tlucka sak ja blba 😀 co ja som nesla za pani doktorovu 😀 😀

diska
6. okt 2014

@zibi ahoj ,a alerid sa moze brat aj po ET? Inac ma napadlo to moje zvysene CRP nemozem mat aj z alergie? Lebo ja ten alerid neberiem 😝 a alergie mam..

zibi
6. okt 2014

@diska napisem ti tak ..ja som sa trapila s tou alergicou reakciou na kozi a mala som crp zvysene..vacsinou crp je z bakterialnej infekcie 😒 cize by ti mali nasadit preventivne antibiotika mne dali ciplox ten zabera na siroke spektrum bakterii a malo by ti klesnut crp - malo 😒
a co sa tyka tej alergie..ten alerid ti predpisali preco?

zibi
6. okt 2014

@diska este som chcela napisat ze ked mas nezistiene zvysene crp tak treba spravit kompletne vysetrenie aj na skryte zapaly
poslat na reumatologiu
ci nemas prekonanu mononukleozu, ruzienku, yersiniu boreliozu 😝 ani nemusis vediet
plus skryta psoriaza, streptokok v hrdle, zapal ucha , zuba...je vela veci preco moze byt zvysene ale isto to nie je standardne aje ked sa hovori ze crp hovori o bakterialnej infekcii cize nmiekde nieco mas len treba zistit ze kde a co 😀 😀

falin
6. okt 2014

@pbetuskap - Mailom oznam vysledky krvneho testu 😉 , ake mas hcg?

@tlucka - Luci, preto som nesla na hemato do Trnavy. Pocula som zle referencie a len si to potvrdila. Urcite vymen dr, aby hematologicka nevedela co su trombofilne mutacie? ma porazi z tych nasich lekarov 😠 😖

diska
6. okt 2014

@zibi to CRP sme riesili v IP mala som xy atb aj ciplox opakovane a aj doxybene,smamed,z max a uz ani vsetky nepamatam ale CRP nakleslo a bola som u vsetkych doktrov a mam komplet infektologicke vysetrenie a vsetko je negat.
Mam aleergie na vela veci palina,trava a ja neviem je toho dost aj pes tam je 😀 neakych 7 ich mam.

tlucka
6. okt 2014

@falin Tak to je fakt na porazenie.. Nemám slov... Ale už som volala Dr. Drakulovej, a hneď zajtra mám prísť 😉 Aspoň niekde to funguje tak, ako má 😉

diska
6. okt 2014

@zibi vsade som uz bola uplne vsadeee,krcne,zubne,plucne,infekcne,reumatologia,gastro,hemato,endo 😝
ta skryta psoliaza sa ako a kde zistuje?

tlucka
6. okt 2014

@zibi @diska Tak už som sa aj objednala na zajtra k Dr. Drakulovej 😉 Urobí všetky mutácie aj kardiolipin. Anexín však nevyšetrujú, ale že mi zajtra povie, kde si to mám dať urobiť. Ďakujem kočky ešte raz

zibi
6. okt 2014

@tlucka jasne ale nezanedbaj ten anexin ono ho mozu aj na imuno vysetrit a tie nk bunky mas ok
daj potom veidet ako si dopadla .hodic aj do IP

diska
6. okt 2014

@tlucka super ,inac ja ked sedim na hematke tak obcas tam prehodime par slov a baby sa casto stazuju na Trnavu v oblasti hemato a chodia do Ba.
Annexin kludne imunolog vysetri.

falin
6. okt 2014

@marverka - ahojky, drzim palceky na Ketik 🙂

zibi
6. okt 2014

@diska jasne moja spominam si ze sme to riesili 😝 😀 prepac vela bab mi pise ip tak uz mam chaos z tych nikov ze kto co vysetroval a kto kde s cim bol 😉
no tu skrytu psoriazu by ti mali vysetrit na reumatologii ...
ANA protilatky mas ok?
este ma napadlo..neprekonala si tu mononukleozu? pripadne rubeolu? ja som mala zvyene crp tak som sa hned pytala ..mozno by ti mohli spravit protilatky na to ci si to neprekonala... a konkretne dat antibiotika na tieto choroby ? pripadne usne infekcie?? zihlavku si nedostala?plus zapal mocaku? z niecoho tu musi byt do kelu ..ale skus tu reumatologiu mas v tele zapal a ten treba vyliecit .. plus kvalitny alergolog a imunolog - a kvalitne antihistaminika - mne dali airius alebo omarit - ten alergit co beries ci sako sa to vola sa da kupit aj volne - tak neveim ci to je az taky liek prvej volby pri alergii ...inak ja byvam na zapadnnutom vychode 😀 pre mnohych a cim dalej sa presviedcam, ze tu su asi kvalitnejsi lekari alebo co 😝 😅 do kelu ...to v tej meke nasej nevedia porobit kvalitne vysetrenia a nasadit liecbu ..sila to uz je ..asi dsi beru priklad uz zo zapadu ale v tom negativnom zmysle

zibi
6. okt 2014

@diska este ma na padlo k tomu antihistaminiku
ten alerid som pozerala ze ma ucinnu latku ako zodac - nechce sa ti z neho spat?
lebo su to antihistaminika podla generacii prvej druhej a tretej
prvej su napr. ditiaden tam zaspis za kazdych okolonosti to davaju pir silnej alergickej reakcii aj infuzne a tak aby sa clovek ukludnil a oblbol, potom je zodac ..a tretej ne napr. omarit, AERIUS tam nie su skoro ziadne neziaduce ucinky a davaju ho dokonca aj detom - ten omarit je N1 v alergiach momentalne..tak mozno vymenit antihistaminikum a priamo sa ho opytajco si mysli o tych 3 generacie povedz ze sa ti z aleridu chce spat

no skus aj tie kortikoidy preventivne ale najprv chod na tu reumatologiu tam by ti mal doky riesit crp
inak v piestanoch je spickovy narodny reumatologicky ustav tak sa priamo objednaj tam a mas pokoj - to crp mozes mat aj z reumy zvysene a nemusis o tom ani vediet nebolia ta klby?

este ma napadlo ..k tej alergii ..ci mas dobre a ucinne antihistaminikum spoznas podla toho aku mas hodnotu eozynofilov ..to sa robi v krvnom obraze.to si zisti ..ale skus vymenit za aerius alebo omarit a uvdis co to s tebou spravi
plus ma napadlo - menozes mat vela histaminu a histaminovu intoleranciu?

diska
6. okt 2014

@zibi ja som ten alerid nebrala lebo mi bolo zle ale znama krcna mi predpisala ten Aerisus ale popravde som sa nan vyprdla.
U reumatologoa som bola a ten histamin no tak ked som bola u imunologa tam mam tam tusim ze mam aj ten histamin medzi alergiami napisany

zibi
6. okt 2014

@diska tak ho zacni brat !! na otehu a ivf je dolezite aby si brala pri alergii antihistaminika - aj preto sa ot nemusi podarit ..pretoze je tam nerovnovaha medzi TH1 imunitou a TH2 ono vela ludi si neuvedomuje tu suvislost medzi alergiou a ivf..ale ked sme za to ze imunoglogia je dolezita pri ivf a ked vieme ze alergia nesuvisi len s nadchou a s zapalenymi ocami ale ze to su aj vnutorne procesy ktore sa odohravaju na imunite ..tak tie antihistaminika maju zmysel ..mozes mat crp zvyene ked mas zvysene aj eozynofyli ..tie hovoria o alergii alebo o parazitarnej infekcii... vtedy mozu byt zvysene . ked mas nejaky krvny obraz aspon rocny pol rocny tka tam su eozynofily - urcite budu zvysene, ekdze neberies antihistaminika. mne vysvetlovali ze aj keby som nemala prejavy alergie ta dispozicia alergicka tam je a preto ej pre telo lepsie brat antihistaminika a mat rovnovahu v tele aby telo nemuselo bojovat este aj s tymito vecami 😝 tak pekne brat

diska
6. okt 2014

@zibi som z toho magor lebo mne moja imuno povedala v case ivf antihistaminika nebrat a ani ked planujem otehu,inac tie eozynofili mam ok v norme.
Budem ti uz pisat iba v IP aby sme to tu nezahlcovali "recami"mimo IVF 🙂

zibi
6. okt 2014

@diska ok pis
no mne povedali ze do ivf mam brat a potom sa poradit ze ktore treba brat a ci ...tak ked mas v norme tak ok
a pis ip 🙂

haimi
6. okt 2014

@gagirl alchemilku pijem 2x za den od 1DC a vino som pridala od 4DC. Mavam cez mrchu dost bolesti, tak som to nechcela kombinovat s brufenom 😀

zabka1124
6. okt 2014

Babenky(nejdem vas vse radom menovat, bo by som to do vecera nestihla))-mooc dakujem, a vsetkym vam drzim prsteky na //, cakam ze nasadnete na moj vlacik, je dost dlhy, tak sa tam vsetky pomestite 😀 !!!Cakam len vyborne spravicky!
Inak mne tehu priznaky uplne vymyzli-klop,klop, predtym my bolo asi 4 dni faakt blboo!!!Asi chystaju svoju siluu🙂!!

ingrid0105
6. okt 2014

@tlucka ona je uplne uzasna, aj ja som tam bola u nej 🙂

mimika1973
6. okt 2014

Takto presne pred rokom sa to zacalo, ked mi Marcelko vlozil nasho synceka, ako EB, mal stastnu ruku! 🙂 😵 😵 😵 Lubim!!!! 😵 😵 😵

gagik
6. okt 2014

Mali ste niektora po crinone bolesti v podbrusku?

motiv
6. okt 2014

ahojte, ja som roky uzivala na alergiu Alerid a to celorocne, kazducky den jednu tb a ked som riesila IVF tak som sa radila s viacerymi lekarmi a kazdy mi odporucal pri planovanom tehu ci tehu vysadit. Kazdopadne pri prvom IVF som ho este uzivala a aj tak nevyslo a teraz uzivam len Medrol a Aspirin kvoli zistenej imunite. A najma ma upzornovali na astmu, ktora alergiu zvycajne sprevadza v akejkolvek forme vs. nedostatok kyslika, cize uzivat vhodne inhalatory. A paradoxne minuly rok mi vysli testy na alergiu tak dobre aj vysledky z krvi, ze sa lekar sam cudoval, takze Alerid uz ani nemusim uzivat.

haimi
6. okt 2014

@tlucka a u koho si bola v TT ? ja som bola tiez v TT nemocnici a zobrala mi hocico. Aj ked ona tomu hovorila trombofilne stavy. 😉

tlucka
6. okt 2014

@haimi Ja som bola u Makitovej na poliklinike. A robila mi trombofilné stavy, ale nie mutácie. Vyššie som písala, čo všetko mi brala, ale neboli tam žiadnevyššie spomínané mutácie, ktoré mi hlavne odporučila zibi. 😉

motiv
6. okt 2014

@gagirl ani ja som nebrala v RF pred KET nic len som sla na vklad. A mala som vraj luxusnu sliznicu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre