Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
6. okt 2014

@haimi ja som sa ho pytala ze co v pripade ze na kontrolnom sone bude sliznica nedostatocna..ci da estrimax alebo sa vklad odlozi a pisal ze potom by sa vklad odlozil o meisac..Podla mna ten estrimax sa musi zacat brat od 1 dc preto..Ale snad budes mat sliznicu ok a nebude sa musiet..co zvysuje sliznicu inka?alchemilka a cerv.vino?z prirodnych veci?..

tlucka
6. okt 2014

@haimi No mne teda urobila len tie základné vyšetrenia, ktoré som mala síce v rámci referenčných hodnôt, ale každý parameter som mala buď na spodnej alebo hornej hranici. A pani Dr. to vyhodnotila ako všetko ok.
Lenže teraz sa to imunologičke nepozdávalo a teda dala mi dorobiť tie mutácie. Som zvedavá, ako zajtra dopadnem. Snáď mi konečne vyšetria všetko, čo potrebujem 😉

gagirl
6. okt 2014

@tixx ahoj moja..tak skusime teda bez estrimaxu asi teraz..snad bude sliznica ok..DAkujem pekne..verim ze tentokrat budeme uspesny🙂A ty ako sa citis tehulka?..🙂

donatela
6. okt 2014

@gagirl ahoj, citam, ze uz si pred ketom a mas trosku obavy z toho, aka bude sliznica. Tak ta chcem trosku povzbudit. Pred predoslymi vkladmi som mala ukazkovu sliznicu, okolo 11 a bud to bolo negativne, alebo to skoncilo MA, ved vies... A teraz pri Et som mala sliznicu len 7,5 a pozri, drobatku sa zapacilo🙂
Mne sa prave v RF paci, ze nedavaju standardne kazdej zene estrofem/estrimax, ale davaju moznost ist do ketu nativ. Mne to na SK nechceli dovolit...

tlucka
6. okt 2014

@sona_fit Ahoj Soni, ja som k nej chcela ísť už minulý rok, ale keď som sa chcela objednať, tak mali vyše mesiaca čakacie lehoty na vyšetrenie. Tak som teda išla do Trnavy a dopadla som na prd. 😒 Tak dnes som sa rozhodla, že radšej navštívim hematologičku v BA, lebo trnavské stoja za ...zrnko maku 🙂 ČESŤ výnimkám 😀 😀
Tak som Drakulovej dnes zavolala, spýtala sa, či robia trombofilné mutácie a opýtala sa ma, kedy chcem prísť. Ani ja som nečakala, že hneď zajtra bude mať voľno. Sama mi tento termín navrhla, tak som aj ja milo prekvapená. 😉 Uvidím, ako zajtra dopadnem a potom sa ozvem. 😉 Chceš si porobiť najskôr vyšetrenia alebo predsa len pôjdeš bez nich na KET ???

tlucka
6. okt 2014

@ingrid0105 Dúfam, že budem spokojná aj ja 🙂

ivka3901
6. okt 2014

@evadek no bala som sa este v pondelok pred tyxdnom to vyzeralo beznadejne☹

donatela
6. okt 2014

@bergalm velmi ti budem drzat palceky🙂

donatela
6. okt 2014

@zabka1124 tesim sa s tebou! 🙂🙂 Daj vediet ako pokracujete...

marverka
6. okt 2014

@falin dakujem.len mam obavy.te to tyzden by mala dojst mrska a ideme snad na to..

donatela
6. okt 2014

@veeeron urcite budes spokojna! Tiez som chodila predtym do gynfivu a neda sa to porovnat... V rf si naozaj ty klient a partner. Ziadna diktatura;)

veeeron
6. okt 2014

@donatela akože chodila som (robili mi v gynfive laparku a zistili co mi je) ale uz s riesenim problemu som nebola az tak spokojna...zistili mi protilatky na spermie...predpisali prednison ale nepovedala mi ze za kazdu cenu sa nemame pokusat otehotnie....povedali z jeden mes.sa mame snazit a drzuhy mame mat styk chraneny...lenze docitala som sa tu ze styk ma byt po celu dobu chraneny....tak zvazujem ci ist do RF alebo znova skusit prednison

lemoni86
6. okt 2014

cafte baby..tak ja som uz od rana 0 +1tt ;) zajtra ma caka prva vcelicka a clostik..dufam ze toto Ivf uz vyjde..som nervozna:/ .. fuu ...no a vsetkym vam zelam vela zdaru ;)

diska
6. okt 2014

Dakujem za srdiecko aj ked neviem komu 🙂

haimi
6. okt 2014

@skaredekacatko jaj, zase ti davaju ten clostil. V brne bez clostilu ani na krok 😀 ja som pisala marcelovi, ci sa da to pipelle urobit aj v aktualnom cykle a ze nie. Ale ze vraj to taky zazrak zase nie je a nemam sa s tym moc zaoberat 😉 idem stvrtok na sono, tak dufam ze sliznica bude v pohode, aby som KET nemusela prekladat na dalsi mesiac. Moja hematologicka duma nad mojimi vysledkami, co so mnou urobi. Ale aspon tie najzavaznejsie mutacie vyluculi. No proste super. A ty mas urobene aj imuno, ked beries medrol. Ked sa nezadari KET, tak si dam v medirexe urobit este to imuno, nech to mam uz vsetko komplet. Citala som niekde na nete, ze mam brat kazdy pokus ako posledny a uspesny a ziadne nastavovanie, ze co potom ked to nevyjde. No moc mi to nejde. Ale snazim sa nestresovat a byt pozitivne nastavena. V lekarni som nakupila hocico na nervicky, tak si kazdy den dam svoju davku, nech som v robote v klude. Celkom sa mi zatial dari 😉

marverka
6. okt 2014

Kto mi poslal srdiecko?dakujem 🙂

haimi
6. okt 2014

@tlucka dr. Drakulova ti urcite vysetri vsetko co treba 😉 super ze si sa k nej dostala tak skoro. Dnes som jej posiela moje vysledky co si o tom mysli, tak som zvedaa ci odpise, ked k nej nechodim. K tej mojej hematologicke chodi aj moja mama, tak mi to trochu po znamosti vybavila. Mozno preto to v mojom pripade dopadlo dobre. Dala mi poctivo porobit viacero hodnoty, protilatky aj mutacie... drzim na zajtra palce 🙂

haimi
6. okt 2014

@gagirl nuz tak budem dufat, ze vsetko pojde ako ma. Ja ficim len na alchemilke a vine. S vinom bojujem, moc alkohol nemusim a este som si otvorila dost silne, ale vydrzim. Kedy ti vychadzs ket? Mne cca na 19-20.10.

skaredekacatko
6. okt 2014

@haimi imuno nemam a medrol beriem preventivne tak ako fraxik ja sa len bojim aby nebolo malo vajec. Najpev chcel doki clostil zrusit a dat len gonal ale dnes si ti rozmyslel a nechal davku clostylu na 5 dni a gonalu tak ako planoval tak k tomu mi to dal zaroven tak dufat ze to teraz zaberie. Mne orehotnela kamoska z detsva pomocou reprofitu uz je v piatom mesiaci. Tak im verim. A ty tiez mysli pozitivne. 😝

sona_fit
7. okt 2014

@tlucka Urobím si najskôr aj ja vyšetrenia. Na imuno som objednana do tej Prahy, ale predtym si idem dať urobiť základnú imunologiu svojej imunologicke - tie nk budnky a tak ako mi poradila zibi a tiez si chcem tu hematologiu dotiahnut do konca ako aj ty. No a este chcem ist na stitnu zlazu, toto som nikdy nebola a po tejto stimulke som nejaka "rozhadzana". Len toho mojho doktora sa doprosovat o vymenne listky sa mi nechce!
Dufam ze vysetrenia budes mat v poriadku. Napis potom ako bolo 😉

evadek
7. okt 2014

@ivka3901 ja viem...ved sme si vtedy pisali..o to viac sa tesim, ze to takto dobre dopadlo...🙂Uz len teraz nech sa tam bublinka dobre citi🙂

evadek
7. okt 2014

niekto tu rozdaval srdiecka..dakujem 🙂mam takeho tusaka..som zvedava ci sa ta dotycna prizna 😉

malickaberuska
7. okt 2014

@sona_fit Ahoj, a prečo až Praha? V Nitre vraj vedia spraviť všetko čo aj v Prahe. Alebo je Praha lepšia?

tixx
7. okt 2014

@gagirl ja uplne v pohodke, nemat to potvrdene z krvi a nebyt vecer strasne unavena,ani neviem,ze som tehotna 🙂 takze zatial vsetko,ako ma byt 🙂 kedy vas to caka? uz tento mesiac?

rebeka33
7. okt 2014

@skaredekacatko mozte si kupit prednison ten nie je tak hrozne horky ,ale vraj medrol je trosku ina molekula. Lepsia. Napis do rf. Ja som pri Simi brala prednison.

bergalm
7. okt 2014

@donatela dakujem mooc

donatela
7. okt 2014

@veeeron skus ist na konzultaciu do rf a prines so sebou vsetky vysledky a porozpravate sa. Uvidis, co budu navrhovat v rf a rozhodnes sa. Za konzultaciu nic nedas, len cesta tam a spat... Drzim palce🙂

skaredekacatko
7. okt 2014

@rebeka33 ja to vydrzim. Hlavne ze to pomoze. Vzdy to vopcham az ku krku a davam ktomu probiotika. Uz aby som to mala za sebou

motiv
7. okt 2014

@evadek ja si Medrol nacpem do lyzicky s hustym bielym jogurtom a tak rychlo prehltnem aby sa mi jazyka ani nedotkol lebo fakt je to humus

veeeron
7. okt 2014

@donatela ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre