Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ina7
18. okt 2014

@ivka3901 Ivka, viem že sa ti to zdá ako najhoršie dni, toto čakanie. Snažíš sa zistiť či sa to podarilo alebo nie ... Nezistíš, lieky čo dostávame - utroš, crinone sú zodpovedné za väčšinu tehu príznakov. Zober si že ženy čo otehotneli prirodzene, tak často netušia ani na 20 deň od oplodnenia. Sú ženy čo sú v 12. tt a nemajú absolútne žiadne príznaky. Ja som tu tiež vyčkávala ako ty, testovala 8. deň dvakrát a pod. Zisťovala či je to duch na teste alebo nie. A keď už tie // nájdeš, tak potom čakáš či bude bodky, potom či bude srdiečko ... Písala som tu kočkám, treba si vychutnávať že si tehotná, lebo vlastne si, máš v brušku nový život a teraz to už od teba nezáleží. Proste 1. trimester celý závisí hlavne od bábätka, či je v poriadku a silné. A ty musíš veriť že je. Ja som začala v 10. tt špiniť v noci, vieš aké to bolo ťažké presvedčiť seba samú, že to bude v poriadku? Že drobček to zvládne, že to nič neznamená. Je to veľká bezmocnosť, že človek toto nemôže ovplyvniť, len sa modliť, ak ti to pomáha. Ja som sa veru modlila. Ja som sa v RF pýtala doktora či mám ostať doma a on mi povedal že nie, že mám normálne žiť, že to odo mňa teraz nezávisí. Jasné, že nejaká ťažká práca alebo tak to nie, ale normálne bežné veci robiť je skôr prospešné ako keď celý deň len ležíš a premýšľaš.
Fíha, ale som sa rozpísala. 😀 Držím palce. 🙂

tinka9075
18. okt 2014

@ivka3901 držím palce aby si našla na testíku krásne // 🙂 🙂 inak ja som po iui vôbec neležala prerábali sme dom tak som aj makala a chodila okolo majstrov ale cítila som že som tehu a hotovo vnútorný pocit ma nesklamal 🙂 🙂

ivka3901
18. okt 2014

@ina7 dakujem za rady presne si to napísala no uvidíme či je silné a necháme sa prekvapiť ono človek sa bojí či si nájde tie 2 čiarky na teste potom zas či je zas neskor na ultrazvuku srdiečko a stále a ešte ked já som už raz potratila tak sa bojím duplom do 3 mesiaca budem ako na ihlách ☹ no ja mám takého zásadového manžela,že mi nič nedovolí robiť a ked sa rozhodnem niečo robiť tak sa oduje a já nemám nervy sa s ním potom hádať čo už ☹ on neviem aké to je chlapi to cítia ináč 😒 oni to nevedia pochopiť 😒 on vraví že mi chce len dobre a popritom mám ešte väčšie nervy ako keby som testovala ☹ inak dakujem si milá 🙂 🙂 🙂

ivka3901
18. okt 2014

@tinka9075 no vidíš tak pri prerábke domu sa určite ležať nedá a vyšlo to 🙂 tak som rada,že nesklamal,lebo aj ja cítim,že sa to podarilo 🙂 no my našťastie neprerábame dom,ale moj drahý je strašne zásadový a nariadil mi kludový režim a ked chcem ísť niečo konečne robiť po týždni tak sa oduje a koniec kto sa s ním ešte bude jedovať ach tí chlapi oni to nepochopia 😒

tinka9075
18. okt 2014

@ivka3901 ja som sa vtedy na to pýtala Štelcla že či mám ležať tak mi povedal že nie 🙂 🙂 tak som poslúchla no môj muž tiež nechával tomu voľný priebeh ale sme obaja cítili že sa podarilo 🙂 🙂

korenka17
18. okt 2014

babuľky,nepotrebujete Utrogestan???mám 7 škatúľ so zárukou do 01/2017,ak ano,píšte do správy,dík,prajem krásny deň! 🙂

tixx
18. okt 2014

@ivka3901 ale neboj, ak sa babo uhniezdit malo, tak sa to stalo 🙂 ja som si normalne zila dalej svoj zivot, jedine som nic tazke nedvihala, ale po vikende som isla normalne do roboty, varila som,upratovala,co bolo treba 🙂 jasne,ze ma tvoj manzel mozno trochu strach a chce,aby si sa setrila,ale chodenie po schodoch ti urcite neublizi 😉 kazdopadne prajem este kopu trpezlivosti,kym budes testikovat 🙂

tixx
18. okt 2014

@tlucka ahoj Luci,ako sa mas, co nove? ako dopadla imunologia?

ivka3901
18. okt 2014

@tixx dakujem pekne,ale už mi tá jeho rehnanosť lezie na nervy 😒 ale šak ešte pár dní a budem vedieť načom som aj tak cez víkend 😒 by som ešte netestovala ved som ešteln 7-8 deň po ET to je skoro 🙂

ivka3901
18. okt 2014

@tinka9075 no vidíš jemu nestačí,že 5 dní treba ležať asi mu to mali povedať v centre,že nech to nepreháňa,ale čo už nechcem sa s ním vadiť nemám na neho už nervy,ale hádam pár dní to ešte vydržím 😒

tinka9075
18. okt 2014

@ivka3901 tak to ti verím ja by som veru nevydržala ležať ja som naučená stále v pohybe a teraz ho mám až veľmi keď drobci chodia a oči všade lebo jeden uteká na jednu stranu a druhý na druhú 😉 😉

tinkatinulka
18. okt 2014

@lemoni86 wau 20 tak to tu ešte nebolo, gratulujeme a držim palcoky a dnes ako?

evadek
18. okt 2014

@tixx zacinam ked dostanem teraz menzes..mala by som zacat 28-ho.... a ty ako..ako babo,.? .ako tehotenstvo,..,.? ..ako to zvladas ,.?

evadek
18. okt 2014

@kako23 ja zacinam stimulovat 28-ho...predbezny termin..ano,netreba sa stresovat...dufam,ze bude vsetko fungovat ako doteraz...

kako23
18. okt 2014

@evadek super.ja zacinam okolo 2. Tak drzim palce, aby bol november pre nas uspesny 🙂

lemoni86
18. okt 2014

@tinkatinulka ahoj dakujem, no bolo 10 zrelych a vsetky sa oplodnili... tak som cakala.. uz len teraz verit, ze budu nejake kvalitne.. v pondelok mam znova volat

falin
18. okt 2014

@melisska - ahojky, malinky je strasne krasny 🙂 😵

@kako23 @ria191 - no tie zmeny co tu popisujete sa mi veru nepacia 😖 Aj sa som radsej za jedneho lekara, predsa len je to ine, uz cloveka pozna a nie takto pendlovat od jedneho k druhemu 😝

falin
18. okt 2014

@dafy - ahojky. Jej, super ze maly je taky zlatucky. No a to co mas s Emmkou, to caka coskoro aj nas 😝 , uz vidim na malej "moresy" zo skoly, viac papuluje a s tym posluchanim, tiez pomlcim. Chce to riadnu davku trpezlivosti. Momentalna neriesime ziadne ivf, a neviem este ci sa na to vobec dame 😝 . ukaze cas, aj ked ho moc nie je. Drzte sa, pa-pa

falin
18. okt 2014

pekny vikendik 🙂 🙂 🙂 🙂

evadek
18. okt 2014

@kako23 s inou varianou ani nepocitam..len s uspesnostou🙂

gagirl
18. okt 2014

@tixx ahoj Lucka..(.dufam ze si dobre pamatam meno..🙂Ano chystame sa na KEt tento cyklus ked bude vsetko v poriadku so sliznicou..pojdem bez estrimaxu na kontrolu tak uvidime ako narastie..ked bude ok tak zaciatkom novembra by som mala ist na vklad..dakujem moja..verij ze tentokrat to konecne uz vyjde..Ty sa ako mas?ako sa citis?akurat som pozerala termin porodu aky ti vychadza a skoda ze nam to nevyslo..moja mamina ma 26.5 narodky a sestrine dvojicky tiez 26.5 tak mohol byt dalsi oslavenec..zostalo mi luto..:(ale verim ze tentokrat to uz dame aj my🙂

tixx
18. okt 2014

@gagirl ahoj moja, ano dobre si pamatas meno. tak to je super, ze uz tento cyklus, urcite bude vsetko ok. mne tu baby radili dat si v den vkladu aj jeden den po poharik cerveneho vinka. okrem toho mi tu jedna kocka poradila este 2 finty, co som aj dodrzala, kazdy den pohar mlieka (vraj je to ako lepidlo na maternicu,ze sa potom embryjko lepsie uhniezdi) - a este som si davala odo dna vkladu este 10 dni mrkvovo-jablkovy salat s citronom kazde rano. su to take babske rady a neviem,ci pomozu, kazdopadne ja som sa ich drzala 🙂
mrzi ma,ze som ta rozosmutnila, to som urcite nemala v plane, len som chcela vediet,ako sa mas a co mas nove vedela som,ze sa urcite chystas na KET, tak som ta chcela povzbudit. mne este lekar TP nepovedal,toto je podla kalkulacky na nete,takze aj ten termin je len orientacny. mam sa fajn, nemam ziadne nevolnosti ani ine problemy, a po 12tt sa uz zacnem pomaly aj tesit, zatial stale len tak opatrne. tak ti prajem, nech ma cim skor nasledujes, velmi drzim palceky 😉

tixx
18. okt 2014

@evadek ja keby som to nemala potvrdene z krvi,tak ani neviem,ze som tehotna asi 😀 takze zatial vsetko ok, vsade citam,ako baby trpia,lebo im je zle, na mna to este neprislo, tak snad to tak ostane 🙂 tak sa ti to tiez uz krati a o chvilku idete do boja 😉 potom mi napis, ako to cele zvladas, budem na teba mysliet 🙂

evadek
18. okt 2014

@tixx tak to je skvele.) uz si pocula i srdiecko?🙂 Jasne...budem tu ...a budem cakat podporu ked budem stresovat 🙂 dakujem ..aj ja na teba..aby vsetko islo ako ma...🙂

lemoni86
18. okt 2014

@evadek @kako23 @gagirl tak baby vy to uz tiez mate za par, a aj samotna stimulka ide celkom rychlo.. keby tak rychlo sli aj tie dni po, ked vlozia embryjko :/ ale verime si.. do konca roka 2014 to musime stihnut ;)
@ivka3901 drzim palce na pozitivny testik a vydrz este tie 4 dni nech su tam poriadne dialnice ;)

a ten utros zavadzam tak ako mi vraveli, len ma to troska vystrasilo ze ten lekarnik sa cudoval.. baby a mal niekto z vas vsetkych niekedy tolko vajicok? ked hej tak kolko bolo kvalitnych ?
...inac este vcera v reprofite bola baba, co chodila do gynfivu, ze tam stimulovala s gonalom vysokymi davkami a nic sa neurodilo.. a tu v rf jej dali clostik a sa podarilo 4 vybrat 🙂

evadek
18. okt 2014

@lemoni86 v reprofite su sikovni..verim im..len keby som verila svojmu telu..:(
Takze ja verim..ze to do konca roka dame...vsetky 🙂
Ja idem prvy krat...tak neviem kolko vajok je normal...

diska
18. okt 2014

@lemoni86 ahoj,u mna ich bolo tiez dost 22 oplodnovali 18 ,ale hned po odbere mi povedali,ze 13 z nich je dobrych a ostatne slabsie ale skusia oplodnit tych 18 a aj sa nakoniec vsetky oplodnili,len potom daslie dni sa uz prestali spravne vyvyjat ,nakoniec zostali 3 take vhodne,ale to sa neda porovnavat,tam zalezi od vela veci aj spg atd,cize ty mozes mat kludne vsetky embryjka 🙂 ja som uz aj stara raketa.

lemoni86
18. okt 2014

@evadek nj verim ti.. imunita nepusti:( no dufajme ze medrol pomoze.. zacala som ho uz aj ja vcera brat, zatial necitim zmeny ani zaludok, snad to tak ostane no..

lemoni86
18. okt 2014

@diska uvidime..bola by som stastna aj z 3 .. lepsie ako nic:/ no a teda u teba to potom cele ako dopadlo?

tixx
19. okt 2014

@evadek nepocula, ale lekar ho uz 2x na kontrole videl, takze asi ♥ bije,ako ma 🙂 tak nech o par tyzdnov zazivas to iste 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre