Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sasa1983
26. okt 2014

Ja si tiež myslím, že by sme mali byť svedomito vyšetrené už pred prvým IVF, resp., aj pred IUI. Ja som bola...........

mircalla
26. okt 2014

@tlucka OK, citam, ze hej....neviem, mozno sa veci zmenili, ale ja som bola vzdy maximalne spokojna
take nazory ze slovenky su neni pre nich zaujimave ma ale zdvihaju zo stolicky

kako23
26. okt 2014

@vlasatica to je strasne...moj manzel podstupuje uz 5 mesiacov liecbu u urologa. Ked k nemu prisiel prvy krat z inym problemom a medzi recou spomenul nasu neplodnost, urolog vyvalil oci, ze preboha a to vas neliecia...centra asist.repr.neliecia len robia IVF to je ich liecba. Ked ma muz zly spermiogram moze to mat vela pricin - hormonalnu (staci, ze ma vyssi proklatin a nizsi testosteron a uz je problem, geneticku to je najhorsia moznost a jedina neliecitelna, da sa spravit gen diagnistika mocu a zisti sa zapal, da sa spravit kultivacia ejakulatu...mojmu napr. po 4 sonach prostaty nasielm milimetrove lozisko zapalu, ktore moze robit velke problemy. Takze nie je pravda ako tvrdia CARy, ze chlap je neliecitelny. A este jedna vec najlepsie je spraviy si genetiku, hematologiu a imunologiu pred ivf ked aj na vlastnu past. Prepacte za dlhy prispevok.

lienka_1
26. okt 2014

@yanka1 Ake krasne babatko! Nech Vam robi vela-vela radosti 😉

tlucka
26. okt 2014

@vlasatica Ak sa môžem spýtať, čo bolo dôvodom na to, aby si dali urobiť manželovi hormonálny profil? Bežne sa to nerobí.. Kde ste mu ho dali urobiť? Ak chceš, napíš IP. Držím vám palce, aby operácia a všetko okolo toho dobre dopadlo.

vlasatica
26. okt 2014

@mircalla lenze v podstate by to malo byt tak ze najprv si porobis vysetrenia a potom IVF, Ale to ti ziadny doktor nepovie ani vlastny gynekolog. Ked sme prisli na imunologiu doktorka sa pytala, peco az po tretom IVF, ze ved oni su prvorady,aby sa predislo vela veciam. Ja som si vsetky vysetrenia vydupala sama u svojej doktorky.

skaredekacatko
26. okt 2014

Baby aj ja som spokojna hsk mi robili zadara na pipelle som bola tiez zadara doktor uvazoval ked robil stymulku vytlacil jeden papier a potom pouvazoval nad nim a urobil novu stymulku. Beriem preventivne medrol od pipelle a po vklade budem pichat fraxik. Ja mu verim a dufam ze stymto sa to podari poznam dve baby od nas co otehotneli vdaka brnu jedna uz ma dvojicky a druha je v piatom mesiaci.

sasa1983
26. okt 2014

lienka_1 a musím povedať, že hlavným vodítkom k tomu, čo si dať vyšetriť pr mňa bola lienka_1, za čo som jej veľmi vďačná...

evadek
26. okt 2014

@zibi nie je to sci.fi..ja pri iui v Blave som mala strasne bolesti ked mi robili vklad...a pritom kazda pisala,ze to neboli...
Proste ti nieco pokazili..minimalne tu narkozu ti zle nastavili...

diska
26. okt 2014

ahojte baby co sa tyka vysetreni mne ani jedno car nepovedalo ,ze si mam dat nieco vysetrit no ale sak ja som mudra ako radio z kona 😀 esteze sa tu mozme radit,Vsade som sa poslala sama a ak bolo treba tak som aj klamala 😀 Ze napr,v Brne este chcu vysetrenie na lepive dosticky,vzdy ked som zistila nieco nove co mi moze pomoct neako som sa k tomu dopracovala 😀 Zisitla som teda toho dost,problem s imuno,vrodena trombofilia,lepive dosticky.Chcem len povedat ano mali by nam to povedat lekari co si mame vysetrit no ale neako to tak nefunguje,mozme sa rozculovat alebo si to dat vysetrit.

mircalla
26. okt 2014

@vlasatica to je prave preto, ze to je imunolog...jasne, ze to povie..
osobne si myslim, ze je rovnako dolezita aj hemato ci genetika
tie vysetrenia sa proste bezne nerobia.....
a to tak funguje vsade
ale mozno je dobre sa opytat - chcem mat vsatky vysetrenia - co vsetko mam absolovat? ja som tuto otazku polozila sama.....

lienka_1
26. okt 2014

@vlasatica Mojmu m spravili aj spg, aj kultivacie, aj hormonalny profil pred tym ako nam odporucali samotne IVF. Aj tak nam to nepomohlo a spg ide od zleho k horsiemu. Dlhodobo hladame urologa, ktory by mal odvahu s tym nieco urobit a nic.
Mne spravili zakladne vysetrenia a stacilo, ze mam nepriechodny jeden vajcovod. Dokonca ma odhovarali od diagnosticke laparoskopie.
Podstupili sme 2 IVF iba so zakl. vysetreniami. Potom som si na vlastnu past dala povysetrovat vsetko ostatne. Mam gyn. dg., imuno dg., hemat. dg., endokrinolog. dg. Bola som nastavena na liecbu, vysledky ukazkove, podstupila som IVF na spickovej londynskej klinike s katastrofalnym vysledkom, IVF v Brne (u mna) so skvelym vysledkom, lebo zo mna vydolovali 7 vajicok, z coho sa 6 oplodnilo, a 5 prezilo PK....bolo aj na KET. A potom 2IVF bez transferu. Posledne 3 IVF som vzdy bola starostlivo pripravena a mali sme pod dohladom vsetky moje dg. A nic.
Co tym chcem napisat. Ze niekedy aj pri najvacsej snahe a najlepsej starostlivosti sa nedopracujeme k pozadovanemu vysledku. Ze mozeme mat povysetrovane aj nemozne a k babatku sa prepracovat nevieme. Zial, aj negativne cisla musi niekto tvorit. Mame smolu, ze Cierny Peter zatial zostava v nasich rukach 😨
A len taka pikoska na zaver. Vies co mi povedal moj lekar v Londyne, ked som ziadala hemetologiu? Ze na to, aby mi taketo vysetrenie mohol dat spravit, musim najskor niekolko-krat potratit. To som bola po 1.IVF s biocemickym tehu. Skoro som mu vtedy jednu vrazila. Zial, hematologiu som si tak-ci tak musela dat spravit na vlastne naklady.

lienka_1
26. okt 2014

@sasa1983 Jej Sasi, tak to si naozaj vazim a som velmi stastna, ze to pomohlo k babtku aspon Tebe 😉

ingrid0105
26. okt 2014

Babenky citam tu vasu diskusiu, chcem sa spytat ak mam hemato, imuno a genetiku to je vsetko co treba mat alebo aj nieco ine este? dakujem

vlasatica
26. okt 2014

@mircalla jasne ze vsetky vysetrenia su dolezite, genetiku som mala ako prvu,hematologiu som su musela vydupat a imunologiu tiez.
Ale vela parov ide do centra a nema ani len potuchy, ake ake vysetrenia by mali mat, a ked sa sam z vlastnej iniciativy neopyta, tak doktori cusia. a nie kazdy sa opyta

ingrid0105
26. okt 2014

@lienka_1 vies aj mne poradit vo vyssie polozenej otazke? dakujem

ingrid0105
26. okt 2014

@ingrid0105 aha uz vidim ze si to napisala vyssie 🙂

lienka_1
26. okt 2014

@ingrid0105 Ja mam aj endokrinologiu spravenu.

ivka3901
26. okt 2014

@mimika1973 ahoj no vdaka bohu za neho no a čo sa týka toho mojho tzv.tehu tak já ani neviem či som tehotná nikto mi presne nič nepovedal nemám žiadne vyjadrenie od dochtorov len vo štvrtok mi bola na hcg sestrička mi povedala,že hcg 88 potom štelcl mi napísal,že hcg zopakovať a drží palce a vlastne ani do nemocnici nemožem ísť kedže ani neviem či som tehotná alebo či sa za tehotnú povaažujem ach jaj aj ked jedine podla tehu testov a aj digitálenho tak som,ale zaťiaľ sa žiadny dochtor k tomu nevyyjadril a som zvedavá či mi urobí sono hentá moja jeb..... dochtorka lebo mi povie šak ste ešte skoro nič tam nebude vidieť atd 😠

ingrid0105
26. okt 2014

@lienka_1 to som zabudla, beriem Euthyrox, ale pred 2 IVF si dam spravit kontrolny odber, vlastne to mi vezmu hormonalny profil a tam to bude ci?

skaredekacatko
26. okt 2014

@lienka_1 ani mne nikto nenavrhol laparku ked som chodila do martina vsak ja som oka chyba je v muzovi tak naco ansolvovala dom ivf jedine na co ma predtym pislali bola genetika a to dom rada bo by nezistili muzovu chybu. Vdaka pgd nedoslo ani k transferu. Doktor mi potom navrhol iui tuez to stoji prachy a poistovna nehradi neuspesne tak sa pytam ci mam ist na laparku a oni no ze ak chcem ale na co pri ivf zbytocne. Sla som zistili mi jednorohu maternicu nepriechodnu a malo miesta v maternici uzku cuze iui zbytocne . Tak som sla do brna a tam doki hned do karty napisal cervenym ze vklad len jedneho embria co v martine by nevedeli a davali kludne dva takze tak. A v brne som absolvovala hsk kde si to vsetko len uistili ze je to tam uzke

lienka_1
26. okt 2014

@ingrid0105 Podla toho, ci to bude gynekologycky horm. profil, ci taky vseobecny. Mne hematologicka poradila, ze mam endokrinologa poprosit, aby mi spravil aj inzulinovu rezistenciu. Hoci je to problem u zien s PCO, aj tak trvala na tom, ze ho o to mam poziadat. Nastatie, toto som si do svojej zbierky nepripisala 😀 Ale napriklad mi dala spravit aj protilatky na gliadin(lepok), ci mlieko. A cuduj sa svetu, protilatky proti gliadinu mi vysli zle. Takze som od marca na bezlepkovej diete, aj ked som nemala skoro ziadne tazkosti.
A ako pise @diska, ked ide o samotne vysetrenia,"nestitim" sa hrat na city a podat ziadost o vysetrenie tak, aby mi to nemohli zamietnut. Moj gyndos odo mna dokonca nikdy nezobral ani cent za to, ked som chcela utrazvuk pred stimulkou, alebo nejaky odber mimo preventivky. Dokonca moj pripad konzultuje s docentkou z CARu v nasom meste, len aby nieco nepokaslal. 😀 😀 Takze v tom celom kolotoci najdeme aj ludi, ktori nam chcu naozaj pomoct

diska
26. okt 2014

@lienka_1 presne tak moja,ja uz neriesim ci namna kukaju ako na debila 😀 ja si idem za svojm,mam ale stastie na dobru gyn poklad,teda moc odbornik nieje ale ked som chcela nieco vysetrit som jej povedala co a vsetko spravila,tak isto ked som povedal,ze chcem papier na genetiku naco kolvek ,len sa spytala ci to moze aj gynekolog vystavit a ja ze ano a hned pecatkovala ako diva 😀

lienka_1
26. okt 2014

@skaredekacatko No mne najskor urobili hysterosalpingogram pod RTG kontrolou, kde zistili, ze mam pravy vajcovod nepriechodny. Tak dalsie riesenie bolo, ze diagnosticka laparoskopia, ale lekar v infertility centre ma od toho odhovaral, ze to je operacia, ze so sebou nesie rizika a ze sa pri nej uz asi nic ine nezisti. Tvrvala som na laparke a tam zostili, ze pravy vajcovod nemam vobec vyvivuty.....o jednorohej maternici nic, ani slovo. Ked som potom bola na kontrolny ultrazvuk u jedneho slovenskeho lekara v Londyne pred IVF v Brne, tak tomu nieco nesedelo a ked vsetko poriadne pozrel a pomeral, hodil to potom do 3D, tak zistil, ze aj ja mam jednorohu maternicu(iba taku trubicu zahnutu do lava) HSK v Brne to potomiba potvrdilo. To ze mam myomy mi povedal az Koudelka v Brne. To som uz bola dobrych 5 rokov pod intenzivnym gynekologickym dohladom a mala som za sebou 3 IVF. Myomy boli take statne, ze som ich na monitore dokazala identifikovat aj sama. Kde pozerali svetci ti lekari pred tym netusim.
Ale nic z toho uz nie je dolezite. Dolezite je, aby som dokazala vyprodukovat zdrave vajicko, kotre prijme manzelovu spermosku a nakoniec z toho bude nase dietatko 😉

ingrid0105
26. okt 2014

@lienka_1 ja mam chvalabobu tiez dobreho gyndosa, tak nebude problem a nedam dopustit na MUDr. Drakulovu na hematologii na Kramaroch v BA, porobila mi vsetko mozne aj nemozne, povedal mi ste zdrava zena 🙂 robila mi aj na celiaku, D-cko, Kys.listovu a proste vsetko negativne. ja uz tiez nepojdem do dalsieho kola bez imuno, uz pockam 6 tyzdnov sa tusim caka na vysledky.u mna je to o to nepochopitelnejsie ze 3x vklad bez uspech ze mam 2 dospele deti. A medzi tych ludi co pomahaju ste aj vy skusenejsie tu na MK 🙂

staga
26. okt 2014

@diska dik za odpoved asi tiez napisem Stelcovi, citala som o nom same superlativa.

skaredekacatko
26. okt 2014

@lienka_1 mas pravdu aby bolo vajicko a ujalo sa. Ja uz rozmyslam nad vselicim. Pred dvoma mesiacmi som si uvedomila ze ma nadmerne naduva a neviem z coho zacala som brat probiotika citala som ze to pomaha , ale ako vas tu citam a tie vselijake vysetrenia tak mam obavy ze ci to nesposobuje ze sa to nechce u hytit uz mam vselijaky scenar. Beriem medrol kyselinu listovu z B6 a B 12 plus probiotika tak uvidim .

diska
26. okt 2014

@staga ahoj ,ja som bola s Vitoskovou sokojna mila zlata ale komunikacia emailom joj horzaaa,ona v poho neodpovedala aj mesiac a musela som ju nahanat aby som dostsla odpoved,ale osobne vsetko fakt super.
Stelcl mily zlaty ale pri osobnej komuiacii nestiham on je ako drak 😀 ,ale zas odpisuje rychlo a vela veci sa da poriesti emailom co je premna doloezite ak nieco potrebujem hned.

kako23
26. okt 2014

@lienka_1 odporucam uroplus v bb a dr.tagaja on je typ doktora urologa, ktory hlada pricinu. Najlepsie objednat sa s vymennym listkom na urologicke vysetrenie a nasledne so samotnym doktorom poriesit neplodnost...

lienka_1
26. okt 2014

@kako23 Dakujem za kontakt! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre