Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

katka1710
27. okt 2014

@benny11 v septembri mi totiž tiež naplánoval nevhodnú stimuláciu a nič som z nej nemala.

evadek
27. okt 2014

@tixx ja sa budem snazit po tebe opakovat 😀
Nech aj 10 dni meska..len nech to pekne dopadne 🙂
Uz rozmyslam pozitivne..baby ..ked pri vas sa inak ani nedaaaa....tu sa neda fakt dlhsie ako 5 minut utapat v depke..vy to proste nedovolite😀
Takze nech to uz tu je...nech sa to cele zacne..uz som sa ukludnila..nepanikarim..tesim sa🙂

tixx
27. okt 2014

@evadek presne tak to ma byt, musis byt pozitivne naladena a verit,ze to jednoducho vyjde. ja som ti zivym prikladom 😉 a tes sa, lebo je na co 😉

crazybabenka
27. okt 2014

baby ....nemáte náhodou puregon???? potrebujem súrne aspoň 600j

benny11
27. okt 2014

@katka1710 ja som hrozne dopadla na Slovensku, ale v Brne, som reagovala celkom fajn na stimulku, čo ma až prekvapilo

ludinka
27. okt 2014

@lenka54321happy ahoj ja som mala biochemice tehu v juni, hned ked mi zacala mrcha zacala som stimulovat na dalsie ivf a to hned aj vyslo 🙂
takze hlavu hore 🙂 , mozno sa to moje telo nejako nabudilo a dalsi mesiac to uz vyslo, neviem.........ale stale si myslim ze ak ma to embrio odist tak radsej hned nazaciatku ako neskor 😒

freyahope
27. okt 2014

@katka1710 nebuď z toho nešťastná, pre embryo bude najlepšie, keď bude čím skôr v maternici. Ak sa bude pekne vyvíjať, nemajú dôvod čakať dlhšie. Ak by ich bolo viac, vtedy je to iné a čaká sa, aby sa vyselektovali najlepšie na vklad, ale teraz žiadna selekcia nebude. Ja keď som mala pri nativoch len jedno embryo, vždy sa pomalšie vyvíjalo, takže sme čakali až do piateho dňa, či vôbec prežije. A to boli nervy navyše, vtedy by som sa z vkladu na treti deň tešila.

ludinka
27. okt 2014

@katka1710 podla mna uz na 3 den sa da predpokladat ako na tom embrio je......ideale je aby malo 8 buniek u nas to bolo vzdy ze tie embria ktore mali 8 buniek sa vyvinuli do HB1......z ostatnych nikdy nic nebolo,
ale podla embriologov su dobre tie co su 6 az 8 bunkove.........a viem ze babam sa tu aj take vyvinuli do blastocyst a ujali sa 😉
takze sa netrap ze ich nebudu kultivovat do 5 dna, je to dobre hlavne vtedy ked je embrii vela, aby ich mohli lespie vyselektovat pred mrazenim

mircalla
27. okt 2014

@ivka3901 ako ste dopadli?

ivka3901
27. okt 2014

@mircalla ahoj no hcg kleslo na 21,4 takže zle už to neriešime už som sa naplakala od štvrtka dosť vraciam sa do normálneho pracovného života do roboty na baby sa aj teším 🙂 objednala som sa na reprodukčnú imunologiu do nitry 😒 uvidíme čo my tam zistia

katka1710
27. okt 2014

@ludinka
@freyahope Ďakujem za povzbudivé slova, práve som myslela na to, že stále som mala dosť embryí, kvalitné po PK, ale tehu len biochemické, tak možno to jedno prekvapí a vyjde to. Už by sme si zaslúžili, nech nejdem do 6. stimulácie...

ludinka
27. okt 2014

@ivka3901 to mi je luto 😔
ale ako som uz pisala vyssie katke tak ja som mala tiez biochemicke tehu a dalsi mesiac uz bol uspesny, verim ze to bude aj vas pripad...drz sa

freyahope
27. okt 2014

@katka1710 držím palce!

mircalla
27. okt 2014

@ivka3901 to mi je luto...:(
ale prave som niekde citala, ze som ET sa da uz v dalsom cykle

katka1710
27. okt 2014

@freyahope ďakujem

diska
27. okt 2014

ahojte baby potrebujem poradit ako na potvoru ma Stelcl dovcu.
Hcg na 14 den od KET 560,3 je to OK?

ivka3901
27. okt 2014

Baby dík za povzbudenie,ale určite na KET nepojdeme do vianoc asi až po novom roku 😒 a to tiež neviem kedy resne podla výsledkov z r. imunologie

evadek
27. okt 2014

@diska krasne cislo podla mna..🙂 Gratulujem..🙂

diska
27. okt 2014

@tixx nahanm tehulky ,kto mi poradi? 560 hcg na 14 den je Ok? 😕
@ludinka

diska
27. okt 2014

@evadek 😉 bojim,bojim

evadek
27. okt 2014

@diska neboj..a tes sa🙂

ludinka
27. okt 2014

@diska ahoj, podla mna je to supeeeer cislo 😀 😵 gratulujem
dolezity krok teraz bude uspesne sono 🙂

ludinka
27. okt 2014

@diska a ako sa citis? tehulka nasa nova, hmm?

skaredekacatko
27. okt 2014

@diska toto som ti stiahla s heloliosu podla toho je to super. Jaká je optimální hodnota hCG 14. den po KET?Dobrý den, je hodnota hcg 86 jednotek 10.den po KET optimální? A jaká by měla být 14. den po KET? (časná blastocysta). DěkujiKláraDobrý den paní Kláro, nezáleží na absolutním čísle. Důležitý je nárůst hodnoty. Na začátku těhotenství je dobré, když se hodnota zdvojnásobí každý druhý den. Maximální hodnoty dosáhne hCG asi 72. den od menstruace. Pak hodnota hCG přirozeně klesá.Ve vašem případě by měla být hodnota hCG 14. den kolem 300-350 jednotek. S pozdravem

kama2
27. okt 2014

@diska podla mna ok, velka gratulka 🙂 zeby predsa len marcelove sikovne rucicky? 😉

ludinka
27. okt 2014

@ivka3901 posielam ti aspon srdiecko .......

diska
27. okt 2014

@skaredekacatko
@ludinka
@evadek
och tak len nech stupa,,ja sa citim nenormalne vystresovane ale hrozneeee,no a mam stale bolesti v brusku dost silne pichanie .

tixx
27. okt 2014

@diska skus pozriet toto: http://www.fertility.sk/sk_SK/sk_SK/plodnost-a-...

cize z toho vychadza,ze je vsetko ako ma byt 🙂 gratulujeeeem!

diska
27. okt 2014

@kama2 no tak to vyzera,ze ten Marcel to vie. 🙂

tixx
27. okt 2014

@ivka3901 juuj, to ma mrzi ☹ ☹ ale mozno ked si oddychnete trosku, a pojdete na KET,tak to vyjde, ako ti pise ludinka. drzim ti palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre