Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
27. okt 2014

@diska kasli teraz na cisla......vsetko je tak ako ma 🙂 uz nestresuj
aj ja som mala take silne bolesti -akoby ma niekto bodal nozom, potom to preslo... 😉

vernazza
27. okt 2014

@ivka3901 Ivka, neda mi nenapisat ti, aj ked som sa doteraz nezapajala.. Od zaciatku som ta “sledovala”a drzala ti palce, potom o to viac, ked som zistila, ze sme boli v jeden den na ET v Brne..Takze som cele cakanie prezivala s tebou.. Do dnesneho dna som velmi dufala, ze sa ti to rozbehne a budes mat lepsie vysledky, naozaj mi to je velmi luto.. Ale paci sa mi tvoj pristup, ze sa nevzdavas a hned riesis dalsie kroky... Drz sa a nikdy neprestan verit tomu, ze sa to podari. Kazdy pokus ber od zaciatku tak, ze bude uspesny. Ver sebe, lekarom a hlavne tomu malinkemu .. Ja som musela velmi popracovat na svojej psychike, nebolo to lahke na zaciatku.. Moj vysledok je zatial pozitivny (cim chcem povzbudit aj ostatne baby!), ale caka ma dalsie cakanie a cakanie, ci to dopadne dobre aj na sone a potom dalej…

kama2
27. okt 2014

@diska tak sup dole z kona a von na prechadzku vyvetrat si hlavu, cim viac budes citat a hladat, tym budes nervoznejsia (vlastna skusenost).

diska
27. okt 2014

Dakujem pekne dievcata,bojim sa tesit,je to vsetko take krehke,teraz trpnut aby bolo do sona vsetko ok a aj sono .

diska
27. okt 2014

@ludinka a ty si mala ake cislo? 😀

ludinka
27. okt 2014

@vernazza tak gratulujem aj tebe, super ze si prispela, aspon vieme ze je nas tu vlasne ovela viac akoby sa zdalo 😀
drzim ti palce nech vsetko je ok , cakanie je bezproblemove a hlavne rychlo ubehne 😉

ivka3901
27. okt 2014

@diska gratulujem máš krásne hcg 🙂 tfuj tfuj tfuj

ludinka
27. okt 2014

@diska no ja som na krv ani nebola, moj dr mal dovolenku a marcel povedal ze staci ked pojdem na sono..

diska
27. okt 2014

@ivka3901 ahoj moja,cely den na teba myslim ,mrzi ma to ale neboj urcite sa zadari,ja mam 1 malicky uspech az po 7 IVF,urcite bude dobre ,neboj.

kama2
27. okt 2014

@diska ja pri dcerke na 11.den po 3-dennej kultivacii 100, teraz pri dvojkach som na krv nesla vobec, tesila som sa iba z testov 😉

diska
27. okt 2014

@ludinka 😀 no tak ty si to dobre poriesila.

ivka3901
27. okt 2014

@vernazza jéj v ístý deň vkladu ? 😕 tak aspom sa to tebe podarilo no já ti poviem pravdu já som po psychickej stránke na tom velmi zle,lebo aj teraz ked to píšem sa mi tlačia slzy do očí a plačem,ale vdaka bohu za mrazáčikov síce si spravím ešte pár vyšetrení ako je hemato a reprodukčná imunologia vrátim sa do pracovného života bude to ťažké,lebo každý ma bude lutovať ☹ 😢 ale no hádam KET bude úspešný aj ked prestávam strácať nádej a ešte som počula,že KET je menšia šanca ☹

ludinka
27. okt 2014

@diska keby dr nemal vtedy dovcu tak isto idem aj na krv........ale testy mi tmavli tak som bola ,,kludna,,
pred tym som mala uz jedno bichemicke a mimomaternicove tehu tak som vedela ze teraz je to uz ine a trpla som uz len na to sono

ludinka
27. okt 2014

@ivka3901 verim ze je to pre teba velke sklamanie ,ale mozno teraz ked uz sa tvoje telo nakoplo k tehu tak uz to pojde lahsie a never tomu ze KET je menej uspesny, v reprofite maju s nim velke uspechy

tixx
27. okt 2014

@ludinka ja som poslala Stelclovi foto mojho testu, lebo sa ma pytal,ci je pozitivny, tak som mu pre istotu poslala fotku, a napisal "bezpochyby je pozitivní" - a ze na krv netreba ist, ze az sono 🙂 takze ja som vobec nevedela,ci mi hcg rastie a ako...no a potom ked som isla na test, tak ma zas moj gyndos nastrasil,ze mam hcg nad 10 000 a ze to je vela, tak som nevedela,ci to je dobre,ci zle... ale zatial si musim zaklopat,ze je vsetko ok. ty si v ktorom tt teraz? 🙂

ludinka
27. okt 2014

@tixx ano ta krv vlasne nie je az taka podstatna pokial zena nespini.....vtedy je dobre vediet ako sa vyvija hcg
ja som teraz uz 17+2tt 🙂

tixx
27. okt 2014

@ludinka jeeej super, pekne ti to uz ubieha, o chvilku si v polovici 😉 . uz si citila aj pohyby babatka? tusim okolo toho 17. tyzdna to zvykne byt,ze?

ludinka
27. okt 2014

@tixx no ved prave ze este nie ☹
pomaly zase zacnem stresovat.........vlasne cele tehu clovek na nieco caka a mysli nato ci je vsetko ok
ale tak vraj je normalne ich citit do 20tt tak mam este cas, ja mam na bruchu dost tuku tak sa utesujem ze je to tym 😀
ale co je super tak tripple testy nam dopadli dobre....
a ty sa ako mas? stale si ta stastna ,,bezpriznakova,,? 🙂
to ti zavidim tie nevolnosti neboli nic moc

tixx
27. okt 2014

@ludinka no ja zatial fakt nic, ani zle mi nebyva, len som na zaciatku mala nechutenstvo, vobec sa mi nechcelo jest, ale to rychlo preslo. tak tiez tak obcas rozmyslam,ci je vsetko ok, kedze nemam ziadne priznaky. teda okrem bolesti prs a vecer hroznej unavy. tie tripple ti kedy robili? mna caka o 2 tyzdne to sono, tiez som zvedava,co tam vsetko zistuju a konecne by som mala dostat aj tehotensku knizku 🙂 ty nestresuj, urcite je to ok, kazda baba cele tehotenstvo zvlada inak, niektore babatka kopu skor, ine neskor, niektorym je zle, inym nie...je to podla mna velmi individualne a kazde tehu je ine 🙂 tak neboj, ono sa zacne ozyvat, este si tych kopancov uzijes 😝

ludinka
27. okt 2014

@tixx no na tom sone co ta caka sa pozera ci je nosova kosticka a meria sa NT tekutina, a urcite ti budu aj brat krv, je to cast toho skriningu na DS, potom mi brali krv v 16tt a spolu sa to vyhodnocovalo...to ze si unavena je normalne ja som tiez stale unavena, spala by som aj 3x denne 😀

skaredekacatko
27. okt 2014

@ivka3901 ak smiem vediet aj si nieco brala? Zistujem si lebo mne sa to nevie uhniezdit. Momentalne som na medrole a budem pichat fraxik preventivne.

tixx
27. okt 2014

@ludinka no tak som zvedava,dufam,ze mi to dopadne tak dobre,ako tebe 🙂 ja tiez ked mam trolilinku sancu si dat poobede slofika (hlavne teda cez vikend,kedze som cez tyzden v robote) - tak ju nevaham vyuzit 😀

ludinka
27. okt 2014

@tixx 🙂 ved ked sa nam narodia drobci uz toho vela nenaspime tak aspon teraz si dozicme...
budem na teba mysliet potom daj vediet ako dopadlo sono

ivka3901
27. okt 2014

@skaredekacatko no aj ja som na medrole 😒 a fraxík nepichám,ale 😎 budem pre KET ved uvidíme aké budú výsledky na imunologií 😒

tixx
27. okt 2014

@ludinka jasne, dam urcite vediet, a ty mne, ked ta zacne babo buchnatovat 😝

skaredekacatko
27. okt 2014

@ivka3901 tam som nebols doki ze netreba vsak beriem medrol ak sa nepodari tak tam pojdem aj ku draculovej. Teraz ako vas citam sa bojim .

ivka3901
27. okt 2014

@skaredekacatko no ja tam idem aj kvoli hematologií že mi tam urobia naraz všetko 😒

skaredekacatko
27. okt 2014

@ivka3901 tam robia vsetko netreba ist na hemato? Tak to je dobre

evadek
27. okt 2014

..takze dievcata...koncim...pred hodinou mi dal mudr. stupku s ivf ....vysledky kt. som riesila asi rok...a postupne sme ich znizovali..behom 2 tyznov sa vratili k pred rocnej hodnote....s ivf som dostala stopku...zosypala som sa lekarke do telefonu...ani ona si nevie vysvetlit, co je s mojim telom....nechape to..lebo to nie je logicky mozne :((((
takze dobojovane...na ivf nemozem ist ....prirodzene nie som shcopna otehotniet kedze mam protlatky na vsetko mozne...Tak sa tu drzte..ked sa z toho pozbieram a konecne prestanem revat...tak sa tu ukazem..ALe vy bojujte...
mozno ked sa dam dokopy..zacnem zas bojovat...ale najprv musim zistit preco to moje telo salie..a to som este ani stimulaciu nezacala :( ((((((

ivka3901
27. okt 2014

Baby akú úspešnosť majú v REPROFITE s KETOM? 😒 máme síce len 2 mrazáčikov tak sa bojím,že zas to nevyjde 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre