Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

freyahope
27. okt 2014

@ivka3901 pozri si výsledky z roku 2013 http://www.reprofit.cz/uspesnost-ivf ale myslím si, že nie je dobré myslieť na tie čísla. Hlavne sa daj dokopy a oddýchni si. Držala som ti palce, keď som to tu čítala a je mi ľúto, že ti to nevyšlo. Ja som bola v podobnej situácii v septembri, hcg som mala len 14,9 a o dva dni 9,9. Objednali sme sa na genetiku aj imunológiu, výsledky ešte nemáme. Ale do konca roka bude aj to a po novom roku skúsime KET. A nezostáva nám iné len veriť, že sa to podarí.

zlatanka30
27. okt 2014

@ivka3901 Kety byvaju uspesne nestracaj nadej prosim .aj my mame drobcov po nom

mimika1973
27. okt 2014

@ivka3901 ☹ som verila, ze to bude len OK, drz sa moja! Urob si tie analyzy, a sup na KET! Niekedy cerstve nevyjdu, ale prave Ket moze byt uspesnejsi, vela bab to takto malo, urcite je bojovnicek v chlade teda, ked cerstvy nezabojoval ako mal!

freyahope
27. okt 2014

@ivka3901 a tiež máme dve zamrazené embryá. A keď si pozrieš KET úspešnosť z predchádzajúcich rokov, uvidíš, že sa zvýšila.

ivka3901
27. okt 2014

@freyahope dík presne jak si napísala časom to prejde čas vylieči všetky rany 🙂 no ja som sa objednala na r. imunologiu a aj hemato mi tam spravia a budem kludnejšia inak aj teraz som brala medrol preventívne ale fraxipirin som si nepichala a baby si ho aj sami nasadzujú 😒 možeš sa mi potom ozvať ked ojdeš na KET alebo ako chceš zas budem tak,že sa to tebe podarí a mne nie,lebo aj teraz som tak,že kamoške sa to podarilo a mne nie ☹ vieš veriť .............po 6 IVF už ma viera opustila 😔

cmudlo
27. okt 2014

@ivka3901 to nie!!! To nemyslíš vážne! Tak to mi je strašne ľúto! A to určite už nič z toho nemôže byť?

ivka3901
27. okt 2014

@zlatanka30 áno to som rada a dokonca dvojičky po KETE?no teraz si vyšetrím čo ešte potrebujem a potom bude dilema,že či oboch naraz alebo po jednom 😕 lebo pri dvoch je väčšia šanca,že sa aspom jedno ujme 😉 alebo či?tvoj názor?

ivka3901
27. okt 2014

@mimika1973 díky za povzbudenie no hádam je tam,ale momentálne nemám silu veriť,že sa to podarí možno časom 😒 aspom nebudem mať obmedzené vianoce 😒

freyahope
27. okt 2014

@ivka3901 chápem, že teraz nevieš myslieť pozitívne, ale s dvomi zamrazenými embryami ešte máš šance. Ja som bola tiež psychicky hotová. Ja som mala totiž v priebehu posledného polroka 4 vklady a nič. Najprv 2xET po natívnom cykle, potom 2xET po softe, každý mesiac sme boli v Brne, minuli sme asi 4000 €, manžel to ani nechce presne zrátať. Uvidíš, že KET nám vyjde 🙂

ivka3901
27. okt 2014

@cmudlo v pohode asi tam hore alebo dole zariadil aby sa to tak stalo já už nevládzem možno časom nabereme odvahu šak ešte 2 mrazákovci na nás čakajú 😉 ale kedy čo a kde .................ukáže čas

ada274
27. okt 2014

@diska
@diska ahoj, je to perfektne ok. Ja som mala podobne na 14. den a potom krasne rastlo. Gratulujem!

katka1710
27. okt 2014

@ivka3901 no malo kedy čítam, že si niekto prežije toľko čo ja.. neboj musíme veriť a podarí sa. Inač dr. Ulčova v Plzni si neskúšala? ona pomáha otehotnieť párom, ktorý boli neúspešný po viacerých ivf, robí nejake špeciálne imunologické a hematologické vyšetrenia a nikde inde až také nerobia. Ja viem, ze hemat. a imun. robia, ale ona je vraj neporovnateľne ďalej...oznam baby, ktoré u nej boli a ďalšie ivf im v reprofite už vyšlo. Ja som to tiež zvažovala, len som sa rozhodla raz skúsiť Brno a tak. Predtým som bola v Gyncare. Držím ti palce.

katka1710
27. okt 2014

Baby poznáte lekárku Pasternákovú? je úspešná? v stredu mám mať ET a dr. Štelcl nebude robiť, tak neviem ku komu pôjdem...robí aj Otevřel...

ivka3901
27. okt 2014

@katka1710 ja neviem momentálne nemám chuť rozmýšľať objednala som sa ku nám najbližšie k bydlisku a tam bola jedna baba a jej sa to podarilo 😉

balance
27. okt 2014

@evadek Coze?som uplne v šoku,dnes sme si pisali,ze len cakas na ms a zacinas...neviem,co ti mam napisat nato...prvorade je,aby si ty bola v poriadku,je mi to luto ☹

katka1710
27. okt 2014

@ivka3901 tak bodaj by si bola rovnaký prípad ako ta kamoška a nech ti to vyjde 🙂

evadek
27. okt 2014

@balance aj ja....od kedy som odisla s prace v kuse placem...ja uz neviem co robim zle:(..pred troma tyzdnami dom mala hodotu sitnej zlazy 2,73....teraz mam vyse 6,00 ,,,takuto zlu donotu som mala naposledy asi pred rokom...posledne hodnoty som mala 2,73,,3,88,,cez 4,00 ale toto ???..behom toch tyzdnov...???....pritom som mala zvysene lieky..tsh mala este klesnut....Mudr. to nechape...uplne mimo bola....ja to neviem pochopit..len placem....a ja sa asi k tomu ivf nedostanem :(((((((((

buba08
27. okt 2014

@evadek keď máš zle hodnoty štítky, nechcela by si skúsiť Lubochnu? predsa len, oni su tam najväčší odborníci na stitku. Počuj a nemohli sa ti tak zhoršiť výsledky kvôli medrolu? tých 8 mg je na teba asi veľa, možno by 4 mg bola lepšia volba

kako23
27. okt 2014

@evadek co to citam...strasne na to mrzi.... ☹ hlavne vela sil.ja idem este na kontrolu tsh v stredu. Inak jednu vec ak Ti mozem poradit tsh vraj vyrazne zvysuje stres, mozno preto to tak stuplo, ze si bola v takom napati posledne dni,aspon co som citala tu na MK.drz sa a bud silna, vsetko bude v pohode. Pojdes v decembri a budes mat vianocne prekvapko 🙂

lemoni86
27. okt 2014

@ivka3901 je mi to velmi luto, drzala som ti palce :(

sasa1983
27. okt 2014

@ivka3901 na stránke sú štatistiky...ale to sú len čísla. Nám vyšiel práve KET. Držím palce....

balance
27. okt 2014

@evadek a nemohli sa v labaku pomylit?mne raz tiez vysla zla hodnota z krvi co som tiez nechapala a ani dr.tak dala zopakovat odber a potom to uz bolo ok.Hlavne sa moja nestresuj,chce to klud a ako piše kocka vyssie,pojdes v decembri a budete mat darcek pod stromcek,ak ti to za tie dva tyzdne tak stuplo,tak to za dva tyzdne musi aj klesnut!drz sa moja!

lemoni86
27. okt 2014

@diska gratulujem ...pekne hcg 🙂 prajem aby rastlo a s nim aj mimi 😉

@evadek tak toto je sila.. ze sa ti to az tak zvysilo .. ja tiez inac si myslim ze to bude z medrolu, lebo priblizne taku dlhu dobu ho beries.. a tiez aj ten stres.. hmm.. ale vyliecis sa z toho, urcite pridu na to oni ze preco coskoro a ani sa nenazdas a budes stimulkovat... radsej nech je to takto ako keby si koli stitke zle reagovala, alebo nebodaj by si potratila... drzim palce

vernazza
27. okt 2014

@ivka3901 hej, bola som v sobotu 11/10 o 10.30 a na krvi vo stvrtok 23/10, mam taky pocit, ze som ta tam zahliadla.. hlavu hore, urob si vsetky vysetrenia, ktore si si naplanovala a pekne poctivo sa priprav na KET. 🙂 neviem, ci nieco z toho zabralo, ale ja som pred ET brala femigard 3xdenne, mimistar vitaminy 2-3xdenne, potom som presla na femibion 800 1xdenne, alchemilku 2xdenne, cvicila som mojzisku aj antigravity, mobilizovala kostrc.. po vklade som este par dni jedla ananas (alebo bromelain), ale inak fungovala uplne normalne, v praci a cez vikend sme si urobili vylety do lesa a wellness..🙂 a celu dobu som si hovorila, ze sa to podarilo, taka autosugescia..🙂 hlavne som musela byt stale niecim zamestnana, aby sa nestihali objavovat pochybnosti. ale este nie je nic vyhrate, je to len zaciatok cesty.. tiez mam za sebou 2x neuspesne IVF a jeden zamlcany potrat, viem aj ake su pocity po neuspechu.. drzim ti palce.

sasa1983
27. okt 2014

Kočky, mám 2 celé balenia Utrogestanu, exp. 10/2016 a 1 balenie Estrimaxu, exp.09/2016. A ešte dačo málo z Duphastonu....cez IP. Uprednostňujem osobný odber Ba. Navrhnite cenu.

sasa1983
27. okt 2014

A ešte mám PROFERTIL, exp. 04/2015, v chladničke, 129tbl. Dám za veľmi dobrú cenu.

szivacs
27. okt 2014

@katka1710 Ahoj, nezvyknem prispievat, ale chcela som Ta len povzbudit 😉 Mam za sebou jedno uspesne IVF a bola som na tom velmi podobne. Mala som len 2 zrele vajicka a 1 embryo, ktore mi vkladali ako 8bunkove na 3.den. A vo vedlajsej izbe mi teraz spokojne odfukuje rocna dcerka 😀 Mali sme obrovske stastie, boli sme len na jednom klasickom IVF (Ferticent) a vyslo hned na prvykrat, i ked nam vela nadeje nedavali. Mne vtedy naopak predlzili stimulku, ale vajicka boli pouzitelne len 2, presne ako bolo vidno od zaciatku, takze u mna to bolo zbytocne, ostatne boli nepouzitelne. Drzim Ti palce a prajem Ti, nech to vyjde! Daj potom pripadne vediet ako si dopadla 🙂

ivka3901
27. okt 2014

@sasa1983 super dalšia,ale sa vás tu zbiera 🙂 ako húb po daždi,ale som rada že mi aspom napíšete 🙂 povzbudí ma to,ale mojho manžela nie,lebo je z toho úplne mimo volak to na neho dolahlo 😔 😢

sasa1983
27. okt 2014

@ivka3901 a toto bol koľký pokus, ak sa môžem spýtať?

szivacs
27. okt 2014

Citam tuto temu, lebo sa chystam na nativ do Brna, takze vdaka vsetkym, co prispievaju za info! A drzim palce, nech sa vam to vsetkym co najskor podari 🙂 Ja uz mam jedno uspesne IVF za sebou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre