Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ina7
28. okt 2014

@ivka3901 Vieš, zázraky sa dejú a keď neveríš tomu, tak si povedz že šťastie keď je unavené, sadne aj na vola. 😉 Ja som tehotná po desaťročnom snažení, tá známa čo nakoniec prirodzene otehotnela sa snažila tiež tak. Na prvom ivf sme boli pred piatimi rokmi. Ja som potrebovala dlhú prestávku medzi ivf-kami, proste sa spamätať. Ja poznám také to tvrdenie, že ja už neverím že otehotniem. Je to obranná reakcia, je ľahšie si toto hovoriť ako sa znova a znova upínať, dúfať a veriť a byť sklamaná. Ale nevzdávaj sa, máš malinkých eskymákov, aspoň jeden z nich ti bude isto hovoriť mama. 🙂
@bambulka2015 Dejú sa, ver tomu. Kebyže nepoznám osobne, tak možno neverím tiež.
Ale myslím, že všetky čo sme tu na MK, tak stále veríme a dúfame v kútiku srdca, veď inak by sme sem predsa nechodili 🙂

ivka3901
28. okt 2014

@balance on bol zakladateľom tuším 😒

ivka3901
28. okt 2014

@ina7 jáj zas plačem to nie presne ako si to napísala presne tak sa cítim aj ako ten vol ☹

skaredekacatko
28. okt 2014

@bambulka2015 umna sa to nevie ja ho beriem preventivne.

mircalla
28. okt 2014

Baby ja som sem pisavala davno skoro stale, poznala som tu dost dobre asi 30-40 bab. Mozem vam povedat, ze niektore mali ozaj mnojo pokusov aj 8-9), ale az na jednu (ta ma krasneho adoptovaneho chlapceka) uz maju vsetky deti a mnohe uz cakaju po ET druhe. AJ zakladatelka tejto temy po x neuspechoch ma rocne dvojicky.

ina7
28. okt 2014

@ivka3901 Máš IP

franzziska
28. okt 2014

@ivka3901 posielam pre teba ------:-**********

tinkatinulka
28. okt 2014

@mircalla este nás je hodne čo sa nedopracovali k cielu, ale je super že toto forum je lebo aj ja som vdaka nemu spoznala RF, a hlavne skvelého Štepána 🙂 ktorý nám dáva stále nádej

mircalla
28. okt 2014

@tinkatinulka Ja verim tomu, ze kazda z nas sa k tomu cielu dopracuje, ono mam kopu prikladov, ze to funguje...hned len ked si kuknem prvu stranku
Baby si tu potom vytvorili aj sukromnu temu, kde sa uz riesia ratolesti.
Ja som sama bola v soku, ze baby su tehotne uz 2. krat
A skutocne sme sa tu vsetky baby co pozname stretli take uz zufale pripady - vsetky sme uz boli po par IVF...

tinkatinulka
28. okt 2014

@mircalla no ja som tiež zakladatelka jednej zufalej temy a mame tam už maminky, ktoré si "svoje" prešli..a tiež už plánujú druhé drobátka..

mircalla
28. okt 2014

Mne inak tie bolesti v podbrusku uplne ustupili, tak neviem neviem....
uvidime...v mojom pripade to beriem ze to tak malo, ze som uz na 2. dieta stara (co aj som)

zibi
28. okt 2014

@ina7 tak pre mna si povzbudenim a pekne si to napisala..
mozno sme aj my boli tehotne a ani o tom nevieme ..mohlo to aj x krat sa neuchytit kedze stale nam nieco v tom branilo ..takze ja verim tomu ze raz sa aspon to jedno musi uchytit 🙂

zibi
28. okt 2014

baby ja som 4 den po opu a mam brucho ako sud naliate je to normalne? bolesti mam tiez v podbrusku.... ?

zibi
28. okt 2014

@skaredekacatko super kedy ides vkladat?

freyahope
28. okt 2014

Tiež sa mi páči ako to @ina7 napísala. Ja som si to tiež vždy po každom nevydarenom pokuse hovorila. A najmä vtedy, keď som mala pocit, že mi to niekto vyčíta ako moje osobné zlyhanie. Ako by som ja mohla za to, že sa embryo neuchytilo tým, že som bola málo optimisticky naladená alebo že moje telo nefunguje tak, ako má. Od niektorých žien som to čítala "medzi riadkami". A vravela som si, že ich dieťa pravdepodobne nevzniklo z prvého embrya, nemôžu tušiť, koľko embryí sa im neuchytilo, nezažili také sklamanie ako my pri IVF.

freyahope
28. okt 2014

@zibi neviem, aké veľké máš bolesti, ale aj ja som to mala po obidvoch softoch tak. Na bolesti som sa pýtala doktora, povedal, že to je normálne.

zibi
28. okt 2014

@freyahope bolesti mam naprl ked vstanem zo stolicky, sadnem si na zadok, a boli ma aj maternica ako keby..a hrozne mam naliate brucho ...myslis ze je to ok? boze stale dajaky stres mam 😝
vyzeram ako z Biafri ruky nohy tenke a brucho ako balon hruza

ina7
28. okt 2014

@zibi Nemôžeš mať hyperstimulačný?OHSS? Bolesti po OPU môžu byť normálne, predsalen sú dopichané vaječníky, spravil sa vpich v maternici a tak. Ale pokiaľ sa moc zavodňuješ, išla by som k doktorovi, nech ťa pozrie. Ako prevencia OHSS je dobré prijímať veľa tekutín, ale sledovať či aj odchádzajú a jesť veľa bielkovín. Ja som mala pri prvom ivfku hyperstimulák, vaječníky som mala dvojnásobne veľké a jasné že ma potom všetko bolelo, lebo som pre nich nemala miesto, zvlášť pri plnom mechúri. Ale dobrá správa je, že stúpajúce hcg zvykne zhoršovať OHSS. 😉 Myslím aj @tixx mala OHSS?

cmudlo
28. okt 2014

@lemoni86 Super! Velmi drzim palce!

freyahope
28. okt 2014

@zibi ja som mala bolesti podobne slabým menštruačným kŕčom (na tie mi doktor povedal ok), brucho som mala tiež naliate, ale dalo sa to vydržať. To vstávania a sadanie po poslednom OPU takisto, myslela som si, že mi podráždili endometriózu, asi po piatich dňoch od OPU to prešlo. Ale ak je to veľmi zlé, zavolala by som do RF.

ina7
28. okt 2014

Kočky, Jurko mu tuším kopká, že sa moc predkláňam ku klávesnici dnes. Idem tuším chvíľku radšej hačkovať deku do kočíka. 😀 😀 😀

zibi
28. okt 2014

@ina7 no ja som mala len 4 vajka
asi zacnem viac pit malo pijem..to je pravda.som este bola taka rozhodena z toho ze som aj pit zabudla....
a bliekoviny co tvaroh a tak ? mlieko jogurt?
hej boli ma maternica vajecniky
ja som mlaa praveze male vajecniky doky mi to povedla este pri ultrazvuku co ma tiez zdeptal 😀 no toto ivf bolo cele zle 😝

skaredekacatko
28. okt 2014

@zibi vo stvrtok o 12

zibi
28. okt 2014

@skaredekacatko drzim palec 😉

zibi
28. okt 2014

@freyahope dakuejm si ma ukludnila..pockam do piatku ked mi to neprejde tak pojdem na ultrazvuk k svojmu doktorovi

skaredekacatko
28. okt 2014

@zibi dakujem ti

lemoni86
28. okt 2014

@cmudlo dakujem 🙂

freyahope
28. okt 2014

@zibi držím palce, aby to prešlo a nemala si ďalšie starosti. Inak mňa tie bolesti po softoch riadne prekvapili. Predtým sa mala dva natívy a to bolo fyzicky úplne v pohode, bolesti žiadne ani po OPU. A po tých stimuláciách som si zažila skutočne široké spektrum bolestí, dovtedy som netušila, ako veľmi dokážu vaječníky bolieť 😒

zibi
28. okt 2014

@freyahope vies co aj mna...najma ked som mala klasicke ivf 2 v martine a tam ma po opu bolelo jedine ked som sla autom domov a prvy vecer a potom uz nie...a tu po oboch softoch bolesti otrasne a teraz dost..
mozno na sk to robia setrnejsie

freyahope
28. okt 2014

@zibi ja som zas hovorila, že klasické ivf by som nedala, lebo už pri tomto mi počas stimulácie išlo roztrhnúť vaječníky a to som mala raz 4 a potom 6 folikulov. S iným centrom porovnávať neviem, bola som len v RF. Ale asi záleží aj od doktora, tam mám porovnaných dvoch.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre